Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 75

Θέμα: Panigale V4S MY2022: Μετά από 3000 χλμ και 5 trackdays

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anco Προβολή μηνύματος
    να το πας πισω μηπως θελει καμια ρυθμιση ο λεβιες, οταν σηκωνεις το ποδι σου (φανταζομαι εχεις αναποδη διαταξη στο σασμαν)
    3 φορές το χω πάει και την 3η αρχίσαν τις πίπες... Θα τους το ξαναπώ αλλά δεν βλέπω να βγαίνει άκρη.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Θα πρότεινα να μην ξεφεύγουμε από το θέμα που είναι ουσιαστικά το μηχανάκι και όχι ο αναβάτης του Μιας και αναφέρθηκε όμως επειδή ήδη έχω κάνει το CSS Level 1 σκεφτόμουν μήπως έκανα κάτι πιο advanced Ελλάδα κιόλας. Ο πιο σοβαρός μου χει φανεί ο Χούντρας αλλά μπορεί να πέφτω και έξω.

    Για τον Κίκε που αναφέρθηκε ο Anco δεν θα πήγαινα ΠΟΤΕ! Πέραν ότι είναι ελεινός σαν άνθρωπος και τρισάθλιος, για πολλούς λόγους κάποιοι έχουν δημοσιευθεί κιόλας, πολύς κόσμος που χει κάνει το course μου χουν πει ότι είναι πολύ oldschool και επίσης δεν δίνει τόσο σημασία σε λάθη του αναβάτη. Πχ θα επιμείνει στο body position που θεωρεί εκείνος πάντα κι θα βάλει σε δεύτερη μοίρα τις γραμμές πχ.

    Τεσπα το σημαντικότερο αποθαρρυντικό για εμένα είναι ο χαρακτήρας του.

  3. #63
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    3 φορές το χω πάει και την 3η αρχίσαν τις πίπες... Θα τους το ξαναπώ αλλά δεν βλέπω να βγαίνει άκρη.
    να δειξεις και τα video απο τo ΥουΤube, και αν σου κανουν τον κινεζο.... κανε tag την αντιπροσωπια που το αγορασες.

    Στειλε και το video στην Ducati και πες... 40.000 ευρω and gears....

    Ερωτηση ο Κικε ποιος ειναι ? στο Lorenzo Competizione ?

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Δεν με παίρνει να τους κάνω μαγκιές, γιατί έχει μόνο ένα εξουσιοδοτημένο στη Βαρκελώνη. Αλλά αν συνεχίσει έτσι η φάση θα τους το ξαναπάω. Ο Κίκε είναι ο πατέρας του Χόρχε Λορένζο που κάνει αυτό το course.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.790
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Κάτι που ξέχασα να αναφέρω στα "αρνητικά" του συγκεκριμένου μοντέλου, πέραν από την υπερβολική ζέστη και τιμή είναι το ακόλουθο. Από το SD είχα συνηθίσει το trail braking το οποίο δεν το εφάρμοσα συνειδητά αλλά μετά έγινε συνήθειο. Πόσο σωστά ή λάθος το έκανα άγνωστα αλλά γενικά όπως έχω ξαναπεί είχε πλεονέκτημα τα φρένα. Στο συγκεκριμένο μηχανάκι, ειδικά σε κλειστές στροφές είναι πιο πολύπλοκο από ότι περίμενα. Το cornering ABS όντως είναι εξαιρετικό παρότι ακόμη δεν είμαι ακόμη τόσο confident να τσαρουχώσω τα φρένα μες στη στροφή αλλά σου δίνει την αίσθηση ότι μπορείς να το κάνεις χωρίς φόβο και αναστολές. Το θέμα λοιπόν είναι ότι σε κλειστές στροφές και κυρίως σε όσες ακολουθούν μετά από μεγάλες ευθείες, δεν στρίβει πολλές φορές και σου ανοίγει τη γραμμή έως ότου αφήσεις τελείως τα φρένα. Όπως είπα στις αναρτήσεις έχω πειράξει μόνο το compression (brake support όπως το αναφέρει το DES Evo) οπότε ίσως με πιο απαλό rebound ή πιο απότομο, ειλικρινά δεν ξέρω, μπορεί να βελτιωθεί η συγκεκριμένη συμπεριφορά.

    Και άλλο ένα μείον αρκετά πιο ενοχλητικό είναι η νεκρά. Η δεν θα μπαίνει με την καμία ή θα μπαίνει εκεί που δεν πρέπει. Την προτελευταία φορά στο montmelo μπήκε στην προτελευταία στροφή στην οποία μπαίνεις με 130-140 ++ Φυσικά χέστηκα πάνω μου και δεν ψήθηκα να καρφώσω 2α οπότε βγήκα έξω και ΕΥΤΥΧΩΣ δεν έφαγα τα μούτρα μου. Δν θα πάθαινα απολύτως τπτ εγώ αλλά δεν εγγυώμαι ότι τα φτερά θα την γλιτώνανε Όταν το είπα στο συνεργείο αρχίσανε τις πίπες ότι δεν πρέπει να χρησιμοποιώ την 1η στην πίστα ποτέ. Από μία άποψη το ακούω αλλά υποτίθεται δεν απευθύνεται μόνο σε experts το Panigale. Πρώτο αυτό, δεύτερον μιλάμε για ένα μηχανάκι που πιάνει 200 με τη 2α οπότε δεν βρίσκω το λόγο να μη μπορείς να κατεβάσεις μέχρι και πρώτη αν θες. Φυσικά στην στροφή που πήγα να το κάνω ήταν λάθος, δεν θυμάμαι γιατί φρέναρα τόσο. Τρίτο και σημαντικό, στο launch video της Ducati από το Jerez, που είναι πιο γρήγορη πίστα από το Montmelo, οι οδηγοί χρησιμοποιούν την 1η.
    Συνήθως όταν είσαι στα φρένα η μηχανή στρίβει πιο γρήγορα γιατί αλλάζεις τη γεωμετρία της.Δεν τσαρουχώνουμε μέσα στη στροφή το φρένο. Φρενάρουμε δυνατά πριν το apex και μετά όσο παίρνουμε κλίση αφήνουμε σιγά σιγά το φρένο μέχρι το apex μας και μετά άμεσα ανοίγουμε γκάζι σταδιακά, μειώνοντας την κλίση μας ταυτόχρονα. Φυσικά και μπορείς να βάλεις 1η σχέση μέσα στην πίστα ειδικά αν το κιβώτιο είναι αγωνιστικό (1η-2α μακριές). Στο δικό μου που έχει το αγωνιστικό κιβώτιο της BMW εύκολα θα μπορούσα να βάλω 1η. Όλα βέβαια εξαρτώνται από την πίστα, την οδήγηση και το "γρανάζωμα" της μηχανής.

    Ισπανία πρέπει να έχει πολλές "σχολές" που θα μπορούσες να "φοιτήσεις" και αν ήμουν στη θέση σου θα το έκανα. Θα αισθανθείς πολύ πιο ασφαλής και θα γίνεις πολύ πιο γρήγορος. Εξαιρετικά άρθρα θα βρεις επίσης στο forum του California Superbike School.

    Επίσης αν θέλεις να ασχοληθείς σοβαρά με την πίστα και να βελτιώνεσαι κάθε φορά που θα πηγαίνεις, τότε η τηλεμετρία είναι μονόδρομος. Θέλει χρόνο και λίγο διάβασμα αλλά θα ξέρεις τι έγινε, πού έγινε και γιατί. Δεν χρειάζεται ν' αγοράσεις την ακριβή της Ducati αν και θα ήταν το ιδανικό αλλά με ένα απλό AIM Solo DL2 θα σου έδινε αυτό που χρειάζεσαι.
    Τελευταία τροποποίηση από DrIoannis; 17/08/2023 στις 11:26.
    «Ο μεγαλύτερος εχθρός της γνώσης δεν είναι η άγνοια, αλλά η ψευδαίσθηση της γνώσης» Stephen Hawking
    You will never be arrested #58

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    To φρενάρισμα όπως λές εσύ το κάνω ακι παρόλα αυτά έχει την συμπεριφορά που ανέφερα. Το τσαρούχωμα το ανέφερα σαν πρόκληση για το πόσο θα δουλέψει το ABS sωστά αλλά δεν το κάνω.

    Αυτό με την 1η θα τους το αναφέρω πάλι όταν πάω στο συνεργείο γιατί η αλήθεια είναι ότι παίζει να γίνει μλκια χοντρή καμιά ώρα. Και ναι είναι αγωνιστικό το γρανάζωμα, η 2α πιάνει 200.

    Όσον αφορά τα σχολεία μπορεί να σας εκπλήξει αλλά έχει πολύ λίγα. Κάθε διοργανωτής έχει το δικό του αλλά είναι δύσκολο να βρεις κάποιον που να το χει με διδασκαλία και μεταδοτικότητα. Με όσους έχω κάνει ήταν ψιλοαστεία η φάση και το ότι πάνε γρήγορα δεν σημαίνει ότι μπορούν να μάθουν και εσένα να το κάνεις παρότι όλοι έχουν όρεξη. Άλλο παράξενο συγκριτικά με την Ελλάδα και 7 χρόνια πλέον εδώ δν χωράει αμφισβήτησης είναι ότι ο ιδιωτικός τομέας είναι πολύ πιο φιλότιμος στην Ελλάδα από ότι εδώ. Απλά εδώ δεν παίζει να έχουν παρέκλιση από τον νόμο ούτε εκατοστό. Όπου δν πιάνει νόμος όμως σε γλεντάνε.

    Μην παρεξηγηθώ ότι είμαι ανεπίδεκτος μαθήσεως, έχω κάνει το CSS Lvl1 εδώ (σε 1-1 γιατί το σχολείο έχει διαλυθεί) και έχω κάνει και δύο courses σε πίστες. Όπως είπα σε προηγούμενο μνμα σκέφτομαι να κάνω και Ελλάδα.

    Πάλι αλλά αφού το τραβάει η κουβέντα κομμάτια να γίνει

  7. #67
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    To φρενάρισμα όπως λές εσύ το κάνω ακι παρόλα αυτά έχει την συμπεριφορά που ανέφερα. Το τσαρούχωμα το ανέφερα σαν πρόκληση για το πόσο θα δουλέψει το ABS sωστά αλλά δεν το κάνω.

    Αυτό με την 1η θα τους το αναφέρω πάλι όταν πάω στο συνεργείο γιατί η αλήθεια είναι ότι παίζει να γίνει μλκια χοντρή καμιά ώρα. Και ναι είναι αγωνιστικό το γρανάζωμα, η 2α πιάνει 200.

    Όσον αφορά τα σχολεία μπορεί να σας εκπλήξει αλλά έχει πολύ λίγα. Κάθε διοργανωτής έχει το δικό του αλλά είναι δύσκολο να βρεις κάποιον που να το χει με διδασκαλία και μεταδοτικότητα. Με όσους έχω κάνει ήταν ψιλοαστεία η φάση και το ότι πάνε γρήγορα δεν σημαίνει ότι μπορούν να μάθουν και εσένα να το κάνεις παρότι όλοι έχουν όρεξη. Άλλο παράξενο συγκριτικά με την Ελλάδα και 7 χρόνια πλέον εδώ δν χωράει αμφισβήτησης είναι ότι ο ιδιωτικός τομέας είναι πολύ πιο φιλότιμος στην Ελλάδα από ότι εδώ. Απλά εδώ δεν παίζει να έχουν παρέκλιση από τον νόμο ούτε εκατοστό. Όπου δν πιάνει νόμος όμως σε γλεντάνε.

    Μην παρεξηγηθώ ότι είμαι ανεπίδεκτος μαθήσεως, έχω κάνει το CSS Lvl1 εδώ (σε 1-1 γιατί το σχολείο έχει διαλυθεί) και έχω κάνει και δύο courses σε πίστες. Όπως είπα σε προηγούμενο μνμα σκέφτομαι να κάνω και Ελλάδα.

    Πάλι αλλά αφού το τραβάει η κουβέντα κομμάτια να γίνει
    για να μην στο χαλαμε με τις σχολες οδηγησης, χωμα πας ?

    Αν δεν πας, να σκεφτεις πολυ σοβαρα να παρεις και 1 για χωμα.

    Τελος, επειδη εχω δει καμια 10 φορες τα 2 video που εβαλες με την 2---- προς 1η και μπαινει Ν , εκτος απο τρομακτικο να συμπεριφερεται λες και εκλεισες τον διακοπτη του κινητηρα
    Να το πας πισω και να σου βρουν λυση.

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Δεν παώ χώμα αλλά για πρακτικούς και γραφειοκρατικούς λόγους δεν έχω πάρει και δεν θα έπαιρνα ούτε σκούτερ εδώ σαν επιπλέον.

  9. #69
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος

    Πάλι αλλά αφού το τραβάει η κουβέντα κομμάτια να γίνει
    Θα σου πρότεινα τα podcast του Ken Hill, τα βίντεο του DiSalvo και εγγραφή στα champ U online courses του Ienatsch

    Πιστεύω πως θα σε οδηγήσουν προς τη σωστή κατεύθυνση όσον αφορά τη θεωρία για να μπορέσεις κι εσύ με τη σειρά σου να αποκομίσεις τα περισσότερα από οποιοδήποτε σχολείο αποφασίσεις να παρακολουθήσεις .
    Τελευταία τροποποίηση από RaGe_Raptor; 17/08/2023 στις 18:40.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    To φρενάρισμα όπως λές εσύ το κάνω ακι παρόλα αυτά έχει την συμπεριφορά που ανέφερα. Το τσαρούχωμα το ανέφερα σαν πρόκληση για το πόσο θα δουλέψει το ABS sωστά αλλά δεν το κάνω.
    Αλλο πλαισιο/μεταξονιο/καστερ το ΚΤΜ αλλο το Ducati..Ισως επειδη ειναι πιο απολυτο να ειναι πιο δυσκολο/νευρικο στο φρεναρισμα υπο κλιση.Αλλα εσενα σου ειναι ΠΟΛΥ εντονο γιατι δεν το εχεις συνηθισει ακομα στον συγκεκριμενο τομεα,...θα πρεπει να κανεις δοκιμες στον τροπο που φρεναρεις και στο στυλ οδηγησης.Στο μηχανακι,αν θες να δουλεψεις μονο στον τομεα trail braking,απλα κοιτας να εχεις σχετικα μαλακες αναρτησεις και σχετικα χαμηλες πιεσεις ελαστικων.Και τα γνωστα practice practice practice.

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Βγήκαμε βόλτα μετά από πολύ καιρό και σε μια ιδιαίτερη τοποθεσία. Ας ξεκινήσουμε από το 2ο. Πήγα σε τρία ιστορικά χωριά για τον ισπανικό μοτοκόσμο. Seva, Brull, Montseny, τα οποία σε συνδιασμό με το Granollers έχουν γενήσει ουκ ολίγους οδηγούς GP αλλά και πρωταθλητές. Αν τα γκουγκλάρετε στο Maps θα δείτε ότι μιλάμε για ακραία βουνίσια στροφιλίκια τα οποία παρότι δεν είναι γρήγορα είναι τόσο απαιτητικά που το Montmelo μετά σου φαίνεται παιδική χαρά. Κάπου εκεί λοιπόν αρχίσαν τις καγκουριές τους οι καταλανοί πιλότοι.

    Εκεί πήγα και σήμερα και δυστυχώς δεν έβγαλα φωτό αλλά θα βάλω μια παλιότερη (που ίσως έχω ποστάρει ξανά εδώ αλλά συγχωράτε με). Αργή και χαλαρή βόλτα μιας και οι δρόμοι είναι κρύοι και πολύ δρόμικοι αλλά και ακατάλληλοι για Panigale με τα δικά μου skills. Η δικαιολογία για να κουλήσω τον κώλο μου μετά από τόσο καιρό ήταν να στρώσω τα τακάκια (κάτι που τελικά δεν χρειάστηκε). Κατέληξα στα Brembo Z10 γιατί τα SR (αντικαταστάτες των SC) ήταν 5€ πιο φτηνά από τα OEM οπότε φαντάστηκα ότι η διαφορά δεν θα ήταν αισθητή αν όχι αμελητέα. Οπότε μπήκαν τα Z10 αν και η διαφορά στην τιμή/ζεύγος ήταν σχεδόν διπλάσια (104€ τα Z10, 65€ τα SR και 70€ τα ΟΕΜ). 3800χλμ έχει τώρα περίπου οπότε να δούμε πόσο θα αντέξουν. Τα ΟΕΜ είχαν κι άλλο ψωμί αλλά είδα σε ένα σημείο ότι ήταν οριακά στο μέταλο.

    Πρώτες εντυπώσεις από Ζ10 στο δρόμο. Άψογα για νορμαλ οδήγηση και φαντάζομαι το ίδιο θα είναι για γρήγορη αν ζεστάνεις σωστά. Έχουν πιο απότομο δάγκωμα από τα ΟΕΜ και επίσης νομίζω ότι δεν θέλαν στρώσιμο μιας και είχαν δύναμη από το πρώτο χλμ (νομίζω και η Brembo αυτό διαφημίζει). Η πίστα μάλλον θα αργήσει οπότε review της προκοπής από του χρόνου μάλλον.

    Ένα αστείο fact για το μηχανάκι είναι ότι όσο περνάει ο καιρός γίνεται και πιο κουραστικό δύσκολο. Η εξήγηση που βρήκα είναι ότι στο στρώσιμο το οδηγούσα αρκετά οπότε κάποιοι μυς (καλή ώρα σβέρκος) που δεν γυμνάζονται για κανέναν λόγο το ίδιο με αερόβιο, crossfit ή whatever ήταν πιο δουλεμένοι οπότε δεν πονούσαν τα πάντα. Πλέον δεν είναι και κάθε χαλαρή βολτούλα πονεί. Στις γρήγορες για ένα παράξενο τρόπο δεν πονάει τπτ

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	signal-2023-08-19-143406_002.jpg 
Προβολές:	278 
Μέγεθος:	63,8 KB 
ID:	446964

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_0444.jpg 
Προβολές:	272 
Μέγεθος:	40,3 KB 
ID:	446965

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_0443.jpg 
Προβολές:	273 
Μέγεθος:	37,0 KB 
ID:	446966

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_0445.jpg 
Προβολές:	277 
Μέγεθος:	82,6 KB 
ID:	446967

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Ήρθε η ώρα για το πρώτο ετήσιο σέρβις και επίσης για το πρώτο με κράξιμο. Αρχικά το κόστος το θεωρώ ολίγον τι εξωπραγματικό πόσο μάλλον όταν η εξυπηρέτηση και το όλο σύστημα εδώ είναι για τον π€ο. Έπαψε να υφίσταται Ducati España και ανέλαβε η Wolkswagen αναθέτοντας όλα τα συνεργία (σε επίπεδο διαχείρησης μόνο ευτυχώς όχι μηχανικών) σε κόσμο που δεν έχει κυριολεκτικά ιδέα από μηχανάκια.

    Στο διαταύτα, το επισυναπτόμενο που βλέπετε είναι η απόδειξη για αλλαγή λαδιών μαζί με το ετήσιο "τσεκ" που ουσιαστικά θα είναι βισμάτωμα, καθάρισμα αλυσίδας, σφύξιμο βιδών (μη παίρνετε και όρκο) μαζί με καθάρισμα στεγνό (με σπρέυ δλδ) που μάλλον @@ κάνανε.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2024-02-07 at 14.32.08.jpg 
Προβολές:	152 
Μέγεθος:	75,2 KB 
ID:	450920

    Πιο ενοχλητικό από την τιμή του σέρβις και την χαωτική εξυπηρέτηση είναι το θέμα της εγγύησης. Οι παρακάτω φώτο είναι από το πλαστικό του μονόσελου το οποίο είπαν ότι μάλλον δεν καλύπτει η εγγύηση επειδή χρησιμοποιείται σε πίστα. Η ίδια απάντηση ήταν και για τη βίδα του δοχείου των φρένων η οποία έφυγε και είχε μείνει στον αέρα το δοχείο. Μάλιστα είχαν το θράσος να ζητήσουν 4€ μετά το μπουγιουρντί του σέρβις. Τη καραμέλα της πίστας πλέον ότι την θεωρώ τραγική είναι επίσης αβάσιμη με την έννοια ότι το ότι πηγαίνω σε πίστα το γνωρίζουν από ότι τους λέγω εγώ και από τα λάστιχα. Επίσης το μηχανάκι έχει 4k χλμ και μόλις ένα χρόνο λειτουργίας. Το πλαστικό στο συγκεκριμένο σημείο και η βίδα που κρατάει τα φρένα δεν μπορώ να κτλβω γιατί επιβαρύνονται περισσότερο σε ένα trackday.

    Τους απάντησα το εξής, το οποίο έχω σκοπό να στείλω και στη Ducati σε κάποια φάση. Πώς έχουν το θράσος να λένε ότι η χρήση σε πίστα δεν καλύπτεται από την εγγύηση όταν όλα τα βίντεο στα οποία προβάλεται το μηχανάκι δεν υπάρχει ούτε ένα σε δρόμο. Πες αυτό είναι marketing... Όταν το παρουσιάζουν ο developer rider με τον εκάστοτε technical director/manager/executive whatever μιλάνε αποκλειστικά και μόνο πώς θα βελτιώσει βοηθήσει έναν αρχάριο ή έναν έμπειρο σε trackdays στην πίστα.

    Φυσικά όταν καβαλάς τα παραπάνω τα ξεχνάς αλλά όταν επαναλαμβάνονται με τέτοιο θράσος ίσως σκεφτείς να καβαλήσεις τπτ άλλο μιας και θα είναι λίγο έως αρκετά φθηνότερο. Δεν ξέρω τις πολιτικές Yamaha και BMW στα superbikes αλλά τουλάχιστον δεν θα τα έχεις πληρώσει τοοοοσο ακριβά.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2024-02-16 at 17.14.10.jpg 
Προβολές:	152 
Μέγεθος:	22,4 KB 
ID:	450921
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2024-02-16 at 17.14.16.jpg 
Προβολές:	150 
Μέγεθος:	31,0 KB 
ID:	450922

  13. #73
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207
    Η τιμή για ducati και Βαρκελώνη μια χαρά λογική είναι. Έκανα και εγώ πέρσι 1ο σερβίς στο αμάξι (Puma) στο Μιλάνο. Αλλαγή λαδιού, φίλτρου, φίλτρο air-condition και υγρά φρένων 350 ευρώ

  14. #74
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Για Μιλάνο λίγα είναι αν κρίνω από το φαί σε αυτή την πόλη

  15. #75
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από macdeath_s Προβολή μηνύματος
    Για Μιλάνο λίγα είναι ������ αν κρίνω από το φαί σε αυτή την πόλη
    Φαντάσου να είχα και κάνα εξωτικό μοντέλο!!

    Όσον αφορά την εγγύηση μήπως γράφει κάτι στο συμβόλαιο αγοράς που υπέγραψες? Μήπως και ΑΜΑ έχεις διάθεση να το ψάξεις με έναν δικηγόρο και να βάλεις τον δικηγόρο να τους στείλει κάνα γράμμα? (Δεν ξέρω πως ακριβώς το λένε). Έτσι για το γαμώτο κυρίως.

    Για την όλη συμπεριφορά τους πάντως επιεικως απαράδεκτοι. Δεν μου κάνει εντύπωση από Ισπανούς βέβαια. Έχω διάφορες άσχημες εμπειρίες απ' αυτούς. Συνήθως αντιπροσωπείες τέτοιων ακριβών και εξωτικών οχημάτων είναι πάντα ευγενικοτατοι!

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 13/07/2023, 10:41
  2. διαρροη μπροστινου μετα απο 1500 χλμ σε TDM 900
    από alkis1990 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2013, 14:04
  3. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 01/05/2007, 12:46
  4. Φίλτρο μετά από 6000 χλμ.
    από dirtbird στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2006, 09:45
  5. Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2005, 16:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF