Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 2 από 2

Θέμα: CITYCOM 300i CBS ΡΕΛΕ ΑΝΤΛΙΑΣ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    11/08/2023
    Μηνύματα
    1

    CITYCOM 300i CBS ΡΕΛΕ ΑΝΤΛΙΑΣ

    Καλησπερα σας.
    Εχω ενα Citycom 300i 2012 και πριν μερικες μερες ξεκινησε κατι να κανει ενα ηχο ΖΖΖΖΖΖ(σαν να τριζει κατι) και να μην παιρνει μπροστα. Με ενα σβησιμο και αναμα επαιρνε ομως μπροστα. Μετα απο μερες μου εσβησε εν σταση αλλα πηρε μπροστα, στην ιδια βολτα εσβησε εν κινησει και πηρε μπροστα αλλα απο τοτε ακουγεται ο ιδιος θυρυβος, μιζαρει κανονικα αλλα δεν παιρνει μπροστα. Με φιλο μηχανικο, βγαζοντας καθισμα και καποια πλαστικα φθασαμε στο ρελε της αντλιας που βρισκεται στα δεξια του μηχανακιου το οποιο ειναι αυτο που κανει τον θορυβο αυτο. Οταν το μηχανακι ξεκιναει με τον θορυβο αυτο, η αντλια δεν ανοιγει αρα δεν παιρνει μπροστα ενω μιζαρει. Δωσαμε ρευμα στην αντλια απ ευθειας απο την μπαταρια και κανει τον θορυβο(η αντλια) που εκανε παντα οταν δεν υπηρχε το προβλημα. Πηρα αλλο ρελε αλλα το προβλημα παραμενει. Ρωτοντας τον εδω αντιπροσωπο αν τα δινει τα συγκεκριμενα ρελε, πηρα θετικη απαντηση και εδειξε να γνωριζει το προβλημα καθως με ρωτησε αν εχω θεμα με την αντλια καυσιμου.
    Δεν περιμενω να λυσω το προβλημα μου απο εδω απλα αποψεις ψαχνω για να ξεμπουκωσει λιγο μυαλο μου γιατι τα ηλεκτρολογικα προβληματα ειναι συνηθως πιο συνθετα.
    Σας ευχαριστω πολυ

  2. #2
    Μέλος
    Εγγραφή
    14/07/2019
    Μηνύματα
    252
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από georgeher Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα σας.
    Εχω ενα Citycom 300i 2012 και πριν μερικες μερες ξεκινησε κατι να κανει ενα ηχο ΖΖΖΖΖΖ(σαν να τριζει κατι) και να μην παιρνει μπροστα. Με ενα σβησιμο και αναμα επαιρνε ομως μπροστα. Μετα απο μερες μου εσβησε εν σταση αλλα πηρε μπροστα, στην ιδια βολτα εσβησε εν κινησει και πηρε μπροστα αλλα απο τοτε ακουγεται ο ιδιος θυρυβος, μιζαρει κανονικα αλλα δεν παιρνει μπροστα. Με φιλο μηχανικο, βγαζοντας καθισμα και καποια πλαστικα φθασαμε στο ρελε της αντλιας που βρισκεται στα δεξια του μηχανακιου το οποιο ειναι αυτο που κανει τον θορυβο αυτο. Οταν το μηχανακι ξεκιναει με τον θορυβο αυτο, η αντλια δεν ανοιγει αρα δεν παιρνει μπροστα ενω μιζαρει. Δωσαμε ρευμα στην αντλια απ ευθειας απο την μπαταρια και κανει τον θορυβο(η αντλια) που εκανε παντα οταν δεν υπηρχε το προβλημα. Πηρα αλλο ρελε αλλα το προβλημα παραμενει. Ρωτοντας τον εδω αντιπροσωπο αν τα δινει τα συγκεκριμενα ρελε, πηρα θετικη απαντηση και εδειξε να γνωριζει το προβλημα καθως με ρωτησε αν εχω θεμα με την αντλια καυσιμου.
    Δεν περιμενω να λυσω το προβλημα μου απο εδω απλα αποψεις ψαχνω για να ξεμπουκωσει λιγο μυαλο μου γιατι τα ηλεκτρολογικα προβληματα ειναι συνηθως πιο συνθετα.
    Σας ευχαριστω πολυ
    Μήπως να ρωτήσεις και στο σκούτερ κλαμπ?

Παρόμοια θέματα

  1. Πρόβλημα στο ρελαντί SYM Citycom 300i
    από dimperd7 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2020, 17:49
  2. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2015, 20:53
  3. Yamaha Xmax 250 2010 ή Sym Citycom 300i
    από Bassilis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 02/04/2010, 18:52
  4. Yamaha Xmax 250 2010 ή Sym Citycom 300i
    από Bassilis στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 30/03/2010, 19:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF