Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 4 από 4

Θέμα: βελτίωση στην εμφάνιση

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2023
    Μηνύματα
    4

    βελτίωση στην εμφάνιση

    γεια σε όλους
    Δεν είδα παρόμοιο θέμα, οπότε γράφω εδώ
    Πρόσφατα παρήγγειλα αυτοκόλλητα για μια μοτοσικλέτα, αλλά συνειδητοποίησα ότι δεν ξέρω πώς να τα κολλήσω καθόλου ...
    Έχει ασχοληθεί κανείς με αυτό στο παρελθόν; αν ναι, μπορείς να μου δώσεις μια συμβουλή;

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mark-Sorestad87 Προβολή μηνύματος
    γεια σε όλους
    Δεν είδα παρόμοιο θέμα, οπότε γράφω εδώ
    Πρόσφατα παρήγγειλα αυτοκόλλητα για μια μοτοσικλέτα, αλλά συνειδητοποίησα ότι δεν ξέρω πώς να τα κολλήσω καθόλου ...
    Έχει ασχοληθεί κανείς με αυτό στο παρελθόν; αν ναι, μπορείς να μου δώσεις μια συμβουλή;

    Καλησπέρα και καλώς ήρθες.
    Πες και τι είδους αυτοκόλλητα είναι.... με δική τους κόλλα; η από αυτά που θέλουν σαπουνόνερο για να μπουν; (πιστεύω το 2ο) το πρώτο είναι μανίκι τόσο για να μπουν όσο και για να βγουν χωρίς ζημιές στο χρώμα της μηχανής.....

    Αν με σαπουνόνερο, καθαρίζεις καλά την επιφάνεια που πρόκειται να κολληθούν, ψεκάζεις σαπουνόνερο (200 ml νερό και 2-3 σταγόνες σαπούνι για τα πιάτα) την επιφάνεια, αφαιρείς προσεκτικά το χαρτί του αυτοκόλλητου και ψεκάζεις επίσης το αυτοκόλλητο στην πίσω πλευρά (αυτήν με την κόλλα) ακουμπάς το αυτοκόλλητο στην επιφάνεια, το σέρνεις στην θέση που θέλεις και με μια πλαστική σπάτουλα το πατάς οριζόντια, κάθετα και αφαιρείς τον αέρα και το νερό που έχουν εγκλωβιστεί μέσα. αφήνεις να στεγνώσει και αφαιρείς ΠΟΛΥ προσεκτικά το πάνω διαφανές πλαστικό.

    10 χρόνια έβαζα (και έβγαζα) τέτοια σε αμάξια....
    Τελευταία τροποποίηση από Bowleno; 14/08/2023 στις 19:42.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    658
    Όπως τα γράφει ακριβώς , υπάρχουν και βιντεάκια στο YouTube που βοηθανε αρκετά, δεν θέλει βιασύνες, αν έχει κόλλα λίγο παραπάνω προσοχή μόνο .
    Του ποζερα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/07/2023
    Μηνύματα
    4
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα και καλώς ήρθες.
    Πες και τι είδους αυτοκόλλητα είναι.... με δική τους κόλλα; η από αυτά που θέλουν σαπουνόνερο για να μπουν; (πιστεύω το 2ο) το πρώτο είναι μανίκι τόσο για να μπουν όσο και για να βγουν χωρίς ζημιές στο χρώμα της μηχανής.....

    Αν με σαπουνόνερο, καθαρίζεις καλά την επιφάνεια που πρόκειται να κολληθούν, ψεκάζεις σαπουνόνερο (200 ml νερό και 2-3 σταγόνες σαπούνι για τα πιάτα) την επιφάνεια, αφαιρείς προσεκτικά το χαρτί του αυτοκόλλητου και ψεκάζεις επίσης το αυτοκόλλητο στην πίσω πλευρά (αυτήν με την κόλλα) ακουμπάς το αυτοκόλλητο στην επιφάνεια, το σέρνεις στην θέση που θέλεις και με μια πλαστική σπάτουλα το πατάς οριζόντια, κάθετα και αφαιρείς τον αέρα και το νερό που έχουν εγκλωβιστεί μέσα. αφήνεις να στεγνώσει και αφαιρείς ΠΟΛΥ προσεκτικά το πάνω διαφανές πλαστικό.

    10 χρόνια έβαζα (και έβγαζα) τέτοια σε αμάξια....
    Καλό απόγευμα. Ναι αυτοκόλλητα με κόλλα.
    ευχαριστώ πολύ για τη συμβουλή. Όταν το κάνω, θα προσπαθήσω να μην χαλάσω τίποτα. και μόλις το κάνω, σίγουρα θα πετάξω το αποτέλεσμα)
    (ps έχεις μεγάλη εμπειρία σε αυτόν τον τομέα, που αξίζει σεβασμό)

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 98
    Τελευταίο μήνυμα: 04/12/2018, 14:52
  2. Οι 6 πόλεις σταθμοί στην ζωή του άντρα .
    από cityfly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2010, 21:52
  3. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2006, 02:45
  4. Εμφάνιση Forum
    από bikersonly στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2003, 08:43
  5. Πόσα ταξί κυκλοφορούν στην Αθήνα ?
    από tifozif1 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 20:49

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF