Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 64 από 64

Θέμα: r1 ?

  1. #61
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Η απάντησή μου δεν πήγαινε σε σένα, εσύ μια χαρά τα είπες, στον Κώστα τα έλεγα που λέει για 600 SS με 110 τροχό....
    Οι 50 ίπποι σε ένα απλό 500αράκι, σαν το δικό μου, ας πούμε η ένα CBX 500 Αποδίδονται πιο γλυκά, χωρίς τα ξεσπάσματα ενός SS που κάποιος έχοντας οδηγήσει μόνο παπάκι σίγουρα ΔΕΝ θα μπορέσει να διαχειριστεί (όχι εύκολα τουλάχιστον....) με ολέθριες πιθανές συνέπειες (και δυστυχώς γνωρίζω αρκετές τέτοιες φίλων που δεν είναι πλέον μαζί μου...)

    Το σταματάω εδώ, δεν έχει νόημα να το συνεχίσω, Ας κάνει το παλικάρι ότι καταλαβαίνει....
    Δεν το είπα με επιθετικό τρόπο…

    50 άλογα +++ είναι ένα 690 SMC και επικίνδυνο για άπειρο οδηγό
    50 άλογα ήταν και το NSR 250
    50 αλιγα είναι και το CBX 500 που λες

    Στο σήμερα στα 44 αλλιώς ανοίγω το γκάζι από ότι το άνοιγα στα 21 που είχα πλέον ανεξάρτητου κυβισμού δίπλωμα.

    Κάποτε έψαχνα τα 200 από φανάρι σε φανάρι… και τώρα ψάχνω τα 200χλμ στο 1 λίτρο βενζινάς…

    Anyway τον πιτσιρικά τον καταλαβαίνω από την μια που θέλει 1000αρι R1 (και σου λέει τα πουλάνε 3-4 χιλιάρικα και είναι όπλα από μόνα τους… και τιιιιι θα πάρω παπάκι με 2.900€ ???) και από την άλλη δεν είναι λίγοι (μαζί και ο γραφών…) που ανέβηκαν σε 1000αρι και είπαν fuck off αυτό θέλει μάθημα από την αρχή, και όταν το ζορίσαν τους πέταξε στον αέρα… (άλλοι τα φτιάξανε από την αρχή… και άλλοι τα πούλησαν)

    Τα ίδια λέω και του γιου μου, που μου λέει Beta 50αρι Motard στα 15 που του δίνει δικαίωμα στα 16 και 1 μέρα να το καβαλήσει

    Και τα ίδια του απαντάω… ρωτά τον γερό μου γιε μου… πόσες φορές με μάζεψε… επειδή έπαιζα με τα όρια της πρόσφυσης και πόσες φορές έσπασε η μηχανή μέσα στα Μέγαρα ή έσπασα εγώ χέρι - κλείδα με το WR450F στο χώμα.

  2. #62
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από anco Προβολή μηνύματος
    Δεν το είπα με επιθετικό τρόπο…

    50 άλογα +++ είναι ένα 690 SMC και επικίνδυνο για άπειρο οδηγό
    50 άλογα ήταν και το NSR 250
    50 αλιγα είναι και το CBX 500 που λες

    Στο σήμερα στα 44 αλλιώς ανοίγω το γκάζι από ότι το άνοιγα στα 21 που είχα πλέον ανεξάρτητου κυβισμού δίπλωμα.

    Κάποτε έψαχνα τα 200 από φανάρι σε φανάρι… και τώρα ψάχνω τα 200χλμ στο 1 λίτρο βενζινάς…

    Anyway τον πιτσιρικά τον καταλαβαίνω από την μια που θέλει 1000αρι R1 (και σου λέει τα πουλάνε 3-4 χιλιάρικα και είναι όπλα από μόνα τους… και τιιιιι θα πάρω παπάκι με 2.900€ ???) και από την άλλη δεν είναι λίγοι (μαζί και ο γραφών…) που ανέβηκαν σε 1000αρι και είπαν fuck off αυτό θέλει μάθημα από την αρχή, και όταν το ζορίσαν τους πέταξε στον αέρα… (άλλοι τα φτιάξανε από την αρχή… και άλλοι τα πούλησαν)

    Τα ίδια λέω και του γιου μου, που μου λέει Beta 50αρι Motard στα 15 που του δίνει δικαίωμα στα 16 και 1 μέρα να το καβαλήσει

    Και τα ίδια του απαντάω… ρωτά τον γερό μου γιε μου… πόσες φορές με μάζεψε… επειδή έπαιζα με τα όρια της πρόσφυσης και πόσες φορές έσπασε η μηχανή μέσα στα Μέγαρα ή έσπασα εγώ χέρι - κλείδα με το WR450F στο χώμα.
    36 είναι δεν είναι πιτσιρικάς. Απειρος είναι και τον τρώει το δεξί χέρι.
    done.

  3. #63
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Το σημαντικό είναι να καταλάβει ότι δεν χρειάζεσαι 1.000cc για να απολαύσεις τον όμορφο κόσμο της μοτοσυκλέτας. Μπορείς και με 250 και με 500 κυβικά. Άλλος μπορεί να θέλει να ανεβάζει σταδιακά τον πήχη στην ισχύ του οχήματος, άλλος όχι.

    Μπορείς να αποκτήσεις πολλές όμορφες εμπειρίες με μία μοτοσυκλέτα μικρού ή μεσαίου κυβισμού και να εστιάσεις στο τι κάνεις με τη μοτοσυκλέτα και τι δεξιότητες ή εμπειρίες αποκτάς. Όχι αποκλειστικά στο τι ψωνίζεις.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #64
    Αν ήθελες r1,cbr,gsxr,zxr θα είχες ήδη και θα ερχόσουν εδώ για τα καλορίζικα. Δεν είναι συζητίσιμο/διαπραγματευσιμο.

    Σε αυτή τη βάση θα σου έλεγα να πάρεις μια "απλή" μοτοσυκλέτα.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 5 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345

Παρόμοια θέματα

  1. R1 Vs Busa...
    από DEMINIO στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 75
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2004, 05:16
  2. Μηχανικός/Συνεργείο για R1 '03
    από RapidShade στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2004, 09:05
  3. Πρόβλημα στα R1 2004... Κιόλας???
    από Wizard13 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 13/05/2004, 11:47
  4. Neo sugritiko YZF-R1 FIREBLADE GSX-R100 ZX-10
    από greekshadow στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/03/2004, 20:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF