Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 64

Θέμα: MV AGUSTA BRUTALE 1000 RS

  1. #46
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    ε, τώρα..
    είναι δυνατόν; υπήρξε ποτέ μοτοσυκλέτα που δεν ήταν έργο τέχνης ή που την διαχειρίστηκαν σαν μη έργο τέχνης οι δημιουργοί της;

    Έχουμε λατρέψει οι μοτοσυκλετιστές ένα κάρο μοντέλα, τα συλλέγουμε, τα βάζουμε σε μουσεία..
    Είναι δυνατόν να μην αναγνωρίζουμε ότι είναι αντικείμενα τέχνης..
    Ρεαλιστικά είναι ένας λειτουργικός καμβάς που επιτρέπει κάθε είδους έκφρασης μιας και δεν περιορίζεται στις τρεις διαστάσεις αλλά
    έχει και τον τρόπο λειτουργίας της, τον τρόπο που "αντιδρά" ή κινείται, παθητικά ή με την συμμετοχή μας.

    Μήπως νομίζετε πως τις μοτοσυκλέτες τις φτιάχνουν μηχανικοί μόνο; και τι παιδεία πιστεύετε πως έχουν οι "μηχανικοί" αυτοί;

    Νομίζω για να κρίνω ένα γλυκό πχ, θα αναφέρω όσα δεν μου αρέσουν και θα προσπαθήσω να τα στηρίξω με αξίες που θα είχε ένας ζαχαροπλάστης.
    Για να κρίνω αν είναι τέχνη δεν θα έπρεπε να το χειριστώ ανάλογα;

    Δεν αρέσει σε κάποιους. Εξαιρετικά, τι πιο φυσιολογικό; χαίρεσαι την ποικιλία γύρω σου.
    Δε νομίζω ότι υπήρξε ποτέ κάτι που άρεσε σε όλους και στις περιπτώσεις που συμβαίνει σε μικρά περιβάλλοντα
    είναι συνήθως πρόβλημα και για αυτό και για το περιβάλλον του.

    Βλέπουμε πως δίνει σε αρκετούς ένα έντονο συναίσθημα αποστροφής.
    Ένα αρνητικό συναίσθημα. Που χαρακτηρίζεται όμως και από ένταση, αρτιότητα κλπ έχει και άλλες αξίες που το γεγονός ότι
    ασχολείται ο κόσμος επαληθεύει την δυναμική τους.

    Ίσως έχουν κάνει καλά την δουλειά τους και η κατάταξη στην κλίμακα "μου αρέσει - δεν μου αρέσει" να είναι πολύ φυσιολογικά, αντικείμενο
    κρίσης του κάθε θεατή.
    Ας ρωτήσουμε ένα παιδί κοντά στα 12 πως του φαίνεται. Θα είναι πολύ ενδιαφέρον
    Πολύ περισσότερο από το να κάνουμε εικονικές συγκρίσεις με μοντέλα που έχουν τελείως διαφορετικό προσανατολισμό.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.752
    Εχουμε μπερδέψει λίγο τις έννοιες στις μέρες μας.

    Τέχνη είναι π.χ. ο υδραυλικός. Ο πιλότος. Ο χημικός. Τέχνη είναι το σύνολο των γνώσεων και δεξιοτήτων, που δίνουν σε ένα άνθρωπο την ικανότητα να φτιάχνει ή να κάνει κάποια εξειδικευμένα πράγματα.

    Αυτό που λέμε ''τεχνη'' εδώ είναι η καλλιτεχνία. Στις μέρες μας, πολύς κόσμος μπερδεύει την λέξη τέχνη, με την έννοια της καλλιτεχνίας.

    Καλλιτεχνία, είναι η ζωγραφική, η γλυπτική, η λογοτεχνία κ.ο.κ.

    ΒΑΣΙΚΟΣ κανόνας της καλλιτεχνίας, για να την δεχόμαστε ως καλλιτεχνία, είναι το αντικείμενο να μην έχει ΚΑΜΙΑ πρακτική χρήση. Πρέπει να έχει ΜΟΝΟ αισθητική χρήση.

    Απαξ και το αντικείμενο ''κανει'' κάτι δλδ, δεν είναι καλλιτεχνία.


    Ενα αυτοκίνητο και μια μοτοσυκλέτα, σαφέστατα είναι έργα τέχνης με την σωστή έννοια της λέξης, με την έννοια ότι έχουν ένα σωστό επιστήμες, τεχνολογίες για να γίνουν, και λειτουργούν, κάνουν κάτι, δουλεύουν και πάνε τον επιβάτη τους.

    Ενα αυτοκίνητο και μια μοτοσυκλέτα, σαφέστατα ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ έργα καλλιτεχνίας, αφού όσο όμορφα και να είναι αισθητικά, κάνουν κάτι πρακτικό, πέραν του αισθητικού στοιχείου.

    Θα μου πεις, για ρώσσικο-ιταλικό Meccanica Verghera μιλάμε, δεν θα δουλεύει σχεδόν ποτέ, σε κανά σαλόνι θα καταλήξει να το κοιτάνε, οπότε ναι, καλλιτεχνία κι αυτό.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  3. #48
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Αχου το, θίχτηκε

    Δεν έχω λόγο φίλε να θιχτώ όπως δεν έχω λόγο να σε πίσω.
    Το πράγμα είναι πολύ απλό. Λες ότι δεν σου αρέσει η μπρουτάλε και η παγκάνι και στο σηματάκι γράφεις χόρνετ.....
    Δηλαδή τι να κουβεντιάσουμε?
    Είναι σαν να μου λες τι χάλι η Ηλιάνα Παπαγεωργίου και να είσαι παντρεμένος με τη Μαρούλα που είναι 90 κιλά κι ένα εξήντα
    Τι να μας πει το τι μπον όταν υπάρχει πίτα γύρος
    Τι να το κάνω το ποδήλατο όταν πάω με τα πόδια και άλλα τέτοια ωραία



    Και η Ηλιάνα που λέγαμε

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	f3d42c5f-350631558_6113300468724662_3627980352287087462_n.jpg 
Προβολές:	88 
Μέγεθος:	55,7 KB 
ID:	445901

  4. #49
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    οκ μην τρελαίνεστε , οι νεώτεροι αναβάτες τέτοια σχήματα θέλουν για τα καφέ ... και τις πίστες.(Κιάμος,Βανδή) .
    Κανείς δεν κάνει λάθος στο αν του αρέσει ή όχι ,ακόμα και το νέο Χορνετ χίλια παρόμοιο είναι.
    Ναι, ίσως υπερβολική η συγκεκριμένη αλλά τέτοια οχήματα ξεκινούν με βάση την υπερβολή σε γυμνά με 150-200 άλογα.
    Η MV πάντως αν ήταν γυναίκα ΔΕΝ θα ήταν η elegant κοπέλα του πάνω ποστ αλλά κάτι τέτοιο οπότε και η Μαρούλα θα έχει τις επιτυχίες της σίγουρα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cfdea5d7e74785a314aaf042c25d2206.jpg 
Προβολές:	87 
Μέγεθος:	38,5 KB 
ID:	445902

    edit Προσωπικά μου αρέσει η Brutale του 1ου ποστ με τα χίλια !!!!
    when life gets complicated... i ride.

  5. #50
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Εγώ σκέφτομαι τον κακομοίρη που θα τσιμπήσει από τον τίτλο του θρεντ και θα μπει να ενημερωθεί για το brutale.Δυο χρόνια ψυχοθεραπεία δεν θα τον φτάνουν για να συνέλθει.
    κουκουρουκουκου

  6. #51
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498


    Το έχεις ένα δίκιο.

    Από την άλλη μεριά, τι να διαβάσει κάποιος σε ένα forum, από εμπειρίες χρηστών για MV Agusta των 36K €; Πόσοι μπορεί να την έχουν, ώστε να γράψουν τα σχόλιά τους; Τεχνικά χαρακτηριστικά αξιολογούμε, σχεδίαση, τιμή, δίκτυο υποστήριξης και ό,τι έχουμε ακούσει από αξιοπιστία.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #52
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    οκ μην τρελαίνεστε , οι νεώτεροι αναβάτες τέτοια σχήματα θέλουν για τα καφέ ... και τις πίστες.(Κιάμος,Βανδή) .
    Κανείς δεν κάνει λάθος στο αν του αρέσει ή όχι ,ακόμα και το νέο Χορνετ χίλια παρόμοιο είναι.
    Ναι, ίσως υπερβολική η συγκεκριμένη αλλά τέτοια οχήματα ξεκινούν με βάση την υπερβολή σε γυμνά με 150-200 άλογα.
    Η MV πάντως αν ήταν γυναίκα ΔΕΝ θα ήταν η elegant κοπέλα του πάνω ποστ αλλά κάτι τέτοιο οπότε και η Μαρούλα θα έχει τις επιτυχίες της σίγουρα.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cfdea5d7e74785a314aaf042c25d2206.jpg 
Προβολές:	87 
Μέγεθος:	38,5 KB 
ID:	445902

    edit Προσωπικά μου αρέσει η Brutale του 1ου ποστ με τα χίλια !!!!

    Δεν ξέρω αν μιλάς για το Honda CB 1000 R και το λες χόρνετ αλλά αν μιλάς για αυτό τότε οι διαφορά τους είναι 50 άλογα στο μοτέρ και καμιά 15αριά χιλιάρικα στην τιμή
    Μιλάμε δηλαδή για διαφορά μέρας νύχτας.
    Τώρα τα 200 αλόγατα του μπρουτάλε θα φροντίσουν τα ηλεκτρονικά να τα κάνουν διαχειρίσιμα (άρα η κυρία της φωτογραφίας άκυρη)
    δεν μιλάμε δηλαδή για σουζούκι 1100 καραφτιαγμένο με νίτρα κλπ (εκεί κολλάει η κυρία σου) που το φτιάξανε στα Σούρμενα RD by Sakis

    Είναι υπερβολή? Είναι!
    Ειδικά στις μέρες μας ίσως είναι και ντροπή

    Το ερώτημα όμως είναι κάπως διαφορετικό
    -Γιατί να τα σκάσω?
    -Γιατί να μη διαλέξω το τουόνο βε 4 ας πουμε που είναι και γαμώ τις μηχανές?

    Η απάντηση είναι κάπως περίεργη...
    Γιατί μπορώ!!!!!
    Γιατί αισθάνομαι σίγουρος για το παρών και αισιόδοξος για το μέλλον και στα @@ μου όλα.
    Γ... και δέρνω
    Αν κάποιος βρεθεί κάποτε στη θέση αυτή εγώ του λέγω γουστάρω ρε μάγκα όλα μέλι
    τράβα μπρος κι εγώ από κάτω να βαράω παλαμάκια
    Καμία σχέση λοιπόν με μπουζούκια και τέτοια σκατά.

    Εγώ με τον κόβοντ κώλωσα και δεν το έκανα το βήμα. (άλμα)
    Είπα να πάω πιο συντηρητικά
    Κάτσε και θα δούμε κι ευτυχώς γιατί ο τουρισμός και η εστίαση χτυπήθηκε άσχημα και από τις φωτιές μετά τον κόβιντ
    Όπως λοιπόν θα σου έλεγε και ο θείος μου -Έχεις νεφρό? Βάρα!
    (Δεν έχεις? καλή καρδιά και ευτυχείς και με ΣΙΜ)

    Με λίγα λόγια τέτοια μηχανάκια δεν τ αγοράζεις με τη λογική αλλά με τη π...... Αν μ εννοείς


    porca miseria.
    Τελευταία τροποποίηση από Parking; 03/09/2023 στις 12:46.

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.752
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Είναι σαν να μου λες τι χάλι η Ηλιάνα Παπαγεωργίου και να είσαι παντρεμένος με τη Μαρούλα που είναι 90 κιλά κι ένα εξήντα ι να μας πει το τι μπον όταν υπάρχει πίτα γύρος
    Σιγά το φρόκαλο. Ανοίγει το στόμα και βγαίνει το ένα βατράχι μετά το άλλο.

    Οι χοντρές δεν μου αρέσουν γενικά, κι όμως ξέρω αρκετές γεματούλες, που θα τις προτιμούσα από την κρεμάστρα που πόσταρες για ωραία, χωρίς δεύτερη σκέψη.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  9. #54
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Τέλεια θα ήταν να επιλέγαμε γυναίκα αποκλειστικά βάσει εμφάνισης, αλλά κάποιοι έχουμε τελειώσει το Γυμνάσιο.

  10. #55
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Johny the Fox Προβολή μηνύματος
    Εγώ σκέφτομαι τον κακομοίρη που θα τσιμπήσει από τον τίτλο του θρεντ και θα μπει να ενημερωθεί για το brutale.Δυο χρόνια ψυχοθεραπεία δεν θα τον φτάνουν για να συνέλθει.
    Εγώ πάλι όχι γιατί κατά αρχήν ένας τέτοιος άνθρωπος μόνο κακομοίρης δεν είναι
    και ύστερα δεν πιστεύω ότι θα μπει καν στον κόπο να διαβάσει εδώ μέσα.
    Υπάρχουν και στο εξωτερικό φόρουμ όπου πραγματική ιδιοκτήτες μιλούν για πραγματικά γεγονότα.

    Βρέθηκε όμως κι εδώ ένας και είπε ΙΣΩΣ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΗΝ ΠΑΡΩ κι αντί να μάθουμε 5 πράματα το ρίξαμε στη φιλοσοφία και στα περί τέχνης
    οκ ας είναι
    Πραγματική περιέργεια όμως να δούμε τι βάζουνε στο μπακλαβά και θέλουνε 3 τούβλα δεν υπάρχει !

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Τέλεια θα ήταν να επιλέγαμε γυναίκα αποκλειστικά βάσει εμφάνισης, αλλά κάποιοι έχουμε τελειώσει το Γυμνάσιο.
    Το εξαταξιο?Αυτο με τις ποδιες?

  12. #57
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Σιγά το φρόκαλο. Ανοίγει το στόμα και βγαίνει το ένα βατράχι μετά το άλλο.

    Οι χοντρές δεν μου αρέσουν γενικά, κι όμως ξέρω αρκετές γεματούλες, που θα τις προτιμούσα από την κρεμάστρα που πόσταρες για ωραία, χωρίς δεύτερη σκέψη.


    Δεν την πόσταρα ΓΙΑ ωραία, είναι ωραία.
    Είναι μις Ελλάς
    Δεν τη πόσταρα γιατί είναι έξυπνη ούτε μορφωμένη (ούτε εγώ είμαι)
    Για να προτιμήσεις κάτι όμως θα πρέπει να έχεις επιλογές.
    Έχεις?
    Μπορείς να πλησιάσεις μια τέτοια γυναίκα?
    Εγώ δεν μπορώ
    Άρα μένουμε στην αερολογία

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Δεν επιλέγει ο άντρας την γυναίκα,η γυναίκα επιλέγει τον αντρα

  14. #59
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δεν επιλέγει ο άντρας την γυναίκα,η γυναίκα επιλέγει τον αντρα
    Νομίζω ότι ήμουν σαφής στην παρομοίωση

  15. #60
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δεν επιλέγει ο άντρας την γυναίκα,η γυναίκα επιλέγει τον αντρα
    Έτσι. Και για να επιστρέψουμε στο θέμα που κάποιοι συνέχεια προσπαθούν να καταστρέψουν, κυρίως ξενέρωτοι χοντάκηδες, αυτή η όμορφη κυρία προσγειώθηκε στα πόδια του Χάρη.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κοστος συντηρησης MV Agusta Brutale ??
    από RαNd στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 16/11/2008, 20:25
  2. Mv Agusta Brutale 910r... ΓΝΩΜΕΣ...
    από gojakla στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 32
    Τελευταίο μήνυμα: 09/10/2006, 10:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF