Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 25 από 25

Θέμα: Βόρειο Πήλιο- Μονή Σουρβιάς- Κερασόρεμα 27-8-2023

  1. #16
    Μπράβο φίλε!

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    400,000!!!! Αν ημουν ο Χοντα θα σου εκανα χορηγια αλλη μια για τη διαφημιση!

    να εισαι καλα φιλε! Μετα τα βουνα πιασε τις λιμνες ... απο τις Αλπικες μεχρι και τις πεδινες.

    Και εις αλλα με Υγεια!

    Να είσαι καλά φίλε μου! Η αλήθεια είναι ότι το όλο πρότζεκτ με τις κορυφές βουνών ουσιαστικά ξεκίνησε από τις δρακόλιμνες της Ελλάδας. Υπάρχουν κάποιες ελάχιστες που δεν έχω δει και σκοπεύω βέβαια να πάω. Κάθε φυσιολατρικός προορισμός από πεζοπορική, χωμάτινη διαδρομή, καταρράκτης, λίμνη, φαράγγι εώς και απομονωμένη παραλία είναι μέσα στη λίστα μου!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gaslion Προβολή μηνύματος
    Μπράβο φίλε!

    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  3. #18
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος

    Έπιασα και τον μαγικό αριθμό!

    8 χρόνια, 400.000 απροβλημάτιστα χιλιόμετρα και αμέτρητες εμπειρίες με αυτό το όχημα. Από τη Νορβηγία μέχρι το Γιβραλτάρ και τα 200 ψηλότερα βουνά της Ελλάδας. Ποιός να το πίστευε!


    Πάντα όρθιοι!

    50.000 τον χρόνο! Μπράβο ρε Βασίλη. Μια απορία έχω, με την αλυσίδα τι κάνεις, έχεις αυτόματο σύστημα λίπανσης ή την πλακώνεις με σπρέι; Πόσα χιλ σου βγάζει μια αλυσίδα;

  4. #19
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG Προβολή μηνύματος
    400,000!!!! Αν ημουν ο Χοντα θα σου εκανα χορηγια αλλη μια για τη διαφημιση!
    Είναι και δική μου απορία αυτό, αν του έχουν δώσει κάτι για τη διαφήμιση που τους κάνει. Το πιο εύκολο με πρωτοβουλία της ελληνικής αντιπροσωπείας θα ήταν δωρεάν συντήρηση. Τους συμφέρει να κρατήσει το ίδιο, ώστε να διαφημίζει για περισσότερο καιρό την αντοχή του στη χρήση.

    Κάποιοι νταλικέρηδες σε 8 χρόνια ξεπερνούν το 1.000.000 km.


    Να είσαι πάντα υγιής και δραστήριος!
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #20
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Είναι και δική μου απορία αυτό, αν του έχουν δώσει κάτι για τη διαφήμιση που τους κάνει. Το πιο εύκολο με πρωτοβουλία της ελληνικής αντιπροσωπείας θα ήταν δωρεάν συντήρηση. Τους συμφέρει να κρατήσει το ίδιο, ώστε να διαφημίζει για περισσότερο καιρό την αντοχή του στη χρήση.

    Κάποιοι νταλικέρηδες σε 8 χρόνια ξεπερνούν το 1.000.000 km.


    Να είσαι πάντα υγιής και δραστήριος!
    Το να αναλάβει η χόνδα την συντήρηση είναι καλό και κακό... μπορεί σε αυτά τα χιλ να έχουν αλλάξει πολλά χωρίς να το μάθεις. Ένας μηχανικός βλέπει τις φθορές και αντικαθιστά εξαρτήματα προληπτικά.
    Με αυτό που κάνει ο Βασίλης έχουμε μια πραγματική κατάσταση... και από ό,τι βλέπουμε δεν είναι απλά 400.000 χιλ σε μια στρωτή άσφαλτο.
    Άλλα μηχανάκια θα είχαν γίνει κουδουνίστρες με ένα σωρό κρακ στο σκελετό..

  6. #21
    Μέλος
    Εγγραφή
    17/08/2023
    Μηνύματα
    189
    Πολύ ωραία εξόρμηση με καταπληκτικά τοπία.
    Το βόρειο Πήλιο ουσιαστικά είναι άγνωστο, γιατί δεν υπάρχουν ασφαλτοδρομοι.
    Έτσι έχει γλιτώσει το περιβάλλον.
    Η διαδρομή Άνω Κερασιά ως τον Ομηρικό κ η άλλη, από τα Χάνια ως το Πουρί παίζει να είναι από τις κορυφαίες στην χώρα.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος

    50.000 τον χρόνο! Μπράβο ρε Βασίλη. Μια απορία έχω, με την αλυσίδα τι κάνεις, έχεις αυτόματο σύστημα λίπανσης ή την πλακώνεις με σπρέι; Πόσα χιλ σου βγάζει μια αλυσίδα;
    Γειά σου Τάσο! Δεν είναι ακριβώς 50 το χρόνο γιατί το πήρα με 25,000km τότε και τωρα είμαι στα 8.5 χρόνια. Εντάξει και πάλι είναι πολλά. Τα πρώτα 3 χρόνια πάντως έβγαζα 55.000km αλλά με ταξίδια εξωτερικό μαζί. Μετά το παιδί τα χιλιόμετρα έχουν πέσει δραματικά γιατί δε βγαίνω καθόλου καθημερινές!

    Αλυσίδα αλλάζω χονδρικά ανά 45.000km και δε λαδώνω κατά τη διάρκεια της βόλτας πλέον (κάποτε το έκανα και αυτό). Χρησιμοποιώ το λάδι που βγάζω από το NC το οποίο σημειωτέον κάνει τρομερή δουλειά από άποψη λίπανσης. Καμία σχέση με τα κλασσικά σπρέυ. Στην εύλογη απορία που θα έχεις για το αν το πετάει, θα σου πω όχι ιδιαίτερα, όμως η αλυσίδα ακόμη και μετά από μεγάλη βόλτα έχει λάδι πάνω της. Βάζω εδώ και 13 χρόνια σε όλες τις μηχανές μου την Afam XSR.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Είναι και δική μου απορία αυτό, αν του έχουν δώσει κάτι για τη διαφήμιση που τους κάνει. Το πιο εύκολο με πρωτοβουλία της ελληνικής αντιπροσωπείας θα ήταν δωρεάν συντήρηση. Τους συμφέρει να κρατήσει το ίδιο, ώστε να διαφημίζει για περισσότερο καιρό την αντοχή του στη χρήση.

    Κάποιοι νταλικέρηδες σε 8 χρόνια ξεπερνούν το 1.000.000 km.


    Να είσαι πάντα υγιής και δραστήριος!
    Όπως έχω αναφέρει ξανά, για πλάκα είχα στείλει το βίντεο με τις 300.000km στη Honda και μου απάντησαν ''χαιρόμαστε που είστε ένας ευχαριστημένος πελάτης, είναι πολύ σημαντικό για μας''

    Δε νομίζω ότι έχουν ανάγκη τη διαφήμιση. Πουλάνε κάτι πάνω από 20 εκατομμύρια δίκυκλα ετησίως, περισσότερα από όλους τους ανταγωνιστές τους μαζί. Αν ήταν καμιά κινέζικη εταιρεία σίγουρα θα προωθούσαν κάτι τέτοιο. Τώρα θα μου πεις, θα άντεχε τόσα ένας κινέζος?

    Στο θέμα μάρκετινγκ, νομίζω ισχύει το ακριβώς αντίθετο από αυτό που λες. Τους συμφέρει να πουλάς το μεταχειρισμένο σου και να αγοράζεις το καινούργιο-πιο βελτιωμένο-και ας είναι σχεδόν ιδιο μοντέλο.

    Σε κάθε περίπτωση δε με απασχολεί γιατί απλώς το χόμπυ μου κάνω! Να είσαι καλά φίλε!



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos760 Προβολή μηνύματος
    Πολύ ωραία εξόρμηση με καταπληκτικά τοπία.
    Το βόρειο Πήλιο ουσιαστικά είναι άγνωστο, γιατί δεν υπάρχουν ασφαλτοδρομοι.
    Έτσι έχει γλιτώσει το περιβάλλον.
    Η διαδρομή Άνω Κερασιά ως τον Ομηρικό κ η άλλη, από τα Χάνια ως το Πουρί παίζει να είναι από τις κορυφαίες στην χώρα.

    Να είσαι καλά Πάνο! Ακριβώς όπως το είπες, είναι άγνωστο καθώς δεν υπάρχουν δρόμοι αν εξαιρέσεις τους κλασσικούς που πάνε στο Κεραμίδι και το Βένετο. Όλη την αίγλη έχουν κερδίσει τα κλασσικά χωριά του Πηλίου που προσεγγίζονται από τον Βόλο.

    Αυτές οι δύο διαδρομές πράγματι είναι από τις κορυφαίες δασωμένες στη χώρα ειδικά το φθινόπωρο που έχει και τα ανάλογα χρώματα!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  8. #23
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Γειά σου Τάσο! Δεν είναι ακριβώς 50 το χρόνο γιατί το πήρα με 25,000km τότε και τωρα είμαι στα 8.5 χρόνια. Εντάξει και πάλι είναι πολλά. Τα πρώτα 3 χρόνια πάντως έβγαζα 55.000km αλλά με ταξίδια εξωτερικό μαζί. Μετά το παιδί τα χιλιόμετρα έχουν πέσει δραματικά γιατί δε βγαίνω καθόλου καθημερινές!

    Αλυσίδα αλλάζω χονδρικά ανά 45.000km και δε λαδώνω κατά τη διάρκεια της βόλτας πλέον (κάποτε το έκανα και αυτό). Χρησιμοποιώ το λάδι που βγάζω από το NC το οποίο σημειωτέον κάνει τρομερή δουλειά από άποψη λίπανσης. Καμία σχέση με τα κλασσικά σπρέυ. Στην εύλογη απορία που θα έχεις για το αν το πετάει, θα σου πω όχι ιδιαίτερα, όμως η αλυσίδα ακόμη και μετά από μεγάλη βόλτα έχει λάδι πάνω της. Βάζω εδώ και 13 χρόνια σε όλες τις μηχανές μου την Afam XSR.
    Το ξέρω. εγώ χρησιμοποιώ 20W 50 για λίπανση στην αλυσίδα αλλά με σύστημα αυτόματης λίπανσης. Ήδη γράφει 50.000χιλ χωρίς να την τεντώσω! Είναι σαν καινούργια ακόμα.
    Χωρίς αυτό το σύστημα δεν έβγαζα πάνω από 20.000 και αυτό γιατί βαριόμουν να λιπαίνω, στέγνωνε.... σώθηκα λέμε.

    Απλά το είχα απορία, γιατί μιλάμε για μεγάλη καταπόνηση. Καλά χιλιόμετρα και περιμένουμε την επόμενη εξόρμηση.

  9. #24
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Ωραια βολτα Μπιλ!!!
    20 μερες εκτος απορω πως αντεξες ρε συ...

    Ride(s) the wind of change...

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Ωραια βολτα Μπιλ!!!
    20 μερες εκτος απορω πως αντεξες ρε συ...


    Και η γυναίκα μου το ίδιο μου είπε!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Κρίκος - 27/07/2023
    από harris_x στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2023, 21:00
  2. Βόρειο Πήλιο 26-1-2020
    από billy84 στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/02/2020, 09:03
  3. Σαββατοκύριακο 26 & 27 - 6
    από Capo_Di_Capi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/06/2004, 12:32
  4. βράδυ Πέμπτης 27/5 στο Ονομα του Ροδου
    από monstermind στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2004, 16:17
  5. Φωτογραφίες από το διήμερο 27-28.3.2004 στην Ορεινή Ναυπακτία
    από Adventure-R στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 48
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2004, 09:31

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF