Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 52

Θέμα: Ducati Supermotard 2024

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Αυτό ακριβώς λέω κ εγώ καθώς διαβάζω την είδηση, αν και πιστεύω οτι την έκαναν την έρευνα τους, κατάλαβαν οτι υπάρχει κόσμος που θέλει να αγοράσει κάτι τέτοιο.

    Πιο πολύ το σκεφτόμουν σαν ένα νόστιμο γυμνό που να πληροί το Α2 , με έντονο λανσάρισμα track day σε πίστες κάρτ για νέους οδηγούς ή κάτι αντίστοιχο.

    Τέτοια μοτέρ μ'αρέσουν.

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Πανέμορφο, γαμηστερό αλλά και πανακριβο παιχνίδι.
    Παρε ΑΧ-1 που ειναι καλυτερο και φθηνο

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    τσόντες να πάρεις που είναι της μόδας
    Συνημμένο 447691
    Ναι. Το ένδοξο 1986. Τσόντες στα περίπτερα και Duran Duran A View to a Kill στο ράδιο.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  4. #34
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Φαντάσου σαρώνουν τα πρωταθλήματα, χωρίς να έχουν χώμα, που και να είχαν.

    Και τα Αγγλάκια από την άλλη, δεν έχουν ούτε λόφους και έχουν μπαστακωθεί στο βάθρο.
    Ενταξει, εχουν πίστες. Για χώμα ταξιδεύουν είτε στη Νότια Ευρώπη είτε εκτός Ευρώπης. Δεν νομίζω ότι κανείς πατάει χώμα στην Σκανδιναβία πχ για να πάει σε παραλίες, βουνα, δάση κλπ. Αφού απαγορεύεται.
    done.

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από giorgosb Προβολή μηνύματος
    "Το βάρος της μοτοσυκλέτας ανακοινώνεται στα 151 κιλά, χωρίς καύσιμο.
    Στις αναρτήσεις, έχουμε: Ανεστραμμένο πιρούνι Marzocchi 45 χιλιοστών εμπρός, πλήρως ρυθμιζόμενο, αμορτισέρ πλήρως ρυθμιζόμενο και μοχλικό στην πίσω ανάρτηση, που χρησιμοποιεί αλουμινένιο ψαλίδι. Τα ελαστικά πρώτης τοποθέτησης θα είναι τα Pirelli Diablo Rosso IV. Στα φρένα, την δουλειά κάνουν ένας δίσκος 330 χιλιοστών εμπρός και ένας 240 χιλιοστών πίσω, με την εμπρός δαγκάνα να είναι 4πίστονη, ακτινική, Brembo M4.32."

    https://www.bikeit.gr/nea-montela-du...s-istorias?m=1

    Συνημμένο 447677

    Συνημμένο 447678

    Συνημμένο 447679

    Συνημμένο 447680

    Συνημμένο 447681
    αν τα νουμερα ειναι πραγματικα...που δεν βλεπω τον λογο να μην ειναι...το μηχανακι θα κανει πολλες κηδειες...
    και ειναι και (σχετικα) ομορφο...

  6. #36
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.024
    £10,995 αρα έυκολα 12+ ελλαδα

  7. #37
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    £10,995 αρα έυκολα 12+ ελλαδα
    11900€ κάνει εδώ το Husky 701 SM που στην Αγγλία έχει £9799, οπότε το βλέπω για 13500€ "τσε βάλε"...


    Εν τω μεταξύ, είμαι ο μόνος που βρίσκω το σχέδιο λίγο "μπαγιάτικο"; Μοτέρ και σκελετός/ψαλίδι είναι μια χαρά, αλλά τα πλαστικά μου φαίνονται ανέμπνευστα και τα γραφικά πάνω τους φλύαρα. Πιο όμορφο είναι το SVX του 2006.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Περισσότερες πληροφορίες εδώ:
    Ducati World Première - Episode 5
    Oldfarts never die

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Acacius Προβολή μηνύματος
    Εν τω μεταξύ, είμαι ο μόνος που βρίσκω το σχέδιο λίγο "μπαγιάτικο"; Μοτέρ και σκελετός/ψαλίδι είναι μια χαρά
    Σιγουρα δεν είναι καθόλου μα καθόλου μπαγιάτικο στην διάταξη του πλαισίου. Απότι βλέπω, είναι με στήριξη του ψαλιδιού στον κινητήρα, και το πλαίσιο είναι χωρίς στήριξη στο κάτω μέρος, διάταξη που αν δεν κάνω λάθος, δεν έχουμε ξαναδει ποτέ σε μονοκύλινδρη κατασκευή.

    Αν έχει την δύναμη που λένε και την μάζα που λένε, σε στενά στροφιλίκια με πολύ μικρές ευθείες από στροφή σε στροφή, θα είναι απίστευτα γρήγορο.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Σιγουρα δεν είναι καθόλου μα καθόλου μπαγιάτικο στην διάταξη του πλαισίου. Απότι βλέπω, είναι με στήριξη του ψαλιδιού στον κινητήρα, και το πλαίσιο είναι χωρίς στήριξη στο κάτω μέρος, διάταξη που αν δεν κάνω λάθος, δεν έχουμε ξαναδει ποτέ σε μονοκύλινδρη κατασκευή.

    Αν έχει την δύναμη που λένε και την μάζα που λένε, σε στενά στροφιλίκια με πολύ μικρές ευθείες από στροφή σε στροφή, θα είναι απίστευτα γρήγορο.
    Ετσι δεν ειναι και το 701?

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Ποτε δεν καταλαβα γιατι "πεθανε" αυτη η κατηγορια. Ειναι απιστευτα διασκεδαστικες μοτοσυκλετες, μεγαλο σχολείο για ολους τους αναβατες, εξαιρετικα για κινηση στην πολη, για πρωινες "γρηγορες" του σαβατοκυριακου, σε καθε επαρχιακο ορεινο η μη.

    Μακαρι να επεστρεφαν (και ας μην υπαρχουν μονο τα απολυτα τυπου Ducati/KTM)..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  12. #42
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Ποτε δεν καταλαβα γιατι "πεθανε" αυτη η κατηγορια. Ειναι απιστευτα διασκεδαστικες μοτοσυκλετες, μεγαλο σχολείο για ολους τους αναβατες, εξαιρετικα για κινηση στην πολη, για πρωινες "γρηγορες" του σαβατοκυριακου, σε καθε επαρχιακο ορεινο η μη.

    Μακαρι να επεστρεφαν (και ας μην υπαρχουν μονο τα απολυτα τυπου Ducati/KTM)..
    για τον ιδιο λογο που πεθαναν τα ss. κανουν μονο για 2α μηχανακια και μεταφερουν εναν ανθρωπο. απο τοτε που εγιναν οδηγικα προσιτα τα τουρινγκ/ψηλα street και απαψαν να ειναι 250+ κιλα πηραν ολο τον κοσμο. πλεον οι αναγκες μετακινησης καλυπτωνται απο σκουτερ μικρων κυβικων μεχρι cb500x και η διασκεδαση/ταξιδι/μετακινηση (ολα σε ενα) απο tracer/gs κτλ. αυτος που θελει pure racing θα αγοράσει ss/sbk αλλα εμειναν λιγοι. το ίδιο και για τα sm που ειναι πιο extreme απο τα ss. δεν σε πανε καν ταξιδι. οσο ωραια και να ειναι να τα οδηγας, ενα κυκλο 200χλμ γυρω απο το σπιτι σου μπορεις να κανεις. για μενα η duc έπρεπε να φτιαξει ενα καλο 2κυλινδρο 800 αντι να εχει ενα ανουσια μεγαλο 950 και ενα πολύ μικρο μονοκυλινδρο 700. αν αυριο η yamaha ξυπνήσει και ανεβάσει κυβικα στο 700αρι μοτερ (750 ειναι μια χαρα) και παρουσιασει ενα μοντελο με 19αρη και πιο street στησιμο στο τενερε θα πουλησει πολυ δυνατα. αυτο λειπει απο την αγορά τωρα.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.753
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Ετσι δεν ειναι και το 701?
    Δεν το ξέρω, από τις φωτό που βλέπω στο ιντερνετ παντως, εχω την εντυπωση οτι κατεβαίνει μέχρι κάτω, απλά απο την μέσα μεριά του ψαλιδιού.

    Στο ducati δεν υπάρχει καθόλου πλαίσιο εκει.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  14. #44
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.195
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Ποτε δεν καταλαβα γιατι "πεθανε" αυτη η κατηγορια. Ειναι απιστευτα διασκεδαστικες μοτοσυκλετες, μεγαλο σχολείο για ολους τους αναβατες, εξαιρετικα για κινηση στην πολη, για πρωινες "γρηγορες" του σαβατοκυριακου, σε καθε επαρχιακο ορεινο η μη.

    Μακαρι να επεστρεφαν (και ας μην υπαρχουν μονο τα απολυτα τυπου Ducati/KTM)..
    Που να δεις σε πιστάκια τι απόλαυση είναι!

  15. #45
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.024
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Δεν το ξέρω, από τις φωτό που βλέπω στο ιντερνετ παντως, εχω την εντυπωση οτι κατεβαίνει μέχρι κάτω, απλά απο την μέσα μεριά του ψαλιδιού.

    Στο ducati δεν υπάρχει καθόλου πλαίσιο εκει.
    https://eddy2race.co.za/wp-content/u...upermoto-2.png

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Supermotard της Ducati !!!
    από nktR στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 09/03/2007, 10:34
  2. Ducati 749 ή Aprillia Mille 2004???
    από angelrsv στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2004, 20:25
  3. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/12/2003, 13:19
  4. Supermotard & eranos
    από 888 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 13:39
  5. Πόσο έχει το Ducati
    από Godfather στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2003, 11:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF