Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 126

Θέμα: Versys 650 and Valves

  1. #31
    ΛΕΩΝΙΔΙΟ ΤΣΑΚΩΝΙΑΣ ΛΕΜΕ Το avatar του/της πυξιδας990
    Εγγραφή
    22/05/2011
    Μηνύματα
    2.658
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ins_gr Προβολή μηνύματος
    Το έχω τσεκάρει, φοβάμαι την μεταπωλητική αξία του και τυχόν παιδικές ασθένειες, κατα τα άλλα φαίνεται πολύ καλό.
    και 3000ε φθηνοτερο πανω κατω
    37.12.07n
    22.47.01.e
    τα on-of φορανε ακτινες,τα αλλα ειναι μπασταρδα
    το χειμερινο μπανιο αναζοωγονει μυαλο και σωμα,το καλοκαιρινο τα καιει

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Ins_gr Προβολή μηνύματος
    Φαντάζομαι είναι το gen 1 που όντως ήταν σκυλία, μακάρι να την είχα και εγώ ακόμα
    Ναι, gen 1, χρώμα ασημί, Made In Japan.. και έχει τον ασταμάτητο μέχρι σήμερα

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    μια εταιρεία που ΔΕΝ σέβεται τον πελάτη της για μένα ...μακρυά κ ουτε σε φοτο να την βλέπω...
    το ιδιο πρόβλημα ειχε ο αδελφός φίλου μου με versys ,ΚΑΜΙΑ βοήθεια απο την kawasaki σε συνεργεία κλπ κλπ ,την πούλησε οσο οσο ,γιατί βρέ φίλε αφού την επαθες ηδη πας να μπλέξεις πάλι ?
    συγνώμη αλλα θα διάβασε ο billy84 οτι επαθες πολύ σοβαρή ζημιά (συνηθισμένη ζημιά στα versys ) στα 58.000χλμ ??? και θα γελάει μέχρι δακρύων ενώ το NC του ,ηδη πέρασε τα 400.000 χλμ κ μιλάμε για αγρια χρήση σε βουνά κ σε λαγκάδια

    Φίλε Άλεξ ενώ καταλαβαίνω πως το λες, φυσικά δε θα γελούσα ποτέ με μια τόσο σοβαρή βλάβη γιατί εκτός από την οικονομική αιμοραγία μπορεί να είναι και επικίνδυνη υπό συνθήκες. Από εκεί και πέρα όπως είπα και πριν, το ότι ο φίλος προσπέρασε μια τόσο σοβαρή ζημιά και είναι διατεθειμένος να ακουμπήσει ξανά λεφτά στη συγκεκριμένη εταιρεία, είναι πάντα ένα θέμα προς ανάλυση. Και να αναφέρω εδώ ότι στην κατοχή μου είχα 2 Kawasaki τα οποία δε με προβλημάτισαν ποτέ (δεν τα κράτησα βέβαια πολλά χρόνια ούτε έγραψα πάρα πολλά km). Σε ανάλογη δική μου περίπτωση όμως με Yamaha, δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος από την εταιρεία και δεν πρόκειται να αγοράσω ποτέ ξανά από αυτήν. Αν όλοι το ρίχνουν στο ''ότι έτυχε'' και ότι το επόμενο μοντέλο θα είναι οκ τότε το προϊόν απλώς δε θα βελτιωθεί ποτέ, το ίδιο και η στάση της εταιρείας προς τον πελάτη.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Φίλε Άλεξ ενώ καταλαβαίνω πως το λες, φυσικά δε θα γελούσα ποτέ με μια τόσο σοβαρή βλάβη γιατί εκτός από την οικονομική αιμοραγία μπορεί να είναι και επικίνδυνη υπό συνθήκες. Από εκεί και πέρα όπως είπα και πριν, το ότι ο φίλος προσπέρασε μια τόσο σοβαρή ζημιά και είναι διατεθειμένος να ακουμπήσει ξανά λεφτά στη συγκεκριμένη εταιρεία, είναι πάντα ένα θέμα προς ανάλυση. Και να αναφέρω εδώ ότι στην κατοχή μου είχα 2 Kawasaki τα οποία δε με προβλημάτισαν ποτέ (δεν τα κράτησα βέβαια πολλά χρόνια ούτε έγραψα πάρα πολλά km). Σε ανάλογη δική μου περίπτωση όμως με Yamaha, δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος από την εταιρεία και δεν πρόκειται να αγοράσω ποτέ ξανά από αυτήν. Αν όλοι το ρίχνουν στο ''ότι έτυχε'' και ότι το επόμενο μοντέλο θα είναι οκ τότε το προϊόν απλώς δε θα βελτιωθεί ποτέ, το ίδιο και η στάση της εταιρείας προς τον πελάτη.
    φυσικά συμφωνώ απόλυτα με οσα εγραψες ,επειδή εγραψες για yamaha για διάβασε αυτο να δείς με ποιά κινέζικη θα συνεργαστεί...https://www.motomag.gr/news/epikairo...eton-stin-kina

  5. #35
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Φίλε Άλεξ ενώ καταλαβαίνω πως το λες, φυσικά δε θα γελούσα ποτέ με μια τόσο σοβαρή βλάβη γιατί εκτός από την οικονομική αιμοραγία μπορεί να είναι και επικίνδυνη υπό συνθήκες. Από εκεί και πέρα όπως είπα και πριν, το ότι ο φίλος προσπέρασε μια τόσο σοβαρή ζημιά και είναι διατεθειμένος να ακουμπήσει ξανά λεφτά στη συγκεκριμένη εταιρεία, είναι πάντα ένα θέμα προς ανάλυση. Και να αναφέρω εδώ ότι στην κατοχή μου είχα 2 Kawasaki τα οποία δε με προβλημάτισαν ποτέ (δεν τα κράτησα βέβαια πολλά χρόνια ούτε έγραψα πάρα πολλά km). Σε ανάλογη δική μου περίπτωση όμως με Yamaha, δεν έμεινα καθόλου ικανοποιημένος από την εταιρεία και δεν πρόκειται να αγοράσω ποτέ ξανά από αυτήν. Αν όλοι το ρίχνουν στο ''ότι έτυχε'' και ότι το επόμενο μοντέλο θα είναι οκ τότε το προϊόν απλώς δε θα βελτιωθεί ποτέ, το ίδιο και η στάση της εταιρείας προς τον πελάτη.
    Αυτό το υπό συνθήκες, ξαναπέστο.....
    Σου έχει καρφώσει μοτέρ βαλβίδες στα πιστόνια ενόσω πας με 150+;
    Εμένα ναι....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αυτό το υπό συνθήκες, ξαναπέστο.....
    Σου έχει καρφώσει μοτέρ βαλβίδες στα πιστόνια ενόσω πας με 150+;
    Εμένα ναι....




    Όχι εντάξει μέχρι μπιέλα έχω βαρέσει και πάλι κατάφερα να το γυρίσω συνεργείο από το Σούνιο. Έκανε σα χάρχαλο εννοείται αλλά τίποτα το επικίνδυνο.


    Στο ποστ του Αλέξη για τη συνεργασία CFmoto-Yamaha θα πω ότι μόνο καλό θα είναι για τους καταναλωτές!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #37
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Με Er6f 2006 να περιμένω για τα ιδια προβλήματα που προαναφέρονται; Επειδή το μοτερ είναι το ίδιο με versys αλλά το έχω χάσει λιγο τι παιζει με γενιες κτλ. Από 2η γενιά είναι το πρόβλημα στις βαλβίδες;
    Edit: Το μηχανάκι είναι στοκ και θα παραμείνει στοκ(!)
    Τελευταία τροποποίηση από asxetost; 15/01/2024 στις 11:55.

  8. #38
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Ναι μέχρι τα μοντέλα του '11 ή του '12.
    Η λύση είναι απλή με κόστος όμως κοντά στα 350€.
    Αν για κάποιο λόγο θέλεις μόνο στοκ, είναι θέμα χειρισμού, συντήρησης και τύχης..

    Ίσως να κοιταγες κάτι άλλο;

  9. #39
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Ναι μέχρι τα μοντέλα του '11 ή του '12.
    Η λύση είναι απλή με κόστος όμως κοντά στα 350€.
    Αν για κάποιο λόγο θέλεις μόνο στοκ, είναι θέμα χειρισμού, συντήρησης και τύχης..

    Ίσως να κοιταγες κάτι άλλο;
    Όχι εννοώ στοκ από εξατμίσεις φίλτρα ecu κτλ.

    Με προβληματίζει λίγο οτι διαβάζω κόσμο και από Ελλάδα και από εξωτερικό που τα ζορίζουν και έχουν απροβλημάτιστα χρόνια και χρόνια χρήσης και άλλους στα 2 χρόνια ήρεμης χρήσης με συντήρηση σωστή τους σκάνε μοτερ.
    Μπορώ να κάνω κάποιον έλεγχο αν χρειάζεται να κάνω προληπτικά την κίνηση αυτή;
    Θα μπορούσα να το κάνω σε αντιπροσωπεία;
    350 € για την απαλοιφή μιας τέτοιας πιθανότητας γενικά δεν μου φαίνονται πολλά, μου αρέσει το μηχανάκι και για αυτά που προσφέρει δεν παίζει κάτι άλλο που να με καλύπτει σε αυτά που θέλω, η άλλη μου επιλογή ήταν το sv που ξεφεύγει μακραν χρηματικά.

    Σορρυ για το σεντόνι και τις απανωτές ερωτήσεις!

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παντως ρε παιδια σε ενα μηχανακι που κοντευει τα εικοσι χρονια... εγω λεω ο,τι ηταν να βγαλει θα το ειχε βγαλει.
    Εχει παιξει και λιγο survival of the fittest για να φτασει ως εδω. Προσωπικα δε θα με προβληματιζε.

  11. #41
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Το συγκεκριμένο -το περιμένω μες τη βδομαδα- είχε 2 ιδιοκτήτες μεγαλύτερους σε ηλικία, (50+) που δεν ξέρω κατά πόσο θα το ζοριζαν ώστε να βγάλει οτι είναι να βγάλει, έχει 30.000 χλμ στο κοντερ. Θα ελεγχθεί φυσικά σε αντιπροσωπεία και αν υπάρχουν προβλήματα θα πρέπει να κοιτάξω κάτι αλλο. Γενικότερα δεν σκοπεύω να το πιέσω ούτε και εγώ απλώς μακροπροθεσμα όσο το μαθαίνω σίγουρα κάπου θα ανοίξει. Και δεν μου αρέσει η ιδέα να σκάνε πράματα κάτω από τα απαυτά μου

  12. #42
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Δεν θα δεις κάτι, το σφάλμα είναι στις χαρτογραφισεις και το πρόβλημα εμφανίζεται ανάλογα τον χειρισμό.
    Μπορεί γιατί σταμάτησες από υψηλές στροφές και πας να ξεκινήσεις ξανά, μπορεί γιατί εμπλεξεςσε κίνηση κ.λπ

  13. #43
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Δεν είναι κάτι που λειτουργεί αθριστικά.
    Είναι μια σταθερά που υφίσταται.
    Το αποτέλεσμα συμβαίνει όταν οι συνθήκες που δεν είναι σταθερές επιβαρύνουν λίγο παραπάνω την λειτουργία της κεφαλής.

  14. #44
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αυτό το υπό συνθήκες, ξαναπέστο.....
    Σου έχει καρφώσει μοτέρ βαλβίδες στα πιστόνια ενόσω πας με 150+;
    Εμένα ναι....
    με 160 (κοντερ) με ενα er6n
    οχι εγω
    η κοπελα μου
    το ειδα λαιβ 10 μετρα πιο πισω...

  15. #45
    Eυλογημένο μέλος Το avatar του/της Billymuse
    Εγγραφή
    24/11/2011
    Μηνύματα
    3.949
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Με Er6f 2006 να περιμένω για τα ιδια προβλήματα που προαναφέρονται; Επειδή το μοτερ είναι το ίδιο με versys αλλά το έχω χάσει λιγο τι παιζει με γενιες κτλ. Από 2η γενιά είναι το πρόβλημα στις βαλβίδες;
    Edit: Το μηχανάκι είναι στοκ και θα παραμείνει στοκ(!)
    Το πρόβλημα υπήρχε(ει) στις πρώτες 2 γεννιές, στα της 3ης γεννιάς είναι σχεδόν μηδαμινά τα κρούσματα. Γενικά σαν συμβουλή απο 2 αντιπροσωπείες που είχα παει για service είναι κυρίως η σταθερή ταχύτητα στα ταξίδια όσον αφορά τις στροφές δηλαδή να παίζεις 500 στροφές πάνω και μετά απο λίγο 500 στροφές κάτω και φυσικά να μην το φτάνεις στα κόκκινα για ώρα..
    RACING Because football,basketball & golf require ONE BALL
    Viva Italia 2015 Σικελία 2016

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. V-strom 650 ή Versys 650 ?
    από tbaris στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2007, 13:25
  2. test ride VERSYS 650
    από kalant στο forum Kawasaki Versys
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2007, 12:26
  3. Versys 650 test ride
    από idi στο forum Kawasaki Versys
    Απαντήσεις: 46
    Τελευταίο μήνυμα: 25/02/2007, 17:42
  4. VERSYS 650 Test Video
    από kalant στο forum Kawasaki Versys
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/12/2006, 12:14

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF