Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 15

Θέμα: Kaze r καρμπυρατερ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/09/2023
    Μηνύματα
    1

    Kaze r καρμπυρατερ

    καταρχας καλημερα νεος στο φορουμ αλλα με παλια αγαπη στα διτροχα
    πριν μερες αγορασα ενα kaze r μοντελο 2000 με 36.600 πραγματικα χιλιομετρα
    το μηχανακι ειχε να πλυθει και γω δε ξερω απο ποτε.....μπουζι ειχε λιωσει η ακιδα
    τελος παντων αλλαξα λαδια φιλτρο λαδιου μπουζι φιλτρο αερα μπουζι 6αρι και οχι 7αρι πηρα και ενα σετ φρενα εμπρος πισω τα οποια θα τα αλλαξω στην πορεια...
    αντιμετοπιζω ενα θεμα με το καρμπυρατερ αν και ο πωλητης με διαβεββαιωσε οτι απλα θελει ενα καθαρισμα λοιπον το πηγα στο μαστορα και μου ειπε οτι το καρμυρατερ ειχε θεματα με καθος πραγματα μεσα....τωρα με το που το πηρα το μηχανακι εχω τα εξης συμπτωματα
    καυσιμο καταναλωση
    ακαφτη πισω το καταλαβαινεις απο την μυρωδια
    οταν παω με 60 70 και πατησω τον λεβιε ταχυτητων να αποσυμπλεξει ρολλαρει το μηχανακι και μετα απο 2 3 δευτ σβηνει
    επειδη τα γνησια καρμπυρατερ ειναι ακριβα εχει δοκιμασει κανεις ιμιτασιον παντα στα ορια του κατασκευαστη μαμα να μου προτεινει καποιος φιλος που εχει δοκιμασει ιμιτασιον να μου πει τι μαρκα να παρω διοτι πολλα εχω ακουσει αλλα δε ξερω τι πραγματικα ισχυει

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    Μήπως έχει 136.000 η 236.000
    Κάποια κοντέρ μηδενιζουν μετά τα 100.000
    Φαίνεται απίθανο ένα τόσο παλιό μηχανάκι να έχει μόνο 36.000. Θα έπρεπε να είναι καινούριο να μην χρειάζεται τίποτα, τα μπουζί δεν λιώνουν σε τόσα. Ούτε χρειάζεται να πειράξει κάποιος καρπυρατερ σε τόσα, μόνο καθάρισμα, ούτε φρένα θα ηθελε Και θα ήταν όλο καινούριο... τα ιμιτασιον είναι τι θα σου τύχει, αν θα έχει καλές ρυθμίσεις και είναι καλό. Ένας μάστορας που το έχει ξανακάνει θα ξέρει τι να βάλει. Στη δουλειά έχουμε ένα και τελείως ασυστηριτο συνεχίζει, καίει λάδια και δεν του βάζει, δουλεύει με την στάθμη στο min, και έχει μείνει και από λάδια και ακόμα δουλεύει,

    Μπουζί γιατι 6αρι και όχι 7 η ότι λέει ο κατασκευαστής? Αυτό είναι επικίνδυνο μπορεί να ανεβάσει θερμοκρασιες- κολλήσει

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/10/2023
    Μηνύματα
    9
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manolisis Προβολή μηνύματος
    επειδη τα γνησια καρμπυρατερ ειναι ακριβα
    Γνωριζεις τον τυπο του Keihin καρμπυρατερ που φοραει τωρα; Εγω ψαχνω γνησιο και δεν βρισκω.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Δεν εχω ψωνισει ποτέ από εδώ αλλά το έχω σταμπάρει από καιρό και για διαφορα άλλα.

  5. #5
    Νέο μέλος Το avatar του/της Billybob
    Εγγραφή
    16/09/2023
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nick998 Προβολή μηνύματος
    Γνωριζεις τον τυπο του Keihin καρμπυρατερ που φοραει τωρα; Εγω ψαχνω γνησιο και δεν βρισκω.
    Τα kriss και τα kazer φορανε KEIHIN PB18 απο εργοστασιο

  6. #6
    Νέο μέλος Το avatar του/της Billybob
    Εγγραφή
    16/09/2023
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από manolisis Προβολή μηνύματος
    καταρχας καλημερα νεος στο φορουμ αλλα με παλια αγαπη στα διτροχα
    πριν μερες αγορασα ενα kaze r μοντελο 2000 με 36.600 πραγματικα χιλιομετρα
    το μηχανακι ειχε να πλυθει και γω δε ξερω απο ποτε.....μπουζι ειχε λιωσει η ακιδα
    τελος παντων αλλαξα λαδια φιλτρο λαδιου μπουζι φιλτρο αερα μπουζι 6αρι και οχι 7αρι πηρα και ενα σετ φρενα εμπρος πισω τα οποια θα τα αλλαξω στην πορεια...
    αντιμετοπιζω ενα θεμα με το καρμπυρατερ αν και ο πωλητης με διαβεββαιωσε οτι απλα θελει ενα καθαρισμα λοιπον το πηγα στο μαστορα και μου ειπε οτι το καρμυρατερ ειχε θεματα με καθος πραγματα μεσα....τωρα με το που το πηρα το μηχανακι εχω τα εξης συμπτωματα
    καυσιμο καταναλωση
    ακαφτη πισω το καταλαβαινεις απο την μυρωδια
    οταν παω με 60 70 και πατησω τον λεβιε ταχυτητων να αποσυμπλεξει ρολλαρει το μηχανακι και μετα απο 2 3 δευτ σβηνει
    επειδη τα γνησια καρμπυρατερ ειναι ακριβα εχει δοκιμασει κανεις ιμιτασιον παντα στα ορια του κατασκευαστη μαμα να μου προτεινει καποιος φιλος που εχει δοκιμασει ιμιτασιον να μου πει τι μαρκα να παρω διοτι πολλα εχω ακουσει αλλα δε ξερω τι πραγματικα ισχυει
    Ειχα παρομοια θεματα με το καρμπυρατερ στο kriss μου, σβησιματα οταν συμπλεκταρα, μπουκωματα, σκασιματα κλπ.
    Αγορασα το πιο φθηνο σπραυ καθαρισμου καρμπυρατερ ενα mannol με 4 ευρω.
    Ελυσα το καρμπυρατερ και το φιλτροκουτι. Αν δεν εχεις φιλτροκουτι και ειναι με χοανη ψαξε μηπως βρεις ενα γιατι δεν θα δουλεψει ποτε με χοανη ή αφιλτρο.
    Αφου πιασεις το καρμπυρατερ στο χερι:
    Λυσε κουπα, βιδα αερα, τα ζιγκλερια, το φλοτερ με το πυραυλακι, την βιδα που αδειαζει την κουπα, γενικα οτι λυνετε εκτος απο την βιδα του ριλαντι. Βρες μια παλια ντιζα και βγαλε ενα κομματι της για να καθαρισεις τα ζιγκλερ απο μεσα. Ψεκασε τα ολα καλα με το σπραυ ειδηκα τα ζιγκλερ για να εισαι σιγουρος οτι δεν εχουν μεσα μακα που θα εμποδιζει την ροη της βενζινης. Ψεκασε οτι τρυπα εχει το καρμπυρατερ και προσπαθησε να καθαρισεις οσο καλυτερα γινεται την κουπα. (Εγω οταν ειχα ανοιξει το δικο μου η κουπα δεν καθαρισε και τελεια...)
    Καθαρισε καλα και το φιλτροκουτι σου και περνα ενα καινουργιο φιλτρο αερα.
    Δεσε παλι το καρμπυρατερ με την βιδα του αερα τερμα βιδωμενη ( δεξιοστροφα) και τοποθετησε το παλι στο μηχανακι μαζι με το φιλτροκουτι. Ξεβιδωσε την βιδα του αερα 1 ολοκληρη στροφη και 3/4 της στροφης (εργοστασικη ρυθμιση).
    Μετα απο την παραπανω διαδικασια πραγματικα αλλο μηχανακι. Παιρνει ευκολα μπρος δεν μπουκωνει γενικα δουλευει τελεια σε εμενα. Δεν ειναι δυσκολη διαδικασια και αξιζει να ασχοληθεις. Το μονο αρνητικο ειναι οτι με αυτην την ρυθμιση καιει απο 2.5 εως και 3 λιτρα στα 100 που για 110κυβικα παπι δεν το λες λιγο. Παρολαυτα θεωρω πως και στις 2 στροφες εξω η βιδα αερα (λιγο πιο στεγνο δηλαδη) θα δουλευει το ιδιο καλα και θα εχει λιιιγο καλυτερη καταναλωση.
    Ελπιζω να βοηθησα.

    Υ.Γ. Αν μπεις στην διαδικασια να το λυσεις ελεξγε και τα τσιμουχακια που εχει μεταξυ καρμπυρατερ-κοκκαλου, κοκκαλου-λαιμου και ενα πολυ μικρο τσιμουχακι που εχει στην βιδα για το αδειασμα της κουπας, αυτα μπορεις να τα βρεις ευκολα σε διαφορα καταστηματα. Της κουπας το τσιμουχακι εχει λιγο πιο ιδιαιτερο σχημα και ισως δυσκολευτεις να βρεις , εαν χρειαζεται αλλαγη. Υπαρχει και κιτακι επισκευης που εχει μεσα ολες τις βιδες και απο τι φαινεται και ολα τα τσιμουχακια με 5 ευρω, δεν ξερω ποσο καλα θα δουλευει με τα ζιγκλερ του κιτ καθως δεν ειναι γνησια αλλα ισως αξιζει που εχει ολα τα τσιμουχακια μεσα.
    Τελευταία τροποποίηση από Billybob; 09/10/2023 στις 16:53.

  7. #7
    Νέο μέλος Το avatar του/της Billybob
    Εγγραφή
    16/09/2023
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Μήπως έχει 136.000 η 236.000
    Κάποια κοντέρ μηδενιζουν μετά τα 100.000
    Φαίνεται απίθανο ένα τόσο παλιό μηχανάκι να έχει μόνο 36.000. Θα έπρεπε να είναι καινούριο να μην χρειάζεται τίποτα, τα μπουζί δεν λιώνουν σε τόσα. Ούτε χρειάζεται να πειράξει κάποιος καρπυρατερ σε τόσα, μόνο καθάρισμα, ούτε φρένα θα ηθελε Και θα ήταν όλο καινούριο... τα ιμιτασιον είναι τι θα σου τύχει, αν θα έχει καλές ρυθμίσεις και είναι καλό. Ένας μάστορας που το έχει ξανακάνει θα ξέρει τι να βάλει. Στη δουλειά έχουμε ένα και τελείως ασυστηριτο συνεχίζει, καίει λάδια και δεν του βάζει, δουλεύει με την στάθμη στο min, και έχει μείνει και από λάδια και ακόμα δουλεύει,

    Μπουζί γιατι 6αρι και όχι 7 η ότι λέει ο κατασκευαστής? Αυτό είναι επικίνδυνο μπορεί να ανεβάσει θερμοκρασιες- κολλήσει
    Εγω περσυ αγορασα kriss με 28.000 επιβεβαιωμενα απο κτεο. Δεν αποκλειται να ειναι πραγματικα τα 36.000. Το δικο μου καιει λαδια βεβαια.
    Οπως και να εχει τα καρμπυρατερ επιρεαζονται περισσοτερο απο την πολυκαιρια και την βρωμα παρα απο τα χιλιομτερα. Επομενως το μηχανακι αν δεν περπατουσε πολυ, λογικο να εχει μαζεψει βρωμα μεσα και να μην δουλευει σωστα...
    Τελευταία τροποποίηση από Billybob; 08/10/2023 στις 01:22.

  8. #8
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    Επιβεβαιωμένα από ΚΤΕΟ δεν λέει τίποτα, έναν γνωστό να έχει μέσα στο ΚΤΕΟ κάνει ότι θέλει με τα χιλιόμετρα και ότι αλλο, εδώ ακόμα τα περνάνε χωρίς φώτα,φλας, λάστιχα,φρένα,καθρέπτες,και με εξάτμιση μπούρι να κάνει σαν αεροπλάνο.

    Και γνωστό να μην έχει,βγάζει την ντιζα και δεν γράφει τίποτα,, μπορεί να κάνει 100.000 σε έναν χρόνο χωρίς ντιζα κοντερ και να την βάλει μια βδομάδα πριν περάσει ΚΤΕΟ,, θα γράψει τα 200-500 χιλιόμετρα που είναι το μίνιμουμ και όλα καλά..


    Το ότι το δικό σου καίει λάδια σημαινει ότι δεν έχει τόσο λίγα, συνιθος μετά από 50-70-100.000 αρχίζουν να καίνε...

    Στο καρμπυρατέρ όλα καλά, αλλά να κοιτάξει και τις τρύπες τις φλογέρας, που έχει μέσα της την βελωνα,κάτω από φως για να δει ότι είναι όλες ανοικτές- καθαρές,,κάθος και αυτή του ζιγκλέρ και το ότι το σπρέι περνάει μέσα από μια τρυπα- αγωγό δεν σημαίνει ότι είναι καθαρή, μου έχει τύχει να περνάει και ο πίδακας στην έξοδο να είναι ακανόνιστος,ανοικτός, ήταν ημιβουλομενο και όταν καθάρισε ο πίδακας ήταν ίσιος και σταθερός δλδ άλλο σχήμα.

    Η κατανάλωση 3 λίτρα που λες κάτι πάει πολυ λάθος,, φίλος μου με μηχανή bmw 800cc μετρούσε 3,5 λίτρα,,, ninja 250 πάλι καίει κάτω από 3.
    καλό παπί πρέπει να είναι στα 2 λίτρα max, , έχω μετρισει και 1,5 και ποιο κάτω,
    Είχα φτάσει πολύ κοντά στα 300 χιλιόμετρα με ένα ντεπόζιτο glx 4λιτρο με τέρμα οικονομική οδήγηση

    Με χοάνη μια χαρά δουλεύει, στο glx έχω πολύ μεγάλη χοάνη και πάντα παίρνει πρώτη μανιβελια,άσχετα το κρύο,ζέστη η αν έχει κάτσει 1-2-5 μήνες,, δεν σβήνει ποτέ, δεν σκάει,δεν μπουκωνει ούτε κάνει περίεργα,, μάλιστα έχω τόσο χαμηλά το ρελαντί που δεν ακούγεται, το ρελαντί είναι ρυθμισμένο για να το σβήνω με ξερογκαζια ελάχιστη γιατί δεν δουλεύει ο κεντρικός διακόπτης. Οπότε δουλεύει στο χαμηλότερο όριο οριακά πριν σβήσει και πάλι δουλεύει καλά.

  9. #9
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Billybob Προβολή μηνύματος
    Εγω περσυ αγορασα kriss με 28.000 επιβεβαιωμενα απο κτεο. Δεν αποκλειται να ειναι πραγματικα τα 36.000. Το δικο μου καιει λαδια βεβαια.
    Οπως και να εχει τα καρμπυρατερ επιρεαζονται περισσοτερο απο την πολυκαιρια και την βρωμα παρα απο τα χιλιομτερα. Επομενως το μηχανακι αν δεν περπατουσε πολυ, λογικο να εχει μαζεψει βρωμα μεσα και να μην δουλευει σωστα...

    Ρε παλικάρι, μην τα πετάς έτσι αυτά.... "Kriss με 28.000 χλμ. επιβεβαιωμένα αλλά βέβαια καίει λάδια" είναι ανέκδοτο από μόνο του.
    Το καταλαβαίνεις κι εσύ, φαντάζομαι, ότι δεν παίζει αυτό το σενάριο.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Έχω βγει εθνική, δικάβαλο κατακαλόκαιρο και πήγα Πατρα-καλογριά για μπάνιο. 50χλμ τερμα γκαζι με το κοντέρ 100+ (όσο πηγαινε). Ομοιως και επιστροφή. Το απόγευμα η σταθμη ηταν στη μέση.
    Το ξαναέκανα μια βδομάδα μετά. Η σταθμη έπεσε στο min.
    Από τότε από αλλαγή σε αλλαγή σχεδόν το ξαναγέμιζα λαδι.

    Ακραίο δε λέω, αλλά άμα είναι καμιά τετοια περίπτωση ο φίλος τότε τα 28000χλμ δε λένε τίποτα. Άμα καίει λάδι λιωμένο είναι.


    Για την ιστορία έκανα περιπου 7-8000χλμ έτσι μέχρι το ρεκτιφιέ και φυσικά καινουριο πιστόνι οπότε και επαψε να καιει λάδι.

  11. #11
    Νέο μέλος Το avatar του/της Billybob
    Εγγραφή
    16/09/2023
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ρε παλικάρι, μην τα πετάς έτσι αυτά.... "Kriss με 28.000 χλμ. επιβεβαιωμένα αλλά βέβαια καίει λάδια" είναι ανέκδοτο από μόνο του.
    Το καταλαβαίνεις κι εσύ, φαντάζομαι, ότι δεν παίζει αυτό το σενάριο.
    Απο το 2012 καθε δυο χρονια τα χιλιομετρα του φαινονται. Δεν νομιζω ο μπαρμπας που το ειχε να μπηκε σε διαδικασια να κρυψει χιλιομετρα, να τα γυρισει κλπ. Μπορει απλα να μην το συντηρουσε οσο επρεπε και να αρχισε να καιει απο τις 28χιλιαδες.

  12. #12
    Νέο μέλος Το avatar του/της Billybob
    Εγγραφή
    16/09/2023
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Έχω βγει εθνική, δικάβαλο κατακαλόκαιρο και πήγα Πατρα-καλογριά για μπάνιο. 50χλμ τερμα γκαζι με το κοντέρ 100+ (όσο πηγαινε). Ομοιως και επιστροφή. Το απόγευμα η σταθμη ηταν στη μέση.
    Το ξαναέκανα μια βδομάδα μετά. Η σταθμη έπεσε στο min.
    Από τότε από αλλαγή σε αλλαγή σχεδόν το ξαναγέμιζα λαδι.

    Ακραίο δε λέω, αλλά άμα είναι καμιά τετοια περίπτωση ο φίλος τότε τα 28000χλμ δε λένε τίποτα. Άμα καίει λάδι λιωμένο είναι.


    Για την ιστορία έκανα περιπου 7-8000χλμ έτσι μέχρι το ρεκτιφιέ και φυσικά καινουριο πιστόνι οπότε και επαψε να καιει λάδι.
    Δεν αμφιβαλλω στο οτι ειναι λιωμενο. Το οτι εχει 28.000 το εγραψα γιατι πανω αναφερθηκε οτι αποκλειεται το καζερ του παιδιου να εχει 36.000 μετα απο 20+ χρονια

  13. #13
    Νέο μέλος Το avatar του/της Billybob
    Εγγραφή
    16/09/2023
    Μηνύματα
    40
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Επιβεβαιωμένα από ΚΤΕΟ δεν λέει τίποτα, έναν γνωστό να έχει μέσα στο ΚΤΕΟ κάνει ότι θέλει με τα χιλιόμετρα και ότι αλλο, εδώ ακόμα τα περνάνε χωρίς φώτα,φλας, λάστιχα,φρένα,καθρέπτες,και με εξάτμιση μπούρι να κάνει σαν αεροπλάνο.

    Και γνωστό να μην έχει,βγάζει την ντιζα και δεν γράφει τίποτα,, μπορεί να κάνει 100.000 σε έναν χρόνο χωρίς ντιζα κοντερ και να την βάλει μια βδομάδα πριν περάσει ΚΤΕΟ,, θα γράψει τα 200-500 χιλιόμετρα που είναι το μίνιμουμ και όλα καλά..


    Το ότι το δικό σου καίει λάδια σημαινει ότι δεν έχει τόσο λίγα, συνιθος μετά από 50-70-100.000 αρχίζουν να καίνε...

    Στο καρμπυρατέρ όλα καλά, αλλά να κοιτάξει και τις τρύπες τις φλογέρας, που έχει μέσα της την βελωνα,κάτω από φως για να δει ότι είναι όλες ανοικτές- καθαρές,,κάθος και αυτή του ζιγκλέρ και το ότι το σπρέι περνάει μέσα από μια τρυπα- αγωγό δεν σημαίνει ότι είναι καθαρή, μου έχει τύχει να περνάει και ο πίδακας στην έξοδο να είναι ακανόνιστος,ανοικτός, ήταν ημιβουλομενο και όταν καθάρισε ο πίδακας ήταν ίσιος και σταθερός δλδ άλλο σχήμα.

    Η κατανάλωση 3 λίτρα που λες κάτι πάει πολυ λάθος,, φίλος μου με μηχανή bmw 800cc μετρούσε 3,5 λίτρα,,, ninja 250 πάλι καίει κάτω από 3.
    καλό παπί πρέπει να είναι στα 2 λίτρα max, , έχω μετρισει και 1,5 και ποιο κάτω,
    Είχα φτάσει πολύ κοντά στα 300 χιλιόμετρα με ένα ντεπόζιτο glx 4λιτρο με τέρμα οικονομική οδήγηση

    Με χοάνη μια χαρά δουλεύει, στο glx έχω πολύ μεγάλη χοάνη και πάντα παίρνει πρώτη μανιβελια,άσχετα το κρύο,ζέστη η αν έχει κάτσει 1-2-5 μήνες,, δεν σβήνει ποτέ, δεν σκάει,δεν μπουκωνει ούτε κάνει περίεργα,, μάλιστα έχω τόσο χαμηλά το ρελαντί που δεν ακούγεται, το ρελαντί είναι ρυθμισμένο για να το σβήνω με ξερογκαζια ελάχιστη γιατί δεν δουλεύει ο κεντρικός διακόπτης. Οπότε δουλεύει στο χαμηλότερο όριο οριακά πριν σβήσει και πάλι δουλεύει καλά.
    Απο οτι εχω δοκιμασει και οτι εχω ακουσει τα καζερ και τα kriss με το εργοστασιακο 18ρι καρμπυρατερ δεν δουλευουν με χοανη.
    Για την καταναλωση επισης δεν μπορουν να συγκριθουν ουτε με glx ουτε με injection μηχανακια. Εγω στο kriss μου το καλυτερο που εχω δει ειναι 2λ/100

  14. #14
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    Το να βγάλει και βάλει κάποιος ντιζα κοντερ είναι ούτε ένα λεπτό δουλειά,

    το να γυρίσει το κοντέρ είναι κάνα τεταρτο-μισαωρο. Τα ΚΤΕΟ αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχεις μια ελάχιστη αύξηση 100-200-500 χιλιόμετρα κάθε φορά για την περίπτωση που το είχες αποθηκευμένο. Παπί να έχει τόσο λίγα μόνο σε εξαιρετικά σπάνια περίπτωση, μετανάστευση,ασθένεια,να είχε αλλά 2-3 ποιο καινούρια, και πάλι θα άξιζε αν δεν ήταν παράτημενο έξω αλλά κάπου εσωτερικά και με συντήρηση προσοχή, πράγμα πολύ σπάνιο .. κάποιος που ξέρει μπορεί να καταλάβει αν έχει παραπάνω χιλιόμετρα. Όπως αν φοράει τα μαμά πράματα, πχ σωληνάκια φρένων,τακάκια, χερούλια, φθορά δισκοπλακας, εξωτερική κατάσταση, ξεθωριασμα,γρατζουνιά σε βιδες κτλ.

  15. #15
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kostaskk Προβολή μηνύματος
    Το να βγάλει και βάλει κάποιος ντιζα κοντερ είναι ούτε ένα λεπτό δουλειά,

    το να γυρίσει το κοντέρ είναι κάνα τεταρτο-μισαωρο. Τα ΚΤΕΟ αν δεν κάνω λάθος πρέπει να έχεις μια ελάχιστη αύξηση 100-200-500 χιλιόμετρα κάθε φορά για την περίπτωση που το είχες αποθηκευμένο. Παπί να έχει τόσο λίγα μόνο σε εξαιρετικά σπάνια περίπτωση, μετανάστευση,ασθένεια,να είχε αλλά 2-3 ποιο καινούρια, και πάλι θα άξιζε αν δεν ήταν παράτημενο έξω αλλά κάπου εσωτερικά και με συντήρηση προσοχή, πράγμα πολύ σπάνιο .. κάποιος που ξέρει μπορεί να καταλάβει αν έχει παραπάνω χιλιόμετρα. Όπως αν φοράει τα μαμά πράματα, πχ σωληνάκια φρένων,τακάκια, χερούλια, φθορά δισκοπλακας, εξωτερική κατάσταση, ξεθωριασμα,γρατζουνιά σε βιδες κτλ.
    Αν το είχε μπάρμπας όπως λέει το παλικάρι πιο πάνω, σιγά μην έμπαινε σε τέτοια διαδικασία για να το πουλήσει...
    Στα υπόλοιπα, σωστός.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Παρόμοια θέματα

  1. ζηταω service manual KAZE R ή FD 112
    από bartman στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 13/04/2016, 14:23
  2. Ρυθμησεισ Καρμπυρατερ Για Zephyr
    από zephyrxristos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/05/2005, 11:37
  3. Καρμπυρατερ
    από xtzanos στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 05/08/2004, 13:05
  4. καρμπυρατερ για xt125
    από COSMIC στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/06/2004, 14:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF