Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 93

Θέμα: Yamaha CP3 900 3rd Gen Tuning

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    825
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Μη το λες, έχει μεγάλη διαφορά όταν από το εργοστάσιο είναι πάνω από 90°.

    ρεϊσιν με καταλύτη; σαν να λέμε μακαρόνια για αδυνάτισμα;
    Τι έχετε πάθει με αυτήν την εταιρεία;
    Ποιος την εκτιμά και τον εκτιμάτε και εσείς τόσο που δίνετε τα χρήματα σας χωρίς δεύτερη σκέψη;
    Αφου ετσι τη βαφτιζει η εταιρεια, τι φταιω εγω;
    https://www.akrapovic.com/en/moto/pr...39&yearId=7065

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kotsos Προβολή μηνύματος
    Ταπα ειναι ο σιγαστηρας; Αμα ναι δεν μου κανει, θελω βαβουρα
    Καλα αν βαλεις αφτερ εξατμιση και με σιγαστηρα μια χαρα βαβουρα κανει. Χωρις σιγαστηρα να ξερεις οτι δε θα παλευεται. Στο λεω για να μη τη παθεις οπως εγω. Χωρις σιγαστηρα πονοκεφαλος στο τεταρτο. Με σιγαστηρα οριακα αντεχεται.

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Φιλος μου εχει αυτη σε ΜΤ09 2019 , με την ταπα και το προγραμμα ZenOne περναει κανονικα το ΚΤΕΟ χωρις απολυτος κανενα προβλημα
    Μετα την βγαζει την ταπα για σαματα ( ειναι αφαιρούμενη) , αλλα να πω πριν κραξουν οτι το εχει μονο για βολτες εξω και δεν το κυκλοφορει εντος πολεως.
    https://www.akrapovic.com/en/moto/pr...39&yearId=5251
    πως το κάνει αυτό αφού η εταιρία το λέει :

    THIS PRODUCT DOES NOT MEET EMISSION COMPLIANCE REQUIREMENTS FOR STREET OR HIGHWAY USE.
    με ενδιαφέρει κ εμένα , δεδομένου οτι είμαι στο ψάξιμο για εξάτμιση

  3. #63
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    549
    Γιατί το ΚΤΕΟ στην Ελλάδα λειτουργεί ως εξής: έχει δύο ρόδες; τα φώτα δουλεύουν; τα φρένα είναι επάνω; οκ, περνάς.

  4. #64
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Για να μπορεί να πουλήσει η εταιρεία χωρίς τον κίνδυνο να γίνουν μυνήσεις σε αυτήν λόγο του ότι εμείς παρανομούμε
    που τις βγάζουμε στο δρόμο.

    Η εταιρεία σου λέει τα κατάφερα, έβγαλα εξάτμιση που δεν σε περιορίζει, παρεμβάλλεται καταλύτης αλλά ο θόρυβος είναι λίγο μεγαλύτερος
    οι εκπομπές μπορεί να μην είναι ακριβώς όσο τα όρια κ.λπ.

  5. #65

  6. #66
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Φιλος μου εχει αυτη σε ΜΤ09 2019 , με την ταπα και το προγραμμα ZenOne περναει κανονικα το ΚΤΕΟ χωρις απολυτος κανενα προβλημα
    Μετα την βγαζει την ταπα για σαματα ( ειναι αφαιρούμενη) , αλλα να πω πριν κραξουν οτι το εχει μονο για βολτες εξω και δεν το κυκλοφορει εντος πολεως.
    https://www.akrapovic.com/en/moto/pr...39&yearId=5251
    Ειχα ακουσει να λενε διαφοροι οτι η racing line για τα gen 3 δεν κανει τοσο καλο ηχο οσο αυτη που στειλες στο link. Για αυτο μου εχει καρφωθει η crt. Απ την αλλη δυστυχως δεν εχω κανενα γνωστο να εχει gen 3 με akrapovic για να ακουσω απο κοντα, αλλα το οτι λές οτι περναει κτεο δινει καποιους ποντους στην ακραπα γιατι η crt δεν εχει καν ταπα αλλα κανει απιστευτο ηχο.

  7. #67
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Γιατί το ΚΤΕΟ στην Ελλάδα λειτουργεί ως εξής: έχει δύο ρόδες; τα φώτα δουλεύουν; τα φρένα είναι επάνω; οκ, περνάς.
    Παντως το ξαδελφακι μου με Z1000 και dan moto πανω (δεν εχω ξαναδει πουθενα αλλα κανουν απειρο σαματα), δεν παιρναει για κανενα λογο κτεο. Καθε 2 χρονια τις αλλαζουμε για να παρασει.

  8. #68
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2017
    Μηνύματα
    549
    Τυχαίνει να πέσεις σε ΚΤΕΟ σοβαρό. Εδώ που ζω 1 στα 10 οχήματα πρέπει να κυκλοφορεί, τα υπόλοιπα είναι για σκραπ. Σαν εκείνα που βλέπεις στο Mad Max 3 είναι, χωρίς τα βαρέλια για παραπάνω καύσιμο.

    Edit: Είδα στο YouTube την Dan moto, σκέτη σωλήνα είναι, ακόμα και με DB killer ακούγεται σαν ελικόπτερο...

  9. #69
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    10
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Τυχαίνει να πέσεις σε ΚΤΕΟ σοβαρό. Εδώ που ζω 1 στα 10 οχήματα πρέπει να κυκλοφορεί, τα υπόλοιπα είναι για σκραπ. Σαν εκείνα που βλέπεις στο Mad Max 3 είναι, χωρίς τα βαρέλια για παραπάνω καύσιμο.

    Edit: Είδα στο YouTube την Dan moto, σκέτη σωλήνα είναι, ακόμα και με DB killer ακούγεται σαν ελικόπτερο...
    Οταν παμε βολτα με τον ξαδελφα ξεχναω πως οδηγαω το μηχανακι μου, ακουγεται μονο το Z. Παντως αμα βαλω την crt στειλε με σε κανα κτεο στη γειτονια σου γιατι αλλιως και γω βαλε βγαλε θα ειμαι

  10. #70
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Άλλοι τρώνε χρόνια σε προγράμματα και δυναμόμετρα για να βγάλουν ένα καλύτερο χρόνο κι άλλοι θέλουν να κάνουν βρουμ βρουμ
    ΚΤΕΟ δεν περνάτε γιατί αυτές οι εξατμίσεις είναι για πίστα και δεν κάνουν για καθημερινή χρήση όχι μόνο γιατί κάνουν θόρυβο
    Όπως και να χει, να σας το πω ευγενικά, αυτά που γράφετε εδώ είναι για γέλια ή για κλάμα, δεν ξέρω

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ΓιώργοςΤΤ Προβολή μηνύματος
    Γιατί το ΚΤΕΟ στην Ελλάδα λειτουργεί ως εξής: έχει δύο ρόδες; τα φώτα δουλεύουν; τα φρένα είναι επάνω; οκ, περνάς.
    ναι, είμαι σίγουρος οτι αυτή ήταν (ή και μπορεί να είναι ακόμα) η εικόνα σε πολλά ΚΤΕΟ αλλά πλέον , σε GSR 600 φίλου φίλου (Κύπριος ) με ελεύθερη και περίεργο φανάρι :

    - η εξάτμιση πέρασε λόγω γνωριμίας
    - βάλανε με tie wraps ένα κανονικό φανάρι για να περάσει το τσεκ

    Φυσικά τον είπανε, "σοβαρέψου" αλλά οψόμεθα

  12. #72
    Για τις akrapovic
    Παλιά που ήταν πιο απλά τα πράγματα, racing line ήταν αυτές με ανοξείδωτους λαιμούς και evolution αυτές με λαιμούς τιτανίου. Χωρίς καμία άλλη διαφορά.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  13. #73
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kotsos Προβολή μηνύματος
    Ειχα ακουσει να λενε διαφοροι οτι η racing line για τα gen 3 δεν κανει τοσο καλο ηχο οσο αυτη που στειλες στο link. Για αυτο μου εχει καρφωθει η crt. Απ την αλλη δυστυχως δεν εχω κανενα γνωστο να εχει gen 3 με akrapovic για να ακουσω απο κοντα, αλλα το οτι λές οτι περναει κτεο δινει καποιους ποντους στην ακραπα γιατι η crt δεν εχει καν ταπα αλλα κανει απιστευτο ηχο.
    φιλε χωρις ταπα η συγκεκριμενη κανει πολυ βαβουρα που εχει βαλει ο φιλος μου
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  14. #74
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    πως το κάνει αυτό αφού η εταιρία το λέει :
    με ενδιαφέρει κ εμένα , δεδομένου οτι είμαι στο ψάξιμο για εξάτμιση
    Φιλε μου δεν λεω ψεματα , τι να σου πω , μαλιστα ο φιλος ειναι και λιγο μπουφος νεοπας, δεν ειναι οτι το πηγε καπου συγκεκριμενα για ΚΤΕΟ.
    Απλα του εβαλα την ταπα και το αφησε στο μαμα προγραμμα σαν χαρτογραφιση , το πειραγμενο το εχει βαλει στο Α , και περασε κανονικα.Του ζητησα το ΚΤΕΟ να μου το στειλει να δουμε τι τιμες εβγαλε.
    Χωρις ΤΑΠΑ ομως κανει πολυ φασαρια.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Για να περνάει κτεο πρέπει να είναι πιστοποιημένη για χρήση στο δρόμο.
    Η οποία πιστοποίηση υπάρχει στο site των κατασκευαστών και μπορείτε να την εκτυπώσετε για να την έχετε στο ΚΤΕΟ.
    ΠΧ https://d1sfhav1wboke3.cloudfront.ne...e3f378a260.pdf

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF