Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Er6n ακανόνιστο ρελαντί και ρεταρισμα στις χαμηλές στροφές

  1. #1
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207

    Er6n ακανόνιστο ρελαντί και ρεταρισμα στις χαμηλές στροφές

    Μάρκα: Kawasaki
    Μοντέλο: er6n
    Έτος: 2008

    Πρόβλημα: σκορτσαρισμα και ακανόνιστο ρελαντί μέχρι τις 3000 στροφές.

    Το πρόβλημα πρωτοπαρουσιάστηκε πριν 2 μήνες περίπου μετά το τελευταίο track day. Μόλις τελείωσα το προτελευταιο session και γύρισα στο box άκουσα τα νερά να βράζουν. Έκαναν 2-3 λεπτά να ηρεμήσουν. Ήταν ζεστή μέρα.
    Μια άλλη λεπτομέρεια είναι πως μερικές μέρες πριν το track day έβαλα 2 προστατευτικά στα πλαϊνά καπάκια του μοτέρ. Του συμπλέκτη και του πηνιοφορου. Αυτά που πρέπει να λύσεις 4 βίδες από τα καπάκια και στη θέση τους να βάλεις τις βίδες που έρχονται μαζί με τα προστατευτικά (βλέπε φωτό)

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20230930_102043.jpg 
Προβολές:	103 
Μέγεθος:	69,3 KB 
ID:	446629

    Μετά το track day λοιπόν παρατήρησα μαζί με το πρόβλημα στο ρελαντί και λίγο λαδακι να δακρύζει απ' το καπάκι του πηνιοφορου στην κάτω πλευρά. Ίσως να μην το έσφιξα καλά όταν έβαλα τα προστατευτικά?

    Όλα αυτά τα αναφέρω ώστε να έχετε όσο το δυνατόν περισσότερες πληροφορίες. Δεν ξέρω αν έχουν σχέση με το προβλημα.

    Περιγραφή προβλήματος:
    Όταν η μηχανή είναι κρύα ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΤΟΤΕ, έχω ψιλοακανονιστο ρελαντί και μόλις ξεκινάω σκορτσαρει και μπερδεύει. Το κάνει μέχρι τις 3000 στροφές περίπου και μόνο κρύο. Πάνω από τις 3000 και/ή όταν ζεσταίνεται για τα καλά δουλεύει σαν ελβετικό ρολόι! (Νταξει υπερβολές!)

    Δυστυχώς όλο αυτό τον καιρό δεν είχα χρόνο να κοιτάξω ούτε τα πιο απλά και τις επόμενες μέρες θα πάει στον μάστορα. Είμαι στο ψάξιμο για κάποιον καλό. Μένω εξωτερικό οπότε δεν μπορείτε δυστυχώς να μου προτείνετε κάποιον. Απλά έτσι για την κουβέντα και για να έχω 2-3 ιδέες στο πίσω μέρος του μυαλού μου θα εκτιμούσα πολύ την γνώμη σας!

    Ευχαριστώ!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dumutrus
    Εγγραφή
    02/07/2017
    Μηνύματα
    518
    Καλησπέρα είναι injection ή καρμπυρατερ;
    Οποιος σου πεί ότι δεν γίνεται απάντα του, κοίτα να μαθαίνεις.

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207
    Καλησπέρα Δημήτρη! Injection

  4. #4
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Πρόσεχε τις βίδες μόνο με ροπόκλειδο τις σφίγγουν αυτές!

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Πρόσεχε τις βίδες μόνο με ροπόκλειδο τις σφίγγουν αυτές!
    Ναι το ξέρω. Δεν έχω ροποκλειδο και από φόβο μην κλωτσήσουν δεν τις έσφιξα αρκετά μάλλον για αυτό και δακρύζει απ' το άλλο καπάκι. Δεν ξέρω όμως αν το γεγονός ότι δεν είναι απόλυτα στεγανό μπορεί να προκαλεί αυτό το μπέρδεμα στις χαμηλές στροφές.

  6. #6
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Αν έχεις ενεργοποιημένες όλες τις ρουτίνες που διαχειρίζονται το μίγμα θα πρέπει να δει ο μηχανικός τι συμβαίνει.
    Μπορεί να είναι διάφορα μικρά πράγματα, μπορεί να κόλλησε ο αισθητήρας Λ, μπορεί το pair, μπορεί να έχουν καπνιστεί
    τα μπεκ.. χίλια δυο πραγματάκια.

    Αν το έχεις όπως βγήκε απο το εργοστάσιο πάντως, καλύτερα να αποφεύγεις να το σβήνεις όταν έχει ζεσταθεί πολύ,
    μερικά χιλιόμετρα ήπια να επανέλθει είναι πολύ καλύτερα.

    Τα ψυκτικά υγρά να βράζουν; οκ, έχουν σημείο βρασμού 120C όμως.. κάτι δεν επαρκεί στο κύκλωμα τους.
    Φαντάζομαι τα βασικά του μοντέλου τα ξέρεις: χρειάζεται καύσιμο ειδικά αν έχεις αλλάξει εξάτμιση ή φίλτρο, προσέχουμε εβδομαδιαία
    το παραφλού και συμπληρώνουμε.
    τα λέμε νερά, στην πραγματικότητα δεν θέλουμε ούτε σταγόνα γι'αυτό και βάζουμε μόνο ακριβό παραφλού που δεν είναι αραιωμένο με απιονισμένο νερό.

    Το ψυγείο μας είναι μικρό για πίστα.-
    Των ΖΧ6, ZX10 είναι οκ και βάζεις με μικρό κόστος καινούριο. Με τα διπλάσια βρίσκεις το δικό μας διπλό επίσης.
    Ο υπερβολικός αέρας που βλέπουμε στα μίγματα (είναι δύο χαρτογραφήσεις, μια για κάθε κύλινδρο), δεν είναι αρκετός χαμηλά, λόγο ροής και ψηλά λόγο ποσότητας...

    Χρειάζεται να δεις πως λειτουργεί συνολικά και με την βοήθεια μηχανικού να έρθει εκεί που το θες.

    Τα βασικά που ακολουθούν την ελεύθερη εξάτμιση και τον αέρα σε αυτόν τον κινητήρα είναι 5-7 ρουτίνες ακύρωση, καινούριες χαρτογραφήσεις μιγμάτων, πεταλούδων αέρα και βελτίωση της ψύξης και του αέρα που ρεαλιστικά χρειάζεται περισσότερος απλά με τις ρυθμίσεις του εργοστασίου καταφέρνουν να έχουν φτωχά μίγματα και να βράζει ο κινητήρας με τον υπάρχον..

    Σε παρακαλώ γράψε αναλυτικά ότι βρεί ο μηχανικός και ότι προτείνει.

    Ακόμα και τα μπουζί που φοράμε είναι τα ψυχρότερα που βρίσκουμε.

    Έχω του '10 και ότι σου γράφω είναι διαχείριση που εφαρμόζω σε άλλα δύο Ν,F και σε πολλά versys μέχρι το '12.
    Σαν πληροφορίες χρησιμοποίησα μηχανικούς που το τρέχουν και τις επαλήθευσα εδώ με άλλους δύο.

    υγ: το καλάθι του συμπλέκτη ολίσθησης των 636 είναι ίδιο και εγκαθίσταται εύκολα, νομίζω με τα μεταλλικά spacer
    του απλού που έχουμε ανάμεσα στα δισκάκια.

    υγ: θέλω να σε ρωτήσω τι κάνεις με την γκαζιέρα που έχει στην πίστα.
    Μπορείς και την τερματίζεις εύκολα;
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 30/09/2023 στις 17:31.

  7. #7
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από geioann Προβολή μηνύματος
    Ναι το ξέρω. Δεν έχω ροποκλειδο και από φόβο μην κλωτσήσουν δεν τις έσφιξα αρκετά μάλλον για αυτό και δακρύζει απ' το άλλο καπάκι. Δεν ξέρω όμως αν το γεγονός ότι δεν είναι απόλυτα στεγανό μπορεί να προκαλεί αυτό το μπέρδεμα στις χαμηλές στροφές.
    Φυσικά και δεν έχει σχέση. Εκτός αν τα λάδια που φεύγουν, πέφτουν επάνω στον αισθητήρα L και τον βραχυκυκλώνουν.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    682
    Πότε έγινε τελευταία φορά έλεγχος διάκενων βαλβιδών;
    Imagine life without motorcycling
    now slap yourself and never do it again

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.364
    Καλησπέρα, στο καπάκι της αντλίας νερού μάλλον δεν έχεις κάνει σωστή δουλειά.

    Σε κάποια μοντέλα παρατηρούνταν ελάχιστη διαρροή μετά από αλλαγή στο αξονάκι της αντλίας. Θέλει ακρίβεια.

    Εγώ έχω slip-on και mid pipe Leo Vince, φίλτρο DNA, Booster Plug και έχω αφαιρέσει την pair valve με το κιτ της Smart Moto.

    Μπαίνω πίστα αρκετές φορές τον χρόνο και δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα, ούτε και με το ψυγείο, αν και το μοντέλο μου έχει το αρχικό μικρότερου μεγέθους.

    Αν έχεις κάνει ρύθμιση βαλβίδων πρόσφατα μάλλον είναι κάτι light πάντως.

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.364
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αν έχεις ενεργοποιημένες όλες τις ρουτίνες που διαχειρίζονται το μίγμα θα πρέπει να δει ο μηχανικός τι συμβαίνει.
    Μπορεί να είναι διάφορα μικρά πράγματα, μπορεί να κόλλησε ο αισθητήρας Λ, μπορεί το pair, μπορεί να έχουν καπνιστεί
    τα μπεκ.. χίλια δυο πραγματάκια.

    Αν το έχεις όπως βγήκε απο το εργοστάσιο πάντως, καλύτερα να αποφεύγεις να το σβήνεις όταν έχει ζεσταθεί πολύ,
    μερικά χιλιόμετρα ήπια να επανέλθει είναι πολύ καλύτερα.

    Τα ψυκτικά υγρά να βράζουν; οκ, έχουν σημείο βρασμού 120C όμως.. κάτι δεν επαρκεί στο κύκλωμα τους.
    Φαντάζομαι τα βασικά του μοντέλου τα ξέρεις: χρειάζεται καύσιμο ειδικά αν έχεις αλλάξει εξάτμιση ή φίλτρο, προσέχουμε εβδομαδιαία
    το παραφλού και συμπληρώνουμε.
    τα λέμε νερά, στην πραγματικότητα δεν θέλουμε ούτε σταγόνα γι'αυτό και βάζουμε μόνο ακριβό παραφλού που δεν είναι αραιωμένο με απιονισμένο νερό.

    Το ψυγείο μας είναι μικρό για πίστα.-
    Των ΖΧ6, ZX10 είναι οκ και βάζεις με μικρό κόστος καινούριο. Με τα διπλάσια βρίσκεις το δικό μας διπλό επίσης.
    Ο υπερβολικός αέρας που βλέπουμε στα μίγματα (είναι δύο χαρτογραφήσεις, μια για κάθε κύλινδρο), δεν είναι αρκετός χαμηλά, λόγο ροής και ψηλά λόγο ποσότητας...

    Χρειάζεται να δεις πως λειτουργεί συνολικά και με την βοήθεια μηχανικού να έρθει εκεί που το θες.

    Τα βασικά που ακολουθούν την ελεύθερη εξάτμιση και τον αέρα σε αυτόν τον κινητήρα είναι 5-7 ρουτίνες ακύρωση, καινούριες χαρτογραφήσεις μιγμάτων, πεταλούδων αέρα και βελτίωση της ψύξης και του αέρα που ρεαλιστικά χρειάζεται περισσότερος απλά με τις ρυθμίσεις του εργοστασίου καταφέρνουν να έχουν φτωχά μίγματα και να βράζει ο κινητήρας με τον υπάρχον..

    Σε παρακαλώ γράψε αναλυτικά ότι βρεί ο μηχανικός και ότι προτείνει.

    Ακόμα και τα μπουζί που φοράμε είναι τα ψυχρότερα που βρίσκουμε.

    Έχω του '10 και ότι σου γράφω είναι διαχείριση που εφαρμόζω σε άλλα δύο Ν,F και σε πολλά versys μέχρι το '12.
    Σαν πληροφορίες χρησιμοποίησα μηχανικούς που το τρέχουν και τις επαλήθευσα εδώ με άλλους δύο.

    υγ: το καλάθι του συμπλέκτη ολίσθησης των 636 είναι ίδιο και εγκαθίσταται εύκολα, νομίζω με τα μεταλλικά spacer
    του απλού που έχουμε ανάμεσα στα δισκάκια.

    υγ: θέλω να σε ρωτήσω τι κάνεις με την γκαζιέρα που έχει στην πίστα.
    Μπορείς και την τερματίζεις εύκολα;
    Πολύ ωραίες οι πληροφορίες σου όπως πάντα

    Το θέμα με τη γκαζιέρα στην πίστα συνηθίζεται αλλά θέλει πολύ προσοχή στις αλλαγές ταχυτήτων από WOT

  11. #11
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Αν έχεις ενεργοποιημένες όλες τις ρουτίνες που διαχειρίζονται το μίγμα θα πρέπει να δει ο μηχανικός τι συμβαίνει.
    Μπορεί να είναι διάφορα μικρά πράγματα, μπορεί να κόλλησε ο αισθητήρας Λ, μπορεί το pair, μπορεί να έχουν καπνιστεί
    τα μπεκ.. χίλια δυο πραγματάκια.

    Αν το έχεις όπως βγήκε απο το εργοστάσιο πάντως, καλύτερα να αποφεύγεις να το σβήνεις όταν έχει ζεσταθεί πολύ,
    μερικά χιλιόμετρα ήπια να επανέλθει είναι πολύ καλύτερα.

    Τα ψυκτικά υγρά να βράζουν; οκ, έχουν σημείο βρασμού 120C όμως.. κάτι δεν επαρκεί στο κύκλωμα τους.
    Φαντάζομαι τα βασικά του μοντέλου τα ξέρεις: χρειάζεται καύσιμο ειδικά αν έχεις αλλάξει εξάτμιση ή φίλτρο, προσέχουμε εβδομαδιαία
    το παραφλού και συμπληρώνουμε.
    τα λέμε νερά, στην πραγματικότητα δεν θέλουμε ούτε σταγόνα γι'αυτό και βάζουμε μόνο ακριβό παραφλού που δεν είναι αραιωμένο με απιονισμένο νερό.

    Το ψυγείο μας είναι μικρό για πίστα.-
    Των ΖΧ6, ZX10 είναι οκ και βάζεις με μικρό κόστος καινούριο. Με τα διπλάσια βρίσκεις το δικό μας διπλό επίσης.
    Ο υπερβολικός αέρας που βλέπουμε στα μίγματα (είναι δύο χαρτογραφήσεις, μια για κάθε κύλινδρο), δεν είναι αρκετός χαμηλά, λόγο ροής και ψηλά λόγο ποσότητας...

    Χρειάζεται να δεις πως λειτουργεί συνολικά και με την βοήθεια μηχανικού να έρθει εκεί που το θες.

    Τα βασικά που ακολουθούν την ελεύθερη εξάτμιση και τον αέρα σε αυτόν τον κινητήρα είναι 5-7 ρουτίνες ακύρωση, καινούριες χαρτογραφήσεις μιγμάτων, πεταλούδων αέρα και βελτίωση της ψύξης και του αέρα που ρεαλιστικά χρειάζεται περισσότερος απλά με τις ρυθμίσεις του εργοστασίου καταφέρνουν να έχουν φτωχά μίγματα και να βράζει ο κινητήρας με τον υπάρχον..

    Σε παρακαλώ γράψε αναλυτικά ότι βρεί ο μηχανικός και ότι προτείνει.

    Ακόμα και τα μπουζί που φοράμε είναι τα ψυχρότερα που βρίσκουμε.

    Έχω του '10 και ότι σου γράφω είναι διαχείριση που εφαρμόζω σε άλλα δύο Ν,F και σε πολλά versys μέχρι το '12.
    Σαν πληροφορίες χρησιμοποίησα μηχανικούς που το τρέχουν και τις επαλήθευσα εδώ με άλλους δύο.

    υγ: το καλάθι του συμπλέκτη ολίσθησης των 636 είναι ίδιο και εγκαθίσταται εύκολα, νομίζω με τα μεταλλικά spacer
    του απλού που έχουμε ανάμεσα στα δισκάκια.

    υγ: θέλω να σε ρωτήσω τι κάνεις με την γκαζιέρα που έχει στην πίστα.
    Μπορείς και την τερματίζεις εύκολα;
    Ε δεν είναι και η πιο βολική αλλά συνηθίζεται όπως γράφει πιο κάτω κι ο Παντελής!!

    Πάντως όσον αφορά το βράσιμο των υγρών να διευκρινίσω πως ήταν η πρώτη φορά που μου συνέβη. Τα λάδια ήταν φρεσκοτατα και στην σωστή ποσότητα. Το παραφλου σχετικά φρέσκο και αυτό και επίσης στην σωστή ποσότητα. Απλά η συγκεκριμένη πίστα είναι αρκετά απαιτητική και γρήγορη. Έχει μια ευθεία 950 μέτρων οπότε καταλαβαίνεις η μηχανή τελικιαζε σε κάθε γύρω. Επίσης η ημέρα ήταν αρκετά ζέστη με 30+ θερμοκρασία υπό σκιά.

  12. #12
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Φυσικά και δεν έχει σχέση. Εκτός αν τα λάδια που φεύγουν, πέφτουν επάνω στον αισθητήρα L και τον βραχυκυκλώνουν.
    Όχι, δεν πεφτει πάνω στον L. Η διαρροή είναι απ' την άλλη πλευρά

  13. #13
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Πότε έγινε τελευταία φορά έλεγχος διάκενων βαλβιδών;
    Επί την ευκαιρία ξέχασα να γράψω πως η μηχανή έχει 32000 χιλιόμετρα.

    Έλεγχος έγινε πέρσι στις 27000 και δεν χρειάστηκε ρύθμιση.

  14. #14
    Μέλος Το avatar του/της geioann
    Εγγραφή
    08/09/2019
    Μηνύματα
    207
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα, στο καπάκι της αντλίας νερού μάλλον δεν έχεις κάνει σωστή δουλειά.

    Σε κάποια μοντέλα παρατηρούνταν ελάχιστη διαρροή μετά από αλλαγή στο αξονάκι της αντλίας. Θέλει ακρίβεια.

    Εγώ έχω slip-on και mid pipe Leo Vince, φίλτρο DNA, Booster Plug και έχω αφαιρέσει την pair valve με το κιτ της Smart Moto.

    Μπαίνω πίστα αρκετές φορές τον χρόνο και δεν είχα ποτέ κάποιο πρόβλημα, ούτε και με το ψυγείο, αν και το μοντέλο μου έχει το αρχικό μικρότερου μεγέθους.

    Αν έχεις κάνει ρύθμιση βαλβίδων πρόσφατα μάλλον είναι κάτι light πάντως.
    Παντελή, η φωτογραφία είναι απλώς για να δείτε το είδος των προστατευτικών που χρησιμοποίησα. Δεν είχα φώτο απ' την άλλη πλευρά οπου και υπάρχει το πρόβλημα της διαρροής από το καπάκι του πηνιοφορου. Την αντλία νερού δεν την έχω πειράξει ποτέ!

    Εμένα φοραει μόνο ένα τελικό ακραποβιτς. Όχι ολόσωμη. Και φίλτρο το απλό, το μαμισιο.

  15. #15
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Eννοείς χωρίς αλλαγές στο καύσιμο και ενεργές οι ρουτίνες;
    Είναι ταλαιπωρία ρε συ. χωρίς αέρα χαμηλά το pair μειώνει καύσιμο, λίγες στροφές μετά βλέπει ο Λ τον αέρα πολύ και αυξάνει

    Χωρίς αέρα ψηλά γίνεται το ίδιο αλλά με διαφορετική ταχύτητα ροής που εκμεταλλεύεται πλέον το ότι έχεις ανοίξει την πόρτα αντί το παράθυρο της.
    Κάνει ρεύμα, θέλει να μειώσει καύσιμο με βάση την πίεση στο φιλτροκούτι, αδειάζει ο θάλαμος καύσης από καύσιμο γιατί πλέον για το διάστημα που είναι ταυτόχρονα ανοικτές οι βαλβίδες (νομίζω 16°) δημιουργείται υποπίεση που παρασύρει καύσιμο στην εξαγωγή.

    Η δύναμη ψηλά είναι λιγότερη και υπερθερμαίνονται όλα.

    Νομίζω πως τους περισσότερους τους σώζει η ταχύτητα του αέρα που καταφέρνει την ελάχιστη ψύξη πριν το κόλλημα στους αυλούς.
    Είναι μια σκέψη πάνω στο γεγονός πως οι περισσότεροι που καταστράφηκε ο κινητήρας τους είχαν χαμηλή ταχύτητα ή το ζόριζαν
    για λόγους αναψυχής ενώ δεν είχε ταχύτητα σαν όχημα.

    υγ: φαντάσου ακόμα και οι χοάνες μέσα στο φιλτροκούτι είναι λες και θα δουλεύει πάνω από τις 8000rpm μόνο.
    Είναι κοντές 40mm ( δεν καταφέρνουν κάτι χαμηλά) και κομμένες φάλτσα σε πολύ χαμηλότερο σημείο 15mm (δεν εμποδίζουν ψηλά).
    Δεδομένου πως ο όγκος του κουτιού είναι απαραίτητος (όλοι τρέχουν με αυτό πάνω) οι διαστάσεις θα έπρεπε να είναι 55mm επίπεδο με ωπες εισαγωγής και στο μήκος του (σαν να έχεις μία φορεμένη μέχρι την μέση της κύριας)
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 01/10/2023 στις 11:53.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. GTR 150 κρατάει ψιλά ρελαντί και αργούν να πέσουν οι στροφές.
    από anco στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2023, 20:33
  2. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2014, 08:55
  3. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2012, 13:50
  4. Λόξυγκας στις χαμηλές στροφές
    από bonepeeler στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/11/2010, 11:57
  5. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2009, 15:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF