Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 84

Θέμα: 300 - 350cc μαλλον η τελευταια moto

  1. #16
    Νταξ, τελευταίο μηχανάκι στα 52... λόγω γήρατος.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Άμα έχεις μόνο Voge αντιπροσωπεία στο νησί,τότε βουρ για Voge.Η κάλυψη απ' την αντιπροσωπεία είναι το Α και το Ω για μένα μετά από κάμποσες μηχανές εδώ και 45 χρόνια που τις είχα.Στο νησί είναι δύσκολο να τρέχεις για να βρεις κάτι ,που συνήθως υπάρχει μόνο στην ΑΘΗΝΑ.

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    θα στο πω ξερά....

    Πεταμένα λεφτά και τα 2 που λες

    Κοίτα κανένα μπάντιτ 650 ή cbf 600 να γουστάρεις
    Εναλλακτικά τίποτε σε ΧΤ 660 αν βρεις που δεν το έχουν ξεσκίσει

    και τελευταίο μηχανάκι δεν ξέρεις αν θα είναι
    όπου σε πάει ο πους είναι η ζωή
    αν εισαι νεος και αντεχεις το ξυλο κ την κακουχια και θες να το βολταρεις το νησι , το ιδανικο ειναι κανα 500 - 650 δικυνδρο on off στυλ transalp 650 εκει γυρω στα 50 αλογα με ροπη

    παπι μεγαλο στην πολη ,πηγαινες σχεδον παντου κ οσο μακρυα ηθελες εκτος πολης


    εγω για την πολη το θελω κ οταν κατσει να βγω κ λιγο παραεξω ,για τετρακιλυνδρο ουτε συζητηση ,για κανενα λογο

  4. #19
    Εννοείται πως θα πήγαινα για αυτό κάνοντας επιπλεον υπομονή για το ποσό ή θα έβρισκα κάποιο "ελαφρώς " μεταχειρισμένο.
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Εννοείται πως θα πήγαινα για αυτό κάνοντας επιπλεον υπομονή για το ποσό ή θα έβρισκα κάποιο "ελαφρώς " μεταχειρισμένο.
    για χρηση κυριως πολη κ ελαχιστα παραεξω μια στο τοσο SV?

    οχι ρε συ

    νταξει ειχα καμποσες μηχανες και εχω οδηγησει αλλες τοσες

    το sv ειναι για να γουσταρεις στροφιλικι εκτος ,δεν ειναι για μικρη πολη πρωτιστως ,θα παει αλλα δεν θα βολευει θελω να πω

  6. #21
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omhros Προβολή μηνύματος
    για χρηση κυριως πολη κ ελαχιστα παραεξω μια στο τοσο SV?

    οχι ρε συ

    νταξει ειχα καμποσες μηχανες και εχω οδηγησει αλλες τοσες

    το sv ειναι για να γουσταρεις στροφιλικι εκτος ,δεν ειναι για μικρη πολη πρωτιστως ,θα παει αλλα δεν θα βολευει θελω να πω
    Τελευταίο σου μηχανάκι είναι ρε φίλε.
    Κάνε μια τρέλα,ξερωγώ....
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #22
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Τελευταίο σου μηχανάκι είναι ρε φίλε.
    Κάνε μια τρέλα,ξερωγώ....
    δεν ξερω αν το διαβασες αλλα ειχα αγορασει vfr 800 vtec στο νησι επειδη με εφτιαχνε ,ποσο πιο τρελα

    το γουσταρω το sv ,βασικα ειναι ακριβως το στυλ που γουσταρω ,στριτακι ροπατο δικυλινδρο γυμνο αλλα δεν θα κανω αλλη μια μλκα σε μηχανη

    το πολυ πολυ να παω σε voge 300r αν το ds μου φανει πολυ πολυθρονα

  8. #23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omhros Προβολή μηνύματος
    δεν ξερω αν το διαβασες αλλα ειχα αγορασει vfr 800 vtec στο νησι επειδη με εφτιαχνε ,ποσο πιο τρελα

    το γουσταρω το sv ,βασικα ειναι ακριβως το στυλ που γουσταρω ,στριτακι ροπατο δικυλινδρο γυμνο αλλα δεν θα κανω αλλη μια μλκα σε μηχανη

    το πολυ πολυ να παω σε voge 300r αν το ds μου φανει πολυ πολυθρονα
    Σε λίγο πιο σοβαρό τόνο, νομίζω πως vfr 800 & sv650 απέχουν πολύ περισσότερο απ' όσο υποδηλώνουν τα μόλις 150cc διαφοράς τους.
    Πολύ πιο ταξιδιάρα η πιο βαριά vfr800, πολύ πιο ευέλικτη η ελαφρύτερη sv650
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Σε λίγο πιο σοβαρό τόνο, νομίζω πως vfr 800 & sv650 απέχουν πολύ περισσότερο απ' όσο υποδηλώνουν τα μόλις 150cc διαφοράς τους.
    Πολύ πιο ταξιδιάρα η πιο βαριά vfr800, πολύ πιο ευέλικτη η ελαφρύτερη sv650
    προφανως ναι αλλα δεν μου κανει κανενα απο τα 2 για την χρηση που κανω

    ναι κινουμαι λιγο γρηγορα γενικως και εντος και εκτος πολης αλλα δεν χρειαζομαι τοσα αλογα ,πρακτικοτητα θελω πρωτα απο ολα κ μετα να μπορω ελαφρως να το κυνηγησω οταν θελησω, οχι πολλα πραγματα ομως πλεον

    αυτο που μου ταιριαζει οδηγικα ειναι το voge 300r αλλα θελω να βαλω κ ενα top case που δεν του κολαει και δεν ξερω αν παιρνει κιολας

  10. #25
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    302
    Για εμένα μετά από τα νέα δεδομένα είναι ξεκάθαρη επιλογή το 500αρι ac της voge
    Ελαφριά, ευέλικτη και με 50 αλογάκια, αλλά με χαμηλή κατανάλωση.
    Από κοντά δε πανέμορφη.
    Δεν νομίζω να χρειάζεσαι να πας σε ds

    Κάνε μια χάρη στον εαυτό σου αφού έχει αντιπροσωπεία το νησί και δες τη
    Θα με θυμηθείς

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Καλορίζικο το 300αρι της voge.Να το φχαριστηθεις στο νησί,2 χρόνια εγγύηση, ψεκασμός,και το κυριότερο ABS ,που σώζει ζωές.

  12. #27
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omhros Προβολή μηνύματος
    ναι κινουμαι λιγο γρηγορα γενικως και εντος και εκτος πολης αλλα δεν χρειαζομαι τοσα αλογα ,πρακτικοτητα θελω πρωτα απο ολα κ μετα να μπορω ελαφρως να το κυνηγησω οταν θελησω, οχι πολλα πραγματα ομως πλεον
    Είμαι υπέρ του 500ριού. Σε έναν έμπειρο οδηγό τα 300άρια δεν δίνουν τη δύναμη που θέλει. Το 500άρι δεν είναι μεγάλη υπέρβαση σε έξοδα κτήσης και συντήρησης, ενώ θα σου δώσει το κατιτίς παραπάνω για να μην το αισθάνεσαι ψόφιο.

    Πολύς κόσμος που αντέχει οικονομικά θέλει να αλλάξει τα 300άρια του, ενώ πολλοί μένουν για καιρό με 500cc, διότι συνδυάζουν πρακτικότητα με σχετική οικονομία. Δεν είναι χιλιάρι που, αν ζορίζεσαι οικονομικά, διπλοσκέφτεσαι να το βγάλεις να κάνει "άσκοπα χιλιόμετρα"© και τελικά καταλήγεις να το πουλήσεις ή να πάρεις δεύτερο για καθημερινό.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 01/10/2023 στις 20:16.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  13. #28
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Αυτό το βογκ βογκέ (πως το λένε?) πάντως σε βογκητό μου φέρνει
    Σε χόντα crf 250 300 ?
    Πάντως καλό είναι να έχεις ιδέες και να πειραματίζεσαι στα περίεργα να μαθαίνουμε κι εμείς οι άλλοι.
    Εγώ αυτά που γράφεις ούτε τα ξέρω ούτε θέλω να τα μάθω με τα δικά μου λεφτά.

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Αυτό το βογκ βογκέ (πως το λένε?) πάντως σε βογκητό μου φέρνει
    Σε χόντα crf 250 300 ?
    Πάντως καλό είναι να έχεις ιδέες και να πειραματίζεσαι στα περίεργα να μαθαίνουμε κι εμείς οι άλλοι.
    Εγώ αυτά που γράφεις ούτε τα ξέρω ούτε θέλω να τα μάθω με τα δικά μου λεφτά.
    Μην τα πάρεις,δεν φτάνουν για ουλους.

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    28/04/2014
    Μηνύματα
    127
    Καλησπέρα κι από εμένα, είμαι ένας από αυτούς που έχανε η αντλία νερού λάδι από όταν τον πήρα το 300ds, το επισκεύασα, και πάλι χάνει. Περιμένω νέα σχετικά με την εκ νέου επισκευή.

    Θα σου έλεγα δύο συμβουλές :

    1. Αν δεν έχεις αντιπροσωπεία της προκοπής στην πόλη σου, ΜΗΝ μπλέξεις. Δυστυχώς εγώ την πάτησα και τώρα αναγκαστικά θα πρέπει να πάω σε άλλη πόλη (με καθυστερούσαν αδικαιολόγητα, στο τέλος μου έλεγαν ότι χάνει από αλλού αλλά καθαρίζοντας το και κάνοντας μικρή βόλτα βλέπω ότι χάνει ΠΑΛΙ από την αντλία νερού). Στα κεντρικά είναι πρόθυμοι πάντως για εξυπηρέτηση, τους το δίνω.
    2. Το Hunter 350 το οδήγησα, για την πόλη είναι ότι πρέπει. Το βάρος του δεν φαίνεται, είναι πιο απλή κατασκευή, έχει 3 χρόνια εγγύηση αντί για 2 των άλλων, αλλά αν δεν έχεις αντιπροσωπεία της προκοπής στο μέρος σου, πάλι το ξεχνάς.
    3. Αν γύριζα το χρόνο πίσω και ήξερα για το after sales στην πόλη μου ότι δεν θα βγαίνει άκρη με την εξυπηρέτηση, δεν θα είχα αγοράσει το 300ds. Ρώτησε τους για τα 300αρια αν έχουν επισκευάσει και σε άλλους αντλία νερού, είναι πολύ συχνό φαινόμενο δυστυχώς.

Σελίδα 2 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 20:44
  2. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 14:48
  3. αναρτήσεις moto
    από pit-salonika στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 02:15
  4. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:43
  5. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF