Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 84

Θέμα: 300 - 350cc μαλλον η τελευταια moto

  1. #31
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από man25 Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα κι από εμένα, είμαι ένας από αυτούς που έχανε η αντλία νερού λάδι από όταν τον πήρα το 300ds, το επισκεύασα, και πάλι χάνει. Περιμένω νέα σχετικά με την εκ νέου επισκευή.

    Θα σου έλεγα δύο συμβουλές :

    1. Αν δεν έχεις αντιπροσωπεία της προκοπής στην πόλη σου, ΜΗΝ μπλέξεις. Δυστυχώς εγώ την πάτησα και τώρα αναγκαστικά θα πρέπει να πάω σε άλλη πόλη (με καθυστερούσαν αδικαιολόγητα, στο τέλος μου έλεγαν ότι χάνει από αλλού αλλά καθαρίζοντας το και κάνοντας μικρή βόλτα βλέπω ότι χάνει ΠΑΛΙ από την αντλία νερού). Στα κεντρικά είναι πρόθυμοι πάντως για εξυπηρέτηση, τους το δίνω.
    2. Το Hunter 350 το οδήγησα, για την πόλη είναι ότι πρέπει. Το βάρος του δεν φαίνεται, είναι πιο απλή κατασκευή, έχει 3 χρόνια εγγύηση αντί για 2 των άλλων, αλλά αν δεν έχεις αντιπροσωπεία της προκοπής στο μέρος σου, πάλι το ξεχνάς.
    3. Αν γύριζα το χρόνο πίσω και ήξερα για το after sales στην πόλη μου ότι δεν θα βγαίνει άκρη με την εξυπηρέτηση, δεν θα είχα αγοράσει το 300ds. Ρώτησε τους για τα 300αρια αν έχουν επισκευάσει και σε άλλους αντλία νερού, είναι πολύ συχνό φαινόμενο δυστυχώς.
    ως κατοχος η γνωμη σου μετρα διπλα κ πραγματικα καταλαβαινω την απογοητευση κ αγανακτηση σου ,το να αγοραζεις κατι κουτα κ με το καλημερα να εχεις προβλημα κ τρεχαματα ειναι πικρα, ευχομαι να βρεθει λυση κ να χαρεις το μηχανακι σου

    η royal enfield δεν εχει αντιπροσωπεια στην πολη μου αλλα θα παρω ενα τηλεφωνο να δω τι εχουν να πουν σε περιπτωση προβληματος πως σε καλυπτουν κλπ

    δεν νιωθω ιδιαιτερη σιγουρια με την αντιπροσωπεια της voge στα μερη μου οποτε το σκεφτομαι ,οντως δεν ειναι μεμονωμενο περιστατικο το προβλημα που σου προεκυψε ,ποσταρα κ video στο youtube για το ds με το ιδιο παλι προβλημα

    εναλλακτικα υπαρχει κ το sym NH-T 300 το οποιο δεν με ψηνει ιδιαιτερα, δεν ξερω ποσο καλο ειναι κ αν βγαζει προβληματα στην ιδια αντιπροσωπεια με τα voge
    https://sym.gr/model/nh-t-300/
    Τελευταία τροποποίηση από omhros; 01/10/2023 στις 15:19.

  2. #32
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/11/2011
    Μηνύματα
    12
    Τι τελευταίο μηχανάκι και χαζά, το Ιούλιο έκλεισα τα 60 και τον Σεπτέμβρη πήρα κούτα το καινούργιο Hornet,α και αυτοκίνητο έχω εδώ και χρόνια το r171, τα γούστα δεν έχουν ηλικία

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Για το 300αρι το βογκ όντως σαν να μαζεύτηκαν αρκετοί με το θέμα στην αντλία τουλάχιστον για το δείγμα που έχουμε εδώ στο forum. Δεν ξέρω με τι ψυχολογία μπορεί να αγοράσει κάποιος αυτό το μηχανάκι πλέον και να ξέρει ότι από τον πρώτο μήνα μπορεί να τρέχει για επισκευές. Πάντως στα χρήματα που θες μάλλον μόνο κινέζικα έχει voge, cf και benelli. Δεν ξέρω αν φθάνεις οικονομικά και κανά ktm Duke 250 . Και αυτό 30 άλογα βγαζει.

  4. #34
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    302
    Όντως υπάρχει και το αντίστοιχο huqsvarna svartpilen που λένε τα καλύτερα από περιφερειακά, στήσιμο κλπ
    Ιδανικά όμως το 400αρι το οποίο ίσως σε μτχ να το βρεις κοντά στα λεφτά σου

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Για το 300αρι το βογκ όντως σαν να μαζεύτηκαν αρκετοί με το θέμα στην αντλία τουλάχιστον για το δείγμα που έχουμε εδώ στο forum. Δεν ξέρω με τι ψυχολογία μπορεί να αγοράσει κάποιος αυτό το μηχανάκι πλέον και να ξέρει ότι από τον πρώτο μήνα μπορεί να τρέχει για επισκευές. Πάντως στα χρήματα που θες μάλλον μόνο κινέζικα έχει voge, cf και benelli. Δεν ξέρω αν φθάνεις οικονομικά και κανά ktm Duke 250 . Και αυτό 30 άλογα βγαζει.
    νοιωθω τον ινδο να μου κλεινει το ματι με πολυ νοημα

    παιζει κ να ρισκαρω αφου μιλησω με την αντιπροσωπεια εδω κ ψυχανεμιστω διαθεσεις

    το xr εκανα βλακεια που το εδωσα ,αυτο εχω να πω

  6. #36
    Μιλάμε για Bajaj (η κάπως έτσι)
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_2023-09-28-15-27-52-734_com.instagram.android.jpg 
Προβολές:	100 
Μέγεθος:	51,5 KB 
ID:	446668
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot_2023-09-28-15-28-24-360_com.instagram.android.jpg 
Προβολές:	99 
Μέγεθος:	58,1 KB 
ID:	446669
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Εγω παντως βλεπω οτι με αυτες τις καινουριες μαρκες το "παρε καινουριο για να εχεις το κεφαλι σου ησυχο" μαλλον μυθος ειναι. Αν χρειαζεται να παω στο συνεργειο καμποσες φορες μεσα σε αυτα τα δυο χρονια της εγγυησης δεν καταλαβα πού ακριβως εγκειται η ησυχια. Για μενα ο χαμενος χρονος και η συγχυση που σημαινει μια βλαβη δεν αντισταθμιζεται απο τα 50-100€ που θα γλιτωσω απο μια επισκευη επειδη με καλυπτε η εγγυηση. Ασε που η απωλεια της εμπιστοσυνης σε ενα μηχανακι αφου σου βγαλει δυο-τρεις φορες ζημια ειναι πολυ ασχημο πραγμα.

    Συμπερασμα, για μενα παρε ενα μηχανακι που σε καλυπτει και ειναι στα λεφτα σου και μη κολλας με το να ειναι καινουριο. Το CRF που αναφερθηκε μου ακουγεται πολυ καλη λυση αν το φτανεις οικονομικα.

  8. #38
    Μέλος
    Εγγραφή
    07/08/2020
    Μηνύματα
    131
    Μιας και φτάσαμε στην Ινδία.... Έχω το Bajaj Dominar 400 εδώ και ένα χρόνο, με 3.800 χιλιόμετρα. Ροπατο μηχανάκι, απολύτως απροβληματιστο μέχρι τώρα και οικονομικό. Κατανάλωση 4/100 και απολαυστικό στην οδήγηση του. Τα μόνα αρνητικά που έχω δει ως τώρα είναι ότι έχει δονήσεις (σε ένα βαθμό φυσιολογικές για μονοκύλινδρο με 42 άλογα) και ότι είναι μηχανάκι που το παντρεύεσαι. Προχθές που μίλησα με μηχανικό μου είπε ότι οι δούκες έχουν το ίδιο θέμα και ότι στο bajaj οι δονήσεις πέφτουν μετά τα 10.000 χιλιόμετρα που θα ανοίξει το μοτερ. Αξίζει πάντως σίγουρα να του ρίξεις μια ματιά, δεν ξέρω αν υπάρχει εξουσιοδοτημένο στη Λέσβο. Το Royal Enfield είναι επίσης πολύ καλή πρόταση, ένας γνωστός ομως που έχει Enfield ανέφερε πρόβλημα με ανταλλακτικά και ότι πρέπει να παραγγέλνει από Αγγλία.

  9. #39
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Νταξ, τελευταίο μηχανάκι στα 52... λόγω γήρατος.
    52 πήρα το ΧΤ, 56 το GS και 59 το lc

  10. #40
    Μέλος
    Εγγραφή
    18/08/2021
    Μηνύματα
    228
    Εγώ στα 44 πήρα ξανά δίχρονο μηχανάκι για να μυρίζω το λαδάκι πάλι και θεωρείς πως στα 52 μεγάλωσες?
    Θα αλλάξεις πολλά σετ ελαστικών ακόμα φίλε μου πίστεψε με!!

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nomand Προβολή μηνύματος
    Εγώ στα 44 πήρα ξανά δίχρονο μηχανάκι για να μυρίζω το λαδάκι πάλι και θεωρείς πως στα 52 μεγάλωσες?
    Θα αλλάξεις πολλά σετ ελαστικών ακόμα φίλε μου πίστεψε με!!
    ενα nsr 250r που το εχω απωθημενο απο πιτσιρικας το εψηνα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	L_nsr250rsp_199601.jpg 
Προβολές:	99 
Μέγεθος:	50,2 KB 
ID:	446672

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.751
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omhros Προβολή μηνύματος
    ενα nsr 250r που το εχω απωθημενο απο πιτσιρικας το εψηνα

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	L_nsr250rsp_199601.jpg 
Προβολές:	99 
Μέγεθος:	50,2 KB 
ID:	446672
    Αυτό που ποσταρες, το MC28 δλδ , ΣΗΜΕΡΑ κάνει όσο 3, μπορεί και 4, σαν αυτά που θες να πάρεις, αλλά λέμε τώρα.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  13. #43
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Α γειά σου! επειδή όμως αν δεν σκοτωθείς θα πας από ασιτία, πάρε ένα 600 Κ5 στα ίδια χρήματα τα έχουν σαν καινούρια.
    Περισσότερη άνεση, επιδόσεις και λιγότερα καύσιμα.. δεν χαλάει..

  14. #44
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Οσονούπω θα φθάσουμε στο KLE 500.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #45
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Οσονούπω θα φθάσουμε στο KLE 500.
    ποιο kle ,αν συνεχισω να γραφω θα παιξει προταση Kawasaki Ninja H2 R παντα για χρηση πολη κ λιγο παραεξω

Σελίδα 3 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 20:44
  2. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 14:48
  3. αναρτήσεις moto
    από pit-salonika στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 02:15
  4. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:43
  5. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF