Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 84

Θέμα: 300 - 350cc μαλλον η τελευταια moto

  1. #46
    Μέλος
    Εγγραφή
    08/08/2015
    Μηνύματα
    324
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omhros Προβολή μηνύματος
    ποιο kle ,αν συνεχισω να γραφω θα παιξει προταση Kawasaki Ninja H2 R παντα για χρηση πολη κ λιγο παραεξω
    Χωρίς πλάκα το 300DS είναι μία τίμια αγορά. Ναι σε κάποια κομμάτια αλλάχτηκε η φλάντζα της αντλίας, αλλά δεν θεωρώ ότι ακυρώνει όλη την μοτοσυκλέτα. Εγώ θα έλεγα να πας να το δεις ( η το 300ac σε street), και αν μπορείς να το κάνεις μια βόλτα. Σαν κατασκευές είναι πολύ ισορροπημένες και ευχάριστες οδηγικά. Το γεγονός ότι πολλοί τα δίνουν και πάνε στα 500αρια της ίδιας εταιρείας, δεν δείχνει τουλάχιστον δυσαρέσκεια.

  2. #47
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.838
    CRF300L
    Ότι πρέπει για πόλη και για Ελληνικούς δρόμους.

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Χωρίς πλάκα το 300DS είναι μία τίμια αγορά. Ναι σε κάποια κομμάτια αλλάχτηκε η φλάντζα της αντλίας, αλλά δεν θεωρώ ότι ακυρώνει όλη την μοτοσυκλέτα. Εγώ θα έλεγα να πας να το δεις ( η το 300ac σε street), και αν μπορείς να το κάνεις μια βόλτα. Σαν κατασκευές είναι πολύ ισορροπημένες και ευχάριστες οδηγικά. Το γεγονός ότι πολλοί τα δίνουν και πάνε στα 500αρια της ίδιας εταιρείας, δεν δείχνει τουλάχιστον δυσαρέσκεια.
    εχουν ακουστει πολλα περιστατικα απο μικρο δειγμα οποτε λογικα δεν ειναι μεμονωμενα περιστατικα

    και ναι δεν ειναι σοβαρα οροβληματα τα οσα εχουν ακουστει αλλα οταν εχεις να κανεις με κακους τοπικους συνεργατες ,προφανως μαζευεσαι λιγο

    τεσπα προσωπικα οπως ειπα προσανατολιζομαι κυριως στο voge 300ds κ δευτερευοντως στο 300R αν μπορει να παρει πισω μικρη βαλιτσουλα

    πρωτα βεβαια θα παω να το δω απο κοντα και να μιλησω με τον τοπικο εμπορο να δω πως το βλεπει το θεμα με τις αντικαταστασεις γνωστων βλαβων και βλεπουμε

    μεταχειρισμενο δεν θα μπω στην διαδικασια καν κ τα γιαπωνεζικα ειναι υπερβολικα ακριβα

    αν δεν κατσει θα δω τι θα κανω αν κ δεν εχω εναλλακτικες αξιολογες

  4. #49
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    CRF300L
    Ότι πρέπει για πόλη και για Ελληνικούς δρόμους.
    προφανως λουκουμι κ χονταρα με σχετικα ησυχο το κεφαλι (γιατι ποτε δεν ξερεις) αλλα +2 χηνες απο αυτα που θελω κ μπορω να δωσω

  5. #50
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    αν θέλεις καινουργιο στο 4ρι πας απευθείας στα ινδο-κινέζικα, πάρε όποιο σου αρέσει

    αν θέλεις πιο παραδοσιακό εργοστάσιο στο ίδιο μπατζετ θα βρείς vstrom250, ktm 250 advendure, bmw g310gs πρώτο χέρι με λίγα χλμ και με κανα 5ρι versys300
    you rise you fall you're down then you rise again

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.838
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omhros Προβολή μηνύματος
    προφανως λουκουμι κ χονταρα με σχετικα ησυχο το κεφαλι (γιατι ποτε δεν ξερεις) αλλα +2 χηνες απο αυτα που θελω κ μπορω να δωσω
    Ναι από μια μεριά έχεις δίκιο. Προσωπικά επειδή χρησιμοποιώ μηχανάκι καθημερινά και συνήθως κλείνω μαζί τους δεκαετία+ δεν μου φαίνεται και μεγάλη διαφορά 2χήνες.
    Αν συνεχίσω θα γίνω γραφικός χοντάκιας.

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Ναι από μια μεριά έχεις δίκιο. Προσωπικά επειδή χρησιμοποιώ μηχανάκι καθημερινά και συνήθως κλείνω μαζί τους δεκαετία+ δεν μου φαίνεται και μεγάλη διαφορά 2χήνες.
    Αν συνεχίσω θα γίνω γραφικός χοντάκιας.
    ρε κ εγω χοντακιας ειμαι ,δες πρωτο post τι εχω αγορασει ολα αυτα τα χρονια

    η τσεπη μου δεν τα φτανει πλεον αλλιως σιγα μην καθομουν να βλεπω voge

    ας εβρισκα γιαπωνεζο γυρω στα 4k 300αρι κ ας ηταν κ σκετο στεγνο , ειμαι σιγουρος οτι το 90% των αγοραστων κινεζικων το ιδιο με εμενα θα εκανε

    τεσπα

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Αρκετά καλό στην χρήση και το που είσαι θα έλεγα το Versys 300x αλλά α) δεν πούλησε οπότε δεν βρίσκεις πολλά και β) δύσκολα στο budget σου..

    Σε καινούργιο, τα κινεζακια είναι μονόδρομος σε αυτά τα κυβικά. Συμφωνώ ωστόσο με νεοσσό. Ίσως να ανέβαινα κυβικά στην θέση σου για περισσότερες επιλογές.

  9. #54
    Μέλος Το avatar του/της Dr.Monty
    Εγγραφή
    10/10/2020
    Μηνύματα
    459
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omhros Προβολή μηνύματος
    ειμαι σιγουρος οτι το 90% των αγοραστων κινεζικων το ιδιο με εμενα θα εκανε

    τεσπα
    Παραπάνω. Ασε που μας εχουν ζαλίσει τα παπαρια εδω μέσα. Παιρνουν μηχανές απ'τα jumbo και μετά κλαιγονται. Γερμανος ή Ιαπωνας. Οποιος ξέρει, ξέρει.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.838
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Παραπάνω. Ασε που μας εχουν ζαλίσει τα παπαρια εδω μέσα. Παιρνουν μηχανές απ'τα jumbo και μετά κλαιγονται. Γερμανος ή Ιαπωνας. Οποιος ξέρει, ξέρει.
    Δεν είναι κανένα θέμα τι ξέρει ο καθένας και τι δεν ξέρει.
    Είναι η ανάγκες του και ίσως και τα γούστα.
    Άλλο να αγοράζεις μηχανάκι για βόλτες το ΣΚ ή περιστασιακή χρήση και άλλο να είναι η μετακίνησή σου ή η δουλειά σου.
    Άλλο να μένεις Αθήνα άλλο να μένεις επαρχία.
    Άλλο να το κατσαβιδιάζεις εσύ άλλο να κρέμεσαι από το συνεργείο.
    Άλλο να είσαι είκοσι χρονών άλλο εξήντα.
    Εγώ ξυπνάω το πρωί πίνω καφέ και παίρνω το μηχανάκι να πάω στη δουλειά σχετικά γρήγορα και σχετικά άνετα στην κίνηση της Ποσειδώνος.
    Πρέπει να παίρνει μπροστά κάθε πρωί, σε ένα τέταρτο πρέπει να χτυπάω κάρτα, το ίδιο το μεσημέρι, κάθε μέρα χειμώνα καλοκαίρι βροχή ή όχι.
    Και τέλος δεν αγοράζω εύκολα και δεν πουλάω.
    Τα παραπάνω έχουν σημασία για μένα τώρα, πήρα το sh, έκανα άριστη επιλογή μια χαρά.
    Σε άλλη περίπτωση θα αγόραζα κάτι άλλο πιθανώς και κινέζικο ή Ιταλικό.
    Ανάλογα τι χρειάζεται ο καθένας, και βέβαια και το κόστος είναι ένας σημαντικός παράγοντας για αρκετό κόσμο.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dr.Monty Προβολή μηνύματος
    Παραπάνω. Ασε που μας εχουν ζαλίσει τα παπαρια εδω μέσα. Παιρνουν μηχανές απ'τα jumbo και μετά κλαιγονται. Γερμανος ή Ιαπωνας. Οποιος ξέρει, ξέρει.
    Φαντάσου να μην έψαχνε να πάρει και κινέζικο ο άνθρωπος.

  12. #57
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Το Voge που είδα απο κοντά στάτικα ήταν δεμένο και στιβαρό το ένιωθες οκ αλλά κάτι υπερβολές που λέγονται ότι η ποιότητα κατασκευής είναι Japan δεν ισχύει με τίποτα

    είναι όπως ήταν τα Ιαπωνικά την δεκαετία του 80 ,αυτο βέβαια είναι οκ δεδομένης της τιμής τους

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από omhros Προβολή μηνύματος
    Το Voge που είδα απο κοντά στάτικα ήταν δεμένο και στιβαρό το ένιωθες οκ αλλά κάτι υπερβολές που λέγονται ότι η ποιότητα κατασκευής είναι Japan δεν ισχύει με τίποτα
    είναι όπως ήταν τα Ιαπωνικά την δεκαετία του 80 ,αυτο βέβαια είναι οκ δεδομένης της τιμής τους
    Την δεκαετία του 80 τα τότε ιαπωνικά ήταν καλύτερης ποιότητας απ' τα ιαπωνικά του σήμερα.Αυτοαναιρεισαι Μ αυτό που έγραψες.

  14. #59
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/09/2023
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Την δεκαετία του 80 τα τότε ιαπωνικά ήταν καλύτερης ποιότητας απ' τα ιαπωνικά του σήμερα.Αυτοαναιρεισαι Μ αυτό που έγραψες.
    ενοουσα συναρμογη ,φινιρισμα ,βερνικια κλπ ,προφανως ποιοτητα υλικων δεν μπορω να ξερω βλεποντας μια ματια στα γρηγορα

    edit

    τωρα μολις σταματησα εναν πιτσιρικα με ενα 125R ,το μηχανακι ηταν εντυπωσιακο καλο ποιοτικα ,specs κλπ
    Τελευταία τροποποίηση από omhros; 02/10/2023 στις 11:19.

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Να ξέρεις πάντως και στα CRF300L έχει παρουσιαστεί σε κάποια μοντέλα διαρροή ψυκτικού από την τσιμούχα ("κάρβουνο") τις αντλίας νερού.

    Το CRFL είναι φτιαγμένο στην Ταϊλάνδη, ότι και αν σημαίνει αυτό.
    Μην περιμένεις να βρεις την ποιότητα του χθες.

    Επίσης από τα 4χιλιάρικα στα 6 είναι 50% πάνω. (6200 κάνει για την ακρίβεια το Ho(u)nda).
    Βέβαια στο moto με ξένο πορτοφόλι είμαστε large.

    Προσωπικά τα 6200 μου φαίνονται πολλά για αυτό που είναι το CRF, πολλά μου φαίνονται τα λεφτά και για τα κινέζικα wannabes και εξωφρενικά πολλά μου φαίνονται τα λεφτά που θέλουν για τα μεταχειρισμένα "αξιόπιστα" γιαπωνέζικα 20ετίας.

    Γενικά η φάση μπιλιά είναι, δες ποιο έχει την καλύτερη αντιπροσωπεία, δοκίμασε τα αν μπορείς και άναψε και ένα κεράκι (ή ότι άλλο τελοσπάντων) να μην σου βγει μάπα το πεπόνι, όταν το αγοράσεις.

    Και ΟΧΙ δεν είναι φυσιολογικό να τρέχεις για μηχανάκι κούτα στην αντιπροσωπεία κάθε λίγο και λιγάκι, είτε είναι για αντλίες, φρένα, ή λαμάκια που κολλιούνται με αεροδιαστημικά φλόκια στο πλαίσιο για ενίσχυση.
    Oldfarts never die

Σελίδα 4 από 6 ΠρώτοΠρώτο 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2006, 20:44
  2. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/12/2003, 14:48
  3. αναρτήσεις moto
    από pit-salonika στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 17/11/2003, 02:15
  4. protash gia to neo moto.gr
    από vasdekiss στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/11/2003, 13:43
  5. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF