Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 73

Θέμα: Αγορά νέας μηχανής στην Αθήνα

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Το αδιαφορο (κατα τη γνωμη μου παντα) V-Strom είναι μονόδρομος με τα κριτήρια που εθεσες.
    Μην το ψαχνεις παραπερα.
    Japan, δυνατο, 2-κυλινδρο, ABS, φορτωνεται, ταξιδευει με 2 ατομα ανετα κι ανταλλακτικά μεχρι και στο περίπτερο.
    Ειναι..."πιο" μηχανη να το πω απ' ολα τα υπολοιπα.
    Απλά εχει την αισθητική ενος...πλυντηρίου (λευκου)

  2. #47
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Σωστη για μενα η σκεψη σου για Ιαπωνα. Δε θα βγεις χαμενος. Το CB500X σε καλυπτει απολυτα και ειναι χρυση τομη για πολη και ταξιδι. Το nc δεν το προτεινω και πολυ για πρωτη μοτοσυκλετα λογω βαρους. Συν οτι εισαι και μετριου αναστηματος οποτε πιθανως θα εχεις μια εξτρα δυσκολια στη διαχειριση του ογκου της μηχανης.

    Απ΄τις αγγελιες που εβαλες θα πηγαινα κι εγω καρφι για το τριτο 500. Αν και εδω που τα λεμε αφου δεν εχεις τα λεφτα στο χερι ακομα δε βλεπω και τοσο νοημα στο να κοιτας αγγελιες. Καλες αγορες οπως και να'χει.

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    05/10/2023
    Μηνύματα
    13
    Καλησπέρα στην ομάδα. Έγινε η αγορά της μοτοσυκλέτας. Κατέληξα στο cbx500. Είναι απλά κούκλα. Θα ήθελα μερικές συμβουλές σχετικά με ποια ασφαλιστική εταιρεία να επιλέξω και με τον αντικλεπτικό συναγερμό. Ξέρω ότι το ιδανικό είναι να μπει σε parking αλλά το πλησιέστερο εδώ στη Ζωγράφου είναι 15 λεπτά με τα πόδια. Ψάχνω μπας και βρω κάτι εδώ κοντά και θα ξεκινήσω να ρωτάω αυτούς που έχουν γκαράζ εδώ κοντά. Η μηχανή έχει συναγερμό και θα ήθελα να πάρω και μια κλειδαριά δισκόφρενου οπότε θα ήθελα μια γνώμη και για αυτό. Θα έπαιρνα και αλυσίδα αλλά μπροστά από την πολυκατοικία δεν υπάρχει κάπου για να την κλειδώσω.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	400032681_360309899897753_5693440320974720959_n.jpg 
Προβολές:	214 
Μέγεθος:	76,9 KB 
ID:	448078Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	400066552_2033855226978113_4481167684769768061_n.jpg 
Προβολές:	213 
Μέγεθος:	93,3 KB 
ID:	448079

  4. #49
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Καλορίζικη και καλόβολτη.

    Ζωγράφου και CB500 κακός συνδυασμός....μην αρκεστείς σε μια κλειδαριά δισκόφρενου μόνο. Πάρε και καλή αλυσίδα με ΚΑΛΟ λουκέτο και παρκάρισμα όσο δυνατόν πιο μακριά από τον δρόμο η τουλάχιστον να μην υπάρχει εύκολη πρόσβαση να την πάρουν σηκωτή.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  5. #50
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.843
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Symeon Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα στην ομάδα. Έγινε η αγορά της μοτοσυκλέτας. Κατέληξα στο cbx500. Είναι απλά κούκλα. Θα ήθελα μερικές συμβουλές σχετικά με ποια ασφαλιστική εταιρεία να επιλέξω και με τον αντικλεπτικό συναγερμό. Ξέρω ότι το ιδανικό είναι να μπει σε parking αλλά το πλησιέστερο εδώ στη Ζωγράφου είναι 15 λεπτά με τα πόδια. Ψάχνω μπας και βρω κάτι εδώ κοντά και θα ξεκινήσω να ρωτάω αυτούς που έχουν γκαράζ εδώ κοντά. Η μηχανή έχει συναγερμό και θα ήθελα να πάρω και μια κλειδαριά δισκόφρενου οπότε θα ήθελα μια γνώμη και για αυτό. Θα έπαιρνα και αλυσίδα αλλά μπροστά από την πολυκατοικία δεν υπάρχει κάπου για να την κλειδώσω.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	400032681_360309899897753_5693440320974720959_n.jpg 
Προβολές:	214 
Μέγεθος:	76,9 KB 
ID:	448078Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	400066552_2033855226978113_4481167684769768061_n.jpg 
Προβολές:	213 
Μέγεθος:	93,3 KB 
ID:	448079
    Από ασφαλιστικές 2 καλύπτουν κλοπή.
    Η Interamerican και η AIG.
    Η δεύτερη σε καλύπτει για το 75% της αξίας της μηχανής αλλά τα ασφάλιστρα είναι πολύ πιο οικονομικά .
    Η Πρώτη σε καλύπτει για το 100%.

    Ότι και να βάλεις πάνω της αν θέλουν να στην σηκώσουν θα στην σηκώσουν , επομένως πλήρωσε ασφάλεια να είσαι ήρεμος.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.260
    Η ασφάλεια ειναι καλή λύση αλλα βεβαιώσου ως προς τι σε καλύπτει.
    Αν το μηχανάκι βρεθει με ζημιά θα αποζημειωθείς ή όχι?

  7. #52
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.843
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Η ασφάλεια ειναι καλή λύση αλλα βεβαιώσου ως προς τι σε καλύπτει.
    Αν το μηχανάκι βρεθει με ζημιά θα αποζημειωθείς ή όχι?
    Όχι , δεν αποζημιώνεσαι .
    Εκτός αν έχεις ήδη αποζημιωθεί , σε αυτή την περίπτωση απλά κρατάει το μηχανάκι η ασφαλιστική(εκχωρείς ούτως ή άλλως την μηχανή κατά την αποζημιώση.)
    where was Gondor when the Westfold fell?

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Φίλε μου έκανες (για να μην πω άριστη ) πολύ καλή επιλογή.

    Συναγερμό προσωπικά δεν έχω βάλει, τον θεωρώ άχρηστο και εν δυνάμει ύποπτο για προβλήματα σε ό,τι έχει να κάνει με τα ηλεκτρολογικά/μπαταρία.

    Αν πληρώνεις γκαράζ και ασφάλεια κλοπής, σε 3 χρόνια το έχεις ξανα αγοράσει το μηχανάκι.

    Επειδή παρκάρω και εγώ στη Λ. Παπάγου συχνά, φροντίζω να έχω οπτική επαφή (λες και θα με σώσει) με το μηχανάκι ή να το έχω σε σημείο που πηγαινοέρχεται κόσμος (δηλ. επάνω στη λεωφόρο).

    Κουκούλα κάθε βράδυ, αλυσίδα και τύχη.

    Καλές και απροβλημάτιστες βόλτες
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.260
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Φίλε μου έκανες (για να μην πω άριστη ) πολύ καλή επιλογή.

    Συναγερμό προσωπικά δεν έχω βάλει, τον θεωρώ άχρηστο και εν δυνάμει ύποπτο για προβλήματα σε ό,τι έχει να κάνει με τα ηλεκτρολογικά/μπαταρία.

    Αν πληρώνεις γκαράζ και ασφάλεια κλοπής, σε 3 χρόνια το έχεις ξανα αγοράσει το μηχανάκι.

    Επειδή παρκάρω και εγώ στη Λ. Παπάγου συχνά, φροντίζω να έχω οπτική επαφή (λες και θα με σώσει) με το μηχανάκι ή να το έχω σε σημείο που πηγαινοέρχεται κόσμος (δηλ. επάνω στη λεωφόρο).

    Κουκούλα κάθε βράδυ, αλυσίδα και τύχη.

    Καλές και απροβλημάτιστες βόλτες
    Μεγάλη αλήθεια και εγώ στην αρχή το μηχανάκι το είχα με κουκούλα και αλυσιδα σε σταθερο σημειο.
    Ολα καλα στην αρχή μεχρι που αρχισα να βλεπω να πειραζουν την κουκουλα.
    Το ποτηρι ξεχειλισε οταν μου την εκλεψαν
    Οποτε αναγκαστικά πηγα στη λύση του κλειστού παρκινγκ,απο τοτε δεν ειχα προβλημα αλλα και τα 840 το χρονο δεν ειναι και λιγα.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Μεγάλη αλήθεια και εγώ στην αρχή το μηχανάκι το είχα με κουκούλα και αλυσιδα σε σταθερο σημειο.
    Ολα καλα στην αρχή μεχρι που αρχισα να βλεπω να πειραζουν την κουκουλα.
    Το ποτηρι ξεχειλισε οταν μου την εκλεψαν
    Οποτε αναγκαστικά πηγα στη λύση του κλειστού παρκινγκ,απο τοτε δεν ειχα προβλημα αλλα και τα 840 το χρονο δεν ειναι και λιγα.
    Εξαρτάται πάντα τη φάση, επειδή μιλάμε για ένα μηχανάκι των 4-5Κ € για αυτό το είπα.

    Εννοείται αν είναι καινούριο των 25-30Κ αναγκαστικά εκεί το σύστημα σε βάζει να πληρώσεις.

    Γενικά όλα είναι τόσο οργουελικά μελετημένα και κουμπώνουν με τέτοιο τρόπο που χάνεις ό,τι και να γίνει.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.260
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Εξαρτάται πάντα τη φάση, επειδή μιλάμε για ένα μηχανάκι των 4-5Κ € για αυτό το είπα.

    Εννοείται αν είναι καινούριο των 25-30Κ αναγκαστικά εκεί το σύστημα σε βάζει να πληρώσεις.

    Γενικά όλα είναι τόσο οργουελικά μελετημένα και κουμπώνουν με τέτοιο τρόπο που χάνεις ό,τι και να γίνει.
    Οχι ρε και εγώ 6000 το πήρα. Αλλα θα μου το τρωγανε δεν ειχα αλλη επιλογη.

  12. #57
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    227
    Καλοριζικο φιλε. Μπορεις να παρεις λουκετο με συναγιαρμο αν και εγω θα εψαχνα επιπλεον για κλειστο παρκινγκ. Αν δεν εχεις parking αναγκαστικα ασφαλεια κλοπης. Τωρα και τα 2 ειναι ασυμφορο οικονομικα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Μεγάλη αλήθεια και εγώ στην αρχή το μηχανάκι το είχα με κουκούλα και αλυσιδα σε σταθερο σημειο.
    Ολα καλα στην αρχή μεχρι που αρχισα να βλεπω να πειραζουν την κουκουλα.
    Το ποτηρι ξεχειλισε οταν μου την εκλεψαν
    Οποτε αναγκαστικά πηγα στη λύση του κλειστού παρκινγκ,απο τοτε δεν ειχα προβλημα αλλα και τα 840 το χρονο δεν ειναι και λιγα.
    70€ το μήνα για κλειστο παρκινγκ ; Σε ποια περιοχη εισαι; Ειμαι 40€ στο Ν. Κόσμο. Σκεφτομαι θα μετακομισω καποια στιγμη και πρεπει να εχω κατα νου την ευκολια του parking.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από runner Προβολή μηνύματος
    70€ το μήνα για κλειστο παρκινγκ ; Σε ποια περιοχη εισαι; Ειμαι 40€ στο Ν. Κόσμο. Σκεφτομαι θα μετακομισω καποια στιγμη και πρεπει να εχω κατα νου την ευκολια του parking.
    30-40€ έπαιζε Καισαριανή πριν 10-12 χρόνια.

    Τελευταία φορά που είδα (πρέπει να ήταν πριν 2-3 χρόνια) ήταν στα 60€ (Καισαριανή πάντα).
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  14. #59
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.260
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από runner Προβολή μηνύματος
    Καλοριζικο φιλε. Μπορεις να παρεις λουκετο με συναγιαρμο αν και εγω θα εψαχνα επιπλεον για κλειστο παρκινγκ. Αν δεν εχεις parking αναγκαστικα ασφαλεια κλοπης. Τωρα και τα 2 ειναι ασυμφορο οικονομικα.



    70€ το μήνα για κλειστο παρκινγκ ; Σε ποια περιοχη εισαι; Ειμαι 40€ στο Ν. Κόσμο. Σκεφτομαι θα μετακομισω καποια στιγμη και πρεπει να εχω κατα νου την ευκολια του parking.
    70 ευρώ για 2 μηχανάκια.
    Πρωτα έδινα 50 και εδω και καποια χρονια μου το ανεβασε.

  15. #60
    Μέλος Το avatar του/της runner
    Εγγραφή
    12/08/2021
    Μηνύματα
    227
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    30-40€ έπαιζε Καισαριανή πριν 10-12 χρόνια.

    Τελευταία φορά που είδα (πρέπει να ήταν πριν 2-3 χρόνια) ήταν στα 60€ (Καισαριανή πάντα).
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    70 ευρώ για 2 μηχανάκια.
    Πρωτα έδινα 50 και εδω και καποια χρονια μου το ανεβασε.

    Νταξει 70€ για 2 πες ειναι καπως οκ, αλλα 60€ για 1 ειναι υπερβολικη τιμη. Μαλλον η ελλειψη ανταγωνισμου στην περιοχη δημιουργησε αυτα τα φαινομενα.

Σελίδα 4 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Βοηθεια για αγορα νεας μηχανης
    από marinost στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2012, 10:15
  2. αγορα νεας μηχανης!
    από Sannie στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/09/2009, 03:53
  3. Αγορά νέας μηχανής
    από muffin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2009, 11:35
  4. Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2008, 19:40
  5. Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2006, 08:19

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF