Σελίδα 4 από 16 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 228

Θέμα: QJ motor svt 650

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.068
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι κλώνος BMW ,είναι ο κινητήρας της BMW.
    Τεράστια διαφορά.
    Στην loncin φτιάχνεται κι αυτός λόγω κόστους,καθώς και το υπόλοιπο μηχανάκι εκεί συναρμολογείται,αλλά η τιμή Γερμανίας.Μαθε μπαλιτσα που έλεγε κι ο Αλέφαντος.

  2. #47
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Στην loncin φτιάχνεται κι αυτός λόγω κόστους,καθώς και το υπόλοιπο μηχανάκι εκεί συναρμολογείται,αλλά η τιμή Γερμανίας.Μαθε μπαλιτσα που έλεγε κι ο Αλέφαντος.
    Έχεις δίκιο!
    Είμαι εντελώς ηλίθιος και ανίδεος που αγόρασα ένα μηχανάκι κινέζικο με τιμές Γερμανίας.
    Είναι ακριβώς το ίδιο με το να αγόραζα QJ Motor και Voge , ίδια ποιότητα περιφερειακά και τεχνολογία και εγγύηση...απλά είμαι πολύ χαζός για να το καταλάβω.

    Την επόμενη φορά θα αγοράσω 3 Voge, να έχω να αλλάζω σε περίπτωση που κλείσει το εργοστάσιο και μου χαλάσει το ένα.

    *** EDIT***
    Παναβούρη, γράψε και κάτι για κίτρινους Δράκους να τσεκάρεις όλα τα κουτάκια γραφικότητας .
    Τελευταία τροποποίηση από CorpseAlive; 11/10/2023 στις 15:49.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  3. #48
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Δεν εχετε βαρεθει?

  4. #49
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.068
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Έχεις δίκιο!
    Είμαι εντελώς ηλίθιος και ανίδεος που αγόρασα ένα μηχανάκι κινέζικο με τιμές Γερμανίας.
    Είναι ακριβώς το ίδιο με το να αγόραζα QJ Motor και Voge , ίδια ποιότητα περιφερειακά και τεχνολογία και εγγύηση...απλά είμαι πολύ χαζός για να το καταλάβω.

    Την επόμενη φορά θα αγοράσω 3 Voge, να έχω να αλλάζω σε περίπτωση που κλείσει το εργοστάσιο και μου χαλάσει το ένα.

    *** EDIT***
    Παναβούρη, γράψε και κάτι για κίτρινους Δράκους να τσεκάρεις όλα τα κουτάκια γραφικότητας .
    Συ ειπας.Εγω δεν είπα τίποτα περί ηλιθιότητας κλπ.Βεβαια δεν μπορώ σε εμποδίσω να αυτοπροσδιορίζεσαι, αφού αυτό θέλεις.Ελευθερια έχουμε.Ο καθένας στην τσέπη του ,και στον λωκο του είναι ελεύθερος να κάνει ότι γουστάρει.
    Τελευταία τροποποίηση από panavour; 11/10/2023 στις 19:11.

  5. #50
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Έχεις δίκιο!
    Είμαι εντελώς ηλίθιος και ανίδεος που αγόρασα ένα μηχανάκι κινέζικο με τιμές Γερμανίας.
    Είναι ακριβώς το ίδιο με το να αγόραζα QJ Motor και Voge , ίδια ποιότητα περιφερειακά και τεχνολογία και εγγύηση...απλά είμαι πολύ χαζός για να το καταλάβω.

    Την επόμενη φορά θα αγοράσω 3 Voge, να έχω να αλλάζω σε περίπτωση που κλείσει το εργοστάσιο και μου χαλάσει το ένα.

    *** EDIT***
    Παναβούρη, γράψε και κάτι για κίτρινους Δράκους να τσεκάρεις όλα τα κουτάκια γραφικότητας .
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Συ ειπας.Εγω δεν είπα τίποτα περί ηλιθιότητας κλπ.Βεβαια δεν μπορώ σε εμποδίσω να αυτοπροσδιορίζεται, αφού αυτό θέλεις.Ελευθερια έχουμε.Ο καθένας στην τσέπη του ,και στον λωκο του είναι ελεύθερος να κάνει ότι γουστάρει.
    Χαλαρώστε αμφότεροι, ναι;
    Δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας αν το τάδε είναι η όχι αντιγραφή, αν είναι ποιοτικό η όχι.
    Καθείς μετράει (αρχικά) την τσέπη του, τα θέλω του, την χρήση που θέλει να κάνει και παίρνει αυτό που μπορεί και θέλει.
    Κάπου εδώ πρέπει να μπει επιτέλους η ταφόπλακα στα περί κινέζικης, Ιαπωνικής, Ινδικής, ΕυρωΠΕΗκής η μη πΧότητας, Η αγορά είναι αυτό που είναι, έχει αυτά που έχει, ζυγίσουμε και ψωνίζουμε. Τέλος.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #51
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Στην loncin φτιάχνεται κι αυτός λόγω κόστους,καθώς και το υπόλοιπο μηχανάκι εκεί συναρμολογείται,αλλά η τιμή Γερμανίας.Μαθε μπαλιτσα που έλεγε κι ο Αλέφαντος.
    Το υπόλοιπο μηχανάκι συναρμολογείται στο ΒΕΡΟΛΙΝΟ, Berlin, Deutschland, verstehst du? Τουλάχιστον μην γράφετε ανακρίβειες...

    https://www.bmwgroup-werke.com/berli...roduktion.html

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2023-10-11 185552.jpg 
Προβολές:	128 
Μέγεθος:	74,5 KB 
ID:	446894

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Shinigami Ryuk Προβολή μηνύματος
    Δεν εχετε βαρεθει?
    Είσαι τρελός , γιατί να χάνεται τέτοια απόλαυση για το ποιος την έχει μεγαλύτερη (την ποιότητα) ?

  8. #53
    Μέλος Το avatar του/της Shinigami Ryuk
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    258
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    Είσαι τρελός , γιατί να χάνεται τέτοια απόλαυση για το ποιος την έχει μεγαλύτερη (την ποιότητα) ?
    Μαζι σου,με μετρο ομως.Ειναι λιγο ασχημο οταν αρχιζει να γινεται προσωπικο.

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.068
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Το υπόλοιπο μηχανάκι συναρμολογείται στο ΒΕΡΟΛΙΝΟ, Berlin, Deutschland, verstehst du? Τουλάχιστον μην γράφετε ανακρίβειες...

    https://www.bmwgroup-werke.com/berli...roduktion.html

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2023-10-11 185552.jpg 
Προβολές:	128 
Μέγεθος:	74,5 KB 
ID:	446894
    Δεν ξέρω αν το έβαλες για πλάκα, αλλά αν ΟΧι ,κοίτα ποια μοντέλα φτιάχνονται στην Ταϊλάνδη.Στην loncin φτιάχνονται οι κινητηρες.Αρα κινητήρες του gs850 Κίνα και το υπόλοιπο ταιλανδη.Αν διάβασα και κατάλαβα καλά.Παντα βέβαια με γερμανικές τιμές.

  10. #55
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δεν ξέρω αν το έβαλες για πλάκα, αλλά αν ΟΧι ,κοίτα ποια μοντέλα φτιάχνονται στην Ταϊλάνδη.Στην loncin φτιάχνονται οι κινητηρες.Αρα κινητήρες του gs850 Κίνα και το υπόλοιπο ταιλανδη.Αν διάβασα και κατάλαβα καλά.Παντα βέβαια με γερμανικές τιμές.
    Ποτέ δεν βάζω κάτι για πλάκα...Δεν διάβασες καλά, ή δεν κατάλαβες καλά...Ταϋλάνδη φτιάχνει μοντέλα για την ΑΣΙΑΤΙΚΗ αγορά. Όσα μοντέλα πωλούνται Ευρώπη και ΗΠΑ, κατασκευάζονται στο Βερολίνο. Αποκλειστικά. Και πάντα με γερμανικές τιμές. Από το 1923 για την ακρίβεια (έκανα και λογοπαίγνιο με την ακρίβεια λόγω τιμολόγησης...).
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 11/10/2023 στις 19:41.

  11. #56
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.068
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Ποτέ δεν βάζω κάτι για πλάκα...Δεν διάβασες καλά, ή δεν κατάλαβες καλά...Ταϋλάνδη φτιάχνει μοντέλα για την ΑΣΙΑΤΙΚΗ αγορά. Όσα μοντέλα πωλούνται Ευρώπη και ΗΠΑ, κατασκευάζονται στο Βερολίνο. Αποκλειστικά. Και πάντα με γερμανικές τιμές. Από το 1923 για την ακρίβεια (έκανα και λογοπαίγνιο με την ακρίβεια λόγω τιμολόγησης...).
    Δηλαδή αυτά τα gs1250,και gs 850 που γράφει το άρθρο για το εργοστάσιο στην Ταϊλάνδη, φτιάχνονται για τις ασιατικές αγορές,και όσα είναι για Ευρώπη και Αμερική φτιάχνονται στο Βερολίνο;;;Λίγο απίθανο μου φαίνεται, βάσει επιχειρηματικής λογικής, αλλά δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω.Εξ αλλού για μένα πλην της τιμής,δεν παίζει ρόλο που φτιάχνονται αρκεί να τηρούνται οι προδιαγραφές.Επισης θεωρώ πιο υπεύθυνο και πειθαρχημένο έναν άπω ανατολιτη εργάτη,από έναν σύγχρονο Ευρωπαίο εργάτη.

  12. #57
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Δηλαδή αυτά τα gs1250,και gs 850 που γράφει το άρθρο για το εργοστάσιο στην Ταϊλάνδη, φτιάχνονται για τις ασιατικές αγορές,και όσα είναι για Ευρώπη και Αμερική φτιάχνονται στο Βερολίνο;;;Λίγο απίθανο μου φαίνεται, βάσει επιχειρηματικής λογικής, αλλά δεν έχω λόγο να το αμφισβητήσω.Εξ αλλού για μένα πλην της τιμής,δεν παίζει ρόλο που φτιάχνονται αρκεί να τηρούνται οι προδιαγραφές.Επισης θεωρώ πιο υπεύθυνο και πειθαρχημένο έναν άπω ανατολιτη εργάτη,από έναν σύγχρονο Ευρωπαίο εργάτη.
    Ναι, φτιάχνονται για τις ασιατικές αγορές και μόνο, όσο κι αν σου φαίνεται απίθανο ή επιχειρηματικά παράλογο...το δικό μου φερ΄ειπείν, με αναζήτηση του VIN number, μου εμφανίζει ως εργοστάσιο κατασκευής το Βερολίνο. Θα συμφωνήσω για τις προδιαγραφές, θα διαφωνήσω για τη σύνδεση υπευθυνότητας και πειθαρχίας με την χώρα καταγωγής, προσωπική μου άποψη.

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.068
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    θα διαφωνήσω για τη σύνδεση υπευθυνότητας και πειθαρχίας με την χώρα καταγωγής, προσωπική μου άποψη.
    Και γω θα ήθελα να συμφωνήσω μαζί σου, άλλα δυστυχώς η αλήθεια είναι ακομα διαφορετική,και αυτό το βλέπουμε συνεχώς γύρω μας.(ακόμα).Μην ξεχνάς ότι το κύριο επιχείρημα για την περιβόητη αξιοπιστία των γιαπωνεζικων μοτό τις περασμένες δεκαετίες,ήταν η υπευθυνότητα και η πειθαρχία που εκ πολύχρονης παραδόσεως χαρακτήριζε και σχεδόν ακόμα χαρακτηρίζει αυτόν τον λαό.Βεβαια όλα σιγά σιγά αλλάζουν.ΙΔΩΜΕΝ.

  14. #59
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Και γω θα ήθελα να συμφωνήσω μαζί σου, άλλα δυστυχώς η αλήθεια είναι ακομα διαφορετική,και αυτό το βλέπουμε συνεχώς γύρω μας.(ακόμα).Μην ξεχνάς ότι το κύριο επιχείρημα για την περιβόητη αξιοπιστία των γιαπωνεζικων μοτό τις περασμένες δεκαετίες,ήταν η υπευθυνότητα και η πειθαρχία που εκ πολύχρονης παραδόσεως χαρακτήριζε και σχεδόν ακόμα χαρακτηρίζει αυτόν τον λαό.Βεβαια όλα σιγά σιγά αλλάζουν.ΙΔΩΜΕΝ.
    Τους Γιαπωνέζους... οχι τους Κινέζους...

    Όσοι έχουν ασχοληθεί επαγγελματικά με τους Κινέζους, ξέρουν πόσο ότι ναναι είναι...
    Τους δίνεις προδιαγραφές, σου στέλνουν 20 ότι ναναι δείγματα μέχρι να σου φτιάξουν το σωστό.
    Μετά το πας παραγωγη, το κάνουν με ότι προδιαγραφές τους βόλευε και το 50% του εμπορεύματος είναι σκάρτο...

    Καμία σχέση με τους Ιάπωνες.

  15. #60
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Και γω θα ήθελα να συμφωνήσω μαζί σου, άλλα δυστυχώς η αλήθεια είναι ακομα διαφορετική,και αυτό το βλέπουμε συνεχώς γύρω μας.(ακόμα).Μην ξεχνάς ότι το κύριο επιχείρημα για την περιβόητη αξιοπιστία των γιαπωνεζικων μοτό τις περασμένες δεκαετίες,ήταν η υπευθυνότητα και η πειθαρχία που εκ πολύχρονης παραδόσεως χαρακτήριζε και σχεδόν ακόμα χαρακτηρίζει αυτόν τον λαό.Βεβαια όλα σιγά σιγά αλλάζουν.ΙΔΩΜΕΝ.
    Άλλη όμως η νοοτροπία του Ιάπωνα, άλλη του Κινέζου, άλλη του Βιετναμέζου, άλλη του Κορεάτη... Το ότι είναι όλοι Ασιάτες, δεν σημαίνει ότι έχουν την ίδια υπευθυνότητα και πειθαρχία. Ακόμα υπάρχει η κλισέ φράση "γερμανική πειθαρχία", παρομοιώδης φράση, δεν βγήκε τυχαία. Άσχετα εάν το Made in Germany του 1980 ή 1990, δεν έχει καμία σχέση με το 2023. Ούτε θεωρώ ότι ο Τσέχος πχ είναι σαν εργάτης λιγότερο υπεύθυνος από τον Κινέζο...

Σελίδα 4 από 16 ΠρώτοΠρώτο 12345678914 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμη για QJ motor
    από Sachry στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 24/12/2022, 20:19
  2. ti gnomi exete gia to vstrom 650???
    από vstrom650 στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2007, 11:56
  3. Suzuki V-strom 650
    από petridist στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 25/08/2005, 07:58
  4. aprilia pegasus 650
    από greekshadow στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2004, 09:38
  5. Χαμηλώνει το Transalp (650 '03)
    από tifozif1 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2004, 07:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF