Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 5 από 5

Θέμα: Δερμάτινο μπουφάν Revit Hyperspeed 2 Air

  1. #1
    Νέο μέλος Το avatar του/της rex4539
    Εγγραφή
    09/02/2023
    Μηνύματα
    58

    Δερμάτινο μπουφάν Revit Hyperspeed 2 Air

    Το Revit Hyperspeed 2 Air ανήκει στην κορυφή της εν λόγω σειράς και είναι η perforated έκδοση.

    Είναι το πρώτο δερμάτινο μπουφάν που αγοράζω, οπότε παραθέτω πρώτες εντυπώσεις μετά από 1 εβδομάδα χρήσης.

    Φόρμα και αίσθηση
    Έχει κοντή, αγωνιστική φόρμα. Περιλαμβάνει και αφαιρούμενη εσωτερική κοντομάνικη επένδυση για πιο "χειμερινή" χρήση. Φανταστική αίσθηση απ'την πρώτη φορά που το φόρεσα. Καμία σχέση με κάποια εξαιρετικά δύσκαμπτα δερμάτινα που είχα δοκιμάσει. Ειδικά τώρα, μετά από μια εβδομάδα χρήσης, έχει ανοίξει λίγο και κάθεται γάντι πάνω μου, επιτρέποντας πλήρη ελευθερία κινήσεων. Το μπουφάν έχει βαριά αίσθηση (δερμάτινο, τι περίμενες) για μένα που φορούσα μόνο υφασμάτινα αλλά είναι πολύ ελαφρύτερο από κάποια άλλα που είχα δοκιμάσει. Επιπλέον, έχει neoprene στο κολάρο και στις άκρες των μανικιών για απαλή αίσθηση.

    Ποιότητα κατασκευής
    Το μπουφάν φωνάζει ultra premium και μοιάζει να έχει κορυφαία ποιότητα κατασκευής. Αυτό βέβαια θα το δείξει ο χρόνος.

    Προστασία
    Πρόκειται για μπουφάν με πιστοποίηση ΑΑΑ. Περιλαμβάνει προστασίες level 2 της Revit σε ώμους και αγκώνες, ενώ έχει υποδοχές για προστασίες πλάτης και στήθους. Στους ώμους έχει και συρόμενα μέρη. Εγώ έβαλα από την αρχή την προστασία πλάτης level 2 της Revit (την καλοκαιρινή Air έκδοση) και τις προστασίες στήθους level 2 της Sas-Tech. Γενικά νιώθω ότι φοράω πανοπλία αλλά χωρίς τα μέταλα

    Εξαερισμός
    Με εξέπληξε ευχάριστα. Έχοντας αφαιρέσει την εσωτερική "χειμωνιάτικη" επένδυση, σε κίνηση με οποιαδήποτε ταχύτητα, νιώθεις τον αέρα να περνάει από όλο σου το σώμα. Φανταστικό! Δεν το περίμενα από δερμάτινο. Ειδικά σε υψηλότερες ταχύτητες αυτοκινητόδρομου είναι όλα τα λεφτά. Και ειδικά αυτές τις μέρες που τυχαίνει να έχει αρκετή ζέστη στους 28C, δεν έχω κανένα παράπονο. Σε ακινησία είναι ζεστό όμως. Με το που κατεβαίνεις απ'τη μηχανή θέλει βγάλσιμο αμέσως αλλιώς ζεσταίνει πολύ. Τώρα για το καλοκαίρι, θα δείξει. Έχω την αίσθηση ότι θα είναι πολύ ζεστό Ιούλιο-Αύγουστο αλλά σε ταξίδι ας πούμε θα είναι μια χαρά. Εντάξει, δεν μπορεί να συκγριθεί στον εξαερισμό με ένα LS2 Airy που έχω αλλά τα μπουφάν δεν έχουν καμία σχέση μεταξύ τους, οπότε η σύγκριση είναι άδικη.

    Value for money
    Για τα €600 που το πήρα, είναι δύσκολο να χρησιμοποιήσεις την έκφραση value for money. Είναι ένα ακριβό, premium δερμάτινο μπουφάν με κορυφαία προστασία, και ως τέτοιο παίζει να είναι value for money, αλλά όπως το βλέπει ο καθένας...

    Σύνοψη
    Είμαι ενθουσιασμένος με το μπουφάν και είναι αυτό ακριβώς που ήθελα. Έψαχνα για "καλοκαιρινό" δερμάτινο με κορυφαία προστασία και πήρα ακριβώς αυτό. Το συστήνω ανεπιφύλακτα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20230101-075338_FJL137-Jacket-Hyperspeed-2-Air-Black-Anthracite-front-jpg.jpg 
Προβολές:	163 
Μέγεθος:	64,3 KB 
ID:	447360
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20230101-075348_FJL137-Jacket-Hyperspeed-2-Air-Black-Anthracite-back-jpg.jpg 
Προβολές:	161 
Μέγεθος:	64,1 KB 
ID:	447361

  2. #2
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Κομψότατο,να το χαίρεσαι!

  3. #3
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    302
    Πολύ ωραία νέα...την έχω σε εκτίμηση την μάρκα γενικώς.

    Μια ερώτηση, έχει τύχει να δοκιμάσεις την προστασία πλάτης τη συμπαγή?
    Γιατί αυτή έχω δυστυχώς σε μπουφάν καλοκαιρινό και με κάνει "μούσκεμα"... χαχαχα.

    Η air έκδοση που έχει αξίζει?
    Σε ευχαριστώ και καλοφόρετο να είναι το μπουφάν.

  4. #4
    Νέο μέλος Το avatar του/της rex4539
    Εγγραφή
    09/02/2023
    Μηνύματα
    58
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimmanoukas Προβολή μηνύματος
    Πολύ ωραία νέα...την έχω σε εκτίμηση την μάρκα γενικώς.

    Μια ερώτηση, έχει τύχει να δοκιμάσεις την προστασία πλάτης τη συμπαγή?
    Γιατί αυτή έχω δυστυχώς σε μπουφάν καλοκαιρινό και με κάνει "μούσκεμα"... χαχαχα.

    Η air έκδοση που έχει αξίζει?
    Σε ευχαριστώ και καλοφόρετο να είναι το μπουφάν.
    Ναι, την έχω της συμπαγή της Revit σε άλλο χειμερινό μπουφάν. Δεν θα την έβαζα στο δερμάτινο

    Η καλοκαιρινή αξίζει. Περνάει αέρας παντού γιατί είναι γεμάτη τρύπες.

  5. #5
    Νέο μέλος Το avatar του/της rex4539
    Εγγραφή
    09/02/2023
    Μηνύματα
    58
    Χθες ήμουν σε γνωστό κατάστημα δερμάτινων στον Πειραιά για μεταποίηση μιας δερμάτινης ζώνης και βλέπω απ'έξω παρκαρισμένο ένα V-Strom. Άνηκε στον ιδιοκτήτη του καταστήματος, και με το που με είδε με κράνος και το δερμάτινο μπουφάν της Revit, μου έπιασε κουβέντα για μηχανές και στη συνέχεια μου ζήτησε να τσεκάρει το μπουφάν. Μετά από ενδελεχή έλεγχο, αποφάνθηκε ότι έχει κορυφαία κατασκευή και έπεσε διάνα όταν του είπα να μαντέψει το κόστος.

Παρόμοια θέματα

  1. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] Revit δερμάτινο μπουφάν καινούργιο
    από cornell στο forum Αγγελίες εξοπλισμού αναβάτη
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2015, 23:46
  2. θελω δερματινο μπουφαν,γωριζει κανεις¨?
    από alfa156 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 28/10/2009, 09:35
  3. δερματινο μπουφαν BERING
    από adellas στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2005, 10:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF