Το LS2 Airy είναι ένα extremely perforated καλοκαιρινό μπουφάν.

Παραθέτω εντυπώσεις μετά από 4 μήνες χρήσης.

Φόρμα και αίσθηση
Έχει στενή, αγωνιστική φόρμα. Για την αίσθηση, ότι και να γράψω είναι λίγο. Είναι το πιο ελαφρύ μπουφάν που έχω φορέσει ποτέ. Σαν αίσθηση υφάσματος στο δέρμα είναι λίγο σκληρό αλλά δεν με ενοχλεί κιόλας.

Ποιότητα κατασκευής
Σαν πρώτη εντύπωση δεν γεμίζει το μάτι καθόλου. Μοιάζει (και είναι) φτηνό. Πάντως είναι οπτικά, αισθητικά και κατασκευαστικά σαν τη μέρα που το αγόρασα και το φορούσα καθημερινά επί 4 μήνες.

Προστασία
Πρόκειται για μπουφάν με minimal προστασία. Περιλαμβάνει προστασίες level 1 της LS2 σε ώμους, αγκώνες και στήθος(σπάνιο για την τιμή), ενώ έχει υποδοχή για προστασία πλάτης. Εγώ έβαλα από την αρχή την προστασία πλάτης level 2 της LS2 και άλλαξα τις προστασίες ώμων, αγκώνων και στήθους με level 2 της Sas-Tech. Δεν υπάρχει λόγος να κρύβουμε λόγια. Το μπουφάν δεν προσφέρει καμία απολύτως προστασία στην τριβή. Οπότε δεν το λες "ασφαλές" σε καμία περίπτωση. Στην πρόσκρουση κάτι γίνεται αλλά τι να το κάνεις αν έχεις χάσει δέρμα μέχρι το κόκκαλο. Θα μου πεις, γιατί το φοράς βρε άνθρωπε; Ο καθένας κάνει το risk assessment και τις επιλογές του. Έχω και άλλα μπουφάν, απλά αυτό είναι ένα από αυτά.

Εξαερισμός
Ότι και να πω για τον εξαερισμό αυτού του μπουφάν είναι λίγο. Το μπουφάν έχει σχεδόν παντού τρύπες! Μιλάμε για σουρωτήρι. Το φόρεσα τέλη Ιουνίου μέχρι μέσα Οκτωβρίου. Ειδικά το καλοκαίρι ήταν σωτήρας. Παντού αέρας στο σώμα, μαγεία!

Value for money
Ο ορισμός του value for money.

Σύνοψη
Με απλά λόγια: Αν θέλεις τον απόλυτο εξαερισμό (και δέχεσαι τις παραχωρήσεις στην προστασία), μην ψάχνεις αλλού.

Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	64110S1112img_web800.jpg 
Προβολές:	52 
Μέγεθος:	68,3 KB 
ID:	447365
Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	64110S1112img_right800.jpg 
Προβολές:	52 
Μέγεθος:	66,1 KB 
ID:	447366