Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: M1000xr, s1000xr, multistrada v4 rs

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586

    M1000xr, s1000xr, multistrada v4 rs

    Βλέπω ότι οι περισσότερες συζητήσεις περίστρέφονται γύρω από κινέζικα και μικρά εντουρακια αλλά η κορυφαίες μοτοσυκλέτες εξελίσσονται και σαν φόρουμ μοτοσυκλετών αυτές πρέπει να θαυμάζουμε. Νομίζω.
    Όσο ακριβές και αν είναι αυτές είναι που όλοι λαχταραμε.
    Τις βάζω μαζί λοιπόν για να μην χαλαμε 2 θέματα με το πόσο υπερβολικά δυνατές, άχρηστες για το δρόμο και ακριβές είναι...
    Απαλαυστε ελεύθερα...

    https://youtu.be/vCInPn7F5f0?si=spMMqrDl973Zcyd5

    https://youtu.be/05ZGM_Qkrp8?si=EmmkpTOazDy-CZ2V
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Το ερώτημα είναι ,σε τι χρησιμεύουν στην συγκεκριμένη κατηγορία αυτά τα δύο πανάκριβα και πηγμένα στα αναβολικά κροσοβερ , εκτός από την καταφανη ίντριγκα μεταξύ Ducati-BMW.Εμενα προσωπικά με αφήνει αδιάφορο ένα όρθιο μηχανάκι που είναι σχεδιασμένο για να προσπαθεί να 300σαρισει (BMW) σε περιβάλλον με ανώτατο όριο τα 130 χλμ.Υπαρχουν άλλες κατηγορίες που είναι καλύτερες και πιο απολαυστικές για αυτό.
    κουκουρουκουκου

  3. #3
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Απλά ακολουθούν την εμπορική λογική της αφθονίας και κυρίως του πλεονασμού. Στοχεύουν σε άτομα που θέλουν κάτι ιδιαίτερο, το οποίο να δικαιολογεί με κάποιο τρόπο, έστω και μη ορθολογιστικό, τα χρήματά του. Πηγαίνουν την ισχύ και την τεχνολογία αρκετά βήματα μπροστά.

    Μπορεί να κάνουν κάποιους να ονειρεύονται. Το S1000XR μου αρέσει πολύ εμφανισιακά και το M είναι επίσης όμορφο. Αν δεν τα είχαν πλατύνει τόσο στις τελευταίες εκδόσεις, θα ήταν πιο ωραία.

    Το κακό είναι ότι και σε κλειστό γκαράζ αποτελούν στόχο κλοπής.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  4. #4
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Απλά ακολουθούν την εμπορική λογική της αφθονίας και κυρίως του πλεονασμού. Στοχεύουν σε άτομα που θέλουν κάτι ιδιαίτερο, το οποίο να δικαιολογεί με κάποιο τρόπο, έστω και μη ορθολογιστικό, τα χρήματά του. Πηγαίνουν την ισχύ και την τεχνολογία αρκετά βήματα μπροστά.

    Μπορεί να κάνουν κάποιους να ονειρεύονται. Το S1000XR μου αρέσει πολύ εμφανισιακά και το M είναι επίσης όμορφο. Αν δεν τα είχαν πλατύνει τόσο στις τελευταίες εκδόσεις, θα ήταν πιο ωραία.

    Το κακό είναι ότι και σε κλειστό γκαράζ αποτελούν στόχο κλοπής.
    30K μοτο ρε Νεοσσε θα πληρωνεις και ασφαλεια κλοπης.
    Οποιος μπορει να το αγορασει και γουσταρει αυτη την ιδιατεροτητα μαγκια του.
    Ειναι φορτωμενα στο φουλ...
    Ride(s) the wind of change...

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Απλά ακολουθούν την εμπορική λογική της αφθονίας και κυρίως του πλεονασμού. Στοχεύουν σε άτομα που θέλουν κάτι ιδιαίτερο, το οποίο να δικαιολογεί με κάποιο τρόπο, έστω και μη ορθολογιστικό, τα χρήματά του. Πηγαίνουν την ισχύ και την τεχνολογία αρκετά βήματα μπροστά.

    Μπορεί να κάνουν κάποιους να ονειρεύονται. Το S1000XR μου αρέσει πολύ εμφανισιακά και το M είναι επίσης όμορφο. Αν δεν τα είχαν πλατύνει τόσο στις τελευταίες εκδόσεις, θα ήταν πιο ωραία.

    Το κακό είναι ότι και σε κλειστό γκαράζ αποτελούν στόχο κλοπής.
    Πιστεύω ότι είναι έξοδα παραστάσεως των brand names.Δεν έχουν κύριο στόχο στις πωλήσεις αλλά στο image και στην δημιουργία πόθου.Στοιχεια της ευρωπαϊκής ψυχονοοτροπιας , αντίθετα από αυτής των Ασιατών που θέλουν την λειτουργικότητα μπροστά από το feeling .
    κουκουρουκουκου

  6. #6
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Ως προς τους κατασκευαστές, συμφωνούμε.

    Όμως οι καταναλωτές Ασιάτες και κυρίως οι Κινέζοι αγοράζουν το 60% της παραγωγής πολυτελών αυτοκινήτων των Γερμανών. Επομένως υπάρχει η νοοτροπία της απόκτησης πανάκριβων αγαθών με χαρακτηριστικά που πλεονάζουν.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Johny the Fox
    Εγγραφή
    21/11/2008
    Μηνύματα
    439
    Μιλησα για την καθιερωση brand name στην ευρωπαικη νοοτροπια οχι για το τι αγοραζουν οι κινεζοι που το image στην παραδοσιακη νοοτροπια τους ειναι οι χρυσαφενιοι δρακοι .
    κουκουρουκουκου

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    723
    Οποιο και να μου εδιναν το επαιρνα με κλειστα ματια
    αν ειχα πολλα λεφτα επισης θα επαιρνα ενα
    μαλλον θα προτιμουσα το Ντουκατι λογω ομορφιας κ V4
    ουτε που θα με ενοιαζε αν ειναι αχρηστα τα τοσα αλογα
    και τα τοσα πλιπλικια
    φτανει που θα επαιζα το πουλακι μου καθε φορα
    που το κοιταζα κ το εβαζα μπρος για βολτα

  9. #9
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Λογικό πιστεύω, όλοι θέλουμε αυτό που όλοι θαυμάζουν.
    Μια εταιρεία που διαμορφώνει πρακτικά προϊοντα μπορεί να εκδόσει κάποιο πριμιουμ για να ενδυναμώσει το image που ήδη έχει.
    Όταν μια περιέχει το race χαρακτηριστικό στο image της θεωρώ λογικό να εκδίδει και το αντίστοιχο πριμιουμ που την αναδεικνύει και να το προσφέρει ακριβά δίνοντας την δυνατότητα στον αγοραστή να υποστηρίξει την εξέλιξη που έκανε.

    Με βάση τον πλουτισμό που έχει διαμορφωθεί είναι ρεαλιστικό εγχείρημα και όμορφο κατά την γνώμη μου.

  10. #10
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Λογικό πιστεύω, όλοι θέλουμε αυτό που όλοι θαυμάζουν.
    Μια εταιρεία που διαμορφώνει πρακτικά προϊοντα μπορεί να εκδόσει κάποιο πριμιουμ για να ενδυναμώσει το image που ήδη έχει.
    Όταν μια περιέχει το race χαρακτηριστικό στο image της θεωρώ λογικό να εκδίδει και το αντίστοιχο πριμιουμ που την αναδεικνύει και να το προσφέρει ακριβά δίνοντας την δυνατότητα στον αγοραστή να υποστηρίξει την εξέλιξη που έκανε.

    Με βάση τον πλουτισμό που έχει διαμορφωθεί είναι ρεαλιστικό εγχείρημα και όμορφο κατά την γνώμη μου.
    Πολύ σωστά και θα συμπληρώσω....

    Αυτές οι μηχανές θα αγοραστούν, από όσους μπορούν οικονομικά, μόνο και μόνο για το "θέλω" τους.
    Π. Χ. Κάνω ταξίδια στην Ευρώπη δικάβαλος.
    Αυτές οι δύο μηχανές δεν θα μου προσφέρουν τίποτα παραπάνω από ότι ένα tracer 9 ή μια versus 1000 ή όποιο άλλο μοντέλο σκέφτεσαι.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    αυτες οι υπερμοτοσυκλετες οπως και τα υπεραυτοκινητα απευθυνονται σε συγκεκριμενο κοινο και συγκεκριμενης οικονομικης επιφανειας . το να λεμε οτι κανουν τα ιδια με ενα tracer ειναι γιατι δεν μπορουμε να τα αγορασουμε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Κοιτώντας πάντως το πολύ εντυπωσιακό Multi RS , 192 άλογα με την ειδική εξάτμιση, με τέτοιο ύψος αλλά τελείως σουπερσπορτ χαρακτηριστικά,
    ε του Κασσελάκη, δεν είναι οτι ιδανικότερο για πραγματικά ζμπορ κατασκευή με αυτό το κέντρο βάρους και το αντίστοιχο ύψος, ούτε είναι ιδανικότερο για sport touring χαρακτηριστικά
    με ένα κινητήρα πουσαρισμένο να αποδίδει στις ψηλές.
    Για off-roading εκτιμώ πως όχι επίσης.

    Άρα είναι ένα πάντρεμα χαρακτηριστικών που συγκλίνουν θετικά σε γρήγορες βόλτες με αναβαθμισμένη προστασία απο αέρα.

    Αν θα έχει κοινό ? 100%.

  13. #13
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    αυτες οι υπερμοτοσυκλετες οπως και τα υπεραυτοκινητα απευθυνονται σε συγκεκριμενο κοινο και συγκεκριμενης οικονομικης επιφανειας . το να λεμε οτι κανουν τα ιδια με ενα tracer ειναι γιατι δεν μπορουμε να τα αγορασουμε
    Όχι φίλε μου δεν το λέω για αυτό.
    Έφερα παράδειγμα ενός τουρίστα με δικάβαλο, άνετα στο δικάβαλο τα μαχανακια που έβαλα για παράδειγμα, και 3 βαλίτσες,που άνετα μπαίνουν στα παραδείγματα, που γυρνάει την Ευρώπη με τα όρια των εθνικών στα 130 που με το ζόρι μπορεί να τα ξεπεράσει κατα 10χλμ. Χωρίς να του κόψουν τον κωλο. Που θα βγει σε έναν επαρχιακό δρόμο και λόγο φορτίου δεν θα μπορεί να τρέξει υπερβολικά.
    Δεν βλέπω λοιπόν τι παραπάνω θα προσφέρουν αυτές οι δύο μηχανές, όταν δεν μπορείς να εκμεταλλευτεις την παραπάνω ισχύ τους, όταν ένα trecer και άλλα παρομοια μοντέλα διαθέτουν τα απαραίτητα ηλεκτρονικά ασφαλείας και άνεσης.
    Άρα τουλάχιστον στο δικό μου μυαλό το μόνο που θα μου πρόσφερε μια από της δυο μηχανές είναι το φαίνεστε.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από S705 Προβολή μηνύματος
    Όχι φίλε μου δεν το λέω για αυτό.
    Έφερα παράδειγμα ενός τουρίστα με δικάβαλο, άνετα στο δικάβαλο τα μαχανακια που έβαλα για παράδειγμα, και 3 βαλίτσες,που άνετα μπαίνουν στα παραδείγματα, που γυρνάει την Ευρώπη με τα όρια των εθνικών στα 130 που με το ζόρι μπορεί να τα ξεπεράσει κατα 10χλμ. Χωρίς να του κόψουν τον κωλο. Που θα βγει σε έναν επαρχιακό δρόμο και λόγο φορτίου δεν θα μπορεί να τρέξει υπερβολικά.
    Δεν βλέπω λοιπόν τι παραπάνω θα προσφέρουν αυτές οι δύο μηχανές, όταν δεν μπορείς να εκμεταλλευτεις την παραπάνω ισχύ τους, όταν ένα trecer και άλλα παρομοια μοντέλα διαθέτουν τα απαραίτητα ηλεκτρονικά ασφαλείας και άνεσης.
    Άρα τουλάχιστον στο δικό μου μυαλό το μόνο που θα μου πρόσφερε μια από της δυο μηχανές είναι το φαίνεστε.
    αυτες τις μοτοσυκλετες δεν τις αγοραζεος για να κανεις τουρισμο. τις αγοραζεις για την κ@υλ@ που θα σου δωσουν για την μια κυριακη που θα τις βγαλεις στον δρομο, για την state of the art tec σε 2 ροδες και γιατι εχεις και ενα tracer στο γκαραζ για τουρισμο. το φαινεστε το ζουμε χωρις να δψσουμε ενα σκασμο λ7
    facebook tiktok instagram ειναι φουλ φαινεστε
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  15. #15
    Π@ΥΤΑΝΑ ΕΥΣΤΡΟΦΙΑ Το avatar του/της S705
    Εγγραφή
    23/03/2007
    Μηνύματα
    1.504
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από viper1 Προβολή μηνύματος
    αυτες τις μοτοσυκλετες δεν τις αγοραζεος για να κανεις τουρισμο. τις αγοραζεις για την κ@υλ@ που θα σου δωσουν για την μια κυριακη που θα τις βγαλεις στον δρομο, για την state of the art tec σε 2 ροδες και γιατι εχεις και ενα tracer στο γκαραζ για τουρισμο. το φαινεστε το ζουμε χωρις να δψσουμε ενα σκασμο λ7
    facebook tiktok instagram ειναι φουλ φαινεστε
    Δεν θα διαφωνήσω αλλά έφερα ένα παράδειγμα χρήσης της μηχανής!
    Γιατί εάν δεν κάνω λάθος και αν κάνω διορθώστε με, αυτές της μηχανές τις κατατάσσουν σαν σούπερ τουριγκ.
    Η ΚΑΛΗ Η ΠΑΝΤΑ ΕΙΝΑΙ
    ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΘΑ ΤΡΟΜΑΞΕΙ...
    ....ΤΟΝ ΠΑΠΠΟΥ
    ΣΤΟ ΑΠΕΝΑΝΤΙ ΠΕΖΟΔΡΟΜΙΟ!!!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Multistrada V4 RS
    από zpaf στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2023, 13:26
  2. Ducati Multistrada V4 Raly vs ΒΜW GSA 1250 (1300 ??)
    από WWW στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 47
    Τελευταίο μήνυμα: 05/10/2023, 14:11
  3. multistrada v4
    από peterTHErider στο forum Ducati
    Απαντήσεις: 150
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2023, 21:18
  4. Στρώσιμο Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Aprilia
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/08/2007, 09:31
  5. Aprilia RS 125
    από thewhiteowl στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2004, 06:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF