Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 32

Θέμα: ισχυρή κόλλα για αυτό υπάρχει ?

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Μου κάνει εντύπωση πώς πήγαν σε τόσους και δεν τα κατάφεραν. Από αυτά που διαβάζω στο τεχνικό υποφόρουμ, φαντάζομαι ότι υπάρχουν εδώ μέσα αρκετοί επαγγελματίες και ερασιτέχνες που θα τα κατάφερναν, χαλώντας μόνο τη βίδα.
    Μην απορείς. Σε αντιπροσωπεία NISSAN έκοψε η βάση της εξάτμισης με το έλασμα. Κρατιέται σε 2 βιδες . Το παραγγέλνουν έρχεται με παίρνουν τηλέφωνο να περάσω να το περάσουν αυτοί. Κάθομαι αναμονή καφέ κλπ με φωνάζει ο προϊστάμενος του συνεργείου . Η μία βίδα δεν βγαίνει. Και δεν αναλαμβάνει ο μηχανικός να την βγάλει για να μην κάνει ζημιά. Και λέω είστε σίγουρα αντιπροσωπία NISSAN ή να πληρώσω τον καφέ.
    Τρυπησα την βίδα καθάρισα το σπείρωμα και πέρασα το ανταλλακτικό μόνος
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από thunder ace Προβολή μηνύματος
    Αν ηταν ο dalton μεσα,θα το ειχαμε λυσει το θεμα.
    Εμεις τι να πουμε;
    Να πεις μια κόλλα δυνατή στο παλικάρι.
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.466
    κοκα κολλα

  4. #19
    Απλά αδυνατώ να πιστέψω ότι συζητάμε για επισκευή σε τέτοια ζημιά και σε τέτοιο σημείο...
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2023
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Πραγματικά, φλογιστρο, τρυπημα, σφυροκατσαβιδιασμα, ακόμα και κολληση παξιμαδιου εξωτερικά, τόσες μέθοδοι...
    Και πιασαν και κόψανε;;;
    ΔΕΝ ημουν μπροστα εγω ,αλλα ολα αυτα που εγραψες φιλε μου gavre ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ μου ειπε στο τηλ. και δεν εβγαινε με τιποτα η γαμωβιδ@, wd40 για αρχη +καρυδακι 12αρι επαγγελματικο τιποτα - μετα φλογιστρο + wd40 τιποτα ,εκαναν στο εξαγωνο κεφαλι της βιδας με τροχο κοψιμο για να μπει επαγγελματικο σφυροκατσαβιδο με ισια μυτη +wd40 τιποτα - η προτελευταια λυση ηταν βαριοπουλα 1.5-2κιλα +καλεμι +wd40 την χτυπησαν στην ακρη του παξιμαδιου της βιδας τιποτα μετα στο κεφαλι της βιδας τιποτα , ,η τελευταια λυση ηταν ο σιδερας ,κολλησε εξωτερικο παξιμαδι +wd40 τιποτα και αυτο ,λες και ηταν κολλημενη η βιδα μεσα με την πιο δυνατη κολλα loctite που υπαρχει στον κοσμο ,τον τροχο τον ανελαβε ο σιδερας αλλα ειπε στον φιλο μου με ευθυνη δικη σου ,ρωτησε στο συνεργειο μοτο και του ειπαν και με την κατω βιδα καθεται η δαγκανα σταθερα και θα την επιαναν στη μποτα το επανω μερος της με σφιγκτηρα η κατι τετοιο για να ειναι σταθερη ,ενα xt250 ειναι το μοτο ,και ο φιλος πηγαινει στα ζωα του (προβατα-γιδια)με αυτο το μοτο ,ουτε τρεχει ουτε τιποτα αλλο ,απλα πηγαινει 2χλμ στη στανη και επιστρεφει αλλα 2χλμ

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antoncbf Προβολή μηνύματος
    ΔΕΝ ημουν μπροστα εγω ,αλλα ολα αυτα που εγραψες φιλε μου gavre ΤΑ ΕΚΑΝΑΝ μου ειπε στο τηλ. και δεν εβγαινε με τιποτα η γαμωβιδ@, wd40 για αρχη +καρυδακι 12αρι επαγγελματικο τιποτα - μετα φλογιστρο + wd40 τιποτα ,εκαναν στο εξαγωνο κεφαλι της βιδας με τροχο κοψιμο για να μπει επαγγελματικο σφυροκατσαβιδο με ισια μυτη +wd40 τιποτα - η προτελευταια λυση ηταν βαριοπουλα 1.5-2κιλα +καλεμι +wd40 την χτυπησαν στην ακρη του παξιμαδιου της βιδας τιποτα μετα στο κεφαλι της βιδας τιποτα , ,η τελευταια λυση ηταν ο σιδερας ,κολλησε εξωτερικο παξιμαδι +wd40 τιποτα και αυτο ,λες και ηταν κολλημενη η βιδα μεσα με την πιο δυνατη κολλα loctite που υπαρχει στον κοσμο ,τον τροχο τον ανελαβε ο σιδερας αλλα ειπε στον φιλο μου με ευθυνη δικη σου ,ρωτησε στο συνεργειο μοτο και του ειπαν και με την κατω βιδα καθεται η δαγκανα σταθερα και θα την επιαναν στη μποτα το επανω μερος της με σφιγκτηρα η κατι τετοιο για να ειναι σταθερη ,ενα xt250 ειναι το μοτο ,και ο φιλος πηγαινει στα ζωα του (προβατα-γιδια)με αυτο το μοτο ,ουτε τρεχει ουτε τιποτα αλλο ,απλα πηγαινει 2χλμ στη στανη και επιστρεφει αλλα 2χλμ
    Ε αν είναι για πρόβατα γίδια εντάξει τότε.
    Μπορεί και χωρίς μπροστινό φρένο. Το πίσω είναι αρκετό
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  7. #22
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Ρε φίλε τότε τι συζητάμε;
    Αν όλα αυτά δεν πιασαν, προφανως το καλάμι, η μπότα πιο σωστά ήθελε απλά πεταμα.
    Κερδισμένος θα βγεί απο αυτο ο φίλος σου καθώς τον βάζει να ψαχτει να βρει κάτι που να δουλευει.
    Ένα λάστιχο σκασμένο θα μπορούσε ανά πασα ώρα να τον πιασει πηγαινοντας στα ζώα. Αμα δε μπορουσε να βγάλει τη ρόδα, τότε απλά δεν έκανε τη δουλειά του.
    Ίσως για καλό έγινε.
    Απλά να απαλειφθεί κάθε ιδέα για κόλα εκεί!
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/03/2023
    Μηνύματα
    55
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Ρε φίλε τότε τι συζητάμε;
    Αν όλα αυτά δεν πιασαν, προφανως το καλάμι, η μπότα πιο σωστά ήθελε απλά πεταμα.
    Κερδισμένος θα βγεί απο αυτο ο φίλος σου καθώς τον βάζει να ψαχτει να βρει κάτι που να δουλευει.
    Ένα λάστιχο σκασμένο θα μπορούσε ανά πασα ώρα να τον πιασει πηγαινοντας στα ζώα. Αμα δε μπορουσε να βγάλει τη ρόδα, τότε απλά δεν έκανε τη δουλειά του.
    Ίσως για καλό έγινε.
    Απλά να απαλειφθεί κάθε ιδέα για κόλα εκεί!
    πολυ σωστα ,βρηκε ηδη αλλη ,απλα ειναι ταλαιπωρια να την αλλαξει γιατι ο πολιτισμός (συνεργειο) ειναι στα 65χλμ απο το χωριο του ,εχασε χθες ολη την ημερα με μηδεν αποτελεσμα ...

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/10/2007
    Μηνύματα
    59
    ..."λογική" λεφτ δε κιατ

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Ολα αυτα τα παθατε γιατι δεν ακολουθήσατε το απολυτο θεμελιωδες σχεδιαγραμμα μηχανικής.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	cant_be_tight_if_its_liquid_meme.jpg 
Προβολές:	148 
Μέγεθος:	102,8 KB 
ID:	447652
    Τελευταία τροποποίηση από PortisHead; 02/11/2023 στις 11:22.

  11. #26
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antoncbf Προβολή μηνύματος
    ρωτησε στο συνεργειο μοτο και του ειπαν και με την κατω βιδα καθεται η δαγκανα σταθερα και θα την επιαναν στη μποτα το επανω μερος της με σφιγκτηρα η κατι τετοιο για να ειναι σταθερη
    Σε ποια επαρχία του Αφγανιστάν είναι το χωριό του φίλου σου;

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Για πραγματικες πατέντες και επισκευες με πενιχρά μεσα και εργαλεια.....γραφτειτε εδω :
    https://www.youtube.com/channel/UC64...UWd5hykYk5_BvQ

  13. #28
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Απορω ποιος θελει φρενο...αματιουρς ρπμ!!!
    Ride(s) the wind of change...

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.466
    Άμα ξέρει και καλή σούζα...ούτε την ροδα χρειάζεται.

  15. #30
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από antoncbf Προβολή μηνύματος
    ,ρωτησε στο συνεργειο μοτο και του ειπαν και με την κατω βιδα καθεται η δαγκανα σταθερα και θα την επιαναν στη μποτα το επανω μερος της με σφιγκτηρα η κατι τετοιο για να ειναι σταθερη ,ενα xt250 ειναι το μοτο ,και ο φιλος πηγαινει στα ζωα του (προβατα-γιδια)με αυτο το μοτο ,ουτε τρεχει ουτε τιποτα αλλο ,απλα πηγαινει 2χλμ στη στανη και επιστρεφει αλλα 2χλμ

    Προτείνω να πεις στον φίλο σου, να μην ξαναπεράσει ούτε απέξω από αυτό το συνεργείο.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 79
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2006, 09:47
  2. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/11/2005, 02:26
  3. Κολλα για script.
    από ioannou_b στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 23/07/2004, 14:25
  4. Την Γνωμη Σασ Για Αυτο.....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 03/05/2004, 10:47
  5. Ρε παιδιά τι γνώμη έχετε για αυτό;
    από NLS στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 04/03/2004, 03:55

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF