Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 91

Θέμα: CFMOTO 450MT (2024)

  1. #61
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    Που το διαβασες αυτο; Δεν το εχω ακουσει ποτε. Αν μιλανε για 2026 παντως δεν θα περιμενω. Το cf ειναι απιθανο να μην παει στα 6.500 απο γεναρη και η yamaha σιγουρα θα ζηταει 8+. Θα τα εδινα αν το ειχε ετοιμο σημερα αλλα οχι να περιμενω 2-3 χρονια.
    Δεν το διάβασα, ακούστηκε από άνθρωπο μέσα στην CF.
    Μπορεί και να είναι αρβύλα,αλλά γενικά είναι σοβαρός τύπος.

  2. #62
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.219
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από taisteal Προβολή μηνύματος
    Δεν το διάβασα, ακούστηκε από άνθρωπο μέσα στην CF.
    Μπορεί και να είναι αρβύλα,αλλά γενικά είναι σοβαρός τύπος.
    Ενδιαφερον. Αν και θα γουσταρα να οδηγαω μονοκυλινδρο και ας ειναι και το μοτερ του 03, δυστυχως οι αναγκες μου είναι για 2κ και 450+. Βεβαια θα προτιμουσα εφοσον εχω 2κ να ειναι 19-17 σαν το cbx.

  3. #63
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    397
    Έτυχε με διαφορά μιας ημέρας να δω στο δρόμο και το λευκό - μπλε και το γκρί.

    Για εμένα πιο όμορφο σαφώς το γκρι.
    Είναι πολύ ωραίο από κοντά και προφανώς δείχνει πολύ πιο μεγάλη ως μηχανή σε σχέση με άλλες ίδιων κυβικών.

    Πολύ ωραίος και ο ήχος από την εξάτμιση.

    Βγήκε και βίντεο από γνωστό παρουσιαστή ο οποίος λέει πολύ καλά λόγια για το σύνολο.

    Η μόνη ένσταση η εργονομία ως θέση οδήγησης για ψηλούς αναβάτες, ενώ η οποία υστέρηση σε ιπποδύναμη καλύπτεται από το κοντό βήμα (αλλά ως πότε θα καλύψει κάποιον χωρίς να έρθει κορεσμός - βαρεμάρα ή κόπωση σε δικάβαλο κλπ)

    Αρκετοί ήδη ορεγονται σε υπερκυβισμο του εν λόγω μοτέρ, το οποίο θα έδινε την λίγη παραπάνω ιπποδύναμη και ροπή για να το βελτιώσει και άλλο.

    Πάντως για 6 χιλ φαντάζει καλό value for money.

  4. #64
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    774
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimmanoukas Προβολή μηνύματος
    Έτυχε με διαφορά μιας ημέρας να δω στο δρόμο και το λευκό - μπλε και το γκρί.

    Για εμένα πιο όμορφο σαφώς το γκρι.
    Είναι πολύ ωραίο από κοντά και προφανώς δείχνει πολύ πιο μεγάλη ως μηχανή σε σχέση με άλλες ίδιων κυβικών.

    Πολύ ωραίος και ο ήχος από την εξάτμιση.

    Βγήκε και βίντεο από γνωστό παρουσιαστή ο οποίος λέει πολύ καλά λόγια για το σύνολο.

    Η μόνη ένσταση η εργονομία ως θέση οδήγησης για ψηλούς αναβάτες, ενώ η οποία υστέρηση σε ιπποδύναμη καλύπτεται από το κοντό βήμα (αλλά ως πότε θα καλύψει κάποιον χωρίς να έρθει κορεσμός - βαρεμάρα ή κόπωση σε δικάβαλο κλπ)

    Αρκετοί ήδη ορεγονται σε υπερκυβισμο του εν λόγω μοτέρ, το οποίο θα έδινε την λίγη παραπάνω ιπποδύναμη και ροπή για να το βελτιώσει και άλλο.

    Πάντως για 6 χιλ φαντάζει καλό value for money.
    Φημες λενε οτι μεσα στο επομενο διχρονο θα βγει και αλλο MT με μεγαλυτερο κινητηρα κοντα στα 55 αλογα.
    Hell on wheels is no big deal... Kawasaki KDX200SR - Kawasaki KLX300R - Yamaha TTR250 - Yahama XT600E - Ktm 640 Adventure

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    663
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimmanoukas Προβολή μηνύματος

    Βγήκε και βίντεο από γνωστό παρουσιαστή ο οποίος λέει πολύ καλά λόγια για το σύνολο.
    Δεν ξερω αν εννοεις τον Rocket Dust αλλα ειδα το δικο του βιντεο, βασικα μου το εστειλε ο γιος και εντυπωσιαστηκα. Το κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν μηχανες να δεις / δοκιμασεις ομως.

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    583
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PaNick67 Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω αν εννοεις τον Rocket Dust αλλα ειδα το δικο του βιντεο, βασικα μου το εστειλε ο γιος και εντυπωσιαστηκα. Το κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν μηχανες να δεις / δοκιμασεις ομως.
    δειτε εδω με δυνατοτητα Test Ride :

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot (192).jpg 
Προβολές:	333 
Μέγεθος:	76,5 KB 
ID:	454198

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  7. #67
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    397
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PaNick67 Προβολή μηνύματος
    Δεν ξερω αν εννοεις τον Rocket Dust αλλα ειδα το δικο του βιντεο, βασικα μου το εστειλε ο γιος και εντυπωσιαστηκα. Το κακο ειναι οτι δεν υπαρχουν μηχανες να δεις / δοκιμασεις ομως.
    Moto in action

  8. #68
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2024
    Μηνύματα
    49
    Οσοι εχουν τετοιο μηχανακι ή θελουν να παρουν.
    https://www.youtube.com/watch?v=G1lGEZfLvDc

  9. #69
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/12/2007
    Μηνύματα
    3.495
    To βλέπω συνέχεια στην Ελλάδα το 450 αλλά το είδα και στην Ρουμανία με αναβάτες από διάφορες χώρες.

    Μπράβο στην CF που έβγαλε μια μοτοσυκλέτα με προσιτή τιμή. Ένα μικρό 2κυλινδρο πραγματικό ονοφ έλειπε από την αγορά και αυτό φαίνεται από τις πωλήσεις. Το συγκεκριμένο πουλάει σα ζεστό ψωμί που λέμε.

    Τα σχόλια των κατόχων είναι θετικά και τα παράπονα λίγα.

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.846
    Αυτό το έχετε δει;

    Ο παρουσιαστής είναι ε-μ-ε-τ-ι-κ-ό-ς, και σας ζητάω συγνώμη που τον βάζω να τον δείτε σε βίντεο, αλλά ο Κίμων δίπλα που πραγματικά το οδηγάει, είναι καταπληκτικός οδηγός, αγωνιζόμενος και πολύ σωστός σαν άνθρωπος, και του έχω μεγάλη εμπιστοσύνη σε ότι λέει. Ιδιωτικά, εκτός επίσημων βίντεο, λέει τα καλύτερα για το ΜΤ.

    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  11. #71
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.505
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mp-giorgos Προβολή μηνύματος
    Οσοι εχουν τετοιο μηχανακι ή θελουν να παρουν.
    https://www.youtube.com/watch?v=G1lGEZfLvDc
    Αρχικά μου φάνηκε σοβαρό αλλά όταν είδα ότι τα δυο κομμάτια (αριστερά/δεξιά) είναι αφαιρούμενα δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο.
    Και άλλες μηχανές του παρελθόντος είχαν παρόμοια θέματα χωρίς μάλιστα να αφαιρούνται τα μέρη του πλαισίου.
    πχ το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι τα XR250/400 της Honda που έμπαινε νερό στο σκελετό και αν δεν τα πρόσεχες σάπιζαν.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240814_111157.jpg 
Προβολές:	216 
Μέγεθος:	69,9 KB 
ID:	455176

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240814_111143.jpg 
Προβολές:	218 
Μέγεθος:	87,0 KB 
ID:	455177


    Έστω και έτσι έχω περιέργεια αν η Cfmoto ασχοληθεί και διορθώσει το θέμα.
    RIDE MORE TALK LESS

  12. #72
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/06/2024
    Μηνύματα
    49
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Αρχικά μου φάνηκε σοβαρό αλλά όταν είδα ότι τα δυο κομμάτια (αριστερά/δεξιά) είναι αφαιρούμενα δεν είναι και τίποτα ιδιαίτερο.
    Και άλλες μηχανές του παρελθόντος είχαν παρόμοια θέματα χωρίς μάλιστα να αφαιρούνται τα μέρη του πλαισίου.
    πχ το πρώτο που μου έρχεται στο μυαλό είναι τα XR250/400 της Honda που έμπαινε νερό στο σκελετό και αν δεν τα πρόσεχες σάπιζαν.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240814_111157.jpg 
Προβολές:	216 
Μέγεθος:	69,9 KB 
ID:	455176

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240814_111143.jpg 
Προβολές:	218 
Μέγεθος:	87,0 KB 
ID:	455177


    Έστω και έτσι έχω περιέργεια αν η Cfmoto ασχοληθεί και διορθώσει το θέμα.
    Θα το μαθει αν καποιος τους ενημερωσει, δεν ειναι καποια αστοχια που ειναι εμφανη ή δημιουργει προβλημα λειτουργικο.Η οποια ζημια θα φανει πολυ αργοτερα και η εταιρεια θα εχει αλλαξει μοντελο.Οταν το ξερεις, ευκολα το διορθωνεις.Αυτο που δεν ξερω, ειναι σωστο να γινει τελειως στεγανο, ή πρεπει να γινει μια μικρη τρυπα οπως δειχνει στο βιντεο?

  13. #73
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.505
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από mp-giorgos Προβολή μηνύματος
    Θα το μαθει αν καποιος τους ενημερωσει, δεν ειναι καποια αστοχια που ειναι εμφανη ή δημιουργει προβλημα λειτουργικο.Η οποια ζημια θα φανει πολυ αργοτερα και η εταιρεια θα εχει αλλαξει μοντελο.Οταν το ξερεις, ευκολα το διορθωνεις.Αυτο που δεν ξερω, ειναι σωστο να γινει τελειως στεγανο, ή πρεπει να γινει μια μικρη τρυπα οπως δειχνει στο βιντεο?
    Φαντάζομαι οι περισσότεροι ιδιοκτήτες που το παίρνουν χαμπάρι θα ενημερώσουν τα τοπικά δίκτυα κλπ.
    Αν τα δυο κομμάτια ήταν μη αφαιρούμενα προσωπικά θα με πονούσε (και θα με εκνεύριζε) να γίνει μια τρύπα στην κάθε πλευρά του πλαισίου σε καινούργια μοτοσυκλέτα.
    Αφού όμως είναι αφαιρούμενα μικρό το κακό,μια τρύπα σε κάθε πλευρά και πιθανή στεγανοποίηση στο μπροστινό μέρος (απ' όπου μπαίνει το νερό) θα λύσει* το θέμα.
    *Εκτός αν κάνουν κάποιου είδους ανάκληση.
    Πάντως και τα δύο κομμάτια δεν επηρεάζουν το κυρίως πλαίσιο όπως επίσης είναι και φτηνά (Νο 10 και 11 στο διάγραμμα)
    https://cfmoto.motohobi.ee/block/202...w-fender-f03-2

    Κάπου διάβασα (χωρίς να το επιβεβαιώσω) ότι αν μπει η ενισχυμένη ποδιά τα δύο κάγκελα καταργούνται .
    RIDE MORE TALK LESS

  14. #74
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.369
    Παιδιά δεν γίνεται κατασκευή από σωλήνες ατσάλινους να μην έχει τρυπίτσες αποστράγγισής.
    Είναι αδύνατον να κρατήσουμε έξω την υγρασία ή να γίνει ζημία με τις τρυπίτσες.

    Τι να στεγανοποιήσει; την μούφα που είναι ανοικτή και της επιτρέπει να κάνει την κόλληση αλλά και να σώσει το κομμάτι τελικά σαν εξάτμιση;
    Καλά τα λέει ο κυριούλης στο βίντεο αλλά μην τρελαινόμαστε κιόλας.
    Έτσι ώς έχει θα συντηρηθεί πολύ περισσότερο από το να είχε κλειστεί στο κέντρο της μούφας.

    Η λύση που δίνει είναι πολύ λογική και μην ξεχνάμε πως αυτές είναι οι αντιστρεπτικές μπάρες του πλαισίου
    που εξυπηρετούν και στις προσγειώσεις.
    Για να διαλύσουν είναι εκεί και να αλλαχθούν με νέες.
    Τελευταία τροποποίηση από doctor_john; 14/08/2024 στις 14:52.

  15. #75
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.505
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Παιδιά δεν γίνεται κατασκευή από σωλήνες ατσάλινους να μην έχει τρυπίτσες αποστράγγισής.
    Είναι αδύνατον να κρατήσουμε έξω την υγρασία ή να γίνει ζημία με τις τρυπίτσες.

    Τι να στεγανοποιήσει; την μούφα που είναι ανοικτή και της επιτρέπει να κάνει την κόλληση αλλά και να σώσει το κομμάτι τελικά σαν εξάτμιση;
    Καλά τα λέει ο κυριούλης στο βίντεο αλλά μην τρελαινόμαστε κιόλας.
    Έτσι ώς έχει θα συντηρηθεί πολύ περισσότερο από το να είχε κλειστεί στο κέντρο της μούφας.

    Η λύση που δίνει είναι πολύ λογική και μην ξεχνάμε πως αυτές είναι οι αντιστρεπτικές μπάρες του πλαισίου
    που εξυπηρετούν και στις προσγειώσεις.
    Για να διαλύσουν είναι εκεί και να αλλαχθούν με νέες.
    Εποξική κόλλα να κλείσουν οι τρύπες και πιάσιμο ο σωλήνας/καλώδιο με δεματικά,job done
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20240814_180018.jpg 
Προβολές:	213 
Μέγεθος:	67,4 KB 
ID:	455190
    RIDE MORE TALK LESS

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. CFMOTO 700 CL-X
    από lleonidas στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 132
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2024, 12:58
  2. CFMOTO 250NK
    από cfloratos στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 239
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2023, 04:10
  3. CFMOTO 400GT
    από lleonidas στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2023, 20:34
  4. CFMOTO 400 GT και ΝΚ
    από lleonidas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/10/2019, 19:16
  5. CFMOTO 650 MT
    από lleonidas στο forum CFMoto
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 24/03/2019, 15:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF