Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 17 από 17

Θέμα: Alpine Stars Andes 3

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PortisHead
    Εγγραφή
    25/05/2006
    Μηνύματα
    2.470
    Οταν ακουτε καλοκαιρινό μπουφαν στην Ελλαδα,
    να ξέρετε οτι αναφέρονται πάντα σε Νορβηγικά καλοκαίρια.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/01/2022
    Μηνύματα
    1
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Anritsu Προβολή μηνύματος
    Δοκίμασα πέρυσι το NordCode στο μαγαζί στην Θησεως και πριν μερικές μέρες το Alpine . Χωρίς να θυμάμαι και πολλά , μου φαίνεται πως το Nordcode ειναι πολύ χοντροκομμενο σε σχέση με το AS . Για 200 € δεν το συζητώ βέβαια , είναι χάρισμα .Επίσης το Nord έρχεται με πλάτη , την οποία πρέπει να αγοράσεις στο Alpine . Οπότε η διαφορά είναι πολύ σοβαρή . Από προστασίες βλέπω τα ίδια πάνω κάτω lvl 1 Αυτό που δεν πολυκαταβαίνω είναι τι είναι 3 και τι 4 εποχών . Οι πωλήτες στα λένε όπως θες να τα ακούσεις . Εγω πχ θέλω χειμωνιάτικο με επένδυση και αδιαβροχοποίηση ενσωματώμενη και όχι 3 φερμουαρ. Γιατί έχω καλοκαίρινο . Αυτοί σου δίνουν ένα που σε εμένα το λένε 3 επόχών και σε κάποιον αλλο το λένε 4 και καλά αν βγουν οι επενδύσεις .
    Καλησπέρα στη παρέα,

    Ήμουν και εγώ ανάμεσα σε Andes και Adventure Evo και τα είχα δοκιμάσει πριν λίγο καιρό

    To Nordcode το νιώθεις αρκετά πιο βαρύ και λιγότερο άνετο σε κινήσεις σε σχέση με το Andes. Ίσως το Adventure Evo 24 στα 229Ευρ που έβγαλαν τώρα είναι καλύτερο σε σχέση με το παλιό.

    Το Andes φαίνεται εξαιρετικό πάντως και σαφώς σου δίνει την αίσθηση ανώτερης ποιότητας, αλλά είναι για χειμώνα μόνο.

    Τελικά κατέληξα στο ALPINESTARS BOGOTA PRO DRYSTAR, + με τη μεγάλη lvl 2 προστασία πλάτης.
    300+ 69 από motocard αυτή τη περίοδο. Τα περιμένω..

    https://www.motocard.com/en/jackets/..._black_10.aspx
    https://www.motocard.com/en/protecti...e_red_003.aspx

    Πάμε σε άλλο κόστος συνολικά, αλλά έχεις lvl 2 προστασίες παντού και συγκριτικά με το Andes, έχει μεγάλους εξαερισμούς θώρακα-πλάτη-χέρια που είναι ίσως είναι ΟΚ και για ένα καλοκαιρινό ταξίδι.
    Επίσης το ξεχωριστό αδιάβροχο εμένα με βολεύει και για άλλες χρήσεις είτε ως ανεξάρτητο είτε με άλλο μπουφάν.

    Αν βάλεις κάτω το κόστος να αναβαθμίσεις σε lvl2 όλες τις προστασίες + ένα ξεχωριστό αδιάβροχο, δεν είναι τελικά και τόσο μεγάλη η διαφορά τιμής. Στα Συν η καλύτερη ποιότητα(από Nordcode) και χρήση σε περισσότερες συνθήκες.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Alpine stars
    από azal στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 13/10/2007, 14:24
  2. Μποτάκια Ridge, Alpine Stars
    από anixneyths στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 04/01/2007, 09:07

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF