Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 85

Θέμα: Riding School.

  1. #1
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844

    Riding School.

    Σκέφτομαι είτε τέλος αυτού του μήνα είτε αρχές Δεκεμβρίου να παρακολουθήσω το Riding School 1 και αρκετά πιθανόν μετά από καμία εβδομάδα μαξ 2 να πάω και για το 2ο.
    Ενδιαφέρεται να ακολουθήσει κανείς να μην πάω Solo καριέρα?
    where was Gondor when the Westfold fell?

  2. #2
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Γενικά δεν συνιστάται να κάνεις τα δύο επίπεδα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Υποτίθεται ότι πρέπει να εμπεδώσεις κάποιες τεχνικές για να πας στο επόμενο. Τώρα βέβαια, για κάποιον με εμπειρία, τα πράγματα μπορεί να είναι πιο εύκολα και να του βγει αποδοτικό το εντατικό.

    Καλό μάθημα!
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Ήθελα και εγώ για το λβλ 1 με το που πάρω μηχανάκι στα χέρια μου, αλλά δεν είμαι σίγουρος οτι θα σε προλάβω. Προς Γενάρη με κόβω..

  4. #4
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.195
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Γενικά δεν συνιστάται να κάνεις τα δύο επίπεδα σε τόσο σύντομο χρονικό διάστημα. Υποτίθεται ότι πρέπει να εμπεδώσεις κάποιες τεχνικές για να πας στο επόμενο. Τώρα βέβαια, για κάποιον με εμπειρία, τα πράγματα μπορεί να είναι πιο εύκολα και να του βγει αποδοτικό το εντατικό.

    Καλό μάθημα!
    Το αυτό,το έλεγε και ο Χούντρας άλλωστε.

  5. #5
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    300
    Συμφωνώ. Κάνε με το καλό το 1, κάνε εξάσκηση σε όσα έμαθες να νιώσεις ότι σου βγαίνουν με άνεση και μετά κάνε το 2. Προσωπικά το έκανα μετά από 1 χρόνο περίπου.

  6. #6
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Το 1 και το 2 δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να τα κάνω πολύ αραιά , δεν θεωρούμαι ούτε αρχάριος ούτε πρωτάρης , περισσότερο για το 2ο πάω αλλά πρέπει να κάνω το 1ο για να με δεχθούν στο 2ο.
    Συν τοις άλλοις για να το λέω έτσι έχω ήδη μιλήσει με παιδιά από εκεί και μου πρότειναν το αντίστοιχο.

    Στα άλλα νέα.
    Ποιος ακολουθεί?
    where was Gondor when the Westfold fell?

  7. #7
    Νέο μέλος Το avatar του/της dimitris23
    Εγγραφή
    28/04/2020
    Μηνύματα
    77
    Το ψήνω εδώ και καιρό να πάω και εγώ. Έχω ακούσει και διαβάσει καλά λόγια. Μπορείς να γράψεις ποιες ημερομηνίες είναι ή κάποιο λινκ; και γω για επίπεδο 1.

  8. #8
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dimitris23 Προβολή μηνύματος
    Το ψήνω εδώ και καιρό να πάω και εγώ. Έχω ακούσει και διαβάσει καλά λόγια. Μπορείς να γράψεις ποιες ημερομηνίες είναι ή κάποιο λινκ; και γω για επίπεδο 1.
    25/11 και 26/11 σίγουρα έχει το lvl 1
    και για δεκ. έχει στις 9/12 και 10/12 .
    Αυτά.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  9. #9
    Νέο μέλος Το avatar του/της dimitris23
    Εγγραφή
    28/04/2020
    Μηνύματα
    77
    Οκ θα δω αν μπορέσω και αν πάω τελικά θα γράψω εδώ

  10. #10
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Το 1 και το 2 δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να τα κάνω πολύ αραιά , δεν θεωρούμαι ούτε αρχάριος ούτε πρωτάρης , περισσότερο για το 2ο πάω αλλά πρέπει να κάνω το 1ο για να με δεχθούν στο 2ο.
    Συν τοις άλλοις για να το λέω έτσι έχω ήδη μιλήσει με παιδιά από εκεί και μου πρότειναν το αντίστοιχο.

    Στα άλλα νέα.
    Ποιος ακολουθεί?
    Το 1 και το 2 μπορείς να τα κάνεις χωρίς να υπάρχει μεγάλο χρονικό διάστημα ανάμεσά τους.

  11. #11
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Το 1 και το 2 μπορείς να τα κάνεις χωρίς να υπάρχει μεγάλο χρονικό διάστημα ανάμεσά τους.
    Τα παιδιά από εκεί entered the chat.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  12. #12
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    300
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Το 1 και το 2 δεν υπάρχει ιδιαίτερος λόγος να τα κάνω πολύ αραιά , δεν θεωρούμαι ούτε αρχάριος ούτε πρωτάρης , περισσότερο για το 2ο πάω αλλά πρέπει να κάνω το 1ο για να με δεχθούν στο 2ο.
    Συν τοις άλλοις για να το λέω έτσι έχω ήδη μιλήσει με παιδιά από εκεί και μου πρότειναν το αντίστοιχο.

    Στα άλλα νέα.
    Ποιος ακολουθεί?
    Το θέμα δεν είναι αν είσαι αρχάριος ή πρωτάρης. Ίσα ίσα οπως ειναι γνωστο, στα riding school πολλες φορες ειναι καλυτερο να εισαι αρχαριος γιατι δεν εχεις αποκτησει κακες συνηθειες. Αν εχεις αποκτησει κακες συνηθειες επειδη καβαλας χρονια θα θελεις εξασκηση για να τις αποβαλεις. Αν τωρα αυτα που διδασκει το 1 τα εχεις μαθει αλλιως και τα κανεις ηδη στην καθημερινοτητα ναι μπορει να ειναι τυπικο. Οπως ειπε ο Karellen και εμας μας ειχαν πει οτι δεν συνιστουν να γινουν κοντα το ενα με το αλλο. Με 2-3 μηνες διαφορα το λιγοτερο.

  13. #13
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vassilis Προβολή μηνύματος
    Το θέμα δεν είναι αν είσαι αρχάριος ή πρωτάρης. Ίσα ίσα οπως ειναι γνωστο, στα riding school πολλες φορες ειναι καλυτερο να εισαι αρχαριος γιατι δεν εχεις αποκτησει κακες συνηθειες. Αν εχεις αποκτησει κακες συνηθειες επειδη καβαλας χρονια θα θελεις εξασκηση για να τις αποβαλεις. Αν τωρα αυτα που διδασκει το 1 τα εχεις μαθει αλλιως και τα κανεις ηδη στην καθημερινοτητα ναι μπορει να ειναι τυπικο. Οπως ειπε ο Karellen και εμας μας ειχαν πει οτι δεν συνιστουν να γινουν κοντα το ενα με το αλλο. Με 2-3 μηνες διαφορα το λιγοτερο.
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Το 1 και το 2 μπορείς να τα κάνεις χωρίς να υπάρχει μεγάλο χρονικό διάστημα ανάμεσά τους.
    Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης ή κάτι τέτοιο αλλά ο Χάρης είναι εκπαιδευτής εκεί.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  14. #14
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Χωρίς διάθεση αντιπαράθεσης ή κάτι τέτοιο αλλά ο Χάρης είναι εκπαιδευτής εκεί.
    Και τι πάει να πει αυτό? Ότι ξέρει?
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της macdeath_s
    Εγγραφή
    27/04/2008
    Μηνύματα
    1.342
    Θέλω να κάνω και εγώ το 2 και αν υπάρχει χρόνος και το επόμενο αλλά προς το παρόν δεν έχει κάτσει ταξίδι στην πατρίδα Πιο πολύ κλίνω όμως για ιδιαίτερα μιας και το κόστος σχετικά με αυτά που παίζουν εδώ είναι πολύ προσβάσιμο και ίσως επικεντρωθούμε περισσότερο σε αυτά που με "πονάνε" ακόμα στην πίστα.

    Είναι ακόμα στην πίστα καρτ που είναι στις Αφίδνες ? Αυτό που είπε ο Βασίλης πιο πάνω πάντως, ότι είναι καλύτερο να το κάνεις ως αρχάριος, είναι πολύ σωστό. Ειδικά όταν μπλέκουν ένστικτα και αντανακλαστικά μερικά πράγματα δύσκολα ξεκλειδώνουν καλώς ή κακώς.

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. 16 και 31 Οκτωμβριου 0-300 Riding School
    από anco στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 16/09/2006, 22:27
  2. 0-300 Riding School : 25/03/2006
    από McGyver στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 96
    Τελευταίο μήνυμα: 31/03/2006, 15:00
  3. 0-300 Riding School Report
    από sniper στο forum Track Days
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 09:23
  4. 0-300 Riding School
    από sniper στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2005, 21:38
  5. 0-300 riding school
    από sporky στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2005, 14:53

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF