Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 63

Θέμα: Πρώτη Adventure Μότο

  1. #31
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.845
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billzontanos Προβολή μηνύματος
    Καλησπερα και πάλι,σας ευχαριστώ πολύ όλους για τις απαντήσεις,το διπλωμα δεν είναι θέμα καθώς έχω το Α2 από τα 21 και θα πάρω τώρα το Α μετά από τα δυο χρόνια που χρειάζεται να περάσουν,επίσης τα δικαβαλα ταξίδια θα είναι από εθνική οδό/επαρχιακούς δρόμους άντε βαριά ένα χαλαρό χωματόδρομο κάποιου χωριού με χαμηλή ταχύτητα,το χώμα που ανέφερα πριν δεν θα ήταν στο ίδιο ταξίδι αλλά σε άλλο με τη παρέα όχι με τη κοπέλα μου.Νομίζω ότι ένα vstrom 800de ή το 650xt είναι οι δυο επιλογές που κοιτάω περισσότερο,η διαφορά τιμής θα καλυφθεί με την υπομονή που προανέφερα με το τίμιο xtακι που δε θα πουληθεί εξάλλου καθώς δεν αξίζει να το διώξεις καλύτερα να υπάρχει και ένα ακόμα πιο καθημερινό ας πουμε μέχρι να κλατάρει
    Επομένως οποιοδήποτε της κατηγορίας On/Off σου κάνει για το ''χώμα'' που θες.


    Για σοβαρό ταξίδι από εθνική κλπ θα πας πάνω από 750 κυβικά κατά την ταπεινή μου άποψη. Εκεί κοιτάς και να έχει σοβαρή ανεμοκάλυψη .
    Το Africa έχει μέτρια ανεμοκάλυψη.
    Κοντά στο φάσμα τιμών που είσαι παίζει το Moto Guzzi v85tt . (Μεταχειρισμένο)
    Ρίξε ένα βλέφαρο γιατί καλύπτει κατά πολύ όλα όσα θες.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Kickstart
    Εγγραφή
    25/09/2018
    Μηνύματα
    857
    vstrom 650 (το πριν το 800) μεταχειρο θα κοίταγα στην θέση σου εγώ. Ανετα φορτώνεις ταξιδευεις και αμα ζητήσεις ηπιο χωματόδρομο δεν νομίζω να κωλώνει κάπου. Αξιοπιστία, οικονομια και κατα την γνώμη μου και look.
    Δεν υπάρχει ακατάλληλος καιρός για ταξίδι με μοτοσυκλέτα, υπάρχουν μόνο ακατάλληλα ρούχα και εξοπλισμός.

  3. #33
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/11/2023
    Μηνύματα
    10
    Το Tenere σκεφτόμουν επίσης,κάπου είδα μπορει από εσάς ίσως ότι στην εθνική δεν είναι τόσο άνετο όμως

  4. #34
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/11/2023
    Μηνύματα
    10
    Πολύ πιθανό το 650xt ίσως

  5. #35
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Εμένα πολύ μου αρέσουν αυτές οι συζητήσεις που όλοι λένε τη μλκια τους και στο τέλος ο τύπος παίρνει ότι γουστάρει που δεν έχει καμία σχέση με ότι κουβεντιάζατε
    Χάρλει πχ χαχαχαχαχα

    Άσε που αυτό το αντβέντσουρ δεν το πιάνω καθόλου
    Δηλαδή που θα πάει στην Αφρική? Ξεβράκωτος στα αγγούρια???

    Όπως και να χει εγώ θα κοιτούσα αυτό το άλλο που έγραφε το παιδί
    Μοτο μορίνι 650 νομίζω
    Μια χαρά για ν αρχίσει την μεγάλη περιπέτεια... Της ζωής!

  6. #36
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    15/11/2023
    Μηνύματα
    10
    Χαχαχα σωστά,ίσως με ενα καλό ζευγάρι λάστιχα να μπαίνεις και με sport touring μηχανάκια σε χωμάτινα μονοπάτια εγώ μιλάω για κάτι που θα μου κάνει τη ζωή πιο εύκολη και στο ταξίδι,αλλιώς θα κρατούσα το ΧΤ να παιδεύομαι

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.532
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Εμένα πολύ μου αρέσουν αυτές οι συζητήσεις που όλοι λένε τη μλκια τους και στο τέλος ο τύπος παίρνει ότι γουστάρει που δεν έχει καμία σχέση με ότι κουβεντιάζατε
    Χάρλει πχ χαχαχαχαχα

    Άσε που αυτό το αντβέντσουρ δεν το πιάνω καθόλου
    Δηλαδή που θα πάει στην Αφρική? Ξεβράκωτος στα αγγούρια???

    Όπως και να χει εγώ θα κοιτούσα αυτό το άλλο που έγραφε το παιδί
    Μοτο μορίνι 650 νομίζω
    Μια χαρά για ν αρχίσει την μεγάλη περιπέτεια... Της ζωής!
    Για ρώτα τον θείο σου, τι προτείνει αυτός..

  8. #38

  9. #39
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.845
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Για ρώτα τον θείο σου, τι προτείνει αυτός..
    Θείος εδώ.
    Να πάρει ένα τουρμπο μπούσα και να μην είναι φλώρος το παιδί.
    Στα 200+ όλα είναι ευθεία.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  10. #40

  11. #41
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2023
    Μηνύματα
    50
    Ένα βασικό ερώτημα είναι το εξής:

    Σε ποια πόλη μένεις και για ποιες μάρκες έχεις αντιπροσωπεία και κυρίως εξουσιοδοτημένα συνεργεία προκειμένου να μην χρειαστείς να αλλάζεις πόλη για σέρβις και έκτακτες επισκευές. Αν πάρεις πχ CFMoto αλλά δεν έχεις ένα συνεργείο κοντά, σε περίπτωση επισκευών θα είναι μεγάλο μανίκι.

  12. #42
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Κοντά στο φάσμα τιμών που είσαι παίζει το Moto Guzzi v85tt . (Μεταχειρισμένο)
    Ρίξε ένα βλέφαρο γιατί καλύπτει κατά πολύ όλα όσα θες.
    Έχεις καθόλου εμπειρία από το Moto guzzi?
    το γλυκοκοιτάζω αν τελικά αποφασίσω να αλλάξω το τρεισεράκι μου αλλά με προβληματίζει ο αερόψυκτος κινητήρας και ένα θεματάκι με έναν περίεργο ήχο από κάτι πυράκια που λένε κάποιοι ιδιοκτήτες...

  13. #43
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2023
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimsakpt3 Προβολή μηνύματος
    Έχεις καθόλου εμπειρία από το Moto guzzi?
    το γλυκοκοιτάζω αν τελικά αποφασίσω να αλλάξω το τρεισεράκι μου αλλά με προβληματίζει ο αερόψυκτος κινητήρας και ένα θεματάκι με έναν περίεργο ήχο από κάτι πυράκια που λένε κάποιοι ιδιοκτήτες...
    Το θέμα με τα πυράκια έχει διορθωθεί εδώ και καιρό με ένα update στην χαρτογράφηση (άσε που η updated version του 2024 θα έχει και knock sensor για αυτό το θέμα). Το ότι είναι αερόψυκτος δεν έχει θέμα, μην σου πω τελικά πως οι πιθανότητες να "μείνεις" λόγω υπερθέρμανσης από διαρροή στο δοχείο του ψυκτικού υγρού είναι ελάχιστες με ένα αερόψυκτο μοτέρ! Απλώς αν το έχεις για καθημερινή χρήση μέσα στην πόλη, και ειδικά κατακαλόκαιρο, θα ζεσταθείς λίγο παραπάνω! Για το χειμώνα είναι το καλύτερο καλοριφέρ!!

    Για θέμα αξιοπιστίας δεν έχω να πω κάτι, μιλάμε για εταιρεία 100+ χρόνων. Υποστήριξη έχεις από το δίκτυο της Piaggio καθώς η Moto Guzzi και η Aprilia είναι εξαγορασμένες από την πρώτη.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.841
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Εμένα πολύ μου αρέσουν αυτές οι συζητήσεις που όλοι λένε τη μλκια τους και στο τέλος ο τύπος παίρνει ότι γουστάρει που δεν έχει καμία σχέση με ότι κουβεντιάζατε
    Χάρλει πχ χαχαχαχαχα
    Προσωπικά πλην του οικονομικού, το PanAmerica χωράει μια χαρά στην συζήτηση, και απ ότι λένε σύντομα θα βγάλουν και το μικρό.
    Στο δρόμο που το έχω δει πλην του μήκους λόγω κινητήρα, δείχνει ιδιαίτερα μαζεμένο για την κατηγορία του.

  15. #45
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kornillios Προβολή μηνύματος
    Το θέμα με τα πυράκια έχει διορθωθεί εδώ και καιρό με ένα update στην χαρτογράφηση (άσε που η updated version του 2024 θα έχει και knock sensor για αυτό το θέμα). Το ότι είναι αερόψυκτος δεν έχει θέμα, μην σου πω τελικά πως οι πιθανότητες να "μείνεις" λόγω υπερθέρμανσης από διαρροή στο δοχείο του ψυκτικού υγρού είναι ελάχιστες με ένα αερόψυκτο μοτέρ! Απλώς αν το έχεις για καθημερινή χρήση μέσα στην πόλη, και ειδικά κατακαλόκαιρο, θα ζεσταθείς λίγο παραπάνω! Για το χειμώνα είναι το καλύτερο καλοριφέρ!!

    Για θέμα αξιοπιστίας δεν έχω να πω κάτι, μιλάμε για εταιρεία 100+ χρόνων. Υποστήριξη έχεις από το δίκτυο της Piaggio καθώς η Moto Guzzi και η Aprilia είναι εξαγορασμένες από την πρώτη.
    Εγώ ενδιαφέρομαι για κανένα ελαφρώς μεταχειρισμένο ευρο5 μοντέλο από το 21 και μετά... λογικά θα την έχουν πάρει και αυτά την αναβάθμιση ε?

    το χρησιμοποιώ για πηγαινε - έλα στο γραφείο αλλά μιλάμε για 2χλμ σε επαρχιακή πόλη με 2-3 φανάρια... οπότε δεν πιστεύω να προλαβαίνει να ανάψει ο κινητήρας...

    μ' αρέσει πάρα πολύ εμφανισιακά και πιστεύω και εγώ οτι είναι αρκετά ποιοτικό μηχανάκι με χαρακτήρα και προσωπικότητα, γι αυτό είναι στις τοπ επιλογές μου αν αλλάξω μετά τον χειμώνα το τρεισερ.

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. [ΠΩΛΕΙΤΑΙ] ΣΕΛΑ ΜΟΤΟ-Κ ΓΙΑ ΚΤΜ 990/950 ADVENTURE
    από danef στο forum Αγγελίες αξεσουάρ & ανταλλακτικών
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2022, 10:38
  2. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2015, 15:16
  3. ΠΡΩΤΗ ΜΟΤΟ
    από ΤΑΖ στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2008, 10:28
  4. θα αγοραζατε Er-6 για πρωτη μοτο??(πολυ πρωτη ομως)!!!
    από dimdil στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 26/02/2008, 10:15
  5. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/02/2006, 06:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF