Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 57

Θέμα: Kove 450 Rally

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Εγώ μ αυτό ούτε λαϊκή δεν πάω να πάρω κολοκύθες

    Στο Ντακάρ δίνει ρέστα
    5o στη σημερινή ειδική....όχι άσχημα θα έχουν κάτι να λένε στις διαφημίσεις.

  2. #32
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    Ο κ.ος Ν Θεοχαράκης είναι καθηγητής πανεπιστημίου συμμετείχε στην ομάδα διαπραγμάτευσης με το Βαρουφάκη
    και είναι πολύ σοβαρός άνθρωπος.
    Το κακό είναι ότι δεν πρέπει να τρώει τόσα γλυκά (μου)
    Άρα το χουνέρι δεν παίζει γιατί είναι κύριος και ευγενέστατος

    Όταν μιλάει ο κύριος Νίκος για οποιοδήποτε θέμα όλοι το βουλώνουν γιατί πάντα κάτι θα μάθεις
    Ούτε εγώ το περίμενα γιατί οι πλούσιοι είναι γενικά τρόμπες στην Ελλάδα και μεγάλοι κάφροι
    Ο καθηγητής Θεοχαράκης είναι ο ίδιος που είχε την επιχείρηση Ν. Θεοχαράκης;

  3. #33
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Ο καθηγητής Θεοχαράκης είναι ο ίδιος που είχε την επιχείρηση Ν. Θεοχαράκης;
    Ναι
    Ο καλύτερος πελάτης που είχαμε ποτέ. Τον αγαπούν όλοι όπου πάει. Κινητή εγκυκλοπαίδεια μιλάμε. Απ το σιρόπι που βρήκαν οι Άραβες έως ότι θες. ότι και να του πεις το ξέρει! Δεν έχω ξαναδεί τέτοιο πράμα στη ζωή μου. Μιλάει και κάνουν ησυχία όλοι.

  4. #34
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Ο καθηγητής Θεοχαράκης είναι ο ίδιος που είχε την επιχείρηση Ν. Θεοχαράκης;
    Αν και δεν πρόκειται περί απλής συνωνυμίας, όχι δεν είναι το ίδιο άτομο. Αυτός που είχε την ΑΕ ήταν παππούς του καθηγητή.

    Και ο καθηγητής βέβαια δεν είναι άσχετος με την εταιρεία. Είναι μέλος του ΔΣ ενώ στο παρελθόν έχει διατελέσει και αναπληρωτής διευθύνων σύμβουλος της ΑΕ.



    Πηγές:
    https://60xronia.nissan.gr/
    https://www.njtgroup.gr/el/ds-nith.html
    https://el.wikipedia.org/wiki/%CE%9D...BA%CE%B7%CF%82

  5. #35
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Θέσεις 50,97 και 99 για την εργοστασιακή ομάδα της Kove, σε σύνολο 103 αγωνιζομένων που τερμάτισαν το φετινό Dakar...

    Το λες και πανωλεθρία, βάσει όσων είχαν δηλωθεί και είχαν γραφτεί...

  6. #36
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Θέσεις 50,97 και 99 για την εργοστασιακή ομάδα της Kove, σε σύνολο 103 αγωνιζομένων που τερμάτισαν το φετινό Dakar...

    Το λες και πανωλεθρία, βάσει όσων είχαν δηλωθεί και είχαν γραφτεί...
    Για Κινέζοι καλά τα πήγαν

    Όπως η εθνική πόλο του Πόντου

  7. #37
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Έγραψα στην πρώτη σελίδα στο παρόν thread ότι το marketing είναι μαγικό πράγμα...αναφορικά με τον Mason Klein, την μεγάλη ελπίδα της Kove (κάποιοι στα καθ' ημάς μίλαγαν ακόμα και για πιθανή νίκη), όταν τραυματίστηκε στο περυσινό Dakar, έψαχνε εργοστασιακή ομάδα για να συμμετέχει στο φετινό, αλλά έβρισκε όλες τις πόρτες κλειστές. Η Kove τότε του πρόσφερε θέση, όχι ακριβώς ως εργοστασιακού οδηγού, αλλά ως ιδιώτη αγωνιζόμενου μεν, με πλήρη εργοστασιακή υποστήριξη δε...κι εδώ έρχεται το μαγικό marketing, η πόρτα που "έφαγε" ο Klein παρουσιάστηκε ως "Ο Αμερικανός Mason Klein εντυπωσιάστηκε από τις επιδόσεις της KOVE στο περσινό Dakar Rally και τον τελευταίο χρόνο ενεπλάκη ενεργά στην εξέλιξη της 450 Rally EX" (sic), σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση της εταιρείας.

    Όταν κάνεις σημαία σου το γεγονός ότι στο πιο σκληρό και απαιτητικό ράλλυ του κόσμου οι μοτοσυκλέτες σου τερμάτισαν όλες στην παρθενική τους συμμετοχή, όταν διατυμπανίζεις ότι φέτος δώσει ακόμα μεγαλύτερο βάρος στον αγώνα, έχεις εργαστεί σκληρά με στόχο την δεκάδα -και γτ όχι και τη νίκη ίσως- , εεε τότε για το 2024 η λέξη στραπάτσο είναι χαρακτηριστική, και λίγη ίσως...
    Τελευταία τροποποίηση από AUFGEBRACHT; 20/01/2024 στις 14:22.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Έγραψα στην πρώτη σελίδα στο παρόν thread ότι το marketing είναι μαγικό πράγμα...αναφορικά με τον Mason Klein, την μεγάλη ελπίδα της Kove (κάποιοι στα καθ' ημάς μίλαγαν ακόμα και για πιθανή νίκη), όταν τραυματίστηκε στο περυσινό Dakar, έψαχνε εργοστασιακή ομάδα για να συμμετέχει στο φετινό, αλλά έβρισκε όλες τις πόρτες κλειστές. Η Kove τότε του πρόσφερε θέση, όχι ακριβώς ως εργοστασιακού οδηγού, αλλά ως ιδιώτη αγωνιζόμενου μεν, με πλήρη εργοστασιακή υποστήριξη δε...κι εδώ έρχεται το μαγικό marketing, η πόρτα που "έφαγε" ο Klein παρουσιάστηκε ως "Ο Αμερικανός Mason Klein εντυπωσιάστηκε από τις επιδόσεις της KOVE στο περσινό Dakar Rally και τον τελευταίο χρόνο ενεπλάκη ενεργά στην εξέλιξη της 450 Rally EX" (sic), σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση της εταιρείας.

    Όταν κάνεις σημαία σου το γεγονός ότι στο πιο σκληρό και απαιτητικό ράλλυ του κόσμου οι μοτοσυκλέτες σου τερμάτισαν όλες στην παρθενική τους συμμετοχή, όταν διατυμπανίζεις ότι φέτος δώσει ακόμα μεγαλύτερο βάρος στον αγώνα, έχεις εργαστεί σκληρά με στόχο την δεκάδα -και γτ όχι και τη νίκη ίσως- , εεε τότε για το 2024 η λέξη στραπάτσο είναι χαρακτηριστική, και λίγη ίσως...


    Κάτι πήρε το μάτι μου για πυροτεχνήματα και διάφορα προβλήματα. Εν τω μεταξύ η Hero που κατά βάση βγάζει κάτι ηλεκτρικά χαμηλού κυβισμού πήγαινε πολύ καλά μέχρι ένα σημείο, δεν ξέρω τι έκανε στο τέλος. Πάντως δεν ακούστηκε πουθενά όπως η Kove που ερχόταν με την ορμή των Περσών από ανατολικά!

    Πολύ marketing όντως αλλά από ουσία τίποτα το ιδιαίτερο μέχρι στιγμής.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Έγραψα στην πρώτη σελίδα στο παρόν thread ότι το marketing είναι μαγικό πράγμα...αναφορικά με τον Mason Klein, την μεγάλη ελπίδα της Kove (κάποιοι στα καθ' ημάς μίλαγαν ακόμα και για πιθανή νίκη), όταν τραυματίστηκε στο περυσινό Dakar, έψαχνε εργοστασιακή ομάδα για να συμμετέχει στο φετινό, αλλά έβρισκε όλες τις πόρτες κλειστές. Η Kove τότε του πρόσφερε θέση, όχι ακριβώς ως εργοστασιακού οδηγού, αλλά ως ιδιώτη αγωνιζόμενου μεν, με πλήρη εργοστασιακή υποστήριξη δε...κι εδώ έρχεται το μαγικό marketing, η πόρτα που "έφαγε" ο Klein παρουσιάστηκε ως "Ο Αμερικανός Mason Klein εντυπωσιάστηκε από τις επιδόσεις της KOVE στο περσινό Dakar Rally και τον τελευταίο χρόνο ενεπλάκη ενεργά στην εξέλιξη της 450 Rally EX" (sic), σύμφωνα με την επίσημη ανακοίνωση της εταιρείας.

    Όταν κάνεις σημαία σου το γεγονός ότι στο πιο σκληρό και απαιτητικό ράλλυ του κόσμου οι μοτοσυκλέτες σου τερμάτισαν όλες στην παρθενική τους συμμετοχή, όταν διατυμπανίζεις ότι φέτος δώσει ακόμα μεγαλύτερο βάρος στον αγώνα, έχεις εργαστεί σκληρά με στόχο την δεκάδα -και γτ όχι και τη νίκη ίσως- , εεε τότε για το 2024 η λέξη στραπάτσο είναι χαρακτηριστική, και λίγη ίσως...
    O Klein δεν μπορούμε να πούμε ότι έφαγε "πόρτα" από τα εργοστάσια.
    Δεν κατέβηκε ποτέ με εργοστασιακή ομάδα.
    Φέτος κατέβηκε με KOVE σαν ιδιώτης με τους σπόνσορές του, την ομάδα του και "εργοστασιακή" υποστήριξη? (KOVE MOTO will provide a 450 RALLY EX for Mason, along with motorcycle accessories) .
    Ουσιαστικά μια ιδιωτική ομάδα και προσέφερε δωρεάν δεδομένα, που το εργοστάσιο δεν θα είχε την δυνατότητα να αντλήσει από τους οδηγούς του.

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Εν τω μεταξύ η Hero που κατά βάση βγάζει κάτι ηλεκτρικά χαμηλού κυβισμού πήγαινε πολύ καλά μέχρι ένα σημείο, δεν ξέρω τι έκανε στο τέλος.
    Η δεύτερη παγκοσμίως σε κομμάτια πίσω από την Honda, τρίτη παγκοσμίως σε έσοδα πίσω από honda και Yamaha.
    Δεύτερη στο dakar ανάμεσα στο κοπάδι των honda και ΚΤΜ.

  11. #41
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Η δεύτερη παγκοσμίως σε κομμάτια πίσω από την Honda, τρίτη παγκοσμίως σε έσοδα πίσω από honda και Yamaha.
    Δεύτερη στο dakar ανάμεσα στο κοπάδι των honda και ΚΤΜ.

    Εντυπωσιακή η 2η θέση στο Dakar αλλά η 2η παγκοσμίως σε κομμάτια πίσω από τη Honda και 3η σε έσοδα? Μιας και έχω δικό μου άνθρωπο που δούλευε στη Hero δεν ισχύει. Μάλιστα συντηρείται από Sugar dadies και το μπιστόλι βρίσκεται προ των πυλών! Το μαθαίνετε πρώτοι εδώ στο Moto!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Εντυπωσιακή η 2η θέση στο Dakar αλλά η 2η παγκοσμίως σε κομμάτια πίσω από τη Honda και 3η σε έσοδα? Μιας και έχω δικό μου άνθρωπο που δούλευε στη Hero δεν ισχύει. Μάλιστα συντηρείται από Sugar dadies και το μπιστόλι βρίσκεται προ των πυλών! Το μαθαίνετε πρώτοι εδώ στο Moto!
    Νομίζω ότι είναι σχετικά εύκολα πράγματα να τα διαπιστώσει ο καθένας χωρίς να έχει άνθρωπο που να δουλεύει εκεί.

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Δεν καταλαβαίνω την "κακιά τη λύσσα" με την ΚΟVΕ.

    Δεν το έχω παρακολουθήσει από τόσο κοντά, αλλά δυσκολεύομαι να πιστέψω ότι η KOVE, έχει τόσο δυνατό τμήμα marketing και τέτοιο μπάτζετ, ώστε να επηρεάσει τον ειδικό τύπο.

    Νομίζω ότι πιο πολύ είναι ο "διακαής πόθος" κάποιων ρομαντικών, να νικήσει το αουτσάιντερ, ο Δαβίδ να νικήσει τον Γολιάθ, τα "παλτά" της Εθνικής να πάρουν Euro κλπ.

    Εγώ τους δίνω ένα respect σε σχέση με τους άλλους Κινέζους (και με μερικούς Ιάπωνες και Ευρωπαίους), γιατί αναπτύσσουν χωμάτινο μηχανάκι, με στοχοπρωσήλωση στους αγώνες αποκλειστικά και τελευταία είδα ότι βγάλανε ΜΧ 250 και σύντομα και 450.
    Χωμάτινο, αγωνιστικό για να βγάλεις θέλει @@.
    Δεν είναι κομιουτεράκια 500/750, scramblerάκια, καφεδάκια, adventurάκια, loncinακι Ι2 με μπλίκι μπλίκι και από δω παν και οι άλλοι.

    ΟΚ φάγανε ταπεινωτική ήττα, συντριβή, νοκαούτ whatever, αν είναι μάγκες θα σηκωθούν και θα ξανά μπούν για τον επόμενο γύρο.

    Και η εθνική κάθε φορά βάζει στόχο να πάει μουντιάλ (και γελάνε τα σημαιάκια από τα κορνερ),αλλά λέμε "δεν πειράζει την επόμενη φορά τα λιοντάρια μας θα τα καταφέρουν"

    Μακάρι να ήταν όλοι οι Κινέζοι έτσι και με αγωνιστικά χωμάτινα και με κλιπονάτα κλπ, αντί να βάζουν το ίδιο 500άρι και σε καροτσάκι super maarket.
    Τελευταία τροποποίηση από SeniorCanardo; 22/01/2024 στις 16:59.
    Oldfarts never die

  14. #44
    Aυτο !

    Θυμαστε ποσα χρονια παλευε η χοντα να παρει ντακαρ και τους εκανε η κτμ το 1,2,3 και μενενε μ@λ@κες ??

    Δηλ οποιος σοβαρος ανθρωπος εχει σκοπο να παρει το 450 ,θα το μετανιωσει λογω αποτελεσματων στο ντακαρ ?
    Τελευταία τροποποίηση από Lioulios; 22/01/2024 στις 19:34.

  15. #45
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Έχει κανείς αποτελέσματα ανά μάρκα μοτό.;;;;Για να δούμε αν κάποιες βαρυγδουπες εταιρείες,που πουλάνε ον οφ μοντέλα και πανάκριβα κι όλας ,είχαν καμμιά συμμετοχή εργοστασιακή(όχι ερασιτεχνική) γιατί πολύ κράξιμο έφαγε η νεοπαγης kove αδίκως κατά εμέ.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Fantic XEF 450 Rally
    από lleonidas στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2022, 10:55
  2. 2023 KTM 450 Rally Replica
    από doctor_john στο forum KTM
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2022, 12:46
  3. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 25/01/2019, 13:34
  4. WRC - Rally Cyprus
    από Electra στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2004, 11:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF