Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 42 από 42

Θέμα: Δίπλωμα οδήγησης στα 16 και ποιός έχει ευθύνη για τυχόν παραβιάσης και ατυχήματα.

  1. #31
    Νέο μέλος Το avatar του/της gabri
    Εγγραφή
    09/10/2023
    Μηνύματα
    21
    Στην επιστροφή όμως?
    (βλέπε ανηφόρα!)

  2. #32
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Είναι διαχειρίσιμο όλο το δίκτυο, μην τρομάζουμε με την ((ανηφόρα)). Τα setup που έχουν τα ποδήλατα (δρόμου) πλέον καλύπτουν τα πάντα.

    Θα κάνεις 1,5 λεπτό / 1 km στην κατηφόρα, 2,5-3,5 στην επιστροφή.
    Δεν φαίνεται καλά σαν νούμερα αλλά περνάς τόσο καλά,φτάνεις με καθαρό κεφάλι, νιώθεις καλά όλη μέρα.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctor_john Προβολή μηνύματος
    Είναι διαχειρίσιμο όλο το δίκτυο, μην τρομάζουμε με την ((ανηφόρα)). Τα setup που έχουν τα ποδήλατα (δρόμου) πλέον καλύπτουν τα πάντα.

    Θα κάνεις 1,5 λεπτό / 1 km στην κατηφόρα, 2,5-3,5 στην επιστροφή.
    Δεν φαίνεται καλά σαν νούμερα αλλά περνάς τόσο καλά,φτάνεις με καθαρό κεφάλι, νιώθεις καλά όλη μέρα.
    Εσυ καλα τα λες αλλα εχεις απεναντι σου 16 χρονων παιδι. Ποδηλατο κανει απο τα 4, τωρα θελει μηχανακι... Εφηβεια βλεπεις, βιαζονται ολα να μεγαλωσουν.

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    603
    εγω γιατι νομιζω οτι στα 16 μπορεις να βγαλεις διπλωμα αλλα πρεπει να συνοδευεσαι παντα με καποιον που εχει διπλωμα ηδη και ειναι πανω απο 18?

    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    624
    Οχι για 50 κυβικα. Στα 17 βγαζεις για αυτοκινητο με υποχρεωση να συνοδευεσαι απο καποιον με τουλαχιστον πενταετη κατοχη αδειας οδηγησης

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της yannis24
    Εγγραφή
    21/02/2005
    Μηνύματα
    603
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PaNick67 Προβολή μηνύματος
    Οχι για 50 κυβικα. Στα 17 βγαζεις για αυτοκινητο με υποχρεωση να συνοδευεσαι απο καποιον με τουλαχιστον πενταετη κατοχη αδειας οδηγησης
    ειχα καταλαβει το ολο νημα απο την αρχη λαθος !!
    Νομιζα οτι ο φιλος μιλαει για αμαξι !!


    «Αυτούς που χόρευαν τους είπαν τρελούς εκείνοι που δεν μπορούσαν να ακούσουν την μουσική»

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.460
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimmanoukas Προβολή μηνύματος
    Οι κατηφόρες αντιλαμβάνεσαι ότι στην επιστροφή αλλάζουν κλίση έτσι?

    Επίσης, εάν έχεις κάποιον γνωστό αλλά με την άδεια των γονέων σου και με τον κατάλληλο εξοπλισμό, προσπάθησε να κάνεις ως συνεπιβάτης τη διαδρομή για να πάρεις μια ιδέα γιατί πράγμα μιλάμε.

    μας γ@μησες..........χαχαχαχαχα

  8. #38
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2023
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Mixahlidhs Προβολή μηνύματος
    Εννοειτε πάντα κράνος, αυτό μου έχει γίνει μάθημα εδώ και πολλά χρόνια διότι είχα ένα πολύ σοβαρό τροχάιο με τον πατέρα μου (πλέον συγχωρεμένος) και δεν φορούσαμε κράνος, και απο τότε πάντα βάζω κράνος γιατί πράγματι σώζει ζωές.
    Συλλυπητήρια για την απώλεια του πατέρα σου, πρώτα από όλα. Αν ισχύει αυτό που πιστεύω, μάλλον η μητέρα σου προσπαθεί να σε προστατεύσει παρά να αποφύγει να τρέχει στα δικαστήρια....

    Μέχρι να ενηλικιωθείς και για να συνδυάσεις τη μετακίνηση με την άσκηση, γιατί δεν σκέφτεσαι ένα ηλεκτρικό ποδήλατο αντί για ένα μηχανάκι; Δεν θα χρειαστείς δίπλωμα οδήγησης και θα έχεις την υποβοήθηση της ηλ. ενέργειας
    αντί για μοτέρ εσωτερικής καύσης. Αλλά ότι και να επιλέξεις, ακόμα και για ηλ. ποδήλατο, πάντα εξοπλισμό (εντάξει, μην βάζεις ολόσωμη δερμάτινη στολή! Ένα κρανάκι, γάντια και επιγονατίδες / επιαγκωνίδες).

  9. #39
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kornillios Προβολή μηνύματος
    ...
    Μέχρι να ενηλικιωθείς και για να συνδυάσεις τη μετακίνηση με την άσκηση, γιατί δεν σκέφτεσαι ένα ηλεκτρικό ποδήλατο αντί για ένα μηχανάκι; Δεν θα χρειαστείς δίπλωμα οδήγησης και θα έχεις την υποβοήθηση της ηλ. ενέργειας
    αντί για μοτέρ εσωτερικής καύσης. Αλλά ότι και να επιλέξεις, ακόμα και για ηλ. ποδήλατο, πάντα εξοπλισμό (εντάξει, μην βάζεις ολόσωμη δερμάτινη στολή! Ένα κρανάκι, γάντια και επιγονατίδες / επιαγκωνίδες).
    Την γκομενα που θα την βαλει ρε συ...?
    Θα κανει ορθοπεταλια αυτος και αυτη στη σελα?


    Παρε ενα 50αρακι και φορα κρανος/μπουφαν , κανα μποτακι (λεμε τωρα γιατι κ εμεις υπηρξαμε 16-17-18) ωστε να ψηθεις.
    Οταν μπορεσεις και εχεις μαζεψει εμπειρια (και τουμπες λογικα) πας παραπανω.
    Ride(s) the wind of change...

  10. #40
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    12/09/2023
    Μηνύματα
    50
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Την γκομενα που θα την βαλει ρε συ...?
    Θα κανει ορθοπεταλια αυτος και αυτη στη σελα?


    Παρε ενα 50αρακι και φορα κρανος/μπουφαν , κανα μποτακι (λεμε τωρα γιατι κ εμεις υπηρξαμε 16-17-18) ωστε να ψηθεις.
    Οταν μπορεσεις και εχεις μαζεψει εμπειρια (και τουμπες λογικα) πας παραπανω.
    Μπορεί να πάρει κάτι τέτοιο αν θέλει δικάβαλο! Αλλιώς αν δεν της αρέσει της κυρίας ας πάρει εκείνη το ΚΤΕΛ!

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Capture.jpg 
Προβολές:	68 
Μέγεθος:	24,3 KB 
ID:	448328

    Πάντως αν επιμένει η μητέρα του να μην δώσει την συγκατάθεση της, νομίζω πως είναι η έσχατη επιλογή.

  11. #41
    Νέο μέλος Το avatar του/της Mixahlidhs
    Εγγραφή
    21/11/2023
    Μηνύματα
    11
    Λοιπόν καλησπέρα σε όλους, σας ευχαριστώ όλους σας θερμά για της απαντήσεις και το ενδιαφέρον σας.

    Τελικά μετά απο πολύ σκέψη με τον εαυτό μου αποφάσισα οτι αντί να χαροπαλεύω με την μητέρα μου και να προσπαθώ να την πείσω οτι θα είμαι υπέφθηνος στον δρόμο και όλα αυτά καλύτερα θα είναι να περιμένω 1,5 χρόνο ακόμα (που μεταξύ μας δεν ειναι πολύ)
    μέχρι να ενηλικιωθώ και να βγάλω κατευθείαν δίπλωμα για αυτοκίνητο και Α1, τώρα με το σχολείο και με τα λεωφορεία και το οτι πρέπει να ξυπνάω 6:30 το πρωί απλά θα κάνω υπομονή όπως κάνω τόσα χρόνια άλλωστε.

    Ξανά ευχαριστώ σε όλους για το ενδιαφέρον και που ανεχτήκατε τα ορθογραφικά μου λόγου δυσλεξία να έιστε υγιείς όλοι σας και εύχομαι να μην πεθάνει ποτέ η "κάβλα σας" για τα μηχανάκια - μηχανές.
    Το ξέρω ότι είμαι ανορθόγραφος, έχω δυσλεξία...

  12. #42
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Άντε με το καλό.

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2011, 16:49
  2. Δίπλωμα μοτοσυκλέτας στα 18 και επιλογή μοτοσυκλέτας....Βοήθεια!
    από Metalocalypse στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2011, 13:32
  3. Ποιος εχει τιπς για τοσκανη?
    από urban στο forum Πληροφορίες
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/07/2009, 10:06
  4. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/06/2007, 12:01
  5. Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 23/01/2006, 17:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF