Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 52 από 52

Θέμα: V-STROM 650 του 21-22 ή V-STROM 1000 του 19 ή BMW F750GS του 19-20 ???

  1. #46
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Taz Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστώ πολύ.
    Έχει σταμπιλιζατερ τιμονιού και είναι γενικά πολύ σταθερό μηχανάκι ακόμα και στα +200 κοντερατης τελικής.
    Τώρα δεν ξέρω πως θα ήταν χωρίς αυτό αλλά αντίθετα με αλλά μηχανάκια δεν έχει αυτή τη νωθρότητα στην αλλαγή πορείας που μερικές φορές προσδίδει το σταμπιλιζατερ.
    Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως έχω ερωτευτεί τις ηλεκτρονικές αναρτήσεις. Μπορεί να μην δουλεύουν όπως ένα καλό σετ ohlins, αλλά η δυνατότητα να το έχεις σουμιε στην πόλη με τις λακούβες και με το πάτημα ενός κουμπιού να σφίγγει η ανάρτηση για στροφιλίκια είναι ανεκτίμητη.
    πρέπει όντως να είναι μεγάλη ευκολία!

    αν χρειαστώ καμία πληροφορία μετά τις γιορτές που θα ασχοληθώ πιο σοβαρά μπορεί να σου στείλω και κανένα πμ...
    και όταν τη βγάλεις για πούλημα μη με ξεχάσεις!

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/09/2016
    Μηνύματα
    7
    Η αναβαθμιση ειναι τα περισσότερσ κυβικα θα γουσταρεις οταν την καβαλας και θα σε παει σε μακρινους προορισμους πιο ξεκουραστα και ειδικα φορτωμενο και δικαβαλο
    Τα εξοδα ειναι τα ιδια με το bmw ισως και λιγοτερα και εχει εναν απο τους πιο αξιοπιστους κινητηρες της αγορας Σε μικροτερα κυβικα θα ξενερωσης γρηγορα μιας και εχεις το τρεισερ για να μην σου πω μολις περασουν 4 μηνες συμβιωσης με το πενφε ισως αναπολισης τον σπιρτοζικο κινητηρα του τρεισερ

  3. #48
    Μέλος
    Εγγραφή
    03/08/2019
    Μηνύματα
    124
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από di koukos Προβολή μηνύματος
    Η αναβαθμιση ειναι τα περισσότερσ κυβικα θα γουσταρεις οταν την καβαλας και θα σε παει σε μακρινους προορισμους πιο ξεκουραστα και ειδικα φορτωμενο και δικαβαλο
    Τα εξοδα ειναι τα ιδια με το bmw ισως και λιγοτερα και εχει εναν απο τους πιο αξιοπιστους κινητηρες της αγορας Σε μικροτερα κυβικα θα ξενερωσης γρηγορα μιας και εχεις το τρεισερ για να μην σου πω μολις περασουν 4 μηνες συμβιωσης με το πενφε ισως αναπολισης τον σπιρτοζικο κινητηρα του τρεισερ
    άρα ψηφίζεις το vstrom το 1000?

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Taz Προβολή μηνύματος
    Θα έλεγα μετά τα 150χαω αρχίζουν και γίνονται αισθητοί κυρίως στα πόδια.
    Σε σχέση με CF Moto 800 Explore φίλου μου είναι ελάχιστοι και μόλις ξανακαβάλησα το δικό μου μου φάνηκε σαν να έχει 6κυλινδρο σε σειρά

  5. #50
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Taz Προβολή μηνύματος
    Επίσης ξέχασα να αναφέρω πως έχω ερωτευτεί τις ηλεκτρονικές αναρτήσεις. Μπορεί να μην δουλεύουν όπως ένα καλό σετ ohlins, αλλά η δυνατότητα να το έχεις σουμιε στην πόλη με τις λακούβες και με το πάτημα ενός κουμπιού να σφίγγει η ανάρτηση για στροφιλίκια είναι ανεκτίμητη.
    Έχω την εντύπωση πως γενικώς αυτό που ρυθμίζεται από την ηλεκτρονική διαχείρηση είναι η προφορτιση ελατηρίου μπροστά και πίσω
    Με τις ρυθμίσεις επαναφοράς (και συμπίεσης αν υπάρχει) να γίνονται χειροκίνητα
    Τι λέει το μανιουαλ για στο δικό σου;

  6. #51
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/03/2022
    Μηνύματα
    57
    Στο F750GS ρυθμίζεται μόνο το πίσω.
    Η ρύθμιση αφορά απόσβεση συμπίεσης και επαναφοράς, προφόρτιση αλλά και αλλαγή της σταθεράς k του ελατηρίου ( το επιτυγχάνει με ένα ελαστομερες που λειτουργεί παράλληλα με το ελατήριο, για λεπτομέρειες δες εδώ https://www.bmw-motorrad.co.za/en/en...sa-esatwo.html ).

    Η αλλαγή απόσβεσης γίνεται και εν κινήσει οι άλλες ρυθμίσεις μόνο σε στάση.
    Τελευταία τροποποίηση από Taz; 29/11/2023 στις 22:16.

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/09/2016
    Μηνύματα
    7
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από jimsakpt3 Προβολή μηνύματος
    άρα ψηφίζεις το vstrom το 1000?
    Το θεμα ειναι πιο σου αρεσει εσενα και πιο γουσταρεις να καβαλας Το στρωμα το 1000 το θεωρω πιο safe επιλογη γιατι ειναι πιο δυνατο απο τα αλλα και θα κανεις πιο ξεκουραστα ταξιδια δικαβαλος και φορτωμενος

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. ΚΛΟΠΗ V-STROM 650 2010 21/5/2016 ΑΝΩ ΠΑΤΗΣΙΑ
    από spive82 στο forum Κλοπές
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 23/05/2016, 22:31
  2. γνώμες για το ABS του V-Strom 650
    από Skakinen στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 08/11/2007, 11:43
  3. Θόρυβος από το μπροστινό του v-strom 650 (5 threads in one)
    από makaronachis στο forum Suzuki V-Strom series
    Απαντήσεις: 262
    Τελευταίο μήνυμα: 31/08/2007, 15:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF