Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910
Προβολή αποτελεσμάτων 136 έως 149 από 149

Θέμα: Ειναι τυχη ειναι ατυχια ειναι σιγουρα ταλαιπωρια.

  1. #136
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Υπομονή τον έφαγες τον γάιδαρο, βέβαια η ουρά είναι πάντα πιο δύσκολη.

    Δες το και αλλιώς το Πάσχα θα είναι λογικά έτοιμο για γυροβολίες και μέχρι τότε βγάζεις και καμιά βόλτα το "σουτιενάκι", που το είχες "παραμελήσει".


    Από την άλλη τους βλέπω εδώ μέσα που αγχώνονται με τα κινέζικα, μήπως και καθυστερούν τα ανταλλακτικά και η ντουκατάρα με ψαρόβαρκα να το έστελνε, θα είχε φτάσει 3 φορές μέχρι τώρα.
    Oldfarts never die

  2. #137
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Υπομονή Mike, ήταν δύσκολη περίοδος αυτή και στις δύο χώρες. Κακώς δεν σε ενημέρωσαν ..
    Προσπάθησε να το δεις πως βοηθάς ένα κατάστημα της πόλης σου ..

  3. #138
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Υπομονή τον έφαγες τον γάιδαρο, βέβαια η ουρά είναι πάντα πιο δύσκολη.

    Δες το και αλλιώς το Πάσχα θα είναι λογικά έτοιμο για γυροβολίες και μέχρι τότε βγάζεις και καμιά βόλτα το "σουτιενάκι", που το είχες "παραμελήσει".


    Από την άλλη τους βλέπω εδώ μέσα που αγχώνονται με τα κινέζικα, μήπως και καθυστερούν τα ανταλλακτικά και η ντουκατάρα με ψαρόβαρκα να το έστελνε, θα είχε φτάσει 3 φορές μέχρι τώρα.
    φιλε μαρεσει που νομιζα οτι θα παρω τη μηχανη τελη Γεναρη
    Μιλάμε για τέλη Μαιου και βλεπουμε.
    Και σκεφτομουν και για την ετησια οχι τιποτα

  4. #139
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    φιλε μαρεσει που νομιζα οτι θα παρω τη μηχανη τελη Γεναρη
    Μιλάμε για τέλη Μαιου και βλεπουμε.
    Και σκεφτομουν και για την ετησια οχι τιποτα
    το 675 θα είναι ό,τι πρέπει για τις διαδρομές αυτές

  5. #140
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dumutrus
    Εγγραφή
    02/07/2017
    Μηνύματα
    518
    Υπομονή Μιχάλη όλα καλά θα πάνε και την ετήσια πρώτα ο Θεός θα προλάβεις.
    Οποιος σου πεί ότι δεν γίνεται απάντα του, κοίτα να μαθαίνεις.

  6. #141
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.068
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Από την άλλη τους βλέπω εδώ μέσα που αγχώνονται με τα κινέζικα, μήπως και καθυστερούν τα ανταλλακτικά και η ντουκατάρα με ψαρόβαρκα να το έστελνε, θα είχε φτάσει 3 φορές μέχρι τώρα.
    Τα ιταλικα ειναι premium,και εχουν χαρακτηρα,που δικαιολογει την αργοπορια.
    Τα κιτρινιαρικα οχι.

    Απ την αλλη,παλι καλα,σκεψου η ΙΤΑΛΙΑ να ηταν μακρυα οσο η ΚΙΝΑ.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  7. #142
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από panavour Προβολή μηνύματος
    Τα ιταλικα ειναι premium,και εχουν χαρακτηρα,που δικαιολογει την αργοπορια.
    Τα κιτρινιαρικα οχι.

    Απ την αλλη,παλι καλα,σκεψου η ΙΤΑΛΙΑ να ηταν μακρυα οσο η ΚΙΝΑ.
    Τριχες κατσαρες ειναι ,και εγω στην αρχη ειχα θαμπωθει.
    Ρε φιλε λεω εστειλα μυνημα το πρωι και με παιρνουν τηλεφωνο το απογευμα?
    Βαζουν απλά μια κοπέλα που σου λεει οτι κοιταμε το θεμα σου και θαμπωνεσαι με την εξυπηρετηση.
    Εμενα μου ειπαν σημερα οτι εχει φτιαχτει το πλαισιο και θελει αλλο ενα μηνα να χτυπηθουν τα νουμερα.
    Αν ομως ηταν καποιος πονηρεμενος θα μπορουσε να πει ,ποιος μου λεει οτι δεν καναν τιποτα τοσο καιρο και
    απλα επειδη τους πιεσαμε ,ειπαν τωρα να χτυπησουν τα νουμερα σε ενα πλαισιο που ηταν ηδη σε στοκ?
    Θα μου πεις ολα εικασιες ειναι γιατι οποιος εχει το πεπονι εχει και το μαχαιρι.
    Τουλαχιστον ειναι ολοι ευγενικοι αυτο το αναγνωριζω.

  8. #143
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Μετά απο ενα σωρο emails με πηραν τηλεφωνο απο την Ducati για να μου πουν οτι το πλαισιο θα παραδοθει ως τις 20 απριλιου.
    Και ρωταω ευλογα γιατι μου ειπατε παιδια 25 με 30 εργασιμες απο τις αρχες Γεναρη και δεν μου ειπατε 3 με 4 μηνες?
    Δηλαδη εγω τωρα που εχω πληρωσει ασφαλεια και τελη κυκλοφοριας για ενα μηχανακι σε ακινησια απο το Νοεμβριο ,που εχω πληρωσει προκαταβολη στο συνεργειο απο το
    Γεναρη ,που εχω ενα καρο εξοδα και δεν εχω παρει φραγκο ακομα απο την ασφαλιστικη τι ειμαι?
    Κοροιδο? Μαλακας?,Ηλιθιος?
    Μαλλον και τα 3
    Υπομονή Μιχάλη …
    Απορία , η άδεια δεν θα πρέπει να επανεκδοθεί με το νέο πλαίσιο ή θα γίνει τροποποίηση της παλιάς ;
    where was Gondor when the Westfold fell?

  9. #144
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    κανείς δε μπορεί να ξέρει τι ακριβώς συμβαίνει.
    πάντως κανένα εργοστάσιο δε κρατάει στοκ γιατί είναι assets και κοστίζουν. Οπότε το πιθανότερο είναι είχε να δοθεί παραγγελία απο την ducati στον προμηθευτή τους που τους το κατασκευάζει. Τώρα ποσο χρόνο να τους έδωσε παιζει....γιατί ΑΝ κατασκευάζει 1000δες κομμάτια σε καλούπια για διάφορες εταιρείες και πρέπει να αλλάξει την γραμμή για να φτιάξει ένα τεμάχιο είναι ένα θέμα..

    επίσης η παλαιότητα παίζει και αυτή τον ρόλο της, όταν δε μιλάμε για ένα μηχανικό τμήμα του κινητήρα που θα υπάρχουν λόγω κίνησης κάποια κομμάτια.. Και δε θα θέλει τόσο χρόνο για να βρεθεί.

    Πάρτο χαλαρά γιατί μηχανάκι έχεις και το ντουμπλάρει άνετα, απλώς όπως είπαμε παλαιότερα μιας και είσαι της πρακτικότητας, ένα φλατ τιμόνι θέλει πάνω απο την τιμονόπλακα και θα γίνει άνετο και καθημερινό.
    Το μοτέρ πάντως χουρχουρίζει υγεία απο αυτό που άκουσα την κυριακή.

    Ετοιμο για λίμνη πλαστήρα, αντε με ένα πλύσιμο και τσαμάκωμα τα φλασάκια
    you rise you fall you're down then you rise again

  10. #145
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Υπομονή Μιχάλη …
    Απορία , η άδεια δεν θα πρέπει να επανεκδοθεί με το νέο πλαίσιο ή θα γίνει τροποποίηση της παλιάς ;
    Οχι δεν χρειαζεται κατι ,αν ολα πανε καλα και τα νουμερα εινα αυτα της αδειας,θα ειναι σαν να μην αλλαχτηκε ποτε το πλαισιο.
    Θα φαινεται απλα ενα μηχανακι 16 ετων με ενα υποπτα καινουριο πλαισιο

  11. #146
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    κανείς δε μπορεί να ξέρει τι ακριβώς συμβαίνει.
    πάντως κανένα εργοστάσιο δε κρατάει στοκ γιατί είναι assets και κοστίζουν. Οπότε το πιθανότερο είναι είχε να δοθεί παραγγελία απο την ducati στον προμηθευτή τους που τους το κατασκευάζει. Τώρα ποσο χρόνο να τους έδωσε παιζει....γιατί ΑΝ κατασκευάζει 1000δες κομμάτια σε καλούπια για διάφορες εταιρείες και πρέπει να αλλάξει την γραμμή για να φτιάξει ένα τεμάχιο είναι ένα θέμα..

    επίσης η παλαιότητα παίζει και αυτή τον ρόλο της, όταν δε μιλάμε για ένα μηχανικό τμήμα του κινητήρα που θα υπάρχουν λόγω κίνησης κάποια κομμάτια.. Και δε θα θέλει τόσο χρόνο για να βρεθεί.

    Πάρτο χαλαρά γιατί μηχανάκι έχεις και το ντουμπλάρει άνετα, απλώς όπως είπαμε παλαιότερα μιας και είσαι της πρακτικότητας, ένα φλατ τιμόνι θέλει πάνω απο την τιμονόπλακα και θα γίνει άνετο και καθημερινό.
    Το μοτέρ πάντως χουρχουρίζει υγεία απο αυτό που άκουσα την κυριακή.

    Ετοιμο για λίμνη πλαστήρα, αντε με ένα πλύσιμο και τσαμάκωμα τα φλασάκια
    Χρησταρα εισα δυναμη και εγω θελω να σουλουπωσω το triumph αλλα να παρω πρωτα κατι απο την ασφαλιστικη.

  12. #147
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Τριχες κατσαρες ειναι ,και εγω στην αρχη ειχα θαμπωθει.
    Ρε φιλε λεω εστειλα μυνημα το πρωι και με παιρνουν τηλεφωνο το απογευμα?
    Βαζουν απλά μια κοπέλα που σου λεει οτι κοιταμε το θεμα σου και θαμπωνεσαι με την εξυπηρετηση.
    Εμενα μου ειπαν σημερα οτι εχει φτιαχτει το πλαισιο και θελει αλλο ενα μηνα να χτυπηθουν τα νουμερα.
    Αν ομως ηταν καποιος πονηρεμενος θα μπορουσε να πει ,ποιος μου λεει οτι δεν καναν τιποτα τοσο καιρο και
    απλα επειδη τους πιεσαμε ,ειπαν τωρα να χτυπησουν τα νουμερα σε ενα πλαισιο που ηταν ηδη σε στοκ?
    Θα μου πεις ολα εικασιες ειναι γιατι οποιος εχει το πεπονι εχει και το μαχαιρι.
    Τουλαχιστον ειναι ολοι ευγενικοι αυτο το αναγνωριζω.
    Δεν στο έδωσαν γραπτώς όμως.

    Είναι αρκετά δύσκολο για μια εταιρεία να σου κόψει απόδειξη 1000+ το Δεκέμβριο.
    Σήμερα ρώτησαν, τους είπαν υπάρχει και θα είναι έτοιμο το ταμπελάκι σε καμιά εβδομάδα.

    Υπάρχει και τρόπος να δεις πόσο καιρό είναι ραμμένο οτιδήποτε από ανθρακούχο χάλυβα
    αλλά εφόσον σε εξυπηρετεί να το πάρεις από αυτούς και δεν έχεις γραπτά..


    Η διαδικασία σύνθεσης με σωλήνες συνήθως γίνεται με καλίμπρες, μία ή περισσότερες ανάλογα πως εξυπηρετεί
    τον έλεγχο στην παραγωγή του.

    Πλαίσια που χρησιμοποιούνται σε ολόκληρη την σειρά μοντέλων και καλύπτονται από εργοστασιακή αντικατάσταση
    είναι φυσιολογικό να στοκάρονται στον κατασκευαστή εφόσον κοστίζουν σε χρόνο κατασκευής κατά παραγγελία.

  13. #148
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Πάει, χάλασαν και οι Ιταλοί...
    Στο τέλος θα παραδώσουν το πλαίσιο με χτυπημένα τα νούμερα σου, στον ίδιο χρόνο που χρειάζονται οι Κινέζοι να παραδώσουν μια βίδα...

  14. #149
    Μέλος
    Εγγραφή
    12/10/2016
    Μηνύματα
    106
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rainmike Προβολή μηνύματος
    Μετά απο ενα σωρο emails με πηραν τηλεφωνο απο την Ducati για να μου πουν οτι το πλαισιο θα παραδοθει ως τις 20 απριλιου.
    Και ρωταω ευλογα γιατι μου ειπατε παιδια 25 με 30 εργασιμες απο τις αρχες Γεναρη και δεν μου ειπατε 3 με 4 μηνες?
    Δηλαδη εγω τωρα που εχω πληρωσει ασφαλεια και τελη κυκλοφοριας για ενα μηχανακι σε ακινησια απο το Νοεμβριο ,που εχω πληρωσει προκαταβολη στο συνεργειο απο το
    Γεναρη ,που εχω ενα καρο εξοδα και δεν εχω παρει φραγκο ακομα απο την ασφαλιστικη τι ειμαι?
    Κοροιδο? Μαλακας?,Ηλιθιος?
    Μαλλον και τα 3
    Είμαι κι εγώ στην ίδια φάση με σένα φίλε και σε καταλαβαίνω απόλυτα
    Απλά εγώ έχω δηλώσει ακινησία στη μηχανή και έχω γλυτώσει τα τέλη για τώρα.
    Επίσης δεν έχω δώσει ακόμα κάποια χρήματα για επισκευή και θα δω αν μπορώ να κάνω εξουσιοδότηση στο συνεργείο για αυτό, επειδή ο κουνιάδος μου σε ανάλογη περίπτωση του είπαν , φτιάξτε εσείς τη ζημιά αφού χρειάζεστε και βιάζεστε το αυτοκίνητο και θα αποζημίωθητε μετά
    Μετά όμως τού είπαν χωρίς να τον ενημερώσει το συνεργείο,ότι θα σας δοθούν τα μισά χρήματα λόγο παλαιότητας......

    Αυτά και καλή δύναμη σε όλους μας

Σελίδα 10 από 10 ΠρώτοΠρώτο ... 5678910

Παρόμοια θέματα

  1. ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΗ...
    από giospy στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2010, 15:25
  2. καποιοι είναι... κάποιοι λένε ότι είναι....
    από adam_tsouk στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 17/04/2006, 17:47
  3. ΑΤΥΧΙΑ ΕΙΝΑΙ.... (help Pleaseeee....)
    από sub_zero στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 14/03/2006, 15:43
  4. Δεν ξέρω αν ειναι αληθινό κουλό όμως είναι
    από asprogerakatos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2004, 14:10
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 22/07/2004, 05:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF