Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 23 από 23

Θέμα: Δίλημμα για αγορά μικρής μοτό

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.146
    Voge rally?

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    22/11/2022
    Μηνύματα
    302
    Είναι λίγο κατσίκι...θα τον βολεψει?
    Είναι και στενή η σέλα του για συνεπιβάτη

  3. #18
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yianband Προβολή μηνύματος
    Παιδιά, ο SeniorCanardo έπιασε το σκεπτικό μου. Το SV το κρατάω! Θέλω ένα μικρό, μανιτζέβελο, οικονομικό, μηχανάκι. Όχι σκούτερ, δώσαμε. Σε καμιά δεκαετία που δε θα μπορώ να σηκώσω το πόδι πάνω από τη σέλα, εντάξει! Τα Voge 300 ac/acx πολύ όμορφα, αλλά με τέτοιες σέλες η κρεβατομουρμούρα είναι εγγυημένη, οπότε απορρίπτονται. Εντός πόλης και στις διακοπές, 95% δικάβαλος. Δε με νοιάζει να πηγαίνω αργά με το 250άρι, γλιτώνω και την γκρίνια που τρώω με το SV όταν ξεδίνω και "τυχαίνει" να την έχω στην πίσω θέση. Το ΝΗ-Τ 300 είναι εκτός πλάνου καθώς το οδήγησα και δεν τα βρήκαμε καθόλου. Για το CRF θέλω σκαμπώ να ανέβω, αλλιώς ναι. Τα CF MOTO πολύ street και δε μου αρέσουν. Η "καψούρα" μου είναι το Brixton λόγω εμφάνισης κυρίως και ευκολίας σέρβις κατά δεύτερον. Έχει κανείς προσωπική εμπειρία από Brixton; Για το Benelli κάποιος; Στο οποίο περιέργως πατάω σχεδόν όλο το πόδι κάτω, παρά τα 835mm ύψους της σέλας του. Κούμπωσα καλά σε αυτό. Τέλος, για το 300 DS εκκρεμεί δοκιμή και το συζητάμε. Σας ευχαριστώ πολύ όλους για το χρόνο σας!
    Ωχ....



    Royal και από μένα εφόσον θες αντίστοιχης αισθητικής (και συντήρησης) εργαλείο. Εγώ, πάντως θα πήγαινα σε παπάκι για τα πολύ κοντινά και το SV για τα υπόλοιπα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Voge rally?
    Εδώ δεν φτάνει το παλικάρι το CRF και θα φτάνει το Rally;
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  4. #19
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2019
    Μηνύματα
    12
    Παπάκι ε; Δεν το είχα σκεφτεί, θα το επεξεργαστώ. Το Royal HNTR μου αρέσει πολύ, ΑΛΛΑ με 20 ίππους και σχεδόν 200 κιλά με τα υγρά πρέπει να είναι πιό αργό κι από το θάνατο. Άσε που ανεβαίνει πολύ ο λογαριασμός και απ΄ότι διαβάζω τα έχουν τα θεματάκια τους. Αλλά και ποιό δεν έχει στην τελική; Ίδωμεν. Benelli κανείς;

  5. #20

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2019
    Μηνύματα
    12
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lakisss Προβολή μηνύματος
    Ενδιαφέρον, ευχαριστώ. Η αντιπροσώπευση του Γκοργκόλη πάντως προβληματίζει απ΄όσα διαβάζω. Θα το ψάξω

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    660
    Φτιάχνεις πιο άνετη σέλα στο sv να φχαριστιεται και το αμόρε βόλτες και είσαι κομπλέ, ούτε ασφάλειες +σηματα+ συντήρηση κλπ έξτρα
    Και εγώ με το sv κυκλοφορώ καθημερινά
    Του ποζερα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

  8. #23
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από yianband Προβολή μηνύματος
    Παπάκι ε; Δεν το είχα σκεφτεί, θα το επεξεργαστώ. Το Royal HNTR μου αρέσει πολύ, ΑΛΛΑ με 20 ίππους και σχεδόν 200 κιλά με τα υγρά πρέπει να είναι πιό αργό κι από το θάνατο. Άσε που ανεβαίνει πολύ ο λογαριασμός και απ΄ότι διαβάζω τα έχουν τα θεματάκια τους. Αλλά και ποιό δεν έχει στην τελική; Ίδωμεν. Benelli κανείς;
    Είναι, είναι....

    Δεν αξίζει τα κόστη το να έχεις 2 μοτοσυκλέτες, ελαστικά, ασφάλειες, σέρβις, τυχόν ζημιές εις διπλούν μόνο και μόνο για τα γύρω της Αθήνας; μπα....
    Δώσε 2 χιλιάρικα, πάρε ένα παπί SYM VF 125 κούτα (το είχα και ξέρω πόσο καλό είναι) και χωματόδρομο θα κατέβεις χωρίς να σε νοιάζει. Θα με ευχαριστείς αργότερα....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Γνώμες για αγορά μτχ μοτο - MotoGuzzi breva ή BMW F650
    από dimdream στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 28/08/2016, 07:17
  2. βοηθεια για αγορα μοτο
    από tuku στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 31/05/2009, 14:26
  3. Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2009, 16:28
  4. Δανειο για αγορα μοτο;;;
    από lammadin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2005, 22:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF