Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 33

Θέμα: Φορτιστης μπαταριας!

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    104

    Φορτιστης μπαταριας!

    καλησπερα παιδια..Εχω ενα καζερ και κλασικα θεμα με τη μπαταρια(ξεφορτιζει συνεχεια)(και ειναι καινουργια κατι αλο φτεει)...Αλλα ε ιδα στο σκρουτζ οτι πουλαν φορτιστες απο 2.50ε!! εχει και με 5 και 10 κτλ....Για 12V γραφουνε...Κανουν δουλεια αυτοι ξερει κανεις?αξιζει να παρω εναν? και θα νε δυσκολο να τη φορτιζω μονος μου?Ξερει καποιος να μου πει?Ευχαριστω

  2. #2
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από γιωργο Προβολή μηνύματος
    καλησπερα παιδια..Εχω ενα καζερ και κλασικα θεμα με τη μπαταρια(ξεφορτιζει συνεχεια)(και ειναι καινουργια κατι αλο φτεει)...Αλλα ε ιδα στο σκρουτζ οτι πουλαν φορτιστες απο 2.50ε!! εχει και με 5 και 10 κτλ....Για 12V γραφουνε...Κανουν δουλεια αυτοι ξερει κανεις?αξιζει να παρω εναν? και θα νε δυσκολο να τη φορτιζω μονος μου?Ξερει καποιος να μου πει?Ευχαριστω
    Σε αυτές τις τιμές, μάλλον φωτιά θα πάρει η μπαταρία.... πάρε κάτι επώνυμο με 60-70 ευρώ π.χ. αυτόν να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο.....
    Από την άλλη, αν δεν θεραπεύσεις το πρόβλημα, δεν θα κάνεις δουλειά, σε βάθος χρόνου.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #3
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    εγώ πρόσφατα πήρα εναν noco (μελλοντικά μπορεί οπως λέει να φορτίσει και λιθίου).
    https://www.skroutz.gr/s/21860942/No...tou-6-12V.html
    you rise you fall you're down then you rise again

  4. #4
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    245
    Βάλε το πολύμετρο στη κλίμακα mA, βγάλε τον θετικό πόλο της μπαταρίας και βάλε ανάμεσα το όργανο.
    Θα πρέπει να είναι 0.
    Αν δεν είναι, από κάπου έχεις διαρροή.
    Δεν θα λύσεις το πρόβλημα μόνο με έναν φορτιστή-συντηρητή.
    Προτείνω κι εγώ CTEK, σκύλος μαύρος.
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

  5. #5
    Νέο μέλος Το avatar του/της Ilias_83
    Εγγραφή
    18/06/2012
    Μηνύματα
    70
    CTEK CT5 και εδώ αρκετά χρόνια τώρα. Εξαιρετικός!
    No one told you when to run,
    you missed the starting gun

  6. #6
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    CTEK MXS 5.0 έχω εγώ. Έχει βγάλει τα λεφτά του στο πολλαπλάσιο με άπειρες χρήσεις σε μπαταρίες διαφόρων οχημάτων, αλλά αν είναι μόνο για το παπί μου φαίνεται υπερβολή.

    Με κάτι γύρω στα 20-25€ θα κάνεις τη δουλειά σου, αλλά δεν παίρνεις υποχρεωτικά και καλύτερο value for money.

  7. #7
    Νέο μέλος Το avatar του/της gabri
    Εγγραφή
    09/10/2023
    Μηνύματα
    21
    Μια χαρά κάνει την δουλειά του και
    ο Ultimate speed, αγορασμένος από
    τις προσφορές super market γνωστής
    αλυσίδας. Αξιοπρεπέστατος για τα
    χρήματα που κοστίζει.

  8. #8
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    104
    https://www.skroutz.gr/s/34514895/Sa...ou-12V-6A.html Αυτός βρε παιδιά με 10€!!κ λέει κ best seller μάλιστα?? LCD οθόνη! Όχι λετε??.. αυτός που μου προτείνετε έχει 90€!!δεν εχω τόσα ούτε τα μισα βασικά

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Αυτόν που έβαλες δεν τον ξέρω, εγώ έχω 2-3 λιντλίσιους του 20μπάλου.
    Τους βγάζει 2-3 φορές το χρόνο.

    Μια χαρά κάνουν την δουλειά τους, αν και η ποιότητα φαίνεται να πέφτει από χρόνο σε χρόνο και δεν συγκρίνονται με τους πολύ ακριβότερους που σου προτείνουν.
    Oldfarts never die

  10. #10
    Τι αρώτηξε; Το avatar του/της Acacius
    Εγγραφή
    21/01/2009
    Μηνύματα
    2.229
    Πολύ χαμηλή τιμή για να είναι της προκοπής, αλλά για να έχει τόσες καλές κριτικές μάλλον κάνει δουλειά, ειδικά αν το θέλεις για περιστασιακή χρήση. Εγώ απλά σε τέτοιο επίπεδο τιμής δε θα τον άφηνα για πολύ χωρίς επίβλεψη.

  11. #11
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από γιωργο Προβολή μηνύματος
    https://www.skroutz.gr/s/34514895/Sa...ou-12V-6A.html Αυτός βρε παιδιά με 10€!!κ λέει κ best seller μάλιστα?? LCD οθόνη! Όχι λετε??.. αυτός που μου προτείνετε έχει 90€!!δεν εχω τόσα ούτε τα μισα βασικά
    Αν από οχήματα έχεις μόνο το παπί, εγώ στην θέση σου θα αφηνα κατά μέρος τον φορτιστή (είναι too much για ένα παπί μόνο) και θα έψαχνα να βρώ το πρόβλημα.
    Διότι περί προβλήματος/διαρροής ρεύματος πρόκειται
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  12. #12
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.131
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Αν από οχήματα έχεις μόνο το παπί, εγώ στην θέση σου θα αφηνα κατά μέρος τον φορτιστή (είναι too much για ένα παπί μόνο) και θα έψαχνα να βρώ το πρόβλημα.
    Διότι περί προβλήματος/διαρροής ρεύματος πρόκειται

    Ακριβώς αυτό σκέφτηκα και γω, τα χρήματα που θα δώσει στον φορτιστή καλύτερα να τα δώσει στον ηλεκτρολόγο. Δεν έχει ουσία να φορτίζεις την μπαταρία εφόσον υπάρχει πρόβλημα... ίσως αποφύγεις και κανένα καλό βραχυκύκλωμα.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Μήπως να δεις αυτό το "κατι αλο φτεει" και μετά να κοιτάξεις για φορτιστή? Λέω εγώ τώρα
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  14. #14
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    104
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Ακριβώς αυτό σκέφτηκα και γω, τα χρήματα που θα δώσει στον φορτιστή καλύτερα να τα δώσει στον ηλεκτρολόγο. Δεν έχει ουσία να φορτίζεις την μπαταρία εφόσον υπάρχει πρόβλημα... ίσως αποφύγεις και κανένα καλό βραχυκύκλωμα.
    Ειναι το Καζεαρ του 2002 ρε παιδια οποιος το χει ξερει.ξεκινησα αλαζα μπαταριες εβαλα με 90ε με τζελ και αρχιδια και καλα η καλυτερη παλι σε ενα μηνα επεσε..μετα ανωρθβτη.τα ιδια..και εντελι κ "μαγκας"μαστορας αλλα και τυποσ που χε το ιδιο μοντελου μου πε πως ειναι τα πηνια αλλα δ θλει απλα καινουργια θελει να το παω σε'ειδικο"ηλκτρολογο που ξερι και βαζει καποια πατενταρισμενα..Για αυτο κ δεν"αντεχω"να τα ξανασκασω ...θα δοκιμασω αυτον του 20ικου και οτι γινει...ααα επισης...πρπει νατη βγαλω τη μπαταρια ετσι?δε γινετε να τη φωρτισω πανω?

  15. #15
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    245
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από γιωργο Προβολή μηνύματος
    Ειναι το Καζεαρ του 2002 ρε παιδια οποιος το χει ξερει.ξεκινησα αλαζα μπαταριες εβαλα με 90ε με τζελ και αρχιδια και καλα η καλυτερη παλι σε ενα μηνα επεσε..μετα ανωρθβτη.τα ιδια..και εντελι κ "μαγκας"μαστορας αλλα και τυποσ που χε το ιδιο μοντελου μου πε πως ειναι τα πηνια αλλα δ θλει απλα καινουργια θελει να το παω σε'ειδικο"ηλκτρολογο που ξερι και βαζει καποια πατενταρισμενα..Για αυτο κ δεν"αντεχω"να τα ξανασκασω ...θα δοκιμασω αυτον του 20ικου και οτι γινει...ααα επισης...πρπει νατη βγαλω τη μπαταρια ετσι?δε γινετε να τη φωρτισω πανω?
    Καλά και πατενταρισμένα πηνία από καλό ηλεκτρολόγο παίζει να πάρεις και κάνα 2 αλογάκια στο χαλαρό.
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Φορτιστης Μπαταριας - Ερευνα Αγορας
    από sadengr στο forum Εργαλεία
    Απαντήσεις: 173
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2021, 14:27
  2. φορτιστης μπαταριας
    από nikolas1709 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 19/07/2014, 08:57
  3. Φορτιστής μπαταρίας.
    από notakos600 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2009, 13:22
  4. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2007, 17:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF