Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 12 από 12

Θέμα: Τα SOS για το ΚΤΕΟ !!!

  1. #1
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    104

    Τα SOS για το ΚΤΕΟ !!!

    Γεια σας παιδιια!!...Ο τιτλος τα λεει ολα!...Ποια ειναι τα ΣΟΣ για να περασει στανταρ ΚΤΕΟ το μηχανακι?Αρχιζω..Φωτα,φλας,ντιζα χιλιομετρων...Τι αλλα ειναι??Για βοηθατε μη το κανουμε "μισο σερβις "και κοπουμε τσαμπα απ καμοια βλακεια???

  2. #2
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    19/07/2015
    Μηνύματα
    30
    Για εμένα τα ΣΟΣ για να περάσει Κ.Τ.Ε.Ο. το κάθε μηχανάκι είναι να λειτουργούν σωστά όλα τα επιμέρους συστήματα του. Ηλεκτρικό, τροφοδοσία, μετάδοση, ανάρτηση, πέδηση, διεύθυνση. Εάν θέλουμε να μην είμαστε κίνδυνος για τους άλλους και για τον εαυτό μας.

  3. #3
    Μέλος Το avatar του/της D3300
    Εγγραφή
    23/05/2017
    Μηνύματα
    245
    Ο θόρυβος και μετά όλα τα υπόλοιπα.
    I'm diagonally parked in a parallel universe.

  4. #4
    Μέλος
    Εγγραφή
    26/12/2012
    Μηνύματα
    102
    φώτα , φλας , ντιζα κοντέρ , εξάτμιση , καυσαέρια , φρένα , πινακίδα, λάστιχα και το βασικότερο να είναι το ίδιο μηχανάκι με αυτό που λέει η άδεια .
    τώρα όλα αυτά είναι υποθετικά

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.751
    Εγώ πολύ θα ήθελα μια εξήγηση, τι εννοαεί με το '' ντιζα χιλιομέτρων''.

    -να σέρνει το όχημα μια ντίζα με μήκος χιλιόμετρα; Κι αν πιαστεί κάπου; Καθόλου πρακτικό.

    -να φέρει πλήθος ανταλλακτικών ντιζών μαζί του; Μην μείνει από συμπλέκτη ρε αδερφέ. Κι άμα είναι υδραυλικιά, προβλέπει εξαίρεση το ''σοσ'' ή κι εκεί, άτιμη τυπολατρεία;

    -μπας και εννοεί καλώδιο σύνδεσης για ηλεκτρικά; Πως ήταν τα παλιά τηλεκατευθυνόμενα παιδικά αυτοκινητάκια ''Mister P'' , που είχες το χειριστήριο με τις μπαταρίες στο χέρι, και είχε καλώδιο μέχρι το αυτοκινητάκι;
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  6. #6
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από telegonos Προβολή μηνύματος
    Εγώ πολύ θα ήθελα μια εξήγηση, τι εννοαεί με το '' ντιζα χιλιομέτρων''.

    -να σέρνει το όχημα μια ντίζα με μήκος χιλιόμετρα; Κι αν πιαστεί κάπου; Καθόλου πρακτικό.

    -να φέρει πλήθος ανταλλακτικών ντιζών μαζί του; Μην μείνει από συμπλέκτη ρε αδερφέ. Κι άμα είναι υδραυλικιά, προβλέπει εξαίρεση το ''σοσ'' ή κι εκεί, άτιμη τυπολατρεία;

    -μπας και εννοεί καλώδιο σύνδεσης για ηλεκτρικά; Πως ήταν τα παλιά τηλεκατευθυνόμενα παιδικά αυτοκινητάκια ''Mister P'' , που είχες το χειριστήριο με τις μπαταρίες στο χέρι, και είχε καλώδιο μέχρι το αυτοκινητάκι;
    Είσαι κακός εσύ, έτσι;
    Πιτσιρικάς είναι, ρίχνε και λίγο νερό στο κρασί σου που και που ρε συ... Δεν έκανες λάθη μικρός;
    Όλοι καταλάβαμε ότι εννοεί ντίζα κοντέρ....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.751
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Όλοι καταλάβαμε ότι εννοεί ντίζα κοντέρ....
    E ναι ρε συ, πείτε το κάποιος να καταλάβω κι εγώ. Δλδ από το όόόόόλο σύστημα η ντίζα κοντέρ μετράει. Αν λείπει όλο το ταχύμετρο ας πούμε ή αν μετράει σε δυαδικό σύστημα τα χιλιόμετρα, ΝΤΙΖΑ ΝΑ ΕΧΕΙ και είμαστε κομπλε. Αυτό μετραει για σοσ το κτεο, την ντιζα. Σκετη.

    Να συμπληρώσω στην ίδια λογική, τα υπόλοιπα σοσ για κτεο.

    -ελατήρια πιστονιών και ασφάλειες πίρων

    -ρακορ φρένων

    -διακοπτάκια στοπ

    -θετικός πόλος στο πίσω αριστερό ντουί φλας

    -ταιραπ καλαμιών

    -καπακια βαλβίδων τροχών
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της thunder ace
    Εγγραφή
    07/02/2013
    Μηνύματα
    2.462
    Και καπως ετσι καταλαβαινεις οτι επιτελους ηρθε το Σαββατοκυριακο.

  9. #9
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    104
    "Ντιζα του κοντερ"ρε φίλε ενοω που παει απ τη ρόδα κ γράφουν τα χλμ! Λες κ δε το καταλαβατε! τεσπα...αντε κ τη έβαλα (την εχω ξηλώσει)στο ΚΤΕΟ πρέπει ν δουλευει κ το κοντέρ??Ενοω(για ν μ καταλάβεις)οκ τα χλμ θα ανέβενουν αλλά το με ποσα παω(αυτό το"κομμάτι "δε ξερω πως λέγετε (το 0-180 λεω ) Κ επίσης τι πεζει να μ "κοψουν" κ απ τα λάστιχα?? Θέλει καινούργια?

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    1 χιλιοστό τουλάχιστον πέλμα στα λάστιχα, δλδ να μην είναι σαν slick. Αν είναι παλιά,σκισμένα μπορεί να το γράψουν στις παρατηρήσεις αλλά περνάει,
    Να μη κάνει θοριβο, μαμά εξάτμιση η καλό σιγαστήρα, καθρέπτες και φλας να έχει πάνω έστω και με μονωτική ταινία, και να δουλεύουν φώτα, μπρος πίσω, να ταιριάζουν οι αριθμοί πλαισίου-μοτερ με την άδεια,, να φρενάρει εστο ελάχιστα και από τα 2 φρένα ξεχωριστά ,

    αν έχεις γνωστό περνάει και χρεπι χωρίς Ρόδες,χωρίς εξάτμιση

    κύριος είναι άσχετοι, πχ εμένα δεν ξέρανε να το βάλουν μπρος, και τα πεταμένα λάδια από λάδωμα αλυσίδας τα βαλανε ότι ήταν μερική απώλεια λαδιών από το μοτέρ στις παρατηρήσεις.

    Τα βγάζουν φοτογραφιες και στέλνουν υπουργείο, δεν ξέρω αν πρέπει να δουλεύουν τα φλας, δλδ αν το βγάζουν φοτογραφιες όταν είναι αναμενο το φλας..

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της viper1
    Εγγραφή
    16/02/2010
    Μηνύματα
    2.346
    Να το πας εδώ

    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 19/12/2023 στις 15:27. Αιτία: Video embed
    Καλό να είσαι μέτριος αρκεί να είσαι Καφές

  12. #12
    Μέλος
    Εγγραφή
    19/04/2012
    Μηνύματα
    104
    Σ ευχαριστώ πολύ ρε φίλε!! Όπως τα πες είναι περασα κ ρωτησα..κ ναι πλεον λεει τους νοιαζουν κ οι καθρέφτες...για τα φλας επειδή εχω πεσμένη μπαταρία μιυωοε μην ανησυχείς θα το γκαζοσουμε λιγο ν αναψιυν θα περάσει..κ μου πε κ τουλάχιστον να βαλω πισω λάστιχο..

Παρόμοια θέματα

  1. Όλα τα σενάρια για το δημοψήφισμα 5ης Ιουλίου 2015!
    από apoleifadi στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 03/07/2015, 20:47
  2. Τα παντα για το Wd 40
    από @ggelos στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 44
    Τελευταίο μήνυμα: 25/05/2009, 02:10
  3. Transalp: Μια απ'τα ίδια για το 2006 ?
    από micmic στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2005, 15:16
  4. Όλη η αλήθεια για το πως φτιάχονται τα παγωτά!
    από bikersonly στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 08:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF