Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 43

Θέμα: BMW Hellas-Παναγιωτόπουλος τίτλοι τέλους.

  1. #16
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    δεν θα εκλπαγω αν οι τιμες του μετα την διακοπη της συνεργασιας πανε προς τα πάνω

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    825
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Πέραν της πλάκας όμως, θα έχω σοβαρό πρόβλημα εγώ που την πάω εκεί αν δεν μπορεί να μου σφραγίσει το μηχανάκι για την εγγύηση.
    Μια χαρα μπορει να σου σφραγισει βιβλιαρακι για εγγυηση, εφοσον ειναι νομιμο συνεργειο.

  3. #18
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος
    Μια χαρα μπορει να σου σφραγισει βιβλιαρακι για εγγυηση, εφοσον ειναι νομιμο συνεργειο.
    Τώρα αυτό είναι μεγάλη κουβέντα, εν μέρει αυτονόητη, και νομίζω έχει αναφερθεί αρκετές φορές εδώ μέσα, όσον αφορά τις εργασίες συντήρησης και το δικαίωμα της εγγύησης...

    Παλαιότερα πήγαινα το ΙX σε εξειδικευμένο συνεργείο VW, το οποίο είναι εννοείται νόμιμο συνεργείο. Το δικό μου αυτοκίνητο παίρνει λάδια 5W-30, προδιαγραφών VW 504-507. Μπροστά στα μάτια μου ο μάστορας πήγε να βάλει λάδι ίδιου ιξώδους, αλλά ΑΛΛΩΝ προδιαγραφών, το οποίο ήταν ακατάλληλο για τον κινητήρα μου, κι όταν του το είπα μου ανέφερε ειρωνικά "περίεργος που είσαι, ίδια μάρκα λάδι είναι, 5-30 το ένα, 5-30 και το άλλο"... άντε μετά να ζητήσεις ισχύ της εγγύησης από την VW αν συμβεί τίποτα, και να τους πεις "το συνεργείο είναι νόμιμο κι η εγγύηση ισχύει".

    Στο βιβλιαράκι με τους όρους εγγύησης καινούριας μοτοσικλέτας που δίνει η BMW, αναφέρει ότι η BMW Hellas συνιστά στους πελάτες της να πραγματοποιούν τις εργασίες συντήρησης και επισκευής στους εξουσιοδοτημένους επισκευαστές BMW Motorrad, και ότι οι εργασίες εγγύησης μπορούν να εκτελεστούν μόνο στο επίσημο εξουσιοδοτημένο δίκτυο.

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Μάλλον τον "έφαγαν" επειδή συντηρούσε και μηχανάκια 20+ετών....

  5. #20
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tallyban Προβολή μηνύματος
    Μάλλον τον "έφαγαν" επειδή συντηρούσε και μηχανάκια 20+ετών....
    Ακούγεται ότι δεν τον έφαγαν, αλλά έφυγε μόνος του, λόγω του ότι διαφωνούσε με την πολιτική της BMW Hellas στην αντιμετώπιση πελατών. Τώρα, πόσο αυτό ανταποκρίνεται στην πραγματικότητα...

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    825
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Τώρα αυτό είναι μεγάλη κουβέντα, εν μέρει αυτονόητη, και νομίζω έχει αναφερθεί αρκετές φορές εδώ μέσα, όσον αφορά τις εργασίες συντήρησης και το δικαίωμα της εγγύησης...

    Παλαιότερα πήγαινα το ΙX σε εξειδικευμένο συνεργείο VW, το οποίο είναι εννοείται νόμιμο συνεργείο. Το δικό μου αυτοκίνητο παίρνει λάδια 5W-30, προδιαγραφών VW 504-507. Μπροστά στα μάτια μου ο μάστορας πήγε να βάλει λάδι ίδιου ιξώδους, αλλά ΑΛΛΩΝ προδιαγραφών, το οποίο ήταν ακατάλληλο για τον κινητήρα μου, κι όταν του το είπα μου ανέφερε ειρωνικά "περίεργος που είσαι, ίδια μάρκα λάδι είναι, 5-30 το ένα, 5-30 και το άλλο"... άντε μετά να ζητήσεις ισχύ της εγγύησης από την VW αν συμβεί τίποτα, και να τους πεις "το συνεργείο είναι νόμιμο κι η εγγύηση ισχύει".

    Στο βιβλιαράκι με τους όρους εγγύησης καινούριας μοτοσικλέτας που δίνει η BMW, αναφέρει ότι η BMW Hellas συνιστά στους πελάτες της να πραγματοποιούν τις εργασίες συντήρησης και επισκευής στους εξουσιοδοτημένους επισκευαστές BMW Motorrad, και ότι οι εργασίες εγγύησης μπορούν να εκτελεστούν μόνο στο επίσημο εξουσιοδοτημένο δίκτυο.
    Καθολου μεγαλη κουβεντα. Η νομοθεσια ειναι ξεκαθαρη, ανταλλακτικα προδιαγραφων σωστα , σφραγιδα και καλυπτεσαι 100%.
    Και στην ιστορια που αναφερεις, προφανως δε θα σε καλυπτε γιατι δε θα εβαζε σωστο λαδι. Που το περιεργο;
    Οποτε αγοραζεις τα ανταλλακτικα τα σωστα , τα δινεις, στο σφραγιζουν και τελος.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της stefanos
    Εγγραφή
    16/06/2002
    Μηνύματα
    5.840
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος
    Και στην ιστορια που αναφερεις, προφανως δε θα σε καλυπτε γιατι δε θα εβαζε σωστο λαδι.
    Και ποιός θα μάθει τι λάδι βάζεις εάν δεν το πεις ο ίδιος.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    825
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από stefanos Προβολή μηνύματος
    Και ποιός θα μάθει τι λάδι βάζεις εάν δεν το πεις ο ίδιος.
    Κανενας προφανως. Μιλαμε για το θεωρητικο σκελος τωρα. Πρακτικα οτι λαδι και να βαλεις ζημια δε προκειται να παθει ενα μοτερ ετσι και αλλιως, εκτος και αν μιλαμε για ακαταλληλο lvl 9999.

  9. #24
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Επαυξάνω σε αυτό.

    Τα συνεργεία που έχουν καλύτερες τιμές από τις αντιπροσωπείες, μπορούν και το κάνουν κυρίως επειδή παρεκκλίνουν από τις οδηγίες του κατασκευαστή. Κάποιες φορές βέβαια έχει νόημα, όταν ο κατασκευαστής θέτει οριζόντιες οδηγίες φθοράς/αντικατάστασης, ανεξάρτητα από την κατάσταση και τη χρήση του οχήματος. Είναι βέβαια και τα ανταλλακτικά που βάζουν που γλιτώνουν την υπεραξία της ταμπέλας της αντιπροσωπείας ή είναι μεταχειρισμένα.
    Όχι φίλε μου, μπορούν και το κάνουν γιατί δεν πληρώνουν το καπέλο στην μαμά εταιρεία. Η κάθε bmw είναι απλά νταβατζής με το χέρι στην τσέπη κάθε συνεργαζόμενου. Γι΄αυτό και στα επίσημα συνεργεία θα δεις τις πιο πολλές ματσακωνιές, ώστε ο ιδιοκτήτης να καταφέρει να ανταπεξέλθει στην αφαίμαξη της μαμά εταιρείας. Σε αυτό ήταν που το συγκεκριμένο συνεργείο διαφοροποιούταν. Η παροχή υπηρεσίας του ήταν ανέκαθεν άριστη και αυτό ήταν ο λόγος που δημιούργησε πιστό και φανατικό κοινό.
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  10. #25
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος
    Καθολου μεγαλη κουβεντα. Η νομοθεσια ειναι ξεκαθαρη, ανταλλακτικα προδιαγραφων σωστα , σφραγιδα και καλυπτεσαι 100%.
    Και στην ιστορια που αναφερεις, προφανως δε θα σε καλυπτε γιατι δε θα εβαζε σωστο λαδι. Που το περιεργο;
    Οποτε αγοραζεις τα ανταλλακτικα τα σωστα , τα δινεις, στο σφραγιζουν και τελος.
    Σωστό αλλά δεν αρκεί αυτο, πρεπει στα τιμολόγια να αναφέρονται λεπτομερώς τα αναλώσιμα/ανταλλακτικά που χρησιμοποιήθηκαν.

  11. #26
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Μπορεί να έχουν περάσει μήνες από την ανακοίνωση της διακοπής της συνεργασίας από αμφότερα τα μέλη, στο επίσημο site της BMW Hellas εμφανίζεται ακόμα ως εξουσιοδοτημένος...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2024-03-14 190503.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	55,4 KB 
ID:	451529

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2024-03-14 190610.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	70,2 KB 
ID:	451530

  12. #27
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Μπορεί να έχουν περάσει μήνες από την ανακοίνωση της διακοπής της συνεργασίας από αμφότερα τα μέλη, στο επίσημο site της BMW Hellas εμφανίζεται ακόμα ως εξουσιοδοτημένος...

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2024-03-14 190503.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	55,4 KB 
ID:	451529

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	Screenshot 2024-03-14 190610.jpg 
Προβολές:	155 
Μέγεθος:	70,2 KB 
ID:	451530
    Δεν είναι όμως, είναι να κάνω το μεγάλο (πρώτο μεγάλο 20.000χλμ ) σέρβις και είμαι σε σοβαρό δίλλημα.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  13. #28
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Δεν είναι όμως, είναι να κάνω το μεγάλο (πρώτο μεγάλο 20.000χλμ ) σέρβις και είμαι σε σοβαρό δίλλημα.
    Μα το ξέρω ότι δεν είναι, γι' αυτό το έβαλα ακριβώς...

    Εγώ πάντως πήγα την προηγούμενη εβδομάδα σε άλλον εξουσιοδοτημένο, και μπορώ να πω ότι η εμπειρία μου ήταν θετικότατη, έμεινα πολύ ευχαριστημένος.

  14. #29
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    30/01/2020
    Μηνύματα
    769
    Ευτυχώς που υπάρχουν και άλλα αξιόπιστα συνεργεία,γιατί είναι ένας φίλος με ένα ρό πενηνταένα και δε ξέρει τι να κάνει.

  15. #30
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Απλά δεν έχουν ανανεώσει το website.

    Συμβαίνει

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Manowar...τιτλοι τελους....
    από Hell_Rider στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2016, 18:54
  2. Bmw Hellas vs ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ: 0-2
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 16/05/2009, 00:05
  3. Ομαδική αγωγή κατά της Bmw Hellas
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Ανακοινώσεις
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2008, 07:41
  4. BMW Hellas!!!!!!!!
    από Double στο forum BMW
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 11/09/2007, 08:22

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF