Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 46

Θέμα: Πρώτο Motard

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Μέχρι ο ενδιαφερόμενος να δώσει κάποιες διευκρινήσεις για το τι ακριβώς εννοεί όταν λέει SM θα του προτείνω -σε αυτά τα λεφτά- να δει την περίπτωση του Kawasaki D-Tracker.
    Όταν λέω SM εννοώ enduro με 17αρες street ζάντες. Ωραίο φαίνεται το d tracker βέβαια δν βλέπω πολλές αγγελίες για αυτό.

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.750
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vasilis_kampani Προβολή μηνύματος
    Όταν λέω SM εννοώ enduro με 17αρες street ζάντες. Ωραίο φαίνεται το d tracker βέβαια δν βλέπω πολλές αγγελίες για αυτό.
    καμία δεν έχει στο car.gr αυτήν την στιγμή.

    Υπόψιν, το dtracker250 είναι στην ουσία το KLX250 με 17ρες ζάντες και λίγο διαφορετικά φώτα και μάσκα μπροστά. Αν δεν βρίσκεις dtracker250, μπορείς να πάρεις ένα KLX250 ή 300 (βγαίνει και 300 και μάλιστα το κυλινδροπίστονο του 300 έμπαινε και στο dtracker και γινόταν κι αυτό 300) και να του πλέξεις δυο 17ρια στεφάνια, και έτοιμο.

    Δες μερικά >>> https://www.car.gr/used-bikes/kawasa...69&model=19709

    ΠΑΝΤΑ να το ελέγξει μηχανικος σοβαρός επαγγελματίας πριν το πάρεις, ότι κι αν πάρεις. Μην κρίνεις εσύ μόνο ή οι φίλοι σου ή οι ''γνώστες'' φίλοι σου.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  3. #18
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.454
    Υπάρχει ένα D-Tracker αλλά κατά καιρούς βλέπω και καλύτερα (αν και πιο ακριβά)
    https://www.car.gr/classifieds/bikes...saki-d-tracker
    RIDE MORE TALK LESS

  4. #19
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    https://www.car.gr/used-bikes/yamaha...&pg=1&sort=pra

    Υπάρχουν κάμποσα Χ σε καλή κατάσταση και στα λεφτά σου.Εναλλακτικά πάρε ένα R και βάλτου 17άρα ζάντα μπροστά.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Ναι έχεις δίκιο. Ωραία τα klx αλλά βλέπω την μετατροπή σε SM θα πρέπει να την κάνω μόνος από ότι βλέπω που θα κοστίσει. Τα lc4 είναι καλά Motard? Ξέρω μηχανικά θέλουν πολύ προσοχή και χρήμα αλλά πέρα από αυτό είναι μήπως πολύ δυνατά για πρώτα ή αν το μάθεις ήπια θα το συνηθίσεις;

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Ισχύει αυτό είναι μια εναλλακτική; Για lc4 επειδή με ενημέρωσε γνωστός μ από φιλο του είναι καλά μηχανάκια; Είναι μήπως πολύ δυνατά γιατί μ έλεγε έχει πολύ δύναμη στα χαμηλά.

  7. #22
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.161
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vasilis_kampani Προβολή μηνύματος
    Ισχύει αυτό είναι μια εναλλακτική; Για lc4 επειδή με ενημέρωσε γνωστός μ από φιλο του είναι καλά μηχανάκια; Είναι μήπως πολύ δυνατά γιατί μ έλεγε έχει πολύ δύναμη στα χαμηλά.
    Οντως είναι πολύ δυνατο και στα χέρια άπειρου μπορεί να γινει επικίνδυνο, σε φέρνει καπάκι για πλάκα.
    Έχει ακριβή και ζόρικη συντήρηση, εξ ου, τα περισσότερα (αν όχι όλα) είναι πλημμελώς συντηρημένα με ότι αυτό συνεπάγεται.
    Επίσης, 11 στα....10 είναι καγκουρεμένα
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  8. #23
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.452
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vasilis_kampani Προβολή μηνύματος
    Ισχύει αυτό είναι μια εναλλακτική; Για lc4 επειδή με ενημέρωσε γνωστός μ από φιλο του είναι καλά μηχανάκια; Είναι μήπως πολύ δυνατά γιατί μ έλεγε έχει πολύ δύναμη στα χαμηλά.
    είναι τόσο γενικό αυτό που ρωτάς σε αυτή την πρόταση όσο το ανέκδοτο παρακάτω
    https://www.youtube.com/watch?v=gctKFsmKp_U

    τι δίπλωμα έχεις? Α1 ? Α2 ? ή Α ? ποσο χρόνών είσαι? πήγαινε αναλογα με την νομοθεσία για να είσαι καλημμένος μη βρεθείς προεκλπήξεων.
    Αφετέρου πρόταση μου είναι επειδή δεν γνωρίζεις τον χώρο της μοτοσυκλέτας ξεκίνα με κάτι χαλαρό απο το κάτω ράφι(μαξ250cc) εφόσον και τα οικονομικά σου είναι τσίμα-τσίμα και όταν με την πάροδο των χρόνων σου αρέσει ο χώρος, μείνεις και μάθεις περισσότερα, θα είσαι πιο κατατοπισμένος στις αποφάσεις σου για το ποιο θα είναι το επόμενο σου και γιατί.
    you rise you fall you're down then you rise again

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Επειδή μάλλον σε ενδιαφέρει η "εμφάνιση" και όχι τόσο οι επιδώσεις, ρίξε μια ματιά και στα Honda FMX 650.

    Με λίγη υπομονή θα βρεις στα λεφτά σου.
    Δεν θα σε τρομάξει ως αρχάριο, μοτέρ "αρχαίο" και δοκιμασμένο, αερόψυκτο, γενικά αρκετά αξιόπιστο , καλά στημένο, αλλά και βαρύ.
    Oldfarts never die

  10. #25
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.436
    Καλησπέρα.
    Από ότι καταλαβαίνω σε ενδιαφέρει η μοτάρντ εμφάνιση και όχι ένα στημένο ας πούμε αγωνιστικά όχημα.Δυστυχώς βλέπω οι τιμές έχουν ξεφύγει για τα καλά πλέον.
    Ένα ΧΤ660 θα ήταν ίσως η καλύτερη επιλογή και από εμένα ,τα ΚΤΜ που κοιτάς δεν θα με ενδιέφεραν στην θέση σου,άλλη κατηγορία εντελώς αν βγάλεις την εμφάνιση .
    Το FMX μ'αρέσει επίσης ,για εμένα αεροψυκτο= λιγότερες βλάβες και συντήρηση ,ποτέ δεν θα έχει διαρροή , καμένους θερμοστάτες αντλίες κτλ.
    Ακόμα πιο χαμηλά σε χρήματα ίσως βρεις και ΧΤ600 μετατροπή έτοιμο αλλά δεν γνωρίζω πως αποδίδει στον δρόμο σε συνδυασμό με τις μεγάλες διαδρομές αναρτήσεων του ΧΤ.
    Βέβαια τόσος κόσμος το κάνει , τι να πω.

    Έτσι για την κουβέντα, θα κοιτούσα και Aprilia Pegaso Strada ή ακόμα και το YamahaMT03 με το μοτέρ του χτ660,είναι naked αυτό το ξέρω αλλά έχει πολύ ενδιαφέρουσα θέση και στυλ οδήγησης και κρατάει καλά το άτιμο.

    Καλές βόλτες με ότι και αν πάρεις !!
    when life gets complicated... i ride.

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Οντως είναι πολύ δυνατο και στα χέρια άπειρου μπορεί να γινει επικίνδυνο, σε φέρνει καπάκι για πλάκα.
    Έχει ακριβή και ζόρικη συντήρηση, εξ ου, τα περισσότερα (αν όχι όλα) είναι πλημμελώς συντηρημένα με ότι αυτό συνεπάγεται.
    Επίσης, 11 στα....10 είναι καγκουρεμένα
    Πολύ καλά όποτε με βλέπω μονόδρομος τα γιαπωνέζικα και ΑΝ….με Α2 τελικά οδηγάς οτιδήποτε μέχρι 48 άλογα ή οτιδήποτε μέχρι 400 κυβικά ΚΑΙ 48 άλογα; Θα μου πεις κανέναν ποτέ δεν ξέρεις που να του πήραν το δίπλωμα για κάτι τέτοιο αλλά όλο και κάτι μπορεί να γίνει.

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    είναι τόσο γενικό αυτό που ρωτάς σε αυτή την πρόταση όσο το ανέκδοτο παρακάτω
    https://www.youtube.com/watch?v=gctKFsmKp_U

    τι δίπλωμα έχεις? Α1 ? Α2 ? ή Α ? ποσο χρόνών είσαι? πήγαινε αναλογα με την νομοθεσία για να είσαι καλημμένος μη βρεθείς προεκλπήξεων.
    Αφετέρου πρόταση μου είναι επειδή δεν γνωρίζεις τον χώρο της μοτοσυκλέτας ξεκίνα με κάτι χαλαρό απο το κάτω ράφι(μαξ250cc) εφόσον και τα οικονομικά σου είναι τσίμα-τσίμα και όταν με την πάροδο των χρόνων σου αρέσει ο χώρος, μείνεις και μάθεις περισσότερα, θα είσαι πιο κατατοπισμένος στις αποφάσεις σου για το ποιο θα είναι το επόμενο σου και γιατί.
    Έχω Α2 ναι φέτος κλείνω τα 24 που θα μπορώ να έχω και Α όποτε δεν είναι τόσο θέμα αυτό αλλά για την ώρα Α2. Και 250 μια χαρά είναι αν βρω κάτι καλό, klx250 αν υπήρχαν σε Motard εμένα θα μου εκαναν. Μετά δν ξέρω ίσως κάτι Motard να βγάζει η Honda σε αυτά τα κυβικά αλλά δύσκολο.

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Επειδή μάλλον σε ενδιαφέρει η "εμφάνιση" και όχι τόσο οι επιδώσεις, ρίξε μια ματιά και στα Honda FMX 650.

    Με λίγη υπομονή θα βρεις στα λεφτά σου.
    Δεν θα σε τρομάξει ως αρχάριο, μοτέρ "αρχαίο" και δοκιμασμένο, αερόψυκτο, γενικά αρκετά αξιόπιστο , καλά στημένο, αλλά και βαρύ.
    Ωραία και αυτά ναι τα έχω υπόψιν μου σε ευχαριστώ.

  14. #29
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    Καλησπέρα.
    Από ότι καταλαβαίνω σε ενδιαφέρει η μοτάρντ εμφάνιση και όχι ένα στημένο ας πούμε αγωνιστικά όχημα.Δυστυχώς βλέπω οι τιμές έχουν ξεφύγει για τα καλά πλέον.
    Ένα ΧΤ660 θα ήταν ίσως η καλύτερη επιλογή και από εμένα ,τα ΚΤΜ που κοιτάς δεν θα με ενδιέφεραν στην θέση σου,άλλη κατηγορία εντελώς αν βγάλεις την εμφάνιση .
    Το FMX μ'αρέσει επίσης ,για εμένα αεροψυκτο= λιγότερες βλάβες και συντήρηση ,ποτέ δεν θα έχει διαρροή , καμένους θερμοστάτες αντλίες κτλ.
    Ακόμα πιο χαμηλά σε χρήματα ίσως βρεις και ΧΤ600 μετατροπή έτοιμο αλλά δεν γνωρίζω πως αποδίδει στον δρόμο σε συνδυασμό με τις μεγάλες διαδρομές αναρτήσεων του ΧΤ.
    Βέβαια τόσος κόσμος το κάνει , τι να πω.

    Έτσι για την κουβέντα, θα κοιτούσα και Aprilia Pegaso Strada ή ακόμα και το YamahaMT03 με το μοτέρ του χτ660,είναι naked αυτό το ξέρω αλλά έχει πολύ ενδιαφέρουσα θέση και στυλ οδήγησης και κρατάει καλά το άτιμο.

    Καλές βόλτες με ότι και αν πάρεις !!
    Όπως τα λες είναι ενα XT660 που το είχαν κανίβαλοι το δίνουν 3000 αν θες καλοσυντηρημένο ας πούμε μάλλον θα δώσεις 4500-5000 μην πω παραπάνω. Τρελές τιμές. Τα FMX από ότι βλέπω φτάνονται στα λεφτά μ και με το παραπάνω και φαίνονται ωραία ναι έχουν τα ανάποδα μπροστινά κιόλας έχουν ωραίο στήσιμο και 38-40 ίπποι που βλέπω για 650 είναι λίγα. Μετά ναι και τα xt600 ίδια φάση πρέπει να είναι πάνω κάτω. Βέβαια αν χρειαστω ανταλλακτικά για xt δεν θα βρω πολύ πιο εύκολα και πιο φθηνά;

    Σε ευχαριστώ πάντως για την βοήθεια.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.750
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από vasilis_kampani Προβολή μηνύματος
    Πολύ καλά όποτε με βλέπω μονόδρομος τα γιαπωνέζικα και ΑΝ….με Α2 τελικά οδηγάς οτιδήποτε μέχρι 48 άλογα ή οτιδήποτε μέχρι 400 κυβικά ΚΑΙ 48 άλογα; Θα μου πεις κανέναν ποτέ δεν ξέρεις που να του πήραν το δίπλωμα για κάτι τέτοιο αλλά όλο και κάτι μπορεί να γίνει.
    Οτιδήποτε μέχρι 35kw=46.7hp ΚΑΙ μέχρι 0.2kw/kg. Τα κυβικά που γράφεις, δεν υπάρχουν ΠΟΥΘΕΝΑ στον ορισμό του Α2
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Sas Paroysiazo To ..neo Motard Ths Ktm!!!
    από DUKASII στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2018, 16:56
  2. Βάλτε εδώ To πρώτο σας..Μοτορι.....
    από powerphot στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 15:30
  3. και μιας και το πρώτο μου...
    από frapes στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 15:33
  4. μετατροπη σε super motard,part 1/τροχοι
    από tools στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 13:20
  5. Το πρωτο για φετος
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2004, 12:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF