Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 46

Θέμα: Πρώτο Motard

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78

    Πρώτο Motard

    Καλησπερα μάγκες Χρόνια Πολλά και ευχομαι υγεία σε όλους πάντα όρθιοι και ευτυχισμένοι. Θα είμαι περιεκτικός για να μην κουράζω. Σκέφτομαι να κάνω μετάβαση σε Motard από ένα innova που έχω. Μέχρι 2500€ είναι το budget που δίνω. Υπάρχει Motard το οποίο δεν έχει σκιστεί αρχικά; Δουλεμένο να είναι, απλά να μην είμαι κάθε εβδομάδα στον μάστορα από τις μαλακιες των προηγούμενων.

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Καλή χρονιά με υγεία.. σε αυτό το μπάτζετ θα έλεγα συνοπτικά όχι.

  3. #3
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Σε τι budget πιστεύεις θα άξιζε να κοιτάξω και τι μηχανή;

  4. #4
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Αν λέγοντας μοτάρντ εννοείς κάποιο ον-οφ με 17" τροχούς απλώς για παιχνίδι τότε υπάρχουν τα ΧΤΧ, τα FMX και τα bmw x challenge 650.Φυσικά τα 2.500€ είναι οριακά αλλά μπορεί να βρεις κανά αξιοπρεπές bmw γιατί είναι λιγότερο περιζήτητα από τα ΧΤ.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Μια διόρθωση στο από πάνω, το sm της bmw λέγεται x moto. To Challenge είναι το on off της και το country το σκραμπλεροειδές.
    Με το ποσό που θες να διαθέσεις το πιο βασικό είναι να έχεις υπομονή στο ψάξιμο.

  6. #6
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από est Προβολή μηνύματος
    Μια διόρθωση στο από πάνω, το sm της bmw λέγεται x moto. To Challenge είναι το on off της και το country το σκραμπλεροειδές.
    Με το ποσό που θες να διαθέσεις το πιο βασικό είναι να έχεις υπομονή στο ψάξιμο.
    Σωστός

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Πρέπει να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος με το τι εννοείς με τον όρο "motard" γατί ο καθένας του δίνει άλλη σημασία.

    Γενικά πάντως, θέλει προσοχή στην επιλογή, γιατί μιλάμε για μεγάλα μονοκύλινδρα (συνήθως) που κανείς δεν τα αγοράζει για να πηγαίνει στο super market ή να κάνει ταξιδάκια με το κορίτσι.
    Όσοι τα παίρνουν είναι κυρίως για να "παίζουν". (Σούζες, μπάντες, endo, ενίοτε και κάνα ψίλο χώμα).

    Ανάλογα με τι κοιτάς, μπορούμε να σου πούμε θέματα και πιθανά προβλήματα ή τι να προσέξεις.
    Oldfarts never die

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Συνήθως τα μοταρντ που πουλιούνται είναι μετασκευασμενα ον οφ περασμένων δεκαετιών,που τους έχουν βγάλει στην κυριολεξία τα μάτια διάφοροι καγκουροκαυλοι.Ειδικα τα ευρωπαϊκά,και ειδικά συγκεκριμένης μάρκας,που ήταν κάθε βδομάδα μάστορα.(συνήθως είπα,για να προλάβω τους καλοθελητες).Για αυτό καλύτερα κοίτα για καινούργιο,η ελαφρώς μτχ, νεότερο,ον οφφ ,τύπου αντβεντιουρ,και κάντο εσύ αργότερα τύπου μοταρντ,αν δεν σ αρέσει έτσι .ΓΝΩΜΗ μου.Προσοχη διότι η αγορά έχει γεμίσει με πωλητές,που νομίζουν ότι πουλάνε χρυσό,ενώ στην πραγματικότητα είναι επιχρυσωμένοι τενεκέδες.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Λευτερη στην ιδια προταση κατα την γνωμη μου φασκεις και αντιφασκεις. Προτεινεις να κανει αυτο που λες οτι συμβαινει με ολα οσα ειναι προς πωληση (που δεν ισχυει) .

    Τα ΚΤΜ ηταν μια χαρα στημενα (ακομη απο τον πρωτο δουκα αλλα και και τα 640 και φυσικα 690) εξ αρχης. Ενα νεο adv για να το μετατρεψει σε motard θελει ενα σκασμο χρηματα με αμφιβολα αποτελεσματα. Ασε που θα εχει ενα επιπλεον βαρος απο περιττα πλαστικα που επισης πρεπει να "στειλει".. Τι του προτεινεις να φτιαξει δηλαδη? Αυτα που κοροιδευουμε σε αγγελιες? Και με τι μπατζετ ? Ο ανθρωπος μιλαει για 2500 αγορα ετοιμο...
    Quod me nutrit... me destruit.....

  10. #10
    Minimalist Το avatar του/της STF
    Εγγραφή
    30/01/2014
    Μηνύματα
    1.718
    Μέχρι ο ενδιαφερόμενος να δώσει κάποιες διευκρινήσεις για το τι ακριβώς εννοεί όταν λέει SM θα του προτείνω -σε αυτά τα λεφτά- να δει την περίπτωση του Kawasaki D-Tracker.

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της telegonos
    Εγγραφή
    18/03/2015
    Μηνύματα
    2.751
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Μέχρι ο ενδιαφερόμενος να δώσει κάποιες διευκρινήσεις για το τι ακριβώς εννοεί όταν λέει SM θα του προτείνω -σε αυτά τα λεφτά- να δει την περίπτωση του Kawasaki D-Tracker.
    Ωραίο σαν επιλογή αλλά πούντα. Ούτε ένα στο car.gr, του το έγραψα και αλλού.
    Έχω ζάλη, ζάλη στο κεφάλι, έχω ζούρλα στο μυαλό,
    παίζουν βιφόρια και αρβιεφίδια, γραναζιωτικό σκοπό

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Μέχρι ο ενδιαφερόμενος να δώσει κάποιες διευκρινήσεις για το τι ακριβώς εννοεί όταν λέει SM θα του προτείνω -σε αυτά τα λεφτά- να δει την περίπτωση του Kawasaki D-Tracker.
    Ποιο ακριβώς εννοείς;
    Το παλιό 250άρι που έβγαινε μέχρι κάπου το 2007 ή το 150άρι;
    Γιατί είναι άλλο πράγμα.
    Έπαιζε και ένα άλλο 250άρι νεότερο κάπου από το 2007-2016, αλλά δεν νομίζω πως έρχονταν Ευρώπη.
    Oldfarts never die

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Με αυτα τα λεφτά μονο μικρα κυβικα σε πολιτικες μοτο η καποιο καθαρο μοντελο 2000-2007 με την απαραίτητη προσοχη και συντηρηση. Θα χρειαστεις εξτρα λεφτα με το καλημερα. Με 2,5κ πλεον παιρνεις μτχ σκουτερ 125 και λες και τυχερος ημουνα.

  14. #14
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Μήπως να αναφερθούμε στις βασικές διαφορές των πραγματικών s motard, με μεγέθη μόνο έτσι ώστε να καταλάβουμε
    τις διαφορές, το γιατί κ.λπ.;

    Νομίζω συζητήθηκε αρκετά γύρω γύρω, ας δούμε και ρεαλιστικά πόσο μακριά είναι ένα mx μετατροπή σε sm με ένα κανονικό.

  15. #15
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    10/05/2023
    Μηνύματα
    78
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Πρέπει να γίνεις λίγο πιο συγκεκριμένος με το τι εννοείς με τον όρο "motard" γατί ο καθένας του δίνει άλλη σημασία.

    Γενικά πάντως, θέλει προσοχή στην επιλογή, γιατί μιλάμε για μεγάλα μονοκύλινδρα (συνήθως) που κανείς δεν τα αγοράζει για να πηγαίνει στο super market ή να κάνει ταξιδάκια με το κορίτσι.
    Όσοι τα παίρνουν είναι κυρίως για να "παίζουν". (Σούζες, μπάντες, endo, ενίοτε και κάνα ψίλο χώμα).

    Ανάλογα με τι κοιτάς, μπορούμε να σου πούμε θέματα και πιθανά προβλήματα ή τι να προσέξεις.
    Εμενα απλά μαρεσουν παρά πολύ σαν στήσιμο και σαν μηχανάκια. Όχι η αλήθεια είναι ότι δεν τα θέλω για να παίξω. Όταν λέω Motard εννοώ enduro με 17αρες street ζάντες για να καταλαβαινουν όλοι.

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Sas Paroysiazo To ..neo Motard Ths Ktm!!!
    από DUKASII στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2018, 16:56
  2. Βάλτε εδώ To πρώτο σας..Μοτορι.....
    από powerphot στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2004, 15:30
  3. και μιας και το πρώτο μου...
    από frapes στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 17
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2004, 15:33
  4. μετατροπη σε super motard,part 1/τροχοι
    από tools στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 13:20
  5. Το πρωτο για φετος
    από kalgeorge στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/01/2004, 12:13

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF