Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 9 από 9

Θέμα: Ελαστικά για Moto Guzzi Breva 750

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2022
    Μηνύματα
    25

    Ελαστικά για Moto Guzzi Breva 750

    Καλησπέρα σύντροχοι, νέος οδηγός, νέα (για μένα) μοτοσικλέτα και ελαστικά 4ετίας(michelen pilot) με λίγα χιλιόμετρα, αλλά θεωρώ (και ο μηχανικός μου) πως είναι σώφρον να αλλαχθούν. Καταρχάς να αναφέρω πως δεν έχω πρότερη εμπειρία με άλλα ελαστικά οπότε ξεκινάω από λευκό χαρτί. Όπως έχω διαβάσει αλλά και διαπιστώσει, το μικρό brevaκι έχει λίγο ιδιόρρυθμα νούμερα (110/70/17-130/80/17) στα ελαστικά που μπορεί να φορέσει, οπότε από τα παρακάτω -σαν νέοπας που είμαι- θα χαρώ να ακούσω καμία γνώμη-συμβουλή:
    Αυτά που βρίσκω μέσο σκρουτζ: https://www.skroutz.gr/c/2617/lastix....html?o=road+3

  2. #2
    Pirelli sportdemon ή Dunlop Arrowmax streetsmart. Michelin και Bridgestone για μένα είναι ένα μεγάλο όχι, μετά από πολλά ζευγάρια λάστιχα που έχω αλλάξει. Πρόσεξε στην αναζήτηση που έκανες με τηδιάσταση του πίσω ελαστικού σου, σου έχει βγάλει και μπροστινά λάστιχα. Μην μπερδευτείς
    ...next thing you know, they'll take my thoughts away...
    KTM RC8
    Moto Guzzi V85TT
    SYM Symphony ST 125

  3. #3
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Καλώς ήρθες Ελευθερία (αυθαίρετη υπόθεση), βάλε και μια φωτογραφία το μικρό Brevάκι...

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2022
    Μηνύματα
    25
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AUFGEBRACHT Προβολή μηνύματος
    Καλώς ήρθες Ελευθερία (αυθαίρετη υπόθεση), βάλε και μια φωτογραφία το μικρό Brevάκι...
    Γεια σου σάξονα συμφορουμίτη, Γιώργος εδώ. Δεν έχω ούτε μία φωτογραφία, είναι ένα τυπικό ασημένιο Brevoccino με μαύρη σέλα, aftermarket fairing σαν και αυτό και τελικά GPR κλασσικά trioval μεγάλα και φασαριόζικα

  5. #5
    custom freak Το avatar του/της doctor_john
    Εγγραφή
    06/08/2019
    Μηνύματα
    4.129
    Γράψε και τι διαδρομές καλύπτεις με αυτήν
    και εγώ θα απέφευγα τα michelιn δεν μου αρέσει η συμπεριφορά τους.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2022
    Μηνύματα
    25
    Επαρχιακή πόλη, καθημερινό commuting υπό όλες τις καιρικές συνθήκες από 6 εώς 30 χλμ και σαββατοκύριακα ορεινές διαδρομές λίγων χιλιομέτρων (τύπου 80χλμ) για ξελαμπικάρισμα. Είμαι πολύ νέος οδηγός, δεν τρέχω, δεν ξέρω πόσο πλαγιάζω, μελετάω λίγο χάρτη και ανεβαίνω κοντινές ορεινές διαδρομές.
    Στο άμεσο μέλλον θα ήθελα να κάνω κάποιο ταξίδι της τάξης των 300χλμ.

  7. #7
    Μέλος Το avatar του/της BabisStinson
    Εγγραφή
    11/05/2013
    Μηνύματα
    444
    Καλησπέρα Γιώργο και καλωσήρθες. Έχουμε την ίδια Breva 750, έχουμε δοκιμάσει και τα Pirelli Sportdemon και τα Metzeler Roadtec στην μηχανή. Πάνω κάτω τα ίδια θα πω, ο πατέρας μου που την οδηγεί δεν την πιέζει κιόλας.
    Ότι και να βάλεις πάνω κάτω τα ίδια θα είναι. Προσωπικά προτιμώ Pirelli.

  8. #8
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.965
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από svaboda Προβολή μηνύματος
    Γεια σου σάξονα συμφορουμίτη, Γιώργος εδώ. Δεν έχω ούτε μία φωτογραφία, είναι ένα τυπικό ασημένιο Brevoccino με μαύρη σέλα, aftermarket fairing σαν και αυτό και τελικά GPR κλασσικά trioval μεγάλα και φασαριόζικα
    Όταν διαβάζεις γρήγορα, αυτά παθαίνεις...έγραψες νέος οδηγός, νέα μοτοσικλέτα, διάβασα νέα οδηγός, σε συνδυασμό με το σλάβικο όνομα, σ' έβγαλα Ελευθερία συνονόματε!!!

    Ωραίο το Breva, βγάλτο φωτό κι ας είναι τυπικό, καλές βόλτες και καλώς ήρθες και πάλι!

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2022
    Μηνύματα
    25
    Ευχαριστώ πολύ παιδιά και για το καλωσόρισμα αλλά και για τις συμβουλές, πάω μάλλον για Pirelli!

Παρόμοια θέματα

  1. Ψάχνω για Moto Guzzi Le Mans ή Aprilia Futura
    από astra998 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 10/09/2018, 07:29
  2. moto guzzi breva 1200 sport
    από teobreva στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2006, 23:21

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF