Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: Μεταφορική για μοτό από Αθήνα προς Σαλονίκη.

  1. #16
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.844
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Υπάρχουν εταιρείες που παρέχουν οδική βοήθεια σε μοτοσυκλέτες και χρησιμοποιούν απλό van, τύπου VW Transit και πιο μικρό, με κόστος περίπου 30€ για αποστάσεις εντός Αθήνας. Τέτοια υπηρεσία θα μπορούσε να σου μεταφέρει το μοτοσακό από το στενό που βρίσκεται προς την αφετηρία της μεταφορικής εταιρείας.


    Το ξέρω γιατί τις χρησιμοποιώ όταν βιάζομαι να πάω κάπου.
    ΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑΧΑ
    ΠΝΙΓΗΚΑ
    where was Gondor when the Westfold fell?

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Παίδες μέχρι στιγμής βρέθηκε μια εταιρεία (από τις 5 που επικοινώνησα) που κάνει παραλαβή, με την ανάλογη επιβάρυνση.
    Υπερ-ευχαριστώ τον @est που βοήθησε.

    Θα κάνω μερικά τηλ. από βδομάδα σε κάνα 2 ακόμα, θα επικοινωνήσω και με τον ιδιοκτήτη και βλέπουμε.

    Σας ευχαριστώ όλους για τη βοήθεια.

    @doctoras
    Δεν έχω καπαρώσει τίποτα ακόμα, έρευνα κάνω να δω τι μπορεί να γίνει.
    Είμαστε ακόμα σε αρχικό στάδιο, αν ευδοκιμήσει όμως έχει καλές πιθανότητες να πάει για projectάκι.
    Oldfarts never die

  3. #18
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Τέτοια υπηρεσία θα μπορούσε να σου μεταφέρει το μοτοσακό από το στενό που βρίσκεται προς την αφετηρία της μεταφορικής εταιρείας.
    Ρε μπαγάσα έμαθες την διεύθυνση πριν από μένα και τσέκαρες ότι είναι και στενό;
    Oldfarts never die

  4. #19
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    Δεν θέλω να στην σπάσω και σόρρυ για το οφτοπικ αλλά πριν 2 μήνες το πολύ,high society μεταφορική με δηλώσεις και εξειδίκευση στις μοτο
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	112.jpg 
Προβολές:	229 
Μέγεθος:	85,7 KB 
ID:	449950

    Τι παρέλαβα,'οπως και -2 φλας .Τυχερός είναι γιατί άλλαξε και άλλη μεταφορική πριν και η μηχανή ήταν καλά αμπαλαρισμένη ,ο ένας τα έριχνε στον άλλο.Ο δεύτερος φυσικά όταν παρέλαβε
    υπέγραψε πως η μότο είναι Ο.Κ.Απλά το νου σου.
    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	410673637_670589791931473_8626420906868421385_n.jpg 
Προβολές:	227 
Μέγεθος:	51,3 KB 
ID:	449951
    when life gets complicated... i ride.

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    Νικο απ΄τις φωτογραφιες που εβαλες δεν τη βλεπω για καθολου high society τη μεταφορικη. Οσες ασχολουνται σοβαρα με μοτο εχουν ειδικες μεταλλικες βασεις στις οποιες μπαινει η μηχανη, δεν τις βαζουν ετσι χυμα λες και ειναι σακια πατατες.

    Φυσικα η συγκεκριμενη περιπτωση εχει αλλο bottleneck (την παραλαβη απο το στενο) αλλα αξιζει να το εχει κι αυτο υποψιν ο Κωστας. Αν δλδ βρεις δυο-τρεις που σου κανουν τη δουλεια κανε την ερωτηση αν η μηχανη μεταφερεται σε βαση ή απλα δεμενη.

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ptc Προβολή μηνύματος
    Φυσικα η συγκεκριμενη περιπτωση εχει αλλο bottleneck (την παραλαβη απο το στενο) αλλα αξιζει να το εχει κι αυτο υποψιν ο Κωστας. Αν δλδ βρεις δυο-τρεις που σου κανουν τη δουλεια κανε την ερωτηση αν η μηχανη μεταφερεται σε βαση ή απλα δεμενη.
    Μου είπαν για βάση και θέλουν mail με χοντρικές διαστάσεις.!

    Ρε πως σας κόλλησε ότι βρίσκεται σε στενό;
    Αλλά και να είναι φαντάζομαι μπορεί να την τσουλίσει στον πλησιέστερο κεντρικό δρόμο.
    Τι διάολο Αθήνα είναι, δεν είναι στις φαβέλες του Ρίο.
    Oldfarts never die

  7. #22
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Έχεις ροβολησει ποτές εκεί Ορφέως και Αγίας Άννης που είναι οι περισσότερες μεταφορικές;
    Εμπειρία...
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  8. #23
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    28/02/2014
    Μηνύματα
    3.730
    To στενο δεν το ειπα κυριολεκτικα βρε. Στενο ή λεωφορος, στην περιπτωση σου το δυσκολο της υποθεσης ειναι να βρεθει μεταφορικη που θα κανει παραλαβη απο τον προορισμο που θα υποδειξεις. Πρωτα θα βρεις μεταφορικες που εχουν αυτην την υπηρεσια και μετα προχωρας στο να δεις αν καποια εξ αυτων δουλευει με βαση μοτο.

  9. #24
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o_gavros Προβολή μηνύματος
    Έχεις ροβολησει ποτές εκεί Ορφέως και Αγίας Άννης που είναι οι περισσότερες μεταφορικές;
    Εμπειρία...
    Τώρα είναι σχετικά καλούτσικα, που να έβλεπες τους καρόδρομους, ειδικά την Αγίας Άννης από Ιερά έως την Ορφέως, πριν 10-12 χρόνια.... μαρτύριο κανονικό για το φορτηγό και την μέση....
    2 φορές άλλαξα μπροστινά αμορτισέρ στο φορτηγό εξαιτίας αυτών των δρόμων!!!
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της leftos
    Εγγραφή
    02/08/2010
    Μηνύματα
    585
    Οι κύριες μεταφορικές που κάνουν το Αθήνα Θεσσσαλονίκη δεν παραδίδουν απο εδώ και απο κεί.
    Εγω χρησιμοποιώ ( οχι για μεταφορές μοτο ) Δερβίση και Πανελλαδική ( Αναστασιος ) με τον δεύτερο να είναι πιο θετικός θα σε παρότρυνα να πάρεις ενα τηλ.
    Αυτές όμως συνεργάζονται με άλλες που κάνουν το Πρακτορεία - Σπίτι μου και αποστέλουν αυτόματα τα υλικά σε αυτές για να τα φέρουν στην πόρτα μου. Αλλά πληρώνω 2 κόμιστρα φυσικά, με το περίεργα της υπόθεσης το Θεσσαλονίκη - Αθήνα να κοστίζει 7 ευρώ και το Αθήνα σπίτι μου 30 χλμ να κοστίζει 12 συνήθως!!
    Ενδεικτικά για τα Μεσόγεια χρησιμοποιώ με σειρά προτίμησης Μπάμπαλης Μέτμπα Πολύμερος.
    Στις κύριες μεταφορικές ξέρουν ποιος περνάει από την περιοχή που θες και θα το κανονίσουν αυτοί να πάει να παραλάβει απο εκεί.
    LIVE FREEEEE!!!!!

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της est
    Εγγραφή
    10/10/2012
    Μηνύματα
    988
    Γειά σου Λευτέρη!
    Ισχύει αυτό που λες, παίζει η περισυλλογή από Αθήνα ή και Θεσσαλονίκη (ειδικά αν είναι κάτι προς Καβαλάρι, Ραιδεστό)να σου βγαίνει παραπάνω από το δρομολόγιο.
    Συμφωνώ και με τις επιλογές σου για Μεσόγεια. Έχω να προτείνω για δυτικά προάστια (από Αθήνα για Ελευσίνα, Ασπρόπυργο κλπ) αν χρειαστεί.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Μάγκες Φχαριστώ και πάλι, βλέπω τις εναλλακτικές μου και πράττω αναλόγως.
    Τρέιλερ στη Σαλούγκα βρέθηκε για παραλαβή από την έδρα, από ΑΘήνα όχι.

    Θα ενημερώσω συμπερασματικά για την εμπειρία, αν και όποτε ολοκληρωθεί ή διαδικασία.
    Oldfarts never die

  13. #28
    Συντονιστής Το avatar του/της Volpad
    Moderator
    Εγγραφή
    28/03/2019
    Μηνύματα
    996
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Μάγκες Φχαριστώ και πάλι, βλέπω τις εναλλακτικές μου και πράττω αναλόγως.
    Τρέιλερ στη Σαλούγκα βρέθηκε για παραλαβή από την έδρα, από ΑΘήνα όχι.

    Θα ενημερώσω συμπερασματικά για την εμπειρία, αν και όποτε ολοκληρωθεί ή διαδικασία.
    Βγάλε πινακίδα και ασφάλεια για 1 μήνα με οδική και την επόμενη μέρα πάρε τηλέφωνο και πές "Χαλασε και ο μηχανικός μου είναι Θεσσαλονίκη"...

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Volpad Προβολή μηνύματος
    Βγάλε πινακίδα και ασφάλεια για 1 μήνα με οδική και την επόμενη μέρα πάρε τηλέφωνο και πές "Χαλασε και ο μηχανικός μου είναι Θεσσαλονίκη"...
    You sneaky bastard!!!

    Μ' αρέσει ο τρόπος που σκέφτεσαι.
    Oldfarts never die

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Λοιπόν η δουλίτσα έγινε, με κάποια "μπρος-πίσω", πάντως έγινε.
    Ευχαριστώ όσους βοήθησαν και από εδώ.
    Η λύση δόθηκε τελικά από καλό φίλο, που βρήκε μεταφορική σε πολύ καλή τιμή και έκανε και την αγγαρεία να βάλει το τρέιλερ και να βοηθήσει στη μεταφορά.

    Γενικές παρατηρήσεις:
    Θα έλεγα πως το κομμάτι παραλαβή από το πεζοδρόμιο - παράδοση στο πεζοδρόμιο, στοιχίζει περισσότερο από ότι η μεταφορά από αποθήκη Αθήνα σε αποθήκη Θεσσαλονίκη.

    Μετά το χρηματιστήριο αξιών, το χρηματιστήριο ενέργειας, έχουμε και "χρηματιστήριο μεταφορών".
    Άλλη τιμή τη μία μέρα, άλλη την άλλη.

    Πολύ δύσκολη η συνεννόηση για παραλαβή από το πεζοδρόμιο, αφού οι περισσότερες εταιρείες δεν δίνουν συγκεκριμένη ώρα παραλαβής αλλά ένα γενικό "παράθυρο" περίπου 8ωρών.
    Που σημαίνει πως κάποιος θα πρέπει να χάσει ολόκληρο μεροκάματο για να ολοκληρωθεί η διαδικασία.

    Για τους περίεργους:
    Στα χέρια μου έφτασε ένα ακόμα (παλαιό μεν σε αρκετά καλή κατάσταση δε) "περτικαλί" "ψηλόφτερο". (Γιατί ένα δεν είναι ποτέ αρκετό).
    Θα ελεγχθεί εξονυχιστικά, θα αξιολογηθεί η κατάστασις και αναλόγως θα πάρει το δρόμου του.
    Oldfarts never die

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. τελωνείο απο βουλγαρία για μοτο?
    από libali10 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 24/11/2017, 16:24
  2. Μεταφορα σκουτερ απο Αθηνα για Πειραια (και φορτωμα σε πλοιο)
    από Xrider στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/04/2012, 18:27
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2010, 09:21
  4. αυριο Κυριακη 12-7 εχουμε τιποτες για τσαρκα απο Αθηνα ???
    από kouremenos στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/07/2009, 21:55
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2006, 00:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF