Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
Ρε συ Τεο αυτα δεν μπορουν να αναλυθουν/περιγραφουν μεσα απο 2-3 γραμμες. Μονο απο κουβεντα απο κοντα... Να αποφευγονται και οι παρεξηγησεις.
Τωρα περι ntec εγω αυτο που εχω καταλαβει βαζοντας απο τοτε που πρωτοπαρουσιαστηκαν ειναι πως κανενα αλλο ελαστικο (μπορει να αλλαξε πλεον) δεν κατεβαζα τοσο χαμηλα την πιεση και να εχει τοσο απιστευτο γκριπ στο δρομο. Πιεσεις που φαινονται αστειες και δου δινει ενα contact patch τρομερο. Σκληρο casing μεν το ελαστικο αλλα η χαμηλοτερη πιεση το κανει να φαινεται λες και αλλαξες αμορτισερ.

Εγω βεβαια ειμαι και ντανλοπακιας και το λεω...μετα το qualifier rr το 2007 (δεν θυμαμαι ακριβως) και μετα εβαζα μονο ντανλοπ.
Μια εξαιρεση εκανα το 2009 και εβαλα τα supercorsa pro (αν θυμαμαι καλα) τα οποια δεν με συγκινησανε τοτε. Οποτε ειπα συνταγη που κερδιζει δεν αλλαζει.
Μπριγκεστον θα δοκιμαζα τα RS-11 να πω την αληθεια μου...
Παντα μιλαμε για βολτες ανθρωπινες και ως εκει που μπορουμε.
Δεν ειμαι κ ο Βαλεντινος...
Κουβεντα καφενειακη...
τα παλια qualifier θα τα εβαζα και σημερα. κορυφαιο λαστιχο και ηταν και τσαμπα. πλεον ομως θελω λαστιχο που βγαζει χλμ και δεν θα καει στις ευθειες. δεν υπαρχει χρονος και παρεα να παμε να ξυσουμε γονατα. οποτε περιορίζομαι στα 300ευρω και λαστιχα sport.