Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 54

Θέμα: Σχετικα με αδιαβροχα και νουμερα.

  1. #31
    Αφου θα βαλει σιλικονη

  2. #32
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Μόλις πήρα το nordcode. Δοκίμασα στο μαγαζί το large μαζί με το μπουφάν μου (Buse No52) και έκατσε καλά. Δηλ δεν ήταν ουτε χαλαρό ούτε πολύ σφιχτό. Το Παντελόνι δεν το δοκίμασα, υποθέτω δεν θα έχει θέμα.

    Φαίνεται στοιβαρό και καλής ποιότητας, δεν ειναι λεπτό. Έχει όμως ενα μικρό μειονέκτημα, δεν δίνεται με πουγκί, γεγονός που μπορεί να κάνει τη μεταφορά του λίγο πιο δύσκολη. Τελικά με καλό τύλιγμα γίνοται αρκετά μικρά, εγώ τα έκανα ρολό. Τώρα θέλω κάτι σαν μικρό σακί για να τα βάλω μέσα.
    Ποιο μοντελο πηρες ?
    Αυτο με τα 50€ ή με τα 70€ ?
    Φωτο θα παιξει ?

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Μεγειά σου, μάλλον άλλαξε το μοντέλο γιατί τα αντίστοιχα δικά μου έχουν και μία ποιοτικότατη θήκη μεταφοράς όπως έγραψα και πιο πάνω...
    Ή τη χάσανε στο μαγαζί.
    Γενικά τα είχαν ολα σε κρεμάστρες και ορισμένα σετ είχαν τη θήκη μαζί. Αυτο το σετ δεν ειχε.


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Τιμούλα; γράψε εντυπώσεις μετα την πρώτη χρήση. Με ενδιαφέρει αν θα σε κάνει να μοιάζεις κατουρημένος η όχι.

    Μεγειές και καλοφόρετο
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Ποιο μοντελο πηρες ?
    Αυτο με τα 50€ ή με τα 70€ ?
    Φωτο θα παιξει ?
    Αυτό ακριβώς από αυτο το μαγαζι. Πενηνταρικάκι.


    Εντυπώσεις όταν (και αν) έρθει η ώρα.
    Βασικά το πήρα για να πηγαινω στη δουλειά αμα βρέχει.

    Φωτό φορεμένο, απλωμενο ή τυλιγμένο;

  4. #34
    Οτι εχετε ευχαριστηση

  5. #35
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Παντελονι περνεις anorak μεγαλο μεγεθος,απο πανω οτι ναναι.

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.365
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Ή τη χάσανε στο μαγαζί.
    Γενικά τα είχαν ολα σε κρεμάστρες και ορισμένα σετ είχαν τη θήκη μαζί. Αυτο το σετ δεν ειχε.
    Μήπως να τη ζητήσεις φίλε μου;

    Αν πσς ένα ταξίδι ή εκδρομή θα ταλαιπωρηθείς, κρίμα είναι...

    Για να ξέρεις αν ποτέ το χρειαστείς, διπλώνουν και τα δύο πλακέ σε μέγεθος λίγο μεγαλύτερο από Α4:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	WGZ2F6N.jpg 
Προβολές:	201 
Μέγεθος:	107,3 KB 
ID:	450473

  7. #37
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Εγω εχω αυτα πανω απο 10 χρονια.
    Δεν εχουν κανει κιχ και σε τρελη βροχη.
    Αν συνδυαστουν και με τις γκετες που δινει η tucano πας με κουστουμι οπου θες και μετα αλλαζεις σαν τον James Bond.
    Ride(s) the wind of change...

  8. #38
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από motojojo Προβολή μηνύματος
    Μόλις πήρα το nordcode. Δοκίμασα στο μαγαζί το large μαζί με το μπουφάν μου (Buse No52) και έκατσε καλά. Δηλ δεν ήταν ουτε χαλαρό ούτε πολύ σφιχτό. Το Παντελόνι δεν το δοκίμασα, υποθέτω δεν θα έχει θέμα.
    Το 52 είναι το πρώτο νούμερο για Large που το εύρος είναι 52-54. Το ίδιο είπα και γω... ό,τι νούμερο φοράς αυτό παίρνεις και σε αδιάβροχο, είναι υπολογισμένο το πόσο μεγαλύτερο θα είναι για να φορεθεί πάνω από όλα.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Λιουλιε δεν σε εχω ξεχάσει. Έχω βγάλει μερικές φωτογραφίες αλλά παίρνει μια αιωνιότητα να ανεβει μία!

    Δεν ξέρω τι συμβαίνει, δεν μπορεί να τα κλάνει η οπτική ίνα με 100kb....

  10. #40
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Μήπως να τη ζητήσεις φίλε μου;

    Αν πσς ένα ταξίδι ή εκδρομή θα ταλαιπωρηθείς, κρίμα είναι...

    Για να ξέρεις αν ποτέ το χρειαστείς, διπλώνουν και τα δύο πλακέ σε μέγεθος λίγο μεγαλύτερο από Α4:

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	WGZ2F6N.jpg 
Προβολές:	201 
Μέγεθος:	107,3 KB 
ID:	450473


    Ήταν τόσο καλός και εξυπηρετικός ο υπάλληλος που δεν μου πήγε καρδιά να κάνω μανουρα για ένα τσαντάκι. Και αυτός όταν είδε οτι δεν είχε απογοητευτηκε λίγο και θεώρησε ότι δεν θα το πάρω. Έψαξε κιόλας μπας και υπάρχει κάτι άλλο και μαλιστα στα ίδια χρήματα (δεν υπήρχαν και πολλά νουμερα διαθέσιμα). Οπότε απλά το πήρα έστω και χωρίς το τσαντακι.

  11. #41
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Και μια δική μου οπτική:
    Εκτός από τα ογκώδη "επίσημα" αδιάβροχα που πιάνουν αρκετό χώρο και πρέπει να υπάρχει βαλίτσα να μεταφερθούν,υπάρχουν και τα πιο λεπτά αντιανεμικά/γυμναστικής/σάουνας τα οποία είναι αρκετά αποτελεσματικά και το κυριότερο πιάνουν ελάχιστο χώρο,διπλωμένα έχουν όγκο σαν ένα πορτοφόλι.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20221106_124713.jpg 
Προβολές:	167 
Μέγεθος:	66,5 KB 
ID:	450486

    Ένα τέτοιο σετ παντελόνι-μπουφάν έχω χρόνια στη μηχανή,το παντελόνι 9€ από τον τότε Carefour Μαρινόπουλο και το μπουφάν 15€ από αθλητικό κατάστημα.Το εν λόγω σετ με έβγαλε παλληκάρι σε πολλές αναπάντεχες βροχές αλλά και σε απαιτητικές καταιγίδες.Κάποια στιγμή όμως το παντελόνι παρέδωσε πνεύμα και άρχισε να μπάζει από τις ενώσεις στον καβάλο και στα γόνατα (το μπουφάν ακόμα ακμαίο το σκυλί!).Μετά από κάμποσο ψάξιμο βρέθηκε η λύση: Jumbo και ξερό ψωμί.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20221106_124746.jpg 
Προβολές:	167 
Μέγεθος:	92,6 KB 
ID:	450487

    Αρκετά χοντρό εν σχέσει με τη φλίδα που είχα παλιότερα και με αστρονομικό κόστος 4,49€ (έχει και αντίστοιχο μπουφάν με τα ίδια λεφτά νομίζω).Το μπουφάν και το παντελόνι τα έχω βάλει σε μία σακουλίτσα απ' αυτές που κλείνουν υδατοστεγώς και την έχω στριμώξει κάτω από τη σχάρα της μηχανής και είναι εκεί μόνιμα.Σε περίπτωση ξαφνικής βροχής λοιπόν έχεις βγάλει τα αδιάβροχα έξω και τα φοράς πάνω από τα ρούχα σε δευτερόλεπτα.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20221106_120958.jpg 
Προβολές:	167 
Μέγεθος:	95,2 KB 
ID:	450488

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	IMG_20221106_120922.jpg 
Προβολές:	167 
Μέγεθος:	99,2 KB 
ID:	450489

  12. #42
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από MG-KTiNoS Προβολή μηνύματος
    Βασικό Μετά από μια ηλικία το μονοκόματο δεν παίζει (προστάτης)
    Μερα απο μια ηλικια, καθεσαι σπιτι σου..!!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  13. #43
    Τελικα... Πηρα και γω το Nordcode το ιδιο με του jojo.
    Δυο λογια και απο μενα :
    Στα αρνητικα ,οπως λεει και ο Καρελεν ξεχναμε την πρακτικοτητα στο θεμα αποθηκευσης κτλ με το μεθεθος τσεπης των "φθηνων" αντιανεμικων αδιαβροχων .

    Ποιοτητα σαφως ανωτερη και σου δινει την αισθηση του καλου -ακριβου προοιόντος με το που θα το πιασεις .Δεν εχει την αισθηση του νάιλον .
    Δειχνει πως θα κρατησει .
    Στα σημεια που εχει μπει η θερμοκοληση στις ραφες ,εχει γινει καλη δουλεια και σε σχεση με τα απλα φαινεται η μερα με τη νυχτα .

    Στην δικη μου περιπτωση ήρθε με το τσαντακι του και αν το ανοιξεις ,το ξεδιπλωσεις ,το βαλεις κτλ ...
    Φτανωντας στο σημειο να το ξανααποθηκευσεις πιανει περιπου το 1/3 του χωρου ενος tankbag 15λιτο που εχω αν το πατησεις καλα.Αλλιως το 1/2.

    Με 1,76 υψος ,80 κιλα και 50 νουμερο jacket , το σετ αυτο σε νουμερο large ειναι σαν να εχει φταχτει πανω μου .Ηρθε και εκατσε ακριβως .
    Δοκιμαστηκε και με μπουφαν κορντουρα και δερμα και υπαρχει μικρη δυσκολια στο να μπει το πανω μερος του αδιαβροχου λογω περιορισμου της εκτασης των χεριων λογω προστασιων του μπουφαν.
    Δε λεω πως δεν μπαινει , απλα θελει μια προσπαθεια παραπανω . Αφου μπει , καθεται πολυ καλα και δεν ζοριζεται .


    Στην φωτο φαινεται η διαφορα σε μεγεθος με το παλιο σετ , που πλεον εχει γινει απλα αντιανεμικο .
    Μετα τη ζημια και τα νερα που εβαζε στον καβαλο ,γυριζοντας το αναποδα ,ειδα πως η ταινια αδιαβροχοποιησης της ραφης εφυγε ολη σαν χαρτι.

    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	20240213_154906.jpg 
Προβολές:	75 
Μέγεθος:	50,0 KB 
ID:	450601
    Τελευταία τροποποίηση από Lioulios; 13/02/2024 στις 16:05.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της motojojo
    Εγγραφή
    22/06/2010
    Μηνύματα
    1.145
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Lioulios Προβολή μηνύματος
    Τελικα... Πηρα και γω το Nordcode το ιδιο με του jojo.
    Δυο λογια και απο μενα :
    Στα αρνητικα ,οπως λεει και ο Καρελεν ξεχναμε την πρακτικοτητα στο θεμα αποθηκευσης κτλ με το μεθεθος τσεπης των "φθηνων" αντιανεμικων αδιαβροχων .

    Ποιοτητα σαφως ανωτερη και σου δινει την αισθηση του καλου -ακριβου προοιόντος με το που θα το πιασεις .Δεν εχει την αισθηση του νάιλον .
    Δειχνει πως θα κρατησει .
    Στα σημεια που εχει μπει η θερμοκοληση στις ραφες ,εχει γινει καλη δουλεια και σε σχεση με τα απλα φαινεται η μερα με τη νυχτα .

    Στην δικη μου περιπτωση ήρθε με το τσαντακι του και αν το ανοιξεις ,το ξεδιπλωσεις ,το βαλεις κτλ ...
    Φτανωντας στο σημειο να το ξανααποθηκευσεις πιανει περιπου το 1/3 του χωρου ενος tankbag 15λιτο που εχω αν το πατησεις καλα.Αλλιως το 1/2.

    Με 1,76 υψος ,80 κιλα και 50 νουμερο jacket , το σετ αυτο σε νουμερο large ειναι σαν να εχει φταχτει πανω μου .Ηρθε και εκατσε ακριβως .
    Δοκιμαστηκε και με μπουφαν κορντουρα και δερμα και υπαρχει μικρη δυσκολια στο να μπει το πανω μερος του αδιαβροχου λογω περιορισμου της εκτασης των χεριων λογω προστασιων του μπουφαν.
    Δε λεω πως δεν μπαινει , απλα θελει μια προσπαθεια παραπανω . Αφου μπει , καθεται πολυ καλα και δεν ζοριζεται .

    Καλοφόρετο!

    Στις ιδιες διαστάσεις είμαστε περίπου, στο μαγαζί έκανα την προσπάθεια που λες, στο σπίτι όμως το φόρεσα πιο άνετα.

    Εγώ τα τύλιξα ρολό, δυο ιμαντάκια θέλω να τα σφίγγω και πιάνουν αρκετά μικρό χώρο τελικά, αλλά δεν ξέρω πόσο εφικτό είναι να τα τυλίγω έτσι και έξω.

  15. #45
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Τον παν είναι να περνάει το παντελόνι από τη μπότα, ειδικά εκεί στο μπελαλίδικο σημείο τακουνι-κουτουπιέ!

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Σχετικά με λάδωμα και συντήρηση αλυσίδας
    από s2k_1_ στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 27/04/2019, 08:17
  2. Σχετικα με ατυχημα και ασφαλειες
    από PortisHead στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2010, 11:05
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/09/2009, 13:00
  4. Σχετικα με χαρτες (και οχι μονο)
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 73
    Τελευταίο μήνυμα: 29/06/2006, 13:14
  5. Μια ερώτηση σχετικά με παπί και καλάθι
    από Infini στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2006, 18:10

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF