Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: Triumph Tiger Sport 660 2023 vs Versys 650 vs tracer 700

  1. #16
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    Καλά ρε Ντανκαν , έχεις τέτοια αδιάσειστα στοιχεία και δε λες τίποτα?
    Θα προφύλασσε άλλους ακόμα 301 δυστυχείς ,μόνο τους πρώτους 9 μήνες πέρυσι , που πήγαν κ πήραν το 7αρι Tracer.
    Πέταξαν τα λεφτά τους ξεκάθαρα, φαίνεται και στα μεταχειρισμένα πόσο άσχημα κρατάνε τιμή
    Γιώργο το ότι πουλάει και ότι κρατάει την τιμή του σαν μεταχειρισμένο δεν λέει κάτι, τουλάχιστον όχι σε μένα.
    Οι Έλληνες φημίζονται για τις επιλογές τους και περί ορέξεως κολοκυθόπιτα
    Ακόμα αναφέρω την εμπειρία μου σε υπάρχων μηχανάκι και όχι έτσι στο άσχετο.
    Να πω φυσικά ότι μηχανές οδηγώ από το 1989 και όλων των ειδών και μάλιστα 365 μέρες τον χρόνο, έτσι μπορώ να έχω άποψη για το αν κάτι είναι ποιοτικό η όχι έστω και αν σε κάποιους φανεί υπερβολή.
    Το μηχανάκι είναι μέτριο παντού, σε σχέση με tiger και versys.
    Και απάντησα αναμεσά σε αυτά που έβαλε το παλικάρι, αλλιώς να αγοράσει ένα v-strom 650, αλλά είπαμε στην Ελλάδα είμαστε.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  2. #17
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    παλικάρια μου, δεν τις μετράμε.

    Ο άνθρωπος ψάχνει να αποφασίσει μεταξύ των παραπάνω τριών μοτοσυκλετών, αν μπορείτε να βοηθήσετε έχει καλώς, διαφορετικά μπορούμε να ανοίξουμε ένα θεματακι στις αντιπαραθέσεις και να τις μετρήσουμε με άνεση
    Χάρη, τίποτα δεν μετράμε και εγώ ιδικά στα 51 μου δεν μπορώ .
    Διάλογος γίνετε έστω και με διαφορετικές απόψεις.
    Dankannn

    CBR 600F THE BEST

  3. #18
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.711
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Χάρη, τίποτα δεν μετράμε και εγώ ιδικά στα 51 μου δεν μπορώ .
    Διάλογος γίνετε έστω και με διαφορετικές απόψεις.

  4. #19
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Εγω θεωρω πως ο φιλος ηδη εχει ψηθει για το σουτιεν. Οποτε παρτο να μην εχεις σκοτουρες και σκεφτεσαι αν επαιρνα το 660 κλπ κλπ.
    Σιγουρα το 700 θα το καβαλας παντου και παντα. Απο παπι μεσα στην πολη μεχρι ταξιδια δικαβαλος χωρις να αγχωνεσαι να σε αφησει καπου.
    Με το 660 θα εχεις καλυτερη αισθηση στο καβαλα αλλα αυτο το να βαζω μονο βενζινη και να μην σκεφτεσαι τιποτα αλλο δεν πιστευω οτι θα το εχεις.
    Μετα τα σερβις του και που θα το πας...περισσοτερο περιορισμενος με τη Γιαμαχα. Ασε που το 700 το πουλας αυριο ευκολοτατα και αλλαζεις μοτο μπαμ μπαμ...

    Ειναι τι θελει ο καθενας, ποσο σκεφτεσαι να το κρατησει και προφανως τι χρηση θελει να κανει. Αν μιλαμε για 5-6Κ το χρονο παρε το σουτιεν.
    Ride(s) the wind of change...

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Γελάνε και οι πέτρες φίλε μου να συγκρίνεις το Triumph με το Tracer.
    Πολύ καλό σε ποιότητα το Triumph και χάλια το Tracer , ακόμα είναι ομορφότερο το tiger και το ίδιο αξιόπιστο.
    Η μόνη δυσκολία είναι ότι θα έχεις ένα μηχανικό μόνο σαν επιλογή στην Αθήνα (Κόντης)
    Απο μηχανικό θα έχω δικό μου μετά τον σεπτέμρβη που τελειώνει η εγγύηση μιας και είναι μτχ με 1800χλμ αλλά μάλλο το έχασα λόγω κακής συννενόησης με το κατάστημα της Θεσσαλονίκης και έχω ξενερώσει απίστευτα γιατί το ήθελα το Triumph και θα ήταν καλή επιλογή για αυτό που θέλω να κάνω τουλάχιστον. Κάποια άλλη επιλογή σε αυτά τα χρήματα δεν βλέπω και το χειρότερο είναι ότι το Triumph είχε 1800 χιλιόμετρα και το έδινε 8000. Δράμα γενικά η κατάσταση ειδικά αφού έγινε λάθος συννενόηση με την triumph της Θεσσαλονίκης. Αν δεν εγκριθεί η χρηματοδότηση που έβαλε ο άλλος έχω πάει ίδια μέρα να το πάρω. Σας ευχαριστώ πολύ όλους θα επανέλθω θέλω να πιστεύω με θετική έκβαση αποτελέσματος.

  6. #21
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Φαίνεται απο τόσο μακριά ε

  7. #22
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.843
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NikosBu Προβολή μηνύματος
    Φαίνεται απο τόσο μακριά ε
    Και πολύ λογικό.
    Είναι ωραίο μεκανάκι.
    where was Gondor when the Westfold fell?

  8. #23
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.711
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Με το 660 θα εχεις καλυτερη αισθηση στο καβαλα αλλα αυτο το να βαζω μονο βενζινη και να μην σκεφτεσαι τιποτα αλλο δεν πιστευω οτι θα το εχεις.
    Αυτό ισχύει όσο και με τα άλλα δύο

  9. #24
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από CorpseAlive Προβολή μηνύματος
    Και πολύ λογικό.
    Είναι ωραίο μεκανάκι.
    Μάκαρι να σπάσει ο διάολος το ποδάρι του και να το πάρω αλλά δεν ξέρω αν έχω ελπίδες.

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Αυτό ισχύει όσο και με τα άλλα δύο
    Είμαι αρκετά σχολαστικός γενικά αλλά κρατάω κατα νού ότι ειναι ενα ευρωπαικό μηχανάκι μαζι με τα παρελκόμενα.

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Εγω θεωρω πως ο φιλος ηδη εχει ψηθει για το σουτιεν. Οποτε παρτο να μην εχεις σκοτουρες και σκεφτεσαι αν επαιρνα το 660 κλπ κλπ.
    Σιγουρα το 700 θα το καβαλας παντου και παντα. Απο παπι μεσα στην πολη μεχρι ταξιδια δικαβαλος χωρις να αγχωνεσαι να σε αφησει καπου.
    Με το 660 θα εχεις καλυτερη αισθηση στο καβαλα αλλα αυτο το να βαζω μονο βενζινη και να μην σκεφτεσαι τιποτα αλλο δεν πιστευω οτι θα το εχεις.
    Μετα τα σερβις του και που θα το πας...περισσοτερο περιορισμενος με τη Γιαμαχα. Ασε που το 700 το πουλας αυριο ευκολοτατα και αλλαζεις μοτο μπαμ μπαμ...

    Ειναι τι θελει ο καθενας, ποσο σκεφτεσαι να το κρατησει και προφανως τι χρηση θελει να κανει. Αν μιλαμε για 5-6Κ το χρονο παρε το σουτιεν.
    Όλοι ξέρουμε πως το καλύτερο ειναι το Tracer 900 αλλά η τιμή μτχ τουλάχιστον γελοίες. Βέβαια τα μεταξωτά βρακιά (triumph μάρκας) θέλουν και το ανάλογο πίσω μέρος.

  12. #27
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Απο την στιγμη που η Τ εχει εκπτωσεις εως 700 ευρω γιατι να μην πας για καινουριο και φουλ εγγυηση?
    Ρωτησες τελικη τιμη για καινουριο?
    Ride(s) the wind of change...

  13. #28
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Απο την στιγμη που η Τ εχει εκπτωσεις εως 700 ευρω γιατι να μην πας για καινουριο και φουλ εγγυηση?
    Ρωτησες τελικη τιμη για καινουριο?
    Δυτυσχως ρώτησα και μόνο έκπτωση δεν είδα , το μοντέλο με το κόκκινο χρώμα το οποίο δεν θα ξαναβγεί πουλιέται ως στόκ ας πούμε 9.500. Τα άλλα χρώματα ακουμπάνε το 9.700 μαζί με όλα

  14. #29
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dankannn Προβολή μηνύματος
    Γιώργο το ότι πουλάει και ότι κρατάει την τιμή του σαν μεταχειρισμένο δεν λέει κάτι, τουλάχιστον όχι σε μένα.
    Οι Έλληνες φημίζονται για τις επιλογές τους και περί ορέξεως κολοκυθόπιτα
    Ακόμα αναφέρω την εμπειρία μου σε υπάρχων μηχανάκι και όχι έτσι στο άσχετο.
    Να πω φυσικά ότι μηχανές οδηγώ από το 1989 και όλων των ειδών και μάλιστα 365 μέρες τον χρόνο, έτσι μπορώ να έχω άποψη για το αν κάτι είναι ποιοτικό η όχι έστω και αν σε κάποιους φανεί υπερβολή.
    Το μηχανάκι είναι μέτριο παντού, σε σχέση με tiger και versys.
    Και απάντησα αναμεσά σε αυτά που έβαλε το παλικάρι, αλλιώς να αγοράσει ένα v-strom 650, αλλά είπαμε στην Ελλάδα είμαστε.
    Η εμπορική επιτυχία του μοντέλου και οι αντίστοιχες πωλήσεις - depreciation value είναι και στο εξωτερικό, δεν είναι μόνο εδώ, γνωρίζω πολύ καλά για τι μιλάω απλά μου αρέσει να κρατιέται το κλίμα χαλαρό, ειδικά σε τέτοια θρεντ που εξ αρχής ο κάτοχος έχει αποφασίσει απλά θέλει να επιβεβαιωθεί κ λίγο. Δεν είναι κακό, το στοιχειώδες λέμε, να δοκιμάσει.

    Κ όλα αυτά πρίν πάμε σε τέστ και πώς μετρήθηκαν τα μηχανάκια αυτά.

    Δεν μπορώ όμως να διαβάζω τέτοιες υπερβολές που δεν ευσταθούν, για μηχανάκια που σκορπάνε ή διαβρώνονται , ειδικά δεδομένου της αξιοπιστίας του cp2.
    Φιλικά πάντα

    ΥΓ το Γιώργος με αιφνιδίασε αλλά μάλλον πρέπει να το έχω δώσει κάπου στις πληροφορίες Αλλιώς συστηθειτε κύριε μου.

  15. #30
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.097
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NikosBu Προβολή μηνύματος
    Δυτυσχως ρώτησα και μόνο έκπτωση δεν είδα , το μοντέλο με το κόκκινο χρώμα το οποίο δεν θα ξαναβγεί πουλιέται ως στόκ ας πούμε 9.500. Τα άλλα χρώματα ακουμπάνε το 9.700 μαζί με όλα
    Καταλαβαίνω ότι αρκετός κόσμος δεν γουστάρει δόσεις κλπ, αλλά στην προκειμένη εφόσον έχεις 8k κασέρι και η διαφορά με το κούτα είναι 1.500€, δεν σκέφτεσαι να βάλεις πχ 12 δόσεις από 140€; Και θα χεις και την ευχαρίστηση του καινούργιου..

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Triumph Tiger Sport 660 2022
    από lleonidas στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 74
    Τελευταίο μήνυμα: 20/09/2023, 11:11
  2. Bandit 650s VS Fazer 600 S2 VS Tiger Sport 660
    από SJK91 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2023, 21:51
  3. Triumph Tiger sport 660
    από Nassosa στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 28/03/2022, 14:10
  4. FAZER 800 VS FAZER 1000 VS VERSYS 650 VS TRK502
    από fatsas35 στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 162
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2018, 23:18
  5. Yamaha tracer 900 2018 vs triumph tiger sport
    από Tasos96 στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 22/04/2018, 23:39

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF