Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 27 από 27

Θέμα: Το κράνος σφυράει σα κλαρίνο

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    15
    Εννοείται , ευχαριστώ πολύ, θα τα δω, δεν ειχα ιδέα για το brand καν αν και ψάχνομαι ήδη εννοείται. Χρησιμοποιώ αρκετα το μηχανάκι και δεν εμπιστεύομαι πολλά ή πολλούς ουτε εγώ. Μη τρελαθώ ή κουφαθώ μόνο μεχρι να καταφερω την αγορά νεου
    *Δεν το εκανε στην αρχή γμτ, αλλιως θα το πηγαινα πίσω, απο μαγαζι το πηρα και με δοκιμη, εννοώ δεν το πηρα απο skroutz κλπ.

  2. #17
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nomagi Προβολή μηνύματος
    Εννοείται , ευχαριστώ πολύ, θα τα δω, δεν ειχα ιδέα για το brand καν αν και ψάχνομαι ήδη εννοείται. Χρησιμοποιώ αρκετα το μηχανάκι και δεν εμπιστεύομαι πολλά ή πολλούς ουτε εγώ. Μη τρελαθώ ή κουφαθώ μόνο μεχρι να καταφερω την αγορά νεου
    *Δεν το εκανε στην αρχή γμτ, αλλιως θα το πηγαινα πίσω, απο μαγαζι το πηρα και με δοκιμη, εννοώ δεν το πηρα απο skroutz κλπ.


    Λένε ότι άμα είναι Γιώργος Μάγκας θα κουφαθείς, ενώ αν είναι Βασίλης Σαλέας, θα τρελαθείς....

    Εγώ ΔΕΝ γνωρίζω, είμαι ήδη κουφός, οπότε.....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    15
    To σκεφτόμουν οτι ίσως τον αδικώ, ειναι μεγας μουσικος, οτι και να λεμε και στο κατω κάτω της γραφής ίσως "φλογέρα" ειναι καλύτερη αποτύπωση του ηχητικού εφέ του κράνους...
    Αλλά σε ενα τονο, ίσως δύο, και η ένταση, οσο αργά ή γρηγορα και να πηγαινω, ειναι σταθερή, άντε δύο επίπεδα να εχει. Μιλάμε για μαρτύριο, σκεφτομαι οι δάσκαλοι τι τραβάνε Καλύτερα να ήταν κιθάρα .
    Σε ζηλεύω σε αρκετές περιπτώσεις αδερφέ! )

  4. #19
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.711
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Όχι αλλά είναι εκτός θέματος
    Αυτό είναι δουλειά άλλων να το κρίνουν.

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    15
    Οι μηχανοβιοι είμαστε κουλ ατομα, μη το μακρυνουμε ασκοπα και να ειμαι και η αιτία ! Παρακαλώ.
    Ειναι απλα πολυφορεμενο κρανος και ελεγα μηπως ειχε καποιος μια λυση, με τις σιλικονες ειμαι βραδυ Παρασκευής και αυριο το πάω για φυσημα
    Κοιταγα για Caberg γμτ και τα λενε θορυβωδη, καποιοι μαλιστα δαιμονιωδώς. Κοιτάω βεβαια για flip up, εχω τα ψυχολογικα μου κι εγω.
    Τελευταία τροποποίηση από nomagi; 11/02/2024 στις 00:56.

  6. #21
    Γενικώς Διευθυντής... Το avatar του/της o_gavros
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    4.637
    Παιχταρα μου, σπαστό κράνος+ ψυχολογικα= l.f.e. όπου αντί για λοβ εσύ βάλε ότι θες
    Η λύση σου, είναι εδώ και άπαξ και τις συνηθίσεις, δε θα μπορείς να τις αποχωριστείς. Και όχιονο στο μηχανάκι.
    Δεν ξέρω τι δουλειά κάνεις,αλλά εγώ που κάνω τεχνικό επάγγελμα, μετά τη χρήση αυτών στο μηχανάκι,άρχισα να δίνω σημασία στη μείωση θορύβου στη δουλειά.μαλακωδως αλλά έτσι είναι.
    Καίω τα δέντρα,χτίζω μεζονέτες
    Θα κάνω τα παιδιά μου μαριονέτες

  7. #22
    the Overlord Το avatar του/της karellen
    Super Moderator
    Εγγραφή
    27/07/2010
    Μηνύματα
    3.194
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nomagi Προβολή μηνύματος
    Οι μηχανοβιοι είμαστε κουλ ατομα, μη το μακρυνουμε ασκοπα και να ειμαι και η αιτία ! Παρακαλώ.
    Ειναι απλα πολυφορεμενο κρανος και ελεγα μηπως ειχε καποιος μια λυση, με τις σιλικονες ειμαι βραδυ Παρασκευής και αυριο το πάω για φυσημα
    Κοιταγα για Caberg γμτ και τα λενε θορυβωδη, καποιοι μαλιστα δαιμονιωδώς. Κοιτάω βεβαια για flip up, εχω τα ψυχολογικα μου κι εγω.
    Να ξέρεις,με τη χρήση μπαλακλάβας ο θόρυβος μειώνεται στο μισό.

  8. #23
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.065
    Ξεκινά να ρίχνεις σταγόνα σταγόνα υγρή σιλικόνη,μέσα στους αεραγωγούς ,με τσουτσουνι σιλικόνης(πουλάνε στα χρωματοπωλεια) και αλλάζοντας η ροή του αέρα θ αλλάξει και ο ήχος η θα σταματήσει.Ξεκινας με μία σταγόνα και βλέποντας και κάνοντας.

  9. #24
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.180
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Αυτό είναι δουλειά άλλων να το κρίνουν.
    Καλά ρε Χάρη, δεν έβρισα ούτε είπα κάτι που θίγει κάποιον (εκτός αν το έκανα και δεν το έχω καταλάβει). Απλά σχολίασα κάτι που διάβασα, νομίζω για αυτό είμαστε εδώ.
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  10. #25
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.711
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Καλά ρε Χάρη, δεν έβρισα ούτε είπα κάτι που θίγει κάποιον (εκτός αν το έκανα και δεν το έχω καταλάβει). Απλά σχολίασα κάτι που διάβασα, νομίζω για αυτό είμαστε εδώ.
    δεν είμαστε εδώ για να κάνουμε minimodding, το modding είναι δουλειά άλλων.

    Κανόνας #7:
    [...]
    Ως trolling θεωρούνται, επί παραδείγματι και όχι αποκλειστικά, η δημοσίευση μηνυμάτων που σκοπό έχουν να προκαλέσουν, τα κακοπροαίρετα σχόλια και το mini-modding.

  11. #26
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    01/10/2017
    Μηνύματα
    15
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Να ξέρεις,με τη χρήση μπαλακλάβας ο θόρυβος μειώνεται στο μισό.

    Κανονικά δεν ασχολειται κανεις με κριτικές απο σκρουτζ, το ξερω καλα αυτό, καλο είναι να εχει μερικες θετικες κατι εκει, αλλα εχει τοσα πραγματα να διαβασει κανεις, ειδικά για κράνη. Για κρανος απο νουμπάδες και απο τυπους σπίτι-καφενείο, στο σκρουτζ δε διαβαζεις Χώρια που αμα θες κανεις κατι θεό εκει περα και του ανεβαζεις την τιμή σε μια εβδομάδα. Αν ειχα διαβασει οτι ξεβιδώνει λεει η ζελατινα καθε τοσο στο δικο μου , μαλλον δε θα το επαιρνα. Το λενε 5-6 αλλα δεν γινεται κατι τετοιο. Κοιταξα χτες με ολα που εκανα να δω τη βιδα της ζελατινας, τέζα βιδωμένη ηταν. Δεν γινεται ουσιαστικα να ξεβιδώσει, απο το ανοιξε-κλεισε τουλαχιστον, η ροδέλα εχει αυτάκια για να μη γυρνάει και αυτή τρώει την τριβή του μηχανισμου. Κατα τα αλλα , μια βιδα όπως ολες ειναι , όσο θες τη σφίγγεις.
    Το ξέρω και οτι ψάχνω για flip-up ουτως ή αλλως που μια που το θέλω να ανοιγει ειναι για να απολαμβάνω θαλασσινο Πουνέντη και Μαΐστρο και οτι αλλο το θελει κανεις το ευκολο κάμπριο. Το ξέρω οτι αυτο που κάποιος λεει θόρυβο , εγώ μπορεί απλά να το θεωρώ "μοτοσυκλέτα" επίσης, οπως και οτι μπορώ να ειμαι σαν στο σαλονι μου με ενα full face και να παω Σαλονικα με Μοτσαρτ στο bluetooth, ανοησιες ειναι τα περισσότερα.
    Εχουν βγει και αυτά που ανοιγουν 180 μοιρες πλέον, εχει πολλά καλούδια, το 500άρικο να εχει κανεις έτοιμο μονο, εγω το θελω στα 400, για την αντίδραση

    Αυτο που εχει γινει στο δικο μου είναι περίεργο, δεν το ειχε ποτε, συνεβη ξαφνικα, δεν εχω ιδέα πως. Μπορεί να επεσε απο την καρεκλα πχ, το κλειδώνω με κλειδαριά ποδηλατου στη σχαρα. Τώρα μολις θυμήθηκα που Σεπτέμβρη- Οκτώβρη. καποιος πηγε να το κλεψει εξω απο τον πυργο Αθηνων και το τράβαγε προφανως, μου εκανε τη ζελατινα ολο γρατζουνιες, εφυγε το ενα καρφακι του πιν-λοκ -τα παιδια στο μαγαζι μου βαλαν ενα αλλο τζάμπα- και ποιος ξερει τι αλλο εκανε.
    Παταγα το κλιπ του αεραγωγου μηπως εχει ξεκουμπωσει με καποιον τρόπο, έκανε κατι κλικ κλπ , θα δειξει απο αύριο, ποτέ την Κυριακή! Πριν λιγο ξύπνησα αλλωστε Παιδιά, ΣΦΥΡΑΕΙ ειπα, σα κλαρίνο! Σα φλογερα, σα σφυρίχτρα, σα γιδοβοσκος για να το πω αλλιως.


    Ολες καλες ο προτάσεις και ιδέες. παντα μπροστα παμε και πάντα ορθιοι, ευχαριστω πολυ παλίκαροι
    Τελευταία τροποποίηση από nomagi; 12/02/2024 στις 23:53.

  12. #27
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 2stroker
    Εγγραφή
    12/07/2008
    Μηνύματα
    695
    Έχω και εγώ mt κράνος. Πιο συγκεκριμένα το stinger acero.Και μένα με ανοιχτή ζελατίνα και από χαμηλά χλμ ξεκινάει και σφυραει σαν τον Βασίλη Σαλέα,οπότε την κλείνω και ησυχάζω. Δεν νομίζω ότι υπάρχει λύση. Και εγώ απλά θα κάνω οικονομία και κάποια στιγμή θα αγοράσω ένα κράνος καλύτερης ποιότητας.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Τελικά ..το κράνος σώζει ζωές ???!!
    από varaderothan στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 168
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2013, 21:11
  2. Το κράνος σκοτώνει!!
    από gRim στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 76
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2011, 10:05
  3. Τι γνωμη εχετε για το κρανος της Hjc της Colori
    από ela ela στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 03/10/2005, 22:46
  4. Το κράνος ρεεεεεεεε!!!!!!!!!!
    από koutsikos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2005, 10:22
  5. Υποχρεωτικο το Κρανος ???
    από crs-k στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2004, 09:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF