Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567
Προβολή αποτελεσμάτων 91 έως 99 από 99

Θέμα: Βραδινή 19/02/2024 @ 19:00

  1. #91
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ioannispar
    Εγγραφή
    07/10/2019
    Μηνύματα
    530
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Hayate Προβολή μηνύματος
    Εγώ ήμουν στο γραφείο ! αλλα ξέρει ο Χάρης γιατί το λέω. Εσύ που ήσουν πουλακι μου; είχες καμμια μετακινηση εξωτερικού;
    Παντοφλα εσωτερικου ειχα και ειπα να μην χειροτερεψω τα πραγματα....., ειμαι και μεγαλος ανθρωπος πχια

  2. #92
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    Ωραία βολτίτσα
    Θέλει λίγο προσοχή γιατί έχει κάμερες για ταχύτητα
    Την έχω πατήσει ακριβώς στην ίδια διαδρομή (διπλά...και στο πήγαινε και στο γυρνα.....4 μήνες αφαίρεση διπλώματος)
    Ακριβως.
    Επισης την εχω φαει εκει παλαιοτερα στο πηγαινε προς Ραφηνα μετα την Παλληνη.
    Και ο διοικητης τροχαιας της περιοχης των Ανατολικων προαστιων φημιζεται για το ποσο δυσκολα θα δωσει πισω το διπλωμα.

    Ωραια βολτα...παντως.
    Ride(s) the wind of change...

  3. #93
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.101
    Πριν 2-3 βδομάδες πήραν και το δικό μου δίπλωμα ακριβώς μετά τον Σταυρό προς Ραφήνα, στην κατηφόρα που και σβηστός να πηγαίνεις θα είσαι στα 80-90 χλμ/ώρα. Το όριο είναι 60. Τυπική ελληνική εισπρακτορία.

    Επίσης ξέρω ότι 2-3 κάμερες είναι σε πλήρη λειτουργία στην ευρύτερη περιοχή. Νου σας.
    Life begins at 45°.

  4. #94
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παραθέτω και την αντίθετη σκοπιά. Σε κάποια τμήματα της Λεωφόρου Μαραθώνος, υπάρχουν διαφοροποιημένα όρια ταχύτητας. 70 km/h στην αριστερή λωρίδα και 50 km στη δεξιά. Υπάρχει νόημα σε αυτό, διότι στη δεξιά λωρίδα εισέρχονται συχνά οχήματα από κάθετους δρόμους.

    Έχω λοιπόν ένα φίλο που θέλει να τηρήσει τον νόμο (παράξενο πράγμα, πρέπει να το διευκρινίζουμε ) και κινείται με 70km/h στην αριστερή λωρίδα. Απ' ό,τι μου έχει πει κοινός γνωστός, του παίζουν συνέχεια φώτα για να περάσουν με 100 km/h.

    Και μία ιστορία από τα παλιά. Κινούμαι στο τέρμα της Μαραθώνος και μετά τη διασταύρωση που πηγαίνει στον Σχινιά υπάρχουν αστυνομικοί που με σημαδεύουν με πιστόλι ταχύτητας. Με σταματάνε και ακούω το εξής με δηκτικό ύφος: "Γιατί δεν έτρεχες; Ήξερες ότι υπάρχει μπλόκο;" Τι να απαντήσεις σε αυτό; (Σημείωση: Το μπλόκο καλώς υπήρχε. Αν υπήρχε και λίγα χρόνια πριν, μπορεί να ζούσε ένας φίλος μου.)
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 21/02/2024 στις 10:40.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  5. #95
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Παραθέτω και την αντίθετη σκοπιά. Σε κάποια τμήματα της Λεωφόρου Μαραθώνος, υπάρχουν διαφοροποιημένα όρια ταχύτητας. 70 km/h στην αριστερή λωρίδα και 50 km στη δεξιά. Υπάρχει νόημα σε αυτό, διότι από στη δεξιά λωρίδα εισέρχονται συχνά οχήματα από κάθετους δρόμους.

    Έχω λοιπόν ένα φίλο που θέλει να τηρήσει τον νόμο (παράξενο πράγμα, πρέπει να το διευκρινίζουμε ) και κινείται με 70km/h στην αριστερή λωρίδα. Απ' ό,τι μου έχει πει κοινός γνωστός, του παίζουν συνέχεια φώτα για να περάσουν με 100 km/h.

    Και μία ιστορία από τα παλιά. Κινούμαι στο τέρμα της Μαραθώνος και μετά τη διασταύρωση που πηγαίνει στον Σχινιά υπάρχουν αστυνομικοί που με σημαδεύουν με πιστόλι ταχύτητας. Με σταματάνε και ακούω το εξής με δηκτικό ύφος: "Γιατί δεν έτρεχες; Ήξερες ότι υπάρχει μπλόκο;" Τι να απαντήσεις σε αυτό; (Σημείωση: Το μπλόκο καλώς υπήρχε. Αν υπήρχε και λίγα χρόνια πριν, μπορεί να ζούσε ένας φίλος μου.)
    Ειναι αυτο που λεμε δειξε μου τον φιλο σου να σου πω ποιος εισαι...
    Παντως και εγω εκει την ειχα φαει τοτε...σε σημειο που εχει πλεον διαφορετικα ορια ανα λωριδα.
    Τοτε ηταν ενα κουφο του στυλ 30 ή 40. Μεχρι και στην τροχαια ο αστυνομικος μου ειπε, οντως μ@λακια αυτο το οριο.
    Να πας ''χαλαρα'' για ενα μπανακι με την γυναικα και να μετα απο 8 μηνες μπουργιουρντι 350ε και 2 μηνες το διπλωμα...

    Αλλα να στην πουνε που δεν ετρεχες...εκλαψα!!!
    Ride(s) the wind of change...

  6. #96
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Με σταματάνε και ακούω το εξής με δηκτικό ύφος: "Γιατί δεν έτρεχες; Ήξερες ότι υπάρχει μπλόκο;" Τι να απαντήσεις σε αυτό;
    όχι ρε φίλε, δεν γίνεται αυτό!

    Έγινα ρόμπα στο γραφείο.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  7. #97
    Avocado Το avatar του/της CorpseAlive
    Moderator
    Εγγραφή
    06/10/2020
    Μηνύματα
    1.843
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Πριν 2-3 βδομάδες πήραν και το δικό μου δίπλωμα ακριβώς μετά τον Σταυρό προς Ραφήνα, στην κατηφόρα που και σβηστός να πηγαίνεις θα είσαι στα 80-90 χλμ/ώρα. Το όριο είναι 60. Τυπική ελληνική εισπρακτορία.

    Επίσης ξέρω ότι 2-3 κάμερες είναι σε πλήρη λειτουργία στην ευρύτερη περιοχή. Νου σας.

    Τόσο γρήγορος που θα φας κλήση και πεζός!
    where was Gondor when the Westfold fell?

  8. #98
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    825
    Φτου γμτ ,δε το ειδα. Στην επομενη μεσα και εγω (αλλα μονο αν βρεχει ειπαμε).

  9. #99
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.711
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος
    Φτου γμτ ,δε το ειδα. Στην επομενη μεσα και εγω (αλλα μονο αν βρεχει ειπαμε).
    H επόμενη έχει μπει ήδη

Σελίδα 7 από 7 ΠρώτοΠρώτο ... 234567

Παρόμοια θέματα

  1. Βραδινή 12/02/2024 @ 18:30 ή 20:30
    από harris_x στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 129
    Τελευταίο μήνυμα: 15/02/2024, 07:54
  2. Αρχιτεκτονική Ζωγράφου 01/11/2006 στις 18:30'
    από Nostra στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 01/11/2006, 15:47
  3. Στορκ, Κυριακη 19/02/2006
    από Daemon στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 45
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2006, 14:02
  4. Σημερα 20/9 18:30---> λιμανακια
    από idi στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2005, 10:56
  5. Erxetai to 22o....aurio 18:30
    από SvsGreek στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 22/02/2005, 19:44

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF