Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 52

Θέμα: Μήπως η Χόντα παράγει τις πιο ολοκληρωμένες μοτοσυκλέτες πλέον?

  1. #31
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από karellen Προβολή μηνύματος
    Το να ζητάς να σου πουν οι άλλοι τι μηχανάκι να πάρεις μου ακούγεται κάπως, τη στιγμή που δεν έχεις καν κατασταλάξει σε 2-3 μοντέλα έστω.
    Θεωρώ ότι πιο πολύ θα μπερδευτείς με τις γνώμες των άλλων,δεδομένου ότι βάζεις πολλούς παράγοντες στην εξίσωση που οι μισοί δεν ισχύουν (βαλβίδες που κάρφωναν σε μερικά μοντέλα 1ης γεννεάς-κινέζικα bmw κ.ο.κ).
    Δεν ζητάω γνώμη για αγορά αλλά γνώμη γενικότερα στο θέμα της ανόδου των τιμών και ταυτόχρονα στην πτώση της ποιότητας τιμής σε μηχανές οι οποίες κοστίζουν 10.000.

  2. #32
    Dog Days Are Over Το avatar του/της giorgosb
    Moderator
    Εγγραφή
    06/01/2014
    Μηνύματα
    1.099
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NikosBu Προβολή μηνύματος
    Δεν ζητάω γνώμη για αγορά αλλά γνώμη γενικότερα στο θέμα της ανόδου των τιμών και ταυτόχρονα στην πτώση της ποιότητας τιμής σε μηχανές οι οποίες κοστίζουν 10.000.
    Και το πιτόγυρο πριν 4 χρόνια είχε 1,80€ και τώρα έχει 3,50€.. Όλα έχουν πάρει πάνω ανεξαιρέτως. Αλλά αν χρειάζομαι μηχανάκι για την καθημερινή μου μετακίνηση, τι να κάνω, θα τα σκάσω (αν τα έχω)..

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NikosBu Προβολή μηνύματος
    Καλημέρα ομάδα, όπως έχω ήδη πεί είμαι στην αναζήτηση μοτοσυκλέτας καθώς αρχές του επόμενου μήνα θα βγεί το Α δίπλωμα μου. Μετά απο κάποια Χ εμπειρία με μηχανάκια και μετά το αγαπήμενο FMX που πουλήθηκε το καλοκαίρι έλεγα να βρώ μια μηχανή τύπου Sport Touring άντε και Adv. Ψάχνω με μάνια αλλά ειδικά οι τιμές μτχ είναι λες και αγοράζω ακίνητο στον παρθενώνα ενώ οι τιμές των νέων στα περισσότερα μοντέλα πλήν china τουλάχιστον υπερτιμημένες π.χ Tracer 700, Versys 650. Μετά απο όλο το ψάξιμο που έκανα έβρισκα ελατώμματα σε όλα τα μηχανάκια όπως π.χ φτωχά περιφερειακά στο Tracer μαζί με το ιδιότροπο σασμάν του αλλά και τις βαλβίδες του Versys οι οποίες κάρφωναν ας πούμε (πιστεύω πως είναι θέμα χρήσης όμως και όχι εγοστασίου).Όσο κι αν έψαξα όμως δεν βρήκα κανένα παράπονο για Χόντα και όντας κάτοχος ενός Sh 300i 2012 μπορώ να πώ πως είμαι τρομερά ευχαριστημένος με σχολαστική συντήρηση προφανώς. Σκέφτηκα να δω νέο χόντα(εκτός απο το CBF 600 για τα πηνία του) αλλά δεν μου περισσεύει νεφρό και έχω αρχίσει πλέον να θεωρώ πως η χόντα έχει πάρει τα πράματα πιο σοβαρά και δίνει μέν ένα ακριβό αλλά παράλληλα πολύ ποιοτικό προιόν σε όλα. Δύστυχως δεν έχω 11.500 να δώσω για το μαύρο τρανσάλπ και δεν θέλω να μπλέξω με τράπεζες αλλά έχω απογοητευτεί απο θηρία όπως γιαμάχα που τα 10.000 που θα δώσει κάποιος θα είναι μόνο για ένα μοτέρ με χάλια πλαστικά. Περιμένω να ακούσω τις γνώμες σας, καλά χιλιόμετρα.


    Ο τίτλος είναι κάπως παραπλανητικός καθώς τη σημερινή εποχή δε μπορούμε να συζητάμε για το αν η οποιαδήποτε εταιρεία βγάζει ολοκληρωμένες μοτοσυκλέτες. Κάθε σύγχρονη μοτοσυκλέτα είναι ολοκληρωμένη στην κατηγορία της και υπάρχουν αμέτρητες επιλογές για όλα τα γούστα, που φυσικά κάποτε δεν υπήρχαν.

    Από εκεί και πέρα, σίγουρα υπάρχουν διαφορές σε αξιοπιστία και εκπτώσεις σε υλικά από όλους τους κατασκευαστές σε διάφορα σημεία. Η Honda σίγουρα σε κομβικούς τομείς δεν κάνει εκπτώσεις αλλά και αυτή κάνει τις φθήνιες της σε ορισμένα σημεία, κάτι απόλυτα λογικό κατά τη γνώμη μου. Άλλες εταιρείες στοχεύουν στις επιδόσεις οπότε μοιραία η αξιοπιστία μπαίνει σε 2η μοίρα. Άλλες βρίσκονται κάπου στη μέση. Το παν είναι η χρήση που θα κάνεις και το πόσα χρόνια θα κρατήσεις τη μοτοσυκλέτα. Αν δε γράφεις σοβαρά χιλιόμετρα, μικρή σημασία έχει τι θα επιλέξεις. Πιθανότατα δε θα έχεις κανένα πρόβλημα ή θα έχεις ελάχιστα.

    Επιπλέον, να έχεις υπόψιν σου ότι πάντα υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος. Δηλαδή ναι μεν το Yamaha έχει ψιλοχάλια πλαστικά όπως λες, αλλά αν πέσεις θα σου κοστίσει το μισό συγκριτικά με ένα Honda που μπορεί να το έχεις 200.000km και να φαίνεται λες και έχει 40.000km. Η καλή συναρμογή και ποιότητα πλαστικών προϋποθέτει μελέτη, ανθεκτικές εσωτερικές πανάκριβες βάσεις πλαστικών κλπ κλπ. Όλα αυτά τα πληρώνεις ή θα τα πληρώσεις αν χρειαστεί αδρά, δεν είναι τζάμπα.
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της PaNick67
    Εγγραφή
    06/12/2016
    Μηνύματα
    625
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από NikosBu Προβολή μηνύματος
    Δεν ζητάω γνώμη για αγορά αλλά γνώμη γενικότερα στο θέμα της ανόδου των τιμών και ταυτόχρονα στην πτώση της ποιότητας τιμής σε μηχανές οι οποίες κοστίζουν 10.000.
    Αν ζητας αυτο τοτε την καλυτερη ποιοτητα στα λεφτα σου την παιρνες σε ευρωπαικο. Ειναι πιο προσεγμενα σε πλαστικα, βαφη, φινιρισμα, αυτο που λενε απτη ποιοτητα. Φορουν και καλυτερα περιφεριακα γενικα.


    Να στο πω και αλλιως, ειχα Honda Africa Twin 750 για 11 χρονια και 120.000χλμ που μου εβγαλε δυο φορες ανορθωτη και μια μπαταρια, την πρωτη στα 4 και την δευτερη στα 10 χρονια, μεχρι που βγηκε ολικη απο τροχαιο.

    Αφου εγινα καλα πηρα ενα Aprilia Sportcity 250 με το οποιο περασα 14 χρονια και 65Κ χλμ. Στα πρωτα 11 το σκουτερακι δεν ειχε καψει ουτε λαμπα, δεν ειχε παει ουτε μια φορα στο συνεργειο εκτακτως, μονο για τα σερβις του. Μετα εβγαλε 3 καλες βλαβες σε 2 χρονια αλλα ηταν φυσιολογικο. Οταν γερναει ενα οχημα βγαζει βλαβες.

    Σε συγκριση με το Aprilia ομως το Honda ηταν λιγοτερο αξιοπιστο αλλα ταξεις μεγεθους πιο απολαυστικο αφου με γυρισε σε Ελλαδα κι εξωτερικο.

  5. #35
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από billy84 Προβολή μηνύματος
    Ο τίτλος είναι κάπως παραπλανητικός καθώς τη σημερινή εποχή δε μπορούμε να συζητάμε για το αν η οποιαδήποτε εταιρεία βγάζει ολοκληρωμένες μοτοσυκλέτες. Κάθε σύγχρονη μοτοσυκλέτα είναι ολοκληρωμένη στην κατηγορία της και υπάρχουν αμέτρητες επιλογές για όλα τα γούστα, που φυσικά κάποτε δεν υπήρχαν.

    Από εκεί και πέρα, σίγουρα υπάρχουν διαφορές σε αξιοπιστία και εκπτώσεις σε υλικά από όλους τους κατασκευαστές σε διάφορα σημεία. Η Honda σίγουρα σε κομβικούς τομείς δεν κάνει εκπτώσεις αλλά και αυτή κάνει τις φθήνιες της σε ορισμένα σημεία, κάτι απόλυτα λογικό κατά τη γνώμη μου. Άλλες εταιρείες στοχεύουν στις επιδόσεις οπότε μοιραία η αξιοπιστία μπαίνει σε 2η μοίρα. Άλλες βρίσκονται κάπου στη μέση. Το παν είναι η χρήση που θα κάνεις και το πόσα χρόνια θα κρατήσεις τη μοτοσυκλέτα. Αν δε γράφεις σοβαρά χιλιόμετρα, μικρή σημασία έχει τι θα επιλέξεις. Πιθανότατα δε θα έχεις κανένα πρόβλημα ή θα έχεις ελάχιστα.

    Επιπλέον, να έχεις υπόψιν σου ότι πάντα υπάρχει και η άλλη όψη του νομίσματος. Δηλαδή ναι μεν το Yamaha έχει ψιλοχάλια πλαστικά όπως λες, αλλά αν πέσεις θα σου κοστίσει το μισό συγκριτικά με ένα Honda που μπορεί να το έχεις 200.000km και να φαίνεται λες και έχει 40.000km. Η καλή συναρμογή και ποιότητα πλαστικών προϋποθέτει μελέτη, ανθεκτικές εσωτερικές πανάκριβες βάσεις πλαστικών κλπ κλπ. Όλα αυτά τα πληρώνεις ή θα τα πληρώσεις αν χρειαστεί αδρά, δεν είναι τζάμπα.
    Συμφωνώ σε αυτό αλλά τουλάχιστον να πω πως έπεσα π.χ και έσπασε και όχι τρίζουν τα πλαστικά σε 2 ετών μηχανλη που αγοράστηκε 9.400. Γι αυτό τον λόγο δίνω στην χόντα λίγα παραπάνω εύσημα σε αυτό τον τομέα και θεωρώ πως έχει ορθή λογική και δεν πετάει οτι βρεί πάνω στο μηχανάκι της.

  6. #36
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PaNick67 Προβολή μηνύματος
    Αν ζητας αυτο τοτε την καλυτερη ποιοτητα στα λεφτα σου την παιρνες σε ευρωπαικο. Ειναι πιο προσεγμενα σε πλαστικα, βαφη, φινιρισμα, αυτο που λενε απτη ποιοτητα. Φορουν και καλυτερα περιφεριακα γενικα.


    Να στο πω και αλλιως, ειχα Honda Africa Twin 750 για 11 χρονια και 120.000χλμ που μου εβγαλε δυο φορες ανορθωτη και μια μπαταρια, την πρωτη στα 4 και την δευτερη στα 10 χρονια, μεχρι που βγηκε ολικη απο τροχαιο.

    Αφου εγινα καλα πηρα ενα Aprilia Sportcity 250 με το οποιο περασα 14 χρονια και 65Κ χλμ. Στα πρωτα 11 το σκουτερακι δεν ειχε καψει ουτε λαμπα, δεν ειχε παει ουτε μια φορα στο συνεργειο εκτακτως, μονο για τα σερβις του. Μετα εβγαλε 3 καλες βλαβες σε 2 χρονια αλλα ηταν φυσιολογικο. Οταν γερναει ενα οχημα βγαζει βλαβες.

    Σε συγκριση με το Aprilia ομως το Honda ηταν λιγοτερο αξιοπιστο αλλα ταξεις μεγεθους πιο απολαυστικο αφου με γυρισε σε Ελλαδα κι εξωτερικο.
    Στο συγκεκριμένο θέμα παίζει ρόλο και η χρήση που είχαν υποστεί τα δυο μηχανάκια. Όπως λές το χόντα γύρισε και όλη την ελλάδα οπότε μέσα σε 11 χρόνια 300 ευρώ σε ζημιές είναι απόλυτα αποδεκτό.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Τώρα να πας να δώσεις 10000 για φθηνή απομίμηση του Tiger 1050 το θεωρώ λάθος αγορά. (Προσωπική άποψη)
    Δεν είμαι όμως λόγο άδικη η σύγκριση του 660 με το 1050 όμως; Κανονικά θα έπρεπε να μπει στη ζυγαριά με το versys και το tracer 7 που έχουν πάνω κάτω όλα 9500. Ούτως ή άλλως σε αυτή την κατηγορία εν έτει 2024 εκεί έχουν πάει οι τιμές.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Μερικες σκορπιες σκεψεις για τετοια θεματα..

    Προσωπικα διαφωνω με την "flat out" θεση "αυτο μονο, ολα τα αλλα ειναι προβληματικα". Αν ηταν ετσι θα επρεπε να ειχαμε 2-3 εταιρίες ολες και ολες. Επισης η οικονομικη ανεση δεν σημαινει οτι θελει καποιος να ειναι καθε τρεις και λιγο στα συνεργεια.

    Ανακλησεις και προβληματα έχουν σχεδον ολες οι εταιριες. Ο τροπος που οι αντιπροσωπειες διαχειριζονται το οποιο προβλημα ειναι αυτο που μενει.

    Ενα πουσαρισμενο μοτερ πιθανοτατα θα βγαλει θεματα (ειδικα με κακη συντηρηση) σε σχεση με ενα αχρωμο, αοσμο, μοτερ που εχει φτιαχτει για να δουλευει σαν πομονα για πηγαδι.. Δεν συγκρινονται..

    Πολλες φορες ξεχναμε οτι οι εταιρειες δεν σκεφτονται την Ελλαδα και την οποια δυνατοτητα ή αδυναμια του μεσου Ελληνα, να διαθεσει 10+ χιλιαρικα για να παρει κατι που εχει σκοπο να κρατησει "για παντα" επειδη έκανε το σκ@το του παξιμαδι για να τα μαζεψει.. Στις περισσοτερες ευρωπαικες αγορες, ο μεσος ορος των μοτοσυκλετων δεν προλαβαινει να κανει δευτερο σερβις στα χερια του ιδιου ιδιοκτητη.

    Για τον νηματοθετη.. Σε πολλα σημεια αναφερεσαι σε αισθητικη / αισθηση / εντυπωση... Αυτα δεν ειναι αντικειμενικες αποψεις.. Ανεβα στο καινουργιο vstrom και πες μου που υστερει σε σχεση με το transalp.. Παρε ενα τρικυλινδρο μεσαιο και ελα να μου πεις πως δουλευει σε σχεση με ενα 2Κ.

    Το που πηγαν οι τιμες για κατι που δεν φτιαχτηκε με ορθολογικα κριτηρια αλλα με κυριο λογο/σκοπο την διασκεδαση (οπως την οριζει ο καθενας) δεν μπορει να εχει απαντηση... Ποτε οι μοτοσυκλετες και η σοβαρη ενασχοληση μαζι τους δεν ηταν φτηνο "σπορ". Αν θελεις αυτο μενεις με το σκουτερ..

    Αν σου αρεσει το transalp, μην ψαχνεις που υστερουν τα αλλα.. Κανε υπομονη και πηγαινε και παρ'το οταν θα εχεις την δυνατοτητα... Αν βρισκεις τα 10+ υπερβολικα για japan made η ευρωπαικο, τοτε υπαρχουν αξιοπρεπεστατες λυσεις απ οτην ασιατικη αγορα που δεν θα αδειασουν την τσεπη..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  9. #39
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.024
    εχουμε 2 φαινομενα πλεον στις μοτο. το ενα ειναι το γενικο των αυξημενων τιμων και το αλλο πιο ειδικο που αντιγράφει αλλες βιομηχανιες πλεον που προσπαθουν να κανουν upselling σε πιο ακριβα μοντελα κοβωντας ακομη και πολυ φθηνα πραγματα απο τα μεσαια για να σε σπρωξουν στο ακριβο μοντελο. πχ το νεο δρομισιο στρομ δεν εχει cruise control.

    η yamaha ανεκαθεν ειχε μια μετρια ποιοτητα περιφεριακων και πλαστικων αλλα εκτος απο το οπτικο του θεματος, πολυ σπανια θα δεις μοντελο της να ειναι σε κακη κατασταση μετα απο 10-12 χρονια. Στην σημερινη εποχη τα νεα μοντελα λιγο πολυ ειναι το ίδιο αξιοπιστα πλην κτμ και μονο στο 790-890 που ακομα κανενας δεν μπορει να σου πει με βεβαιοτητα οτι εχουν λυσει τα πολλα θεματα των προηγουμενων μοντελων. ουτε τα triumph βγαζουν ζημιες ουτε τα υπολοιπα ευρωπαικα. αφηνω εκτος το tuareg γιατι εχω διαβασει και για μεγαλα προβληματα και για απροβληματιστα μηχανακια αλλα ειναι πολυ φρεσκο ακομα.

    στα λεφτα που κοιτας ειναι απιθανο να βρεις κατι πιο ολοκληρωμενο απο το στρομ που ανεφερα παραπανω. το απλο, οχι το de. αν θες κατι που εχει οση ποιοτητα πληρωνεις τοτε σε αυτο το ποσο δεν υπαρχει κατι αλλο. ισως παρακατω προς τα κινεζικα αλλα υπαρχει το γνωστο ρισκο. ρισκο ομως που σιγα σιγα φαινεται να βγαινει στους κατοχους και επειδη ερχονται και το kove800 και το cf800mtx θα ελεγα να περιμενεις λιγο. Επισης το καρ εχει ηδη τιγκαρει με μετοχειρα τρανσαλπ. Τον ερχομενο σεπτεβρη ειμαι βεβαιος οτι θα βρισκεις και με 9.500 μην σου πω 9.000ευρω.
    Τελευταία τροποποίηση από basilis_k6; 15/02/2024 στις 21:36.

  10. #40
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    303
    Σαν νέος στον χώρο των δικύκλων, έχω μια απορία. Γιατί τα πλαστικά τους μας νοιάζουν τόσο πολύ; Δεν είναι αυτοκίνητα που μια υψηλή απτή ποιότητα εσωτερικού είναι μεγάλο συν. Σε μια μοτοσυκλέτα εντελώς κλαιν η ποιότητα των πλαστικών. Αλλα πράγματα έχουν σημασία

  11. #41
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.171
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vassilis Προβολή μηνύματος
    Σαν νέος στον χώρο των δικύκλων, έχω μια απορία. Γιατί τα πλαστικά τους μας νοιάζουν τόσο πολύ; Δεν είναι αυτοκίνητα που μια υψηλή απτή ποιότητα εσωτερικού είναι μεγάλο συν. Σε μια μοτοσυκλέτα εντελώς κλαιν η ποιότητα των πλαστικών. Αλλα πράγματα έχουν σημασία
    Τα πλαστικά ειναι βασικο στοιχειο στις μοτο εδω και δεκαετιες και εκεί είναι εμφανής η ποιότητα φινιρίσματος. Είναι στοιχείο της ποιότητας κατασκευής της μοτο και ανεβαζει και πολύ το κοστος.
    Αν δεις ας πουμε Honda Blackbird 25 ετών με άψογη εμφανιση και top βαψιμο και φινιρισμα και το συγκρίνεις με αλλη μοτο εξ Ιαπωνίας 5ετίας θα καταλαβεις.
    Τα σημερινα σε αλλα 20 χρονια θα ειναι σαν σκουπιδια μπροστα στο Blackbird.
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #42
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sapila racing Προβολή μηνύματος
    Τα πλαστικά ειναι βασικο στοιχειο στις μοτο εδω και δεκαετιες και εκεί είναι εμφανής η ποιότητα φινιρίσματος. Είναι στοιχείο της ποιότητας κατασκευής της μοτο και ανεβαζει και πολύ το κοστος.
    Αν δεις ας πουμε Honda Blackbird 25 ετών με άψογη εμφανιση και top βαψιμο και φινιρισμα και το συγκρίνεις με αλλη μοτο εξ Ιαπωνίας 5ετίας θα καταλαβεις.
    Τα σημερινα σε αλλα 20 χρονια θα ειναι σαν σκουπιδια μπροστα στο Blackbird.
    Νομίζω πως ποιοτικά, όλοι είχαν πιάσει κορυφή εκεί στα τέλη του 90 αρχές 2000.
    Επιχειρηματικά, δεν είχαν τον ακραίο ανταγωνισμό από ανατολή να τους αναγκάζει να κάνουν εκπτώσεις όπου μπορούν, επιχειρησιακά οι περισσότεροι κατασκεύαζαν ακόμα εκεί που υπήρχε εμπειρία αλλά και τα υλικά ακόμα ήταν όλα καλύτερη ποιότητας, δεν είχαν αντικατασταθεί ακόμα από νέα οικολογικά/ανακυκλωμένα/φιλικότερα(?) προς το περιβάλλον. Χρώματα/βερνίκια, πολυμερή, μέταλλα...
    Πλέον, μόνο οι μεγάλες εταιρίες και μόνο για τα ακριβά τους μοντέλα επιδιώκουν ποιότητα εφάμιλλη με εκείνη.
    teenage angst has paid off well,now I'm bored 'n' old.......

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Αλλη μια κουβεντα οτι η χονδα ειναι αυτο και ειναι εκεινο και ειναι το αλλο και ολα τα αλλα ειναι γτπ.

    Ρε φιλε ελα να σου δειξω στο Αφρικα μου που ειναι μηχανακι 20κ τι εκπτωσεις εχει κανει η χονδα.

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    ρε παιδιά, όσοι λέτε για την Triumph, είχατε ποτέ μηχανάκι αυτής της μάρκας και σας έβγαλε ζημιές, ή μιλάτε διαισθητικά
    Εγώ εχω και μου έχει βγαλει αρκετά θεματα με τα ηλεκτρικά.

  15. #45
    Μέλος Το avatar του/της sam4g
    Εγγραφή
    15/05/2014
    Μηνύματα
    456
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    Αλλη μια κουβεντα οτι η χονδα ειναι αυτο και ειναι εκεινο και ειναι το αλλο και ολα τα αλλα ειναι γτπ.

    Ρε φιλε ελα να σου δειξω στο Αφρικα μου που ειναι μηχανακι 20κ τι εκπτωσεις εχει κανει η χονδα.
    Γιατί δεν τα γράφετε σύντροχοι; Δηλαδή, έχει δίκιο σ αυτό που λέει ο Χάρης ότι οι Χονταίοι δεν γράφουμε τα προβλήματα. Εγω προσωπικά αν αντιμετωπίσω το οτιδήποτε θα το αναφέρω για να αποδειχθεί δημοσίως η αξιοπιστία, της εκάστοτε εταιρίας. Να τα λέμε μεταξύ μας σε παρέες δεν έχει νόημα, καθώς, συντηρείται η άποψη του ΄χόντα είναι, δεν χαλάει΄.

Σελίδα 3 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2010, 21:34
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2010, 14:00
  3. οι 10 πιο ασυνηθιστες μοτοσυκλετες!
    από mikes στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2010, 18:20
  4. πιο φιλικες μοτοσυκλετες?
    από EVI στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2007, 17:07
  5. Ποιος θα βγάλει τις πιο πολλές μπουρμπουλήθρες?
    από stavrogin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2006, 13:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF