Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 52 από 52

Θέμα: Μήπως η Χόντα παράγει τις πιο ολοκληρωμένες μοτοσυκλέτες πλέον?

  1. #46
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Δεν υπαρχει περιπτωση να ερωτηθω σχετικα με τα θεματα που εχουν βγαλει κατα καιρους τα μηχανακια μου και να τα κρυψω. Ανεξαρτητα αν ειναι χονδα (χ4) σουζουκι (χ2) απριλια (χ3) ή οτιδηποτε αλλο εχει περασει απο τα χερια μου.

    Δυστυχως οι πιο φονταμενταλιστες σε αυτα ειναι οι χονταιοι αλλα πολυ κοντα τους ειναι ολοι οι "παρε τζαπαν δε χαλαει".

    Κουβεντα καφενειου κανουμε τωρα αλλα οποιος ψαχνει βρισκει πολλες (και το εννοω το πολλες) αναφορες για διαφορα θεματα στην θεωρητικά ναυαρχιδα της χονδα το CRF1000-1100.

    Εχω την αισθηση οτι στην Ελλαδα γινεται πιο εντονα αυτο γιατι Αγγλια και USA τα κατεβαζουν τα καντηλια τους κανονικα.
    Τελευταία τροποποίηση από nickald; 16/02/2024 στις 14:42.

  2. #47
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vassilis Προβολή μηνύματος
    Σαν νέος στον χώρο των δικύκλων, έχω μια απορία. Γιατί τα πλαστικά τους μας νοιάζουν τόσο πολύ; Δεν είναι αυτοκίνητα που μια υψηλή απτή ποιότητα εσωτερικού είναι μεγάλο συν. Σε μια μοτοσυκλέτα εντελώς κλαιν η ποιότητα των πλαστικών. Αλλα πράγματα έχουν σημασία
    Επίσης κρίμα είναι 3 ετών μηχανάκι να έχει ασπρίλες στα πλαστικά του μέρη πόσο μάλλον να τρίζουν τα πλαστικά του στις 6 χιλιάδες στροφές.

  3. #48
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από tools Προβολή μηνύματος
    Νομίζω πως ποιοτικά, όλοι είχαν πιάσει κορυφή εκεί στα τέλη του 90 αρχές 2000.
    Επιχειρηματικά, δεν είχαν τον ακραίο ανταγωνισμό από ανατολή να τους αναγκάζει να κάνουν εκπτώσεις όπου μπορούν, επιχειρησιακά οι περισσότεροι κατασκεύαζαν ακόμα εκεί που υπήρχε εμπειρία αλλά και τα υλικά ακόμα ήταν όλα καλύτερη ποιότητας, δεν είχαν αντικατασταθεί ακόμα από νέα οικολογικά/ανακυκλωμένα/φιλικότερα(?) προς το περιβάλλον. Χρώματα/βερνίκια, πολυμερή, μέταλλα...
    Πλέον, μόνο οι μεγάλες εταιρίες και μόνο για τα ακριβά τους μοντέλα επιδιώκουν ποιότητα εφάμιλλη με εκείνη.
    Θεωρώ πως τα ηλεκτρονικά που υπάρχουν τώρα τύπου cruise, ABS κλπ ανεβάζουν το κόστος αλλά δεν είναι λογικό να είναι χάρτινη η μοτοσυκλέτα στα μέρη της.

  4. #49
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    Αλλη μια κουβεντα οτι η χονδα ειναι αυτο και ειναι εκεινο και ειναι το αλλο και ολα τα αλλα ειναι γτπ.

    Ρε φιλε ελα να σου δειξω στο Αφρικα μου που ειναι μηχανακι 20κ τι εκπτωσεις εχει κανει η χονδα.
    Δεν θα με πειράξει να γίνουν εκπτώσεις σε πράγματα όπως δεν έχει Cruise η δεν έχει θερμενόμενα γκρίπς η ότι τα κάγκελα τους είναι βαριά. Έκει που κοιτάω εγώ είναι πλαστικά , πλαίσιο , μοτέρ και δεν προτιμώ βαφή μάτ χρώματος.

  5. #50
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sam4g Προβολή μηνύματος
    Γιατί δεν τα γράφετε σύντροχοι; Δηλαδή, έχει δίκιο σ αυτό που λέει ο Χάρης ότι οι Χονταίοι δεν γράφουμε τα προβλήματα. Εγω προσωπικά αν αντιμετωπίσω το οτιδήποτε θα το αναφέρω για να αποδειχθεί δημοσίως η αξιοπιστία, της εκάστοτε εταιρίας. Να τα λέμε μεταξύ μας σε παρέες δεν έχει νόημα, καθώς, συντηρείται η άποψη του ΄χόντα είναι, δεν χαλάει΄.
    Επίσης παίζει ρόλο και η συχνότητα των παραπόνων, δεν νομίζω να έχει κάποιος κονέ με την χόντα και την κάθε χόντα και να θέλει να μην την θίξει αν δεί κάποιο μέγα φάουλ αλλά απο την δική μου οπτική και κάτοχος 2 χόντα είμαι πολύ ικανοποιημένος σε όλα. Ακούω πολλά πράματα για Aprillia λιγότερα για triumph και ελάχιστα για ιάπωνες απο χρήστες με ηρεμία και απο άτομα που τα πονάνε αρκετά.

  6. #51
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nickald
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    992
    Στις βιδες απο χαρτι, στις μποτες που ψωριαζουν, στα ρεζερβουαρ που αποδομουνται στα εξ ων συνετέθησαν και βουλωνουν αντλιες, στις οθονες που κανουν τιλτ, στους διακοπτες dct και στην μπαταρια που κανει 500ε αλλιως πρεπει να βαλεις μπαταρια εκτος προδιαγραφων?

    Και ολα αυτα με ενα εκπληκτικο αφτερ σεηλς ξυρισμα......

  7. #52
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    04/02/2024
    Μηνύματα
    83
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nickald Προβολή μηνύματος
    Στις βιδες απο χαρτι, στις μποτες που ψωριαζουν, στα ρεζερβουαρ που αποδομουνται στα εξ ων συνετέθησαν και βουλωνουν αντλιες, στις οθονες που κανουν τιλτ, στους διακοπτες dct και στην μπαταρια που κανει 500ε αλλιως πρεπει να βαλεις μπαταρια εκτος προδιαγραφων?

    Και ολα αυτα με ενα εκπληκτικο αφτερ σεηλς ξυρισμα......
    Αυτό αποτελεί κοινο πρόβλημα? Δεν έχω ψάξει καθόλου το μοντέλο η αλήθεια είναι.

Σελίδα 4 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 01/12/2010, 21:34
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2010, 14:00
  3. οι 10 πιο ασυνηθιστες μοτοσυκλετες!
    από mikes στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2010, 18:20
  4. πιο φιλικες μοτοσυκλετες?
    από EVI στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/06/2007, 17:07
  5. Ποιος θα βγάλει τις πιο πολλές μπουρμπουλήθρες?
    από stavrogin στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2006, 13:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF