Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 41

Θέμα: Γυμνό ημί-commuter για αντικατάσταση ΜΤ-09

  1. #16
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Είχα S1000R και θεωρώ ότι είναι από τα πιο πολιτισμένα streetfighter. Γραμμικό μοτέρ, εύκολο και μανιτζέβελο. Για commuting νομίζω το πιο καλό από τα "μεγάλα". Βγάζει πολύ ζέστη οπότε έχε το υπόψην σου (και ποιο δεν βγάζει θα μου πεις). Το Tuono V4 το είχε ο κολλητός και το έχω οδηγήσει, είναι πιο "αντρικό" και τσαχπίνικο σε όλα του και ίσως αυτό σε φτιάξει στις βόλτες αλλά σε χαλάσει στην καθημερινότητα. Έχε υπόψην σου ότι την πιο άνετη εργονομία είχε το ΜΤ-10 , δεν ξέρω γιατί το απορρίπτεις. Έχει χαρακτήρα που σπάνια βρίσκεις σε γιαπωνέζικο.
    Κανά 1290 γιατί δεν κοιτάς, υπερβολή μεν αλλά αρκουδόγκαζο δε...

    Οτι και να πάρεις, όχι καινούργιο. Βρες μτχ ώστε να γλυτώσεις χρήματα από την κακή μεταπώληση τους.
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  2. #17
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    825
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Κανά 1290 γιατί δεν κοιτάς, υπερβολή μεν αλλά αρκουδόγκαζο δε...
    Να πω την αμαρτια μου, λογω ηχου. Ειχα δικυλινδρο αρκετα χρονια οποτε δε θελω να γυρισω παλι σε μπραπ. Θελω να μεινω στο βζουμ
    Θα δω τι μπορω να βρω για τεστ ντραιβ να παρω μια ιδεα για αρχη.

  3. #18
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    30/05/2022
    Μηνύματα
    25
    Πάρε το brutale 800, όχι τίποτα άλλο να το χαζεύουμε

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    719
    Τουονο 1100 που ειναι και ναραμου

  5. #20
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Είχα S1000R και θεωρώ ότι είναι από τα πιο πολιτισμένα streetfighter. Γραμμικό μοτέρ, εύκολο και μανιτζέβελο. Για commuting νομίζω το πιο καλό από τα "μεγάλα". Βγάζει πολύ ζέστη οπότε έχε το υπόψην σου (και ποιο δεν βγάζει θα μου πεις). Το Tuono V4 το είχε ο κολλητός και το έχω οδηγήσει, είναι πιο "αντρικό" και τσαχπίνικο σε όλα του και ίσως αυτό σε φτιάξει στις βόλτες αλλά σε χαλάσει στην καθημερινότητα. Έχε υπόψην σου ότι την πιο άνετη εργονομία είχε το ΜΤ-10 , δεν ξέρω γιατί το απορρίπτεις. Έχει χαρακτήρα που σπάνια βρίσκεις σε γιαπωνέζικο.
    Κανά 1290 γιατί δεν κοιτάς, υπερβολή μεν αλλά αρκουδόγκαζο δε...

    Οτι και να πάρεις, όχι καινούργιο. Βρες μτχ ώστε να γλυτώσεις χρήματα από την κακή μεταπώληση τους.
    κακη μεταπωληση? οι τιμες στα 1290 ειναι στο θεο

    καινουργιο 1290s 2018 (6 χρονια μηχανη δηλαδη) 18.300euro, μεταχειρισμένα στο καρ μέση τιμη 15,500ευρο!

  6. #21
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Δεν νομίζω ότι θα του κάνει το S1000R. Όλοι λένε ότι είναι πολιτισμένο και γραμμικό. Ο Dant3 θέλει κάτι με χαρακτήρα, οπότε υποθέτω ότι θέλει απότομες αλλαγές καμπής στις καμπύλες ροπής.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της lospsi
    Εγγραφή
    19/08/2005
    Μηνύματα
    1.469
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    κακη μεταπωληση? οι τιμες στα 1290 ειναι στο θεο

    καινουργιο 1290s 2018 (6 χρονια μηχανη δηλαδη) 18.300euro, μεταχειρισμένα στο καρ μέση τιμη 15,500ευρο!
    Με κίνδυνο να μπούμε σε μια ακόμα ατέρμονη συζήτηση περι τιμών μτχ, μην μπερδεύεις τις τιμές που ζητούνται (και φαντάζονται οτι θα πιάσουν) από τους πωλητές με το αν και πόσο τελικά πωλούνται. Μικρό κοινό για γυμνά, δύσκολη μεταπώληση. Φυσικά πάντα θα υπάρχουν εξαιρέσεις.

    Έχω παίξει στο έργο αρκετές φορές
    Βασανισμένη μηχανόβια ψυχή...

  8. #23
    Banned
    Εγγραφή
    17/12/2019
    Μηνύματα
    1.412
    φίλε μου κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά στην όλη ιστορία
    ή στριτ φάιτερ θα έχεις ή μηχανάκι να πας στη δουλειά
    και τα 2 μαζί κομμάτι δύσκολο
    άρα για μένα πάρε μια αγκράπα και το θέμα κλείνει εδώ

  9. #24
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από lospsi Προβολή μηνύματος
    Με κίνδυνο να μπούμε σε μια ακόμα ατέρμονη συζήτηση περι τιμών μτχ, μην μπερδεύεις τις τιμές που ζητούνται (και φαντάζονται οτι θα πιάσουν) από τους πωλητές με το αν και πόσο τελικά πωλούνται. Μικρό κοινό για γυμνά, δύσκολη μεταπώληση. Φυσικά πάντα θα υπάρχουν εξαιρέσεις.

    Έχω παίξει στο έργο αρκετές φορές
    αααα για γυμνα μιλαμε

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    825
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Parking Προβολή μηνύματος
    φίλε μου κάτι δεν έχεις καταλάβει καλά στην όλη ιστορία
    ή στριτ φάιτερ θα έχεις ή μηχανάκι να πας στη δουλειά
    και τα 2 μαζί κομμάτι δύσκολο
    άρα για μένα πάρε μια αγκράπα και το θέμα κλείνει εδώ
    Το ξερω οτι ειναι δυσκολο. Ελεγα μπας και επαιζε κατι στο ενδιαμεσο, απλα να κλινει περισσοτερο προς το στριτφαιτερ. Γιατι το 09 κλινει περισσοτερο προς το πολιτισμενο. Νομιζω το πρωτο 09 ειχε πιο χουλιγκαν χαρακτηρα. Οσο θυμαμαι απο οταν το ειχα οδηγησει καμποσα χρονια πριν.

    Θα επιδιωξω καποια τεστ ντραιβ. Αλλα βλεπω 2 σεναρια. Η θα κατσω στα αυγα μου ή θα παρω σκουτερ και τουονο. Μονο και μονο γιατι ειναι μναρα και κανει αρρωστο ηχο. Και ας το χω συνεργειο μονιμα, εχω κοντα μου εναν καλο
    Γουσταρα τουονο απο εποχες V2 , δεν υπαρχει λογος να το καταπιεζω αλλο το συναισθημα

  11. #26
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος
    Γουσταρα τουονο απο εποχες V2 , δεν υπαρχει λογος να το καταπιεζω αλλο το συναισθημα
    Κάποιοι λένε ότι το βεδύο παραμένει το πιο μπρουτάλ τουώνω.
    Τελευταία τροποποίηση από νεοσσός; 18/02/2024 στις 00:24.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  12. #27
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Καλά πάρε v4 και τα λέμε......μη ψάχνεις πως το ξερω ας πούμε ότι είναι ο σατανάς σε μηχανή....απίστευτο μοτέρ και το factory ειδικά είναι από στήσιμο φοβερό..
    Throttle that mysterious friend of ours

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος
    Το ξερω οτι ειναι δυσκολο. Ελεγα μπας και επαιζε κατι στο ενδιαμεσο, απλα να κλινει περισσοτερο προς το στριτφαιτερ. Γιατι το 09 κλινει περισσοτερο προς το πολιτισμενο. Νομιζω το πρωτο 09 ειχε πιο χουλιγκαν χαρακτηρα. Οσο θυμαμαι απο οταν το ειχα οδηγησει καμποσα χρονια πριν.

    Θα επιδιωξω καποια τεστ ντραιβ. Αλλα βλεπω 2 σεναρια. Η θα κατσω στα αυγα μου ή θα παρω σκουτερ και τουονο. Μονο και μονο γιατι ειναι μναρα και κανει αρρωστο ηχο. Και ας το χω συνεργειο μονιμα, εχω κοντα μου εναν καλο
    Γουσταρα τουονο απο εποχες V2 , δεν υπαρχει λογος να το καταπιεζω αλλο το συναισθημα
    Ναι , κάπως έτσι το έχω συγκρατήσει κ εγώ.
    Εχει μια εξήγηση : ελέω Euro 5 , πρέπει να το χαλάρωσανε , να έγινε πιο ήσυχο, πιο γραμμικό μέχρι τις μεσαίες του.
    Παρόμοια "θέματα" προέκυψαν και στο MT-10 τελευταίας γενιάς και επειδή φιμωθηκε κυρίως ηχητικά από την εξάτμιση, η Yamaha έπαιξε με το φιλτροκουτι με κατάλληλες εισόδους - εξόδους για να ενισχύσει τον ήχο.

    Οπότε προβλέπω να παίρνεις Tuono , να το ζεις , να το πουλάς αργότερα για να καταλήξεις σε MT-09 SP με φίλτρο 2ου σταδίου DNA , πρόγραμμα και εξάτμιση

  14. #29
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    ... για να καταλήξεις σε MT-09 SP με φίλτρο 2ου σταδίου DNA , πρόγραμμα και εξάτμιση
    Έχει περάσει από αυτό το στάδιο:
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος
    ... Εχω ξενερωσει και με τη Yamaha που δε μπορει να κανει μια ρυθμιση του εγκεφαλου της προκοπης ...
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    825
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Έχει περάσει από αυτό το στάδιο:
    Ασε ακομα ενας λογος που εχω ξενερωσει με το 09. Γιατι εβαλα μαμα εξατμιση και προγραμμα και ειναι τερμα χαλια η αισθηση (λογω γιαμαχα). Αν τελικα το κρατησω (για οσο το κρατησω) σιγουρα θα βαλω εξατμιση παλι και θα περασω προγραμμα. Απορω με οσους το κρατανε μαμα.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF