Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 41 από 41

Θέμα: Γυμνό ημί-commuter για αντικατάσταση ΜΤ-09

  1. #31
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Έχω οδηγήσει το πρώτης γενιάς MT-09 SP κι ακόμα το ονειρεύομαι. Για τα επόμενα δεν έχω άποψη, αλλά μου αρέσουν εμφανισιακά.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  2. #32
    Νέο μέλος Το avatar του/της rex4539
    Εγγραφή
    09/02/2023
    Μηνύματα
    58
    Μήπως θέλεις να δεις το πραγματικό μηχανάκι από άλλη σκοπιά; Απενεργοποίησε όλα τα ηλεκτρονικά συστήματα (ABS, anti-wheelie, traction control κλπ) και θα δεις το χάρο με τα μάτια σου

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Έχει περάσει από αυτό το στάδιο:
    σαφώς , γι'αυτό και το

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    MT-09 SP με φίλτρο 2ου σταδίου DNA , πρόγραμμα και εξάτμιση
    Δεν γνωρίζω αν των συγκεκριμένων https://2wheeldynoworks.com/pages/pr...-mt-09~yr_2021
    είναι τόσο καλό όσο διαβάζω για τα ΜΤ-07.
    Των ΜΤ-07 , ο συνδυασμός ενός ποιοτικού 1ου σταδίου , δίνει μια αρκετά πιο γεμάτη λειτουργία και > +10 ίππους περίπου που συνοδεύονται απο σχόλια ενθουσιασμού

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    825
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από rex4539 Προβολή μηνύματος
    Μήπως θέλεις να δεις το πραγματικό μηχανάκι από άλλη σκοπιά; Απενεργοποίησε όλα τα ηλεκτρονικά συστήματα (ABS, anti-wheelie, traction control κλπ) και θα δεις το χάρο με τα μάτια σου
    Δυναμη εχει και αν θες να ριξεις ξυλο σαφως μπορει. Χαμηλομεσαια η συμπεριφορα ειναι που νιωθω πως δεν ειναι τοσο ουαου. Αλλα ναι αν κανω αυτο που λες επι μονιμης βασης, ναι σιγουρα θα δω το χαρο

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    σαφώς , γι'αυτό και το



    Δεν γνωρίζω αν των συγκεκριμένων https://2wheeldynoworks.com/pages/pr...-mt-09~yr_2021
    είναι τόσο καλό όσο διαβάζω για τα ΜΤ-07.
    Των ΜΤ-07 , ο συνδυασμός ενός ποιοτικού 1ου σταδίου , δίνει μια αρκετά πιο γεμάτη λειτουργία και > +10 ίππους περίπου που συνοδεύονται απο σχόλια ενθουσιασμού
    Το ειχα και με προγραμμα. 120 τροχο εβγαζε. Για αυτο ειπα οτι ενας λογος που ξενερωσα εξτρα , ειναι που τωρα το εχω σχεδον μαμα.
    Συνοπτικα ηταν να φυγω εξωτερικο και θα το πουλουσα μαζι με το αυτοκινητο. Το πηγα για σερβις σε γιαμαχα και ο παπαρας εκει το φλασαρε αναβαθμιση χωρις να με ενημερωσει και εσβησε το προγραμμα. Ε αφου ηταν να το δωσω, πουλησα και την εξατμιση να μαζεψω τιποτα εξτρα. Τελικα εμεινα οποτε το κρατησα. Και αν δεν ηταν η ιστορια ετσι, θα τους ειχα ξεφτυλίσει και στη γιαμαχα γιατι για ενα σερβις τους το πηγα και δε κανανε τιποτα σωστα. Οποιος τον ψηνει, ας διαβασει αξιολογηση εδω

  5. #35
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    825
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Έχω οδηγήσει το πρώτης γενιάς MT-09 SP κι ακόμα το ονειρεύομαι. Για τα επόμενα δεν έχω άποψη, αλλά μου αρέσουν εμφανισιακά.
    Για το πρωτης γενιας η συνοπτικη περιγραφη που εδινα οταν το ειχα παρει τεστ ντραιβ ηταν:
    Δε ξερω και δε προσπαθησα ποτε να κανω σουζα με αλλη μηχανη και 100 μετρα αφοτου ειχα ξεκινησει με το 09 πηγαινα λαμπαδα φαναρι φαναρι

  6. #36
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THRESH
    Εγγραφή
    12/09/2005
    Μηνύματα
    976
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος

    Το ειχα και με προγραμμα. 120 τροχο εβγαζε. Για αυτο ειπα οτι ενας λογος που ξενερωσα εξτρα , ειναι που τωρα το εχω σχεδον μαμα.
    Συνοπτικα ηταν να φυγω εξωτερικο και θα το πουλουσα μαζι με το αυτοκινητο. Το πηγα για σερβις σε γιαμαχα και ο παπαρας εκει το φλασαρε αναβαθμιση χωρις να με ενημερωσει και εσβησε το προγραμμα. Ε αφου ηταν να το δωσω, πουλησα και την εξατμιση να μαζεψω τιποτα εξτρα. Τελικα εμεινα οποτε το κρατησα. Και αν δεν ηταν η ιστορια ετσι, θα τους ειχα ξεφτυλίσει και στη γιαμαχα γιατι για ενα σερβις τους το πηγα και δε κανανε τιποτα σωστα. Οποιος τον ψηνει, ας διαβασει αξιολογηση εδω
    Ναι, τώρα βγάζει 100% νόημα η όλη φάση.Διάβασα και την αξιολόγηση, εντυπωσιακό

    Αν σου έφτανε πάντως η φάση του ΜΤ-09 SP με ΦΠΕ , ίσως θα μπορούσες να βάλεις λιγο νερό στο κρασί σου
    και να ξανα-έρθεις στη πρότερη κατάσταση ,προσέχοντας πλέον σε ποιον ειδικό θα απευθυνθείς.

    Αν έχει έρθει η ώρα της αλλαγής , πάλι μεταξύ ΜΤ-10 και Tuono V4 θα ήμουν, το καθένα με τα + και τα -

  7. #37
    νέος SOS Το avatar του/της νεοσσός
    Εγγραφή
    23/02/2015
    Μηνύματα
    3.498
    Dant3, σε ποια διαδρομή κινείσαι καθημερινά, αν επιτρέπεται; Κινείσαι σε ώρες αιχμής ή εκτός αυτών;

    Προσπαθώ να καταλάβω ποιοι δρόμοι σού επιτρέπουν να ευχαριστηθείς μία μοτοσυκλέτα μεγάλου κυβισμού.
    Των φρονίμων τα παιδιά πριν πεινάσουν δεν πεινούσαν.

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της husky21
    Εγγραφή
    09/11/2015
    Μηνύματα
    719
    Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εχεις παρει ηδη
    το τουονο αφου δεν τιθεται θεμα χρηματων και θελεις
    γυμνο

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Dant3
    Εγγραφή
    11/10/2012
    Μηνύματα
    825
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από THRESH Προβολή μηνύματος
    Ναι, τώρα βγάζει 100% νόημα η όλη φάση.Διάβασα και την αξιολόγηση, εντυπωσιακό

    Αν σου έφτανε πάντως η φάση του ΜΤ-09 SP με ΦΠΕ , ίσως θα μπορούσες να βάλεις λιγο νερό στο κρασί σου
    και να ξανα-έρθεις στη πρότερη κατάσταση ,προσέχοντας πλέον σε ποιον ειδικό θα απευθυνθείς.

    Αν έχει έρθει η ώρα της αλλαγής , πάλι μεταξύ ΜΤ-10 και Tuono V4 θα ήμουν, το καθένα με τα + και τα -
    Θα τα βαλω κατω και θα δω αν αξιζει να ξαναμαναπαρω εξατμιση και να περασω προγραμμα ή να παρω το ρημαδι το τουονο να τελειωνουμε.
    Ασε που με τις αναβαθμισεις της γιαμαχα δε δουλευει και το anti wheely σωστα. Με το οριτζιναλ ηταν οκ αλλα τωρα αν ριξεις με αυτο ενεργοποιημενο καμια σουζα ,κανει σκαλωματα λες και εχει λοξυγγα.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από νεοσσός Προβολή μηνύματος
    Dant3, σε ποια διαδρομή κινείσαι καθημερινά, αν επιτρέπεται; Κινείσαι σε ώρες αιχμής ή εκτός αυτών;

    Προσπαθώ να καταλάβω ποιοι δρόμοι σού επιτρέπουν να ευχαριστηθείς μία μοτοσυκλέτα μεγάλου κυβισμού.
    Κηφισιας, αλλα δε μιλαω για ευχαριστηση στο commuting της δουλειας.Εκει προφανως δυσκολα γινεται να καγκουριασεις.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από husky21 Προβολή μηνύματος
    Δεν μπορω να καταλαβω γιατι δεν εχεις παρει ηδη
    το τουονο αφου δεν τιθεται θεμα χρηματων και θελεις
    γυμνο
    Γιατι θα ηθελα να γλιτωσω απο εκει που εχω 1 μηχανη να αναγκαστω να παρω βολτατζιδικο και καθημερινο. Με το τουονο μονη βιωσιμη λυση νομιζω ειναι να παρω και σκουτερ μαζι. Τουλαχιστον αν γινει ετσι, δε θα εχω δικαιολογια για να μη παρω factory

  10. #40
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.019
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dant3 Προβολή μηνύματος
    Γιατι θα ηθελα να γλιτωσω απο εκει που εχω 1 μηχανη να αναγκαστω να παρω βολτατζιδικο και καθημερινο. Με το τουονο μονη βιωσιμη λυση νομιζω ειναι να παρω και σκουτερ μαζι. Τουλαχιστον αν γινει ετσι, δε θα εχω δικαιολογια για να μη παρω factory
    και καλα θα κανεις. ειναι πολυ λιγα τα εξοδα της 2ης μηχανης. εγω εδωσα μολις πριν λιγο 22τελη και 75 ετησια για το 250αρι μου. 100 ευρω το χρονο κλαιν λεφτα.

  11. #41
    2 πράγματα κρατάω, 1ον δεν έχεις πρόβλημα να φτάσεις "ψηλά" και 2ον έχεις soft spot για τα tuono.
    Κρατήσου,δεν πειράζει θα το πάρεις στη 2η ζωή
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

Σελίδα 3 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF