Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 93

Θέμα: To ''χέρι του Θεού'' και το μοτοσυκλετιστικό αδιέξοδο 4-2-2024

  1. #46
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Το διάβαζα και ζούσα τους δικούς μου παρελθοντικούς εφιάλτες με δύο καλές πτώσεις που έχω στο ενεργητικό μου... σε καταλαβαίνω απόλυτα για τις αποφάσεις σου και σου εύχομαι να βρεις πιο ασφαλή τρόπο να κάνεις τα ταξίδια σου.
    Φυσικά και δεν πρέπει να χαθούμε, να έρχεσαι να πίνουμε και καμιά μπυρίτσα καμιά φορά.

    Κατά τα άλλα πάλι μου έβαλες τα γυαλιά στην ιστορία... δεν ήξερα για την αποτυχημένη επανάστασή το 1770 και αν την διδάχτηκα στο σχολείο μάλλον εκείνη την ώρα πέταγα σαΐτες ή τράβαγα τα μαλλιά της Θεοδώρας στο μπροστινό θρανίο.

    Περαστικά φιλαράκι και να μην μείνει τίποτα για να το θυμάσαι.
    Της ευκαιρίας δοθείσης.... Οι επαναστάσεις ήταν 114(!) συνολικά, στα 400 αυτά χρόνια. Οι 113, πνίγηκαν στο αίμα....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  2. #47
    ...και καλη τυχη μάγκες Το avatar του/της bulmont
    Moderator
    Εγγραφή
    06/09/2010
    Μηνύματα
    4.164
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Της ευκαιρίας δοθείσης.... Οι επαναστάσεις ήταν 114(!) συνολικά, στα 400 αυτά χρόνια. Οι 113, πνίγηκαν στο αίμα....
    από τους Τουρκους και η μιά από εμάς τους ίδιους......
    "ελλαδα ειναι η χωρα οπου ο λαζοπουλος κανει σατιρα και ο αρκας προπαγανδα....(!)"

  3. #48
    Σιδερένιος φίλε μας έκανες να νιώθουμε πολύ λίγοι με τις ΦΟΒΕΡΕΣ εξορμήσεις σου
    Περαστικά σου και πάμε για άλλα..
    καλη φαση

  4. #49
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    29/03/2008
    Μηνύματα
    716
    τις θερμότερες ευχές μου για ταχεία ανάρρωση φίλε billy84 ,
    μόλις χθές βράδυ εβλεπα τα τελευταία video απο αυτη την βόλτα που ανέβασες στο youtube ,
    προσωπικά σε ευχαριστώ που με ταξίδεψες σε μέρη στην ελλάδα που δεν πρόκειται να τα επισκεφθώ ποτέ .
    μετά απο 3-4-5 μήνες σε βλέπω με tenere 700 το λιγότερο ...να οργώνεις πάλι τις βουνοκορφές

  5. #50
    Α ρε Μπιλάρα!! Περαστικά σου! Είσαι ρε φίλε το ζωντανό παράδειγμα της υπέρβασης και της αισιοδοξίας. Εσύ ξέρεις όμως τι είναι το καλύτερο για σένα και την οικογένειά σου....

  6. #51
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    296
    Σιδερένιος συνονόματε! Λυπάμαι που έγινε όλο αυτό αλλά σημασία έχει που εισαι καλά!

  7. #52
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AXL954 Προβολή μηνύματος
    Διαβάζοντας τόσα οδοιπορικά σου, είμαι σε σοκ....

    Εχεις δημιουργήσει ένα θρύλο ήδη.

    Ομως δεν υπάρχει σημαντικότερο πράγμα, στο τέλος της ημέρας, να είσαι με τους ανθρώπους που σε αγαπούν, και κυριως με όσους σε εχουν αναγκη.

    Περαστικά και σιδερένιος.

    Ειμαι σίγουρος πως δεν θα χαθείς και πως όλες αυτές οι εικόνες και τα ταξιδια, θα μας συντροφεύουν για πολλά χρόνια ακόμα.

    Να είσαι πάντα γερός με υγεία.

    Αλέξης

    ΥΓ. Σε εσενα χρωστώ την εξεραιτική επιλογή του NC....

    Σε ευχαριστώ Αλέξη! Να είσαι σίγουρος πως δε θα χαθώ από τα δρώμενα έστω και χωρίς μοτοσυκλέτα! Πάντα όρθιος με υγεία!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από bulmont Προβολή μηνύματος
    Πάντα διάβαζα τα ταξιδιωτικά σου, κάνα δυό - τρείς - τέσσερις μέρες μετά την δημοσιευσή τους,
    ψάχνοντας πάντα άπλετο χρόνο για να τα απολαύσω με την ησυχία μου.....
    Ανοιγα δίπλα και το γουγκλοχάρτη και παρακολουθούσα την εκάστοτε διαδρομή σου
    διαβάζοντας, βλέποντας τα βιντεάκια και μελετώντας και τον χάρτη.....

    Θα μου λείψει αυτή η συνήθεια , κάποια χρόνια τώρα ήταν μιά ευχάριστη ρουτίνα
    το να διαβάζουμε τα ταξιδιωτικά του Μπίλλυ του 84.............. ήταν μιά πολύ- πολύ
    ευχάριστη νότα η συνάντησή μας. στο καταφύγιο της οίτης, στην τελευταία πανελλήνια....

    Αυτή η υπόσχεση που έδωσες εσύ, το ότι πάντα θα επιστρέφεις, το έχω βιώσει κι' εγώ
    όχι σαν υπόσχεση αλλά σαν υποχρέωση, πρός την κόρη μου αρχικά και κατόπιν και στην
    γυναίκα μου. Ειναι δυστυχώς έτσι δομημένη η ζωή μας, που η απώλεια κάποιου εκ των
    γονέων, δεν υπάρχει, δεν υφίσταται, δεν νοείται......

    Τουλάχιστον, τώρα που η κόρη μου είναι πιά 26 χρονών, που ζεί μόνη της και έχει πάρει την
    ζωή της στά δικά της χέρια, νιώθω ελεύθερος να πεθάνω όπως θέλω, όχι πώς μιά απώλεια
    δεν παύει να είναι μιά απώλεια, αλλά δεν είναι το ίδιο να σε χάνει σε μικρή ηλικία το παιδί σου....

    Τι μηχανάκι λές να πάρεις;;;;;;;;;;;;;;

    Να είσαι καλά ρε Βαγγέλη! Αρχικά να πω πως διάβαζες με τον σωστό τρόπο τα ταξιδιωτικά μου, απαραίτητο αξεσουάρ ένας χάρτης google σε νέα καρτέλα και σίγουρα στη δορυφορική εικόνα ώστε να έχεις ιδέα τι ακριβώς γίνεται! Respect! Κατά δεύτερον να σου πω πως στην επόμενη πανελλήνια θα βρίσκομαι εκεί και μακάρι να είμαστε όλοι καλά να ανταμώσουμε! Κατά τρίτον σίγουρα θα συναντηθούμε αρκετά νωρίτερα από την επόμενη πανελλήνια καθώς θα βρεθώ ξανά στα μέρη σου! Θα δεις τότε και το νέο μου ''μηχανάκι''!

    Πάντα όρθιος με υγεία πάνω από όλα!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Coyote.V Προβολή μηνύματος
    Το διάβαζα και ζούσα τους δικούς μου παρελθοντικούς εφιάλτες με δύο καλές πτώσεις που έχω στο ενεργητικό μου... σε καταλαβαίνω απόλυτα για τις αποφάσεις σου και σου εύχομαι να βρεις πιο ασφαλή τρόπο να κάνεις τα ταξίδια σου.
    Φυσικά και δεν πρέπει να χαθούμε, να έρχεσαι να πίνουμε και καμιά μπυρίτσα καμιά φορά.

    Κατά τα άλλα πάλι μου έβαλες τα γυαλιά στην ιστορία... δεν ήξερα για την αποτυχημένη επανάστασή το 1770 και αν την διδάχτηκα στο σχολείο μάλλον εκείνη την ώρα πέταγα σαΐτες ή τράβαγα τα μαλλιά της Θεοδώρας στο μπροστινό θρανίο.

    Περαστικά φιλαράκι και να μην μείνει τίποτα για να το θυμάσαι.
    Σε ευχαριστώ Τάσο και να είσαι σίγουρος πως δε θα χαθούμε! Όπως ειπώθηκε κατά τη διάρκεια της Τουρκοκρατίας έγιναν αμέτρητες επαναστάσεις τοπικού όμως χαρακτήρα η πλειοψηφία τους!

    Πάντα όρθιος!



    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από STF Προβολή μηνύματος
    Βασίλη περαστικά! Και εγώ αν και 53 είμαι γονέας ενός 8χρονου πιτσιρικά ο οποίος ξέρει πολύ καλά τη τρέλα μου για τις μηχανές. Έχω περάσει κι εγώ ξόφαλτσα τον θάνατο και όχι μια φορά. Δε ξέρω τι να ευχηθώ. Αυτό που θα ευχόμουν έχει ήδη συμβεί, είσαι καλά και όρθιος.
    Όλα τα άλλα θα τα φτιάξει ο χρόνος κι εύχομαι να τα κουβεντιάσουμε από κοντά σύντομα!

    Να 'σαι πάντα καλά κι εσύ και η οικογένεια σου.

    Θα τα ξαναπούμε και από κοντά Στέφανε να είσαι σίγουρος! Πάντα όρθιος με υγεία!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  8. #53
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από arisrodolivos Προβολή μηνύματος
    Σιδερένιος φίλε μας έκανες να νιώθουμε πολύ λίγοι με τις ΦΟΒΕΡΕΣ εξορμήσεις σου
    Περαστικά σου και πάμε για άλλα..

    Σε ευχαριστώ αδερφέ! Πάντα όρθιος με υγεία πάνω από όλα!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis72 Προβολή μηνύματος
    τις θερμότερες ευχές μου για ταχεία ανάρρωση φίλε billy84 ,
    μόλις χθές βράδυ εβλεπα τα τελευταία video απο αυτη την βόλτα που ανέβασες στο youtube ,
    προσωπικά σε ευχαριστώ που με ταξίδεψες σε μέρη στην ελλάδα που δεν πρόκειται να τα επισκεφθώ ποτέ .
    μετά απο 3-4-5 μήνες σε βλέπω με tenere 700 το λιγότερο ...να οργώνεις πάλι τις βουνοκορφές
    Σε ευχαριστώ Αλέξη να είσαι καλά! Μοτοσυκλέτα δε με βλέπω να ξαναπαίρνω αλλά σίγουρα καλύτερα να μη λέω μεγάλες κουβέντες αλλά να τρώω μεγάλες μπουκιές.


    Πάντα όρθιος με υγεία!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από gaslion Προβολή μηνύματος
    Α ρε Μπιλάρα!! Περαστικά σου! Είσαι ρε φίλε το ζωντανό παράδειγμα της υπέρβασης και της αισιοδοξίας. Εσύ ξέρεις όμως τι είναι το καλύτερο για σένα και την οικογένειά σου....

    Γειά σου ρε Κωστάρα! Κάναμε λίγες αλλά επικές εξορμήσεις και αναβάσεις! Ήταν ωραία φίλε! Πάμε για άλλα τώρα!

    Πάντα όρθιος!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vassilis Προβολή μηνύματος
    Σιδερένιος συνονόματε! Λυπάμαι που έγινε όλο αυτό αλλά σημασία έχει που εισαι καλά!

    Να είσαι καλά φίλε μου! Σημασία έχει να είμαστε καλά και όρθιοι όπως το είπες.


    Πάντα όρθιος με υγεία πάνω από όλα!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #54
    Scooteroμέλος Το avatar του/της Dimos35
    Εγγραφή
    18/07/2007
    Μηνύματα
    235
    Πω ρε φίλε ... περαστικά και ποτέ ξανά.
    Συμφωνώ με την απόφαση που πήρες, έχεις υποχρέωση να είσαι παρών στην ανατροφή του παιδιού σου.

  10. #55
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nitse3
    Εγγραφή
    15/11/2016
    Μηνύματα
    723
    Περαστικά Billy. Μεγάλη υπόθεση το ότι είσαι χορτατος μοτοσυκλετιστικα κάνει πιο εύκολη την απόφαση.

  11. #56
    Περαστικά ρε φίλε και ποτέ ξανά! Ότι καλύτερο εύχομαι!

  12. #57
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ratamahatta
    Εγγραφή
    26/04/2015
    Μηνύματα
    658
    Περαστικα κ αγύριστα billy, εσυ ξέρεις καλύτερα τι πρέπει να κανείς από εδώ και πέρα
    Όσοι είμαστε γονείς , και όχι μόνο βέβαια, αυτό είναι το μόνο που εχουμε στο μυαλό μας, να επιστρέψουμε στο παιδί μας και την οικογένεια μας σώοι κάθε φορα
    Του ποζερα η μάνα δεν έκλαψε ποτέ

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dumutrus
    Εγγραφή
    02/07/2017
    Μηνύματα
    518
    Βασίλη πρώτα απ όλα περαστικά και σιδερένιος το σημαντικό είναι πως πέραν των όσων σου συνέβει γύρισες σπίτι όπως είχες υποσχεθεί έστω και καθυστερημένα.Ότι και να επιλέξεις για από εδώ και πέρα να είσαι γερός να το χαρείς και πάλι περαστικά και ξεχασμένα.
    Οποιος σου πεί ότι δεν γίνεται απάντα του, κοίτα να μαθαίνεις.

  14. #59
    Σκόνη Πέτρες Λάσπη Το avatar του/της Λευκάδιος
    Εγγραφή
    14/11/2008
    Μηνύματα
    2.457
    Καλώς ή κακώς πρέπει να προσαρμοζόμαστε (αλλά να μας δίνεται και η ευκαιρία! ) στις όποιες τρικλοποδιές της ζωής.
    Βασιλάρα σιδερένιος,πάντα όρθιος εσύ και η φαμίλια σου
    RIDE MORE TALK LESS

  15. #60
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της strokt up
    Εγγραφή
    06/10/2013
    Μηνύματα
    682
    Περαστικά και αγύριστα
    Imagine life without motorcycling
    now slap yourself and never do it again

Σελίδα 4 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2013, 11:47
  2. Ο Συνήγορος του Πολίτη και το αστικό οδικό δίκτυο.
    από golis στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2010, 19:00
  3. Οι 300 του Λεωνίδα και το κράνος
    από project.breeze στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2007, 14:10
  4. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2005, 10:57
  5. O Osama και το συγκρότημά του
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 11:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF