Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 93

Θέμα: To ''χέρι του Θεού'' και το μοτοσυκλετιστικό αδιέξοδο 4-2-2024

  1. #61
    Καλώς τα παιδιά Το avatar του/της liospi
    Εγγραφή
    18/10/2004
    Μηνύματα
    267
    Bill περαστικά (που σίγουρα είναι γιατί τα έχεις αφήσει πίσω σου). Πάνω απ' όλα η υγεία σε εμάς και την οικογένειά μας (σωματική και ψυχική) και τώρα που μεγαλώνει η μικρή θα ευχαριστηθείς περισσότερο τα ταξίδια.
    *επειδή είμαι από την Λυκούρια το οδοιπορικό στον Σαϊτά είναι αυτό που έχω δει περισσότερο

  2. #62
    ..nice flight.. Το avatar του/της airmav
    Εγγραφή
    29/08/2012
    Μηνύματα
    549
    βασιλη , περαστικα φιλε..
    θελω να εισαι αισιόδοξος και να μετατρεψεις ολη αυτην την αγάπη που λαμβάνεις πρώτα απο την οικογένεια σου και μετα απο εμας τους υπολοιπους σε δημιουργικότητα και να γίνει ο billy84 2.0 αυτος που θα εξιτάρει το κοινό του με διαφορετικό τρόπο έχοντας πάντα ως γνώμονα την ασφάλεια και την προσωπική του ευημερία. δεν σε φοβάμαι θα βρεις τρόπο να κανεις αυτο που αγαπάς χωρίς εκπτώσεις. εμεις αλλωστε ειμαστε μαζί σου σε ότι και αν επιλέξεις. δεν σε παρακολουθούμε τυχαία ολα αυτά τα χρόνια
    ..without engineers, science is just philosophy..

  3. #63
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Πωω ρε Βασιλη...και το αφησα να το διαβασω με την ησυχια μου.
    Αυτο το τελος δεν το φανταζομουν.
    Ευτυχως πηγαν ολα καλα και εισαι οκ μαζι με την οικογενεια σου!!

    Για τα υπολοιπα εχει ο καιρος. Εσυ ξερεις!!! Περαστικα ρε συ!!

    Ride(s) the wind of change...

  4. #64
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από airmav Προβολή μηνύματος
    βασιλη , περαστικα φιλε..
    θελω να εισαι αισιόδοξος και να μετατρεψεις ολη αυτην την αγάπη που λαμβάνεις πρώτα απο την οικογένεια σου και μετα απο εμας τους υπολοιπους σε δημιουργικότητα και να γίνει ο billy84 2.0 αυτος που θα εξιτάρει το κοινό του με διαφορετικό τρόπο έχοντας πάντα ως γνώμονα την ασφάλεια και την προσωπική του ευημερία. δεν σε φοβάμαι θα βρεις τρόπο να κανεις αυτο που αγαπάς χωρίς εκπτώσεις. εμεις αλλωστε ειμαστε μαζί σου σε ότι και αν επιλέξεις. δεν σε παρακολουθούμε τυχαία ολα αυτά τα χρόνια
    Θα είναι ο πρώτος αυτοκινητάς που τον προτρεπουν να ανεβάζει ταξιδιωτικά σε μοτοφόρουμ

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της SeniorCanardo
    Εγγραφή
    22/08/2018
    Μηνύματα
    819
    Περαστικά Μπιλάρα!
    Σίγουρα αποτέλεσες πηγή έμπνευσής για πολλούς εδώ μέσα, (σίγουρα για εμένα) για αυτό και η απόφαση σου πέρα από σεβαστή, έχει και ιδιαίτερη βαρύτητα.
    Κάνε αυτό που νομίζεις ότι είναι καλύτερο για εσένα και για τους δικούς σου.

    Δοθείσης ευκαιρίας όμως, επισημαίνω κάνα δυο πράγματα.

    1. Παρόλο που, στα δικά μου μάτια τουλάχιστον, έπαιρνες αρκετά ρίσκα στις εξορμήσεις σου, η "χοντρή ζημιά" έγινε σε ανύποπτο τόπο και χρόνο.
    Είναι ένα ατύχημα που θα μπορούσε να συμβεί στο διπλανό τετράγωνο από το σπίτι σου, πηγαίνοντας στην δουλειά σου ή σε μια χαλαρή βολτίτσα με φίλους.

    2. Τα παραπάνω υπενθυμίζουν ότι η μοτοσυκλέτα, ήταν, είναι και θα είναι, εν δυνάμει και εν γένει ένα άκρως επικίνδυνο όχημα.
    Κάνεις λάθος εσύ, τραυματίζεσαι εσύ!
    Κάνει π@π@ριά ο άλλος, πάλι εσύ την πληρώνεις!
    Καλός ο εξοπλισμός, καλά και τα βοηθήματα, αλλά μόνο να μετριάσουν καταστάσεις μπορούν.
    Ως μοτοσικλετιστής τρως γενικά κρύο, βροχή, σκόνη, έντομα, αποτσίγαρα κλπ., πονάει ο κώλος σου, μουδιάζουν τα χέρια σου, πιάνεται η πλάτη σου, ξοδεύεις ένα σκασμό φράγκα, αλλά εσύ εκεί.
    Πραγματική διαστροφή!


    3.Αυτό που κάνει γοητευτική τη μοτοσυκλέτα και δίνει αυτήν την ψευδαίσθηση ελευθερίας είναι η διαρκής παρουσία του θανάτου.
    Είναι αυτό το hack στις ορμόνες μας, που δίνει την αίσθηση χαράς, ευχαρίστησης και μας κάνει να μονολογούμε, σε "ξεγέλασα ρε π@ύστη, τα λέμε στη επόμενη".
    Είναι κάτι σαν τον τζόγο και την πρέζα, ξέρεις ότι είναι λάθος, αλλά το "άκουσμα" είναι τόσο καλό, που σε καλεί σαν σειρήνα.
    Είτε διασχίζεις τον κόσμο μέσα από αυτοκινητόδρομους και επαρχιακούς, είτε κατεβαίνεις ένα μονοπάτι με πλάτος 30εκ και τα γκρέμια να καραδοκούν, είτε κάνεις motocross με άλματα στα 5m, είτε μπαίνεις στην πίστα και κυνηγάς χρόνους, είτε κάνεις σταντιλίκια, είτε χάνεσαι στα βουνά, είτε κάνεις πατήματα, είτε κάνεις delivery...είτε...είτε...είτε.
    ΠΑΝΤΑ παίρνεις ένα ΡΙΣΚΟ, άλλες φορές περισσότερο λελογισμένο, άλλες φορές τελείως παράλογο.

    Ο καθένας διαλέγει το "πιώμα" του (ή για τους περισπούδαστους αγγλομαθείς φίλους μας, "choose your poison"), χωρίς αυταπάτες.

    Καλές βόλτες σε όλους τους "τρελούς" που το "πίνουν" ακόμα, αλλά και σε αυτούς που το "κόψανε" εγκαίρως.



    Υ.Γ.: Παραμένεις στην κορυφή της λίστας μου με τους μοτοσυκλετιστές που θα ήθελα να πιω ένα καφέ.
    Oldfarts never die

  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Dimos35 Προβολή μηνύματος
    Πω ρε φίλε ... περαστικά και ποτέ ξανά.
    Συμφωνώ με την απόφαση που πήρες, έχεις υποχρέωση να είσαι παρών στην ανατροφή του παιδιού σου.

    Έτσι είναι φίλε μου! Σε ευχαριστώ να είσαι καλά και πάντα όρθιος!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nitse3 Προβολή μηνύματος
    Περαστικά Billy. Μεγάλη υπόθεση το ότι είσαι χορτατος μοτοσυκλετιστικα κάνει πιο εύκολη την απόφαση.

    Ισχύει αυτό, σε ανάλογο δύσκολο ατύχημα με παπί όμως και πάρα πολλά χρόνια πίσω,πιτσιρικάς δηλαδή, δεν πτοήθηκα καθόλου να συνεχίσω. Πλέον χορτασμένος αλλά και με οικογένεια τα πάντα είναι διαφορετικά! Να είσαι καλά φίλε μου!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από filipp0s Προβολή μηνύματος
    Περαστικά ρε φίλε και ποτέ ξανά! Ότι καλύτερο εύχομαι!
    Να είσαι καλά Φίλιππε! Πάντα όρθιος με υγεία πάνω από όλα!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από ratamahatta Προβολή μηνύματος
    Περαστικα κ αγύριστα billy, εσυ ξέρεις καλύτερα τι πρέπει να κανείς από εδώ και πέρα
    Όσοι είμαστε γονείς , και όχι μόνο βέβαια, αυτό είναι το μόνο που εχουμε στο μυαλό μας, να επιστρέψουμε στο παιδί μας και την οικογένεια μας σώοι κάθε φορα

    Σε ευχαριστώ αδερφέ να είσαι καλά! Πάντα όρθιος και εννοείται πάντα να επιστρέφεις με ασφάλεια!

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από dumutrus Προβολή μηνύματος
    Βασίλη πρώτα απ όλα περαστικά και σιδερένιος το σημαντικό είναι πως πέραν των όσων σου συνέβει γύρισες σπίτι όπως είχες υποσχεθεί έστω και καθυστερημένα.Ότι και να επιλέξεις για από εδώ και πέρα να είσαι γερός να το χαρείς και πάλι περαστικά και ξεχασμένα.

    Σε ευχαριστώ Δημήτρη να είσαι καλά! Σίγουρα μετράει το ότι είμαι καλά! Πάντα όρθιος με υγεία πάνω από όλα!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Λευκάδιος Προβολή μηνύματος
    Καλώς ή κακώς πρέπει να προσαρμοζόμαστε (αλλά να μας δίνεται και η ευκαιρία! ) στις όποιες τρικλοποδιές της ζωής.
    Βασιλάρα σιδερένιος,πάντα όρθιος εσύ και η φαμίλια σου

    Αν δεν προσαρμοζόμασταν ως ανθρώπινο είδος δε θα είχαμε επιβιώσει. Πολύ σωστός! Να είσαι καλά αδερφέ! Πάντα όρθιος με υγεία πάνω από όλα!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από strokt up Προβολή μηνύματος
    Περαστικά και αγύριστα

    Να είσαι καλά φιλαράκι πάντα όρθιος!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από liospi Προβολή μηνύματος
    Bill περαστικά (που σίγουρα είναι γιατί τα έχεις αφήσει πίσω σου). Πάνω απ' όλα η υγεία σε εμάς και την οικογένειά μας (σωματική και ψυχική) και τώρα που μεγαλώνει η μικρή θα ευχαριστηθείς περισσότερο τα ταξίδια.
    *επειδή είμαι από την Λυκούρια το οδοιπορικό στον Σαϊτά είναι αυτό που έχω δει περισσότερο

    Έτσι είναι φίλε μου, θα συνεχίσω να ταξιδεύω και μόνος αλλά σιγά σιγά θα της δείξω και τον δρόμο της φύσης! Ο Σαϊτάς ήταν από τα βουνά που ευχαριστήθηκα χωματοδιαδρομές! Όρυξις όπως τον έλεγε ο Παυσανίας! Να είσαι καλά με υγεία και πάντα όρθιος!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από airmav Προβολή μηνύματος
    βασιλη , περαστικα φιλε..
    θελω να εισαι αισιόδοξος και να μετατρεψεις ολη αυτην την αγάπη που λαμβάνεις πρώτα απο την οικογένεια σου και μετα απο εμας τους υπολοιπους σε δημιουργικότητα και να γίνει ο billy84 2.0 αυτος που θα εξιτάρει το κοινό του με διαφορετικό τρόπο έχοντας πάντα ως γνώμονα την ασφάλεια και την προσωπική του ευημερία. δεν σε φοβάμαι θα βρεις τρόπο να κανεις αυτο που αγαπάς χωρίς εκπτώσεις. εμεις αλλωστε ειμαστε μαζί σου σε ότι και αν επιλέξεις. δεν σε παρακολουθούμε τυχαία ολα αυτά τα χρόνια
    Σε ευχαριστώ φίλε μου να είσαι καλά! Το ότι θα συνεχίσω είναι δεδομένο και θέλω να πιστεύω ότι θα συνεχίσω να δίνω έστω ταξιδιωτικό κίνητρο ακόμη και στους μοτοσυκλετιστές! Πάντα όρθιος με υγεία!


    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από DoctoR_k6 Προβολή μηνύματος
    Πωω ρε Βασιλη...και το αφησα να το διαβασω με την ησυχια μου.
    Αυτο το τελος δεν το φανταζομουν.
    Ευτυχως πηγαν ολα καλα και εισαι οκ μαζι με την οικογενεια σου!!

    Για τα υπολοιπα εχει ο καιρος. Εσυ ξερεις!!! Περαστικα ρε συ!!


    Να είσαι καλά φιλαράκι! Δυστυχώς ήταν απότομο αυτό το τέλος και για μένα. Ίσως όμως μόνο έτσι θα μπορούσε να τελειώσει αυτό το πάθος. Είμαι όρθιος και αυτό μετράει μόνο πια. Θα συνεχίσω το ίδιο δυναμικά! Πάντα όρθιος!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  8. #68
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της billy84
    Εγγραφή
    28/05/2017
    Μηνύματα
    4.031
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από SeniorCanardo Προβολή μηνύματος
    Περαστικά Μπιλάρα!
    Σίγουρα αποτέλεσες πηγή έμπνευσής για πολλούς εδώ μέσα, (σίγουρα για εμένα) για αυτό και η απόφαση σου πέρα από σεβαστή, έχει και ιδιαίτερη βαρύτητα.
    Κάνε αυτό που νομίζεις ότι είναι καλύτερο για εσένα και για τους δικούς σου.

    Δοθείσης ευκαιρίας όμως, επισημαίνω κάνα δυο πράγματα.

    1. Παρόλο που, στα δικά μου μάτια τουλάχιστον, έπαιρνες αρκετά ρίσκα στις εξορμήσεις σου, η "χοντρή ζημιά" έγινε σε ανύποπτο τόπο και χρόνο.
    Είναι ένα ατύχημα που θα μπορούσε να συμβεί στο διπλανό τετράγωνο από το σπίτι σου, πηγαίνοντας στην δουλειά σου ή σε μια χαλαρή βολτίτσα με φίλους.

    2. Τα παραπάνω υπενθυμίζουν ότι η μοτοσυκλέτα, ήταν, είναι και θα είναι, εν δυνάμει και εν γένει ένα άκρως επικίνδυνο όχημα.
    Κάνεις λάθος εσύ, τραυματίζεσαι εσύ!
    Κάνει π@π@ριά ο άλλος, πάλι εσύ την πληρώνεις!
    Καλός ο εξοπλισμός, καλά και τα βοηθήματα, αλλά μόνο να μετριάσουν καταστάσεις μπορούν.
    Ως μοτοσικλετιστής τρως γενικά κρύο, βροχή, σκόνη, έντομα, αποτσίγαρα κλπ., πονάει ο κώλος σου, μουδιάζουν τα χέρια σου, πιάνεται η πλάτη σου, ξοδεύεις ένα σκασμό φράγκα, αλλά εσύ εκεί.
    Πραγματική διαστροφή!


    3.Αυτό που κάνει γοητευτική τη μοτοσυκλέτα και δίνει αυτήν την ψευδαίσθηση ελευθερίας είναι η διαρκής παρουσία του θανάτου.
    Είναι αυτό το hack στις ορμόνες μας, που δίνει την αίσθηση χαράς, ευχαρίστησης και μας κάνει να μονολογούμε, σε "ξεγέλασα ρε π@ύστη, τα λέμε στη επόμενη".
    Είναι κάτι σαν τον τζόγο και την πρέζα, ξέρεις ότι είναι λάθος, αλλά το "άκουσμα" είναι τόσο καλό, που σε καλεί σαν σειρήνα.
    Είτε διασχίζεις τον κόσμο μέσα από αυτοκινητόδρομους και επαρχιακούς, είτε κατεβαίνεις ένα μονοπάτι με πλάτος 30εκ και τα γκρέμια να καραδοκούν, είτε κάνεις motocross με άλματα στα 5m, είτε μπαίνεις στην πίστα και κυνηγάς χρόνους, είτε κάνεις σταντιλίκια, είτε χάνεσαι στα βουνά, είτε κάνεις πατήματα, είτε κάνεις delivery...είτε...είτε...είτε.
    ΠΑΝΤΑ παίρνεις ένα ΡΙΣΚΟ, άλλες φορές περισσότερο λελογισμένο, άλλες φορές τελείως παράλογο.

    Ο καθένας διαλέγει το "πιώμα" του (ή για τους περισπούδαστους αγγλομαθείς φίλους μας, "choose your poison"), χωρίς αυταπάτες.

    Καλές βόλτες σε όλους τους "τρελούς" που το "πίνουν" ακόμα, αλλά και σε αυτούς που το "κόψανε" εγκαίρως.



    Υ.Γ.: Παραμένεις στην κορυφή της λίστας μου με τους μοτοσυκλετιστές που θα ήθελα να πιω ένα καφέ.


    Πάρα πολύ σωστές οι παρατηρήσεις σου αδερφέ κυρίως για να μαθαίνουν οι νέοι και να μην τις ξεχνάνε οι παλαιότεροι. Σίγουρα το ρίσκο ήταν μέσα στους λόγους που καβαλούσα μοτοσυκλέτες, όπως κάνουν όλοι, είτε το γνωρίζουν είτε όχι. Είναι μια από τις ντόπες που σε κρατάνε στον χώρο. Εκατομμύρια πράγματα θα μπορούσαν να έχουν πάει στραβά τόσα χρόνια που βρέθηκα μόνος μου στα βουνά, είτε στην άσφαλτο είτε στα χώματα. Έτυχε να γίνει σε μια απλή βόλτα ''για παιδιά'' που λέμε. Έτσι και ο φίλος μου το καλοκαίρι, επέστρεφε από μια μπύρα και ήταν η τελευταία του. Μαζί είχαμε κάνει απίστευτα πράγματα στο δρόμο και είχαμε να λέμε ότι ποτέ δεν είχε γίνει τίποτα. Είναι τελείως κόντρα στη ροή της ζωής κάποια πράγματα. Ο άλλος που έτρεχε Moto.GP και σκοτώθηκε με το ποδήλατο δεν ήταν ένα από τα πιο κουλά που έχουν συμβεί? Εστριβε ο τύπος όλη του τη ζωή με 300 και σκοτώθηκε με ποδήλατο... Ο Σουμάχερ επίσης με 300 σε ένα φουλ επικίνδυνο άθλημα και έμεινε σε κώμα κάνοντας σκι. Είναι και αυτά μέσα στη γενικότερη τρέλα των πιθανοτήτων.

    Επειδή αποτέλεσα έμπνευση όπως λες για αρκετά παιδιά, ελπίζω να μην επηρεαστούν από αυτό που μου συνέβη (δεν το πιστεύω αλλά οκ). Το μόνο που πρέπει να θυμούνται όλοι είναι το ότι ποτέ δεν πρέπει να επαναπαυόμαστε ακόμη και σε κάτι φαινομενικά εύκολο. Οκ στη δική μου περίπτωση δε νομίζω ότι μπορούσε να γίνει κάτι αλλά μιλάω για όλες τις άλλες περιπτώσεις που μοιάζουν χαλαρές και εύκολες αλλά εγκυμονούν κινδύνους.

    Υ.Γ: Εννοείται και εσύ είσαι μέσα στους ανθρώπους που θα έπινα καφέ και πιστεύω πως κάποια στιγμή θα τον πιούμε!

    Πάντα όρθιος με υγεία πάνω από όλα!







    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Θα είναι ο πρώτος αυτοκινητάς που τον προτρεπουν να ανεβάζει ταξιδιωτικά σε μοτοφόρουμ


    Ε εντάξει μην το παρακάνουμε κιόλας! Θα ήταν κάτι εντελώς αταίριαστο!
    Οι δυσκολίες συχνά προετοιμάζουν ένα συνηθισμένο άτομο για ένα ξεχωριστό πεπρωμένο. https://www.youtube.com/watch?v=kZmuVMXEZdE

  9. #69
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    738
    Καλησπέρα Βασίλη
    Συνεχίζω να διαβάζω το θέμα και είμαι μουδιασμένος

    Θα ήθελα αν μπορείς να αναλύσεις τον προστατευτικο εξοπλισμό που είχες και φόραγες
    Που πιστεύεις ότι φάνηκε ανεπαρκής και αν πιστεύεις ότι φορούσες κάτι άλλο θα είχες πολύ λιγότερη ζημιά.

    Πρόσφατα σε εντουραδα που είχαμε πάει από μια τελείως χαζοπτωση πάτησε ο φίλος το δεξί πόδι δυνατά κάτω...
    Σπάσιμο περόνη και κόψιμο χιαστών παρόλο που ο εξοπλισμός του ήταν υπερπλήρες και καλής ποιότητας.

    Όλα επικίνδυνα είναι
    Σίγουρα η απόφαση σου είναι σεβαστή και κατανοώ την φάση σου
    το προηγούμενο challenge που έκανες είχε για μένα μέτρια επικίνδυνοτητα με την μεγαλύτερη οι αποστάσεις στην ίδια μέρα μαζί με πεζοπορία με αποτέλεσμα να είσαι κουρασμένος και λιγότερο alert στην επιστροφή
    Εκεί είχε για μένα τον μεγαλύτερο κίνδυνο όσο σε παρακολουθουσα

    Είμαι σίγουρος όπως σε έχω κόψει ότι η επόμενη δραστηριότητα που θα διαλέξεις θα έχει μεγαλύτερους κινδύνους γιατί αλλιώς δεν θα έχει challenge για σένα


    Καλή αναζήτηση στην επόμενη σφυριά

  10. #70
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.280
    Ρε Βασιλαρα περαστικά όλα..μακάρι όλοι να έκαναν την μοτοσυκλετιστικη ζωή που έκανες εσύ...έχεις χορτάσει εικόνες ήχους ταχύτητα παρέες..πιστεύω φεύγεις γεμάτος χορτάσμενος και πας για άλλα καλυτερα..

    Να σε πάντα γερός και έχεις αφήσει παρακαταθήκη τρελή..
    Throttle that mysterious friend of ours

  11. #71
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tsber
    Εγγραφή
    13/06/2019
    Μηνύματα
    1.364
    Βασίλη σου εύχομαι από καρδιάς καλή και πλήρη ανάρρωση και επάνοδο.

    Οι άπειρες εμπειρίες, εικόνες και γνώσεις που απέκτησες και, κυρίως, μοιράστηκες σε δύο τροχούς, θα παραμείνουν ανεξίτηλες στην ψυχή σου για πάντα.

    Να χαίρεσαι την οικογένειά σου πάντα με υγεία και χαρά!

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    A ρε Βασίλη, διάβασα το θέμα στο χωριό από το κινητό το ΣΚ και από τότε κάτι με έχει χαλάσει.

    Φρίκαρα με τους πόνους που τράβηξες, αλλά και με τη σφοδρότητα - εν τέλη - της πτώσης.

    Το τι θα κάνεις (ή δεν θα κάνεις) θα το δείξει ο χρόνος. Είναι - εν μέρη - δική σου απόφαση.

    Το σημαντικότερο είναι ότι έχεις αμέριστη στήριξη από το περιβάλλον σου.

    Όπως έλεγαν οι παλιοί ''ευχή γονιού πάρε και στα βουνά ανέβα'', ε κάπως έτσι και εσύ.

    Κατά τα λοιπά η κατάσταση με τα λάδια, πετρέλαια ή ό,τι άλλο, είναι μία κατάσταση που μόνο στην Ελλάδα έχω δει!


    Βάλε φωτιά σε ό,τι σε καίει σε ό,τι σου τρώει την ψυχή
    Έξω οι δρόμοι αναπνέουν διψασμένοι ανοιχτοί

    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  13. #73
    χιλιομετροφάγος! Το avatar του/της pektis
    Εγγραφή
    26/02/2008
    Μηνύματα
    2.821
    Ρε φιλε καθε φορα που ανεβαζες ταξιδιωτικο/βολτα το αφηνα να το διαβασω με την ησυχια μου σε ωρες που μπορουσα...
    Με το τελος του συγκεκριμενου, εμεινα καγκελο που λενε...
    Περαστικα και σιδερενιος...Ποτέ ξανα τετοιες περιπέτειες...
    Είμαι σίγουρος ότι θα αναρρωσεις και θα συνεχίσεις το ''χόμπι'' σου... Υπομονή και όλα καλά θα πάνε...
    Όσο για αυτό που ανέφερες για την κόρη σου, να ξέρεις σε καταλαβαινω απόλυτα!.........
    προσέχουμε για να έχουμε!...

  14. #74
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.261
    Δεν προλαβαίνω να αφιερώσω στο moto.gr όσο χρόνο θα ήθελα και χάνω πολλά ενδιαφέροντα που γράφονται εδώ.
    Τα δικά σου ταξιδιωτικά όμως τα διάβαζα πάντα, τα αναζητούσα.
    Μας έχεις "πάει" σε πολλά ωραία μέρη μέσα από περιγραφές και εικόνες , μέρη που δεν ξέραμε καν γιατί μπορεί να περάσαμε δίπλα και δεν γνωρίζαμε πως υπήρχαν και σε ευχαριστώ για αυτό.
    Περαστικά και καλή συνέχεια σε ότι και αν επιλέξεις.
    Το παιχνίδι της μοίρας είναι να σε λένε billy και την σωτήρια αλλά μοιραία για τις αποφάσεις σου συσκευή παροχέτευσης για αιμο-πνευμοθώρακα να την λένε bilaou (τ)
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από granazi Προβολή μηνύματος
    Το παιχνίδι της μοίρας είναι να σε λένε billy και την σωτήρια αλλά μοιραία για τις αποφάσεις σου συσκευή παροχέτευσης για αιμο-πνευμοθώρακα να την λένε bilaou (τ)
    καλό!

    Δεν υπάρχουν όμως ούτε μοίρες, ούτε πεπρωμένα, ούτε ματιάσματα.

    Όλα είναι τυχαία και λίγο στατιστική.

    Το μόνο που είναι στο χέρι μας είναι να παίρνουμε αποφάσεις για τον εαυτό μας που θεωρούμε ότι θα είναι εντάξει για εμάς.
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

Σελίδα 5 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 25/03/2013, 11:47
  2. Ο Συνήγορος του Πολίτη και το αστικό οδικό δίκτυο.
    από golis στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2010, 19:00
  3. Οι 300 του Λεωνίδα και το κράνος
    από project.breeze στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2007, 14:10
  4. Απαντήσεις: 34
    Τελευταίο μήνυμα: 26/09/2005, 10:57
  5. O Osama και το συγκρότημά του
    από Ora_Nihil στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2004, 11:30

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF