Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 48

Θέμα: Αγορά fazer 600 για αρχάριο

  1. #16
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/11/2011
    Μηνύματα
    68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PanosK24 Προβολή μηνύματος
    Εσύ τι θα προτεινες σε αυτό το μπάτζετ;
    Προσωπικά θα κοιτούσα κάτι σε on-off. Βρίσκεις και το μπάτζετ σου σε καλύπτει και με το παραπάνω.

    Το ίδιο μονοπάτι είχα ακολουθήσει κι εγώ όταν ξεκίνησα. kle400 για 1,5 χρόνο και αμέσως μετά έκανα την μετάβαση σε fazer600 το οποίο καταευχαριστήθηκα. Πίστεψε με η εμπειρία που κέρδισα από τα χιλιόμετρα πάνω στο kle με βοήθησε πάρα πολύ στην συμβίωση με το fazer.

  2. #17
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2022
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από nikos/72 Προβολή μηνύματος
    Προσωπικά θα κοιτούσα κάτι σε on-off. Βρίσκεις και το μπάτζετ σου σε καλύπτει και με το παραπάνω.

    Το ίδιο μονοπάτι είχα ακολουθήσει κι εγώ όταν ξεκίνησα. kle400 για 1,5 χρόνο και αμέσως μετά έκανα την μετάβαση σε fazer600 το οποίο καταευχαριστήθηκα. Πίστεψε με η εμπειρία που κέρδισα από τα χιλιόμετρα πάνω στο kle με βοήθησε πάρα πολύ στην συμβίωση με το fazer.
    ΧΤΧ660 πχ;

  3. #18
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Πάρε όποιο μηχανάκι σου αρέσει, πάρε καλό κράνος, μπουφάν, γάντια και μποτάκια/μπότες, πήγαινε οπωσδήποτε να κάνεις το 1 και το 2 στο Riding School, και είσαι έτοιμος.

    Τέλος, να ξέρεις ότι το παρακάτω ισχύει στο 100% και θα πρέπει να είσαι πολύ προσεκτικός.

    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Kickstart Προβολή μηνύματος
    ως άπειρος εκει που θα νιώσεις οτι το χεις και θ αρχίσεις να το ανοίγεις εκεί είναι η στιγμή που παραμονεύει το...οικόπεδο που λέγαμε οι παλιότεροι.

    have fun!

  4. #19
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    15/01/2014
    Μηνύματα
    1.597
    Κανονικά θέλει αρχή με 50-125cc για καμιά 100.000 χιλιόμετρα, μετά 250-400 καμιά 50.000 και μετά το 600, το fazer είναι ψοφιο χαμηλά οπότε όλα καλά αν δεν ανοίγεις το γκάζι, θα καίει βενζινη αρκετα και έχει αρκετά έξοδα, σέρβις, τέλοι, Κτεο, ασφάλεια.ζημιες αναλώσιμα, ένα 250-400 θα είναι ποιο φτηνό σε αυτά

  5. #20
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    18/11/2011
    Μηνύματα
    68
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PanosK24 Προβολή μηνύματος
    ΧΤΧ660 πχ;
    Ναι.

  6. #21
    Νέο μέλος Το avatar του/της K-Beast
    Εγγραφή
    10/06/2012
    Μηνύματα
    39
    Ότι και να διαλέξεις απαραιτήτως abs!!!
    Επειδή δεν έχεις εμπειρία στη δύσκολη στιγμή θα σε σώσει

    Τώρα απ τα μότο που ανέφερες εγώ θεωρώ το πιο ήπιο και καλό σχολείο το cbf

    Το bandit επίσης πολύ καλό κατ εμέ

    Το fazer μέχρι τις 7.000στρ είναι ήπιο

    Μετα όμως έχει άσχημο ξέσπασμα που ίσως σε τρομάξει.
    Τα προηγούμενα είναι πιο γραμμικά.
    Με το καλό ότι κι αν αποφασίσεις!

  7. #22
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    δεν κανει για αρχαριο. οχι επειδη ειναι γρηγορο αλλα ειναι λιγο δυστροπο και το γκαζι του δεν ειναι "σωστο" για νεο οδηγο. αλλωστε ειναι κακο μηχανακι που δεν κάνει σχεδον τιποτα σωστα. οσο για το xt, καλο χρυσο και αγιο αλλά οι τιμες μεταχειρισμένων ειναι 100% πανω απο την πραγματικη αξια της μηχανης.

  8. #23
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2022
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    δεν κανει για αρχαριο. οχι επειδη ειναι γρηγορο αλλα ειναι λιγο δυστροπο και το γκαζι του δεν ειναι "σωστο" για νεο οδηγο. αλλωστε ειναι κακο μηχανακι που δεν κάνει σχεδον τιποτα σωστα. οσο για το xt, καλο χρυσο και αγιο αλλά οι τιμες μεταχειρισμένων ειναι 100% πανω απο την πραγματικη αξια της μηχανης.

    Και εγώ πιστεύω πως δεν αξίζουν 3-4 χιλιάρικα αλλά δυστυχώς πλέον όλα σε αυτές τις τιμές παίζουν...

  9. #24
    270° firing order
    Εγγραφή
    16/12/2017
    Μηνύματα
    2.438
    κακό όχημα που δεν κάνει τίποτα σωστά το Fz6; Για πες λίγο ,χρέπι το λέει ο ένας, κακό μηχανάκι ο άλλος, πιο είναι καλό;
    when life gets complicated... i ride.

  10. #25
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2022
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από katsar Προβολή μηνύματος
    κακό όχημα που δεν κάνει τίποτα σωστά το Fz6; Για πες λίγο ,χρέπι το λέει ο ένας, κακό μηχανάκι ο άλλος, πιο είναι καλό;
    Εγώ πάντως από όσα ακουω εδώ και χρόνια είναι καλή μηχανή και διαχρονική. Απλά λίγο απότομη στις ψηλές στροφές. Κάτι άλλο δεν έχω ακούσει περί ζημιών,ότι δεν στρίβει κλπ. Τώρα τι να πω δεν ξέρω

  11. #26
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.023
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PanosK24 Προβολή μηνύματος
    Εγώ πάντως από όσα ακουω εδώ και χρόνια είναι καλή μηχανή και διαχρονική. Απλά λίγο απότομη στις ψηλές στροφές. Κάτι άλλο δεν έχω ακούσει περί ζημιών,ότι δεν στρίβει κλπ. Τώρα τι να πω δεν ξέρω
    ζημιες δεν εβγαζε τιποτα. κανα tps ξερω γω κλαιν. φρεναρει και στριβει χειροτερα απο τα αλλα της γενιας του αλλα οχι οτι δεν το κανει. το μοτερ κακιστο για αυτη τη μηχανη. ενα detuned r6 ειναι αλλα ειχε καλες καταναλωσεις για την εποχη. καποια στιγμη παιζανε στα 2200-2400 και αν τα εδιναν παλι τοσο θα σου ελεγα παρτο.

  12. #27
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2022
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    ζημιες δεν εβγαζε τιποτα. κανα tps ξερω γω κλαιν. φρεναρει και στριβει χειροτερα απο τα αλλα της γενιας του αλλα οχι οτι δεν το κανει. το μοτερ κακιστο για αυτη τη μηχανη. ενα detuned r6 ειναι αλλα ειχε καλες καταναλωσεις για την εποχη. καποια στιγμη παιζανε στα 2200-2400 και αν τα εδιναν παλι τοσο θα σου ελεγα παρτο.
    Πλέον είναι και αυτά στα 3-4χιλαρικα...

  13. #28
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Xlitos
    Εγγραφή
    14/07/2003
    Μηνύματα
    900
    κι εγω ειμαι υπερ των μικρων κυβικων...παρε ενα ενα τετοιο για 1-2 χρονια...μαθε να το πιεζεις και μετα θα σαι ετοιμος να χαρεις τα πολλα κυβικα.

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...3-yamaha-mt-03

  14. #29
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Xlitos Προβολή μηνύματος
    κι εγω ειμαι υπερ των μικρων κυβικων...παρε ενα ενα τετοιο για 1-2 χρονια...μαθε να το πιεζεις και μετα θα σαι ετοιμος να χαρεις τα πολλα κυβικα.

    https://www.car.gr/classifieds/bikes...3-yamaha-mt-03
    συμφωνώ.

    ΜΤ03 + ΚΤΜ390 είναι πολύ καλά μηχανάκια και θα σε βοηθήσουν να μάθεις πιο ευκολα.

  15. #30
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    14/03/2022
    Μηνύματα
    23
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    συμφωνώ.

    ΜΤ03 + ΚΤΜ390 είναι πολύ καλά μηχανάκια και θα σε βοηθήσουν να μάθεις πιο ευκολα.
    Σχετικά με το ύφος ομως; Είμαι 1,90

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. xt 600 για αρχαριο??
    από markopolo στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2014, 23:27
  2. Αγορά Fazer 600 s2 σε αρχάριο για 1η μηχανή ή όχι;
    από vaggelis23 στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 49
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2014, 11:30
  3. αγορα fazer 600 03
    από axilleas samos στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2011, 06:37
  4. Αγορα fazer 600 ABS παραεισαγωγη
    από xtx660 στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 16/12/2006, 12:14
  5. Fazer 600 για πρώτη μηχανή?
    από the_passenger στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 10/05/2006, 22:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF