Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 33

Θέμα: Το Παρελαβα

  1. #16
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    σχεδόν σε λυπάμαι , βρε Ρυθμιστή...
    (βάζει μπρος το 1.9tdi )
    Η αληθεια ειναι ότι όταν με το καλό έρθω Ελλάδα και πάμε βόλτα θα καταλάβεις τις προτεραιότητες μου και θα γελάς

  2. #17
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Tsber Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικο το πιστόλι

    Καλά χιλιόμετρα και πολλές όμορφες εμπειρίες και διαδρομές να χαρείς!

    Κρίμα για το αυτοκίνητο, it happens παντού τελικά, καλά να είσαι και όλα διορθώνονται...
    Ευχαριστώ πολυ φίλε! Όπως το είπες, όλα διορθώνονται, και να θυμάστε, ΔΕΝ ΣΤΑΜΑΤΑΜΕ ΣΤΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙΣ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΟΙ ΠΕΖΟΙ… γιατί γίνεται η μαλακια και σηκώνονται και φεύγουν κι ολας.

  3. #18
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικο!!! Καλύτερα που πεσε πάνω στο αμάξι και όχι ενώ ήσουν πάνω στη μηχανή θα πω εγω, εφόσον ήταν να γίνει!
    Πήρες πολύ ωραίο μηχανάκι!

    Εισαι σωστοστ!! Αυτό σκέφτηκα και εγώ! Κανονικά ήταν να πάρω το σιβικ που βλέπετε στο βάθος για να πάω για δουλειά και είπα το πρωί ας πάρω το Μ2 γιατί δεν θα το οδηγώ για καιρό.. εννοούσα λόγο της ύπαρξης της μηχανής όμως

  4. #19
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Panos76 Προβολή μηνύματος
    Αυτός είναι ο μόνος ορθολογικός δρόμος και η φυσιολογική ροή της ζωής.
    (πάντα το καλύτερο υποκατάστατο της Bmw ήταν η πόρσε).



    Τι θα ανανεωθεί; Πολύ παππουδέ.

    Δυστυχώς για εμένα και η Bmw και όλοι έχουν τελειώσει.

    Όλα κτηνώδη σε διαστάσεις, θεόβαρια, φορτωμένα με οθόνες και μπλιμπλίκια ιδανικά για το σύγχρονο αποχαυνωμένο ανθρωποειδές.

    Φτιάξε το ίδιο. Το f είναι ίσως από τα τελευταία με την κάπως αγνή και ωμή αίσθηση των 02.

    Εύχομαι να βγεις γρήγορα από τη χαρμολύπη που νιώθεις τώρα και να χαρείς τις υπέροχες επιλογές σου.
    Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου! Θα ξεκινήσω από κάτω προς τα πάνω, είπες την λέξη που είχα στο μυαλό μου και δεν την θυμόμουν! Χαρμολύπη! Αλλά θα βγάλω την μηχανή σήμερα για να πάω να βάλω και την εξατμιση σήμερα όποτε όλα καλά!

    Εχουμε και F82 και έχω αλλάξει όλα τα F87. Προσωπικά θεωρώ την σειρά F το highlight του Μ department!

    Δυστυχώς οι τιμές των αυτοκινήτων στην Ελβετία είναι όπως στην Ελλάδα και όχι όπως η Αγγλία και τα πορσε είναι πραγματικά πανάκριβα γι αυτό που προσφέρουν. Ειδικά τα GT3 RS είναι σε σημείο απλησίαστου…όταν λέω το AMG, εννοώ το GTS με το Track pack ή αν πέσουν λίγο ακόμα το GT R..

    Έχω ερωτευτεί την πίστα και αυτό είναι που με χαλάει περισσότερο, ότι χάνω τον αγώνα και την προπόνηση με το γκρουπ μου.

  5. #20
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TheRegulator Προβολή μηνύματος
    Η αληθεια ειναι ότι όταν με το καλό έρθω Ελλάδα και πάμε βόλτα θα καταλάβεις τις προτεραιότητες μου και θα γελάς
    Φέρε κανα πορσικό και ραντεβού Σέρρες να το κάνω κι εγώ καμία γύρα
    NdGT: "A great challenge of life: Knowing enough to think you're doing it right, but not enough to know you're doing it wrong"Το'χω πάθει και στις Σέρρες
    riding coach του πληκτρολογίου

  6. #21
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της george.S
    Εγγραφή
    22/09/2014
    Μηνύματα
    737
    Καλορίζικο
    Πάντα όρθιος

    Για τα αυτοκίνητα.....έτρεξε λίγο σάλιο
    Αφού σου αρέσει πίστα γιατί δεν δοκιμάζεις κάτι παλαιότερο?
    Integrale, m3 cecotto κλπ κλπ
    Λιγότερο πολιτισμένα αλλά ακόμα και με μεγαλύτερο χρόνο στην γύρα προσφέρουν συγκινήσεις
    Είναι φανταστικά τα οχήματα που έχεις και λες να πάρεις
    Απλά όπως σε πολλά πράγματα όταν κυνηγάς τις εξελίξεις και το high end χάνεις μέρος της καθεαυτού απόλαυσης στην προκειμένη περίπτωση οδήγηση .

    Ότι και να πάρεις

  7. #22
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από RaGe_Raptor Προβολή μηνύματος
    Φέρε κανα πορσικό και ραντεβού Σέρρες να το κάνω κι εγώ καμία γύρα
    Χαχαχα, το πορσικο λίγο δύσκολα λόγο κόστους, αλλα τα Σέρρας είναι σίγουρα! Για να σου δώσω να καταλάβεις διαφορά λόγω hype ένα λιγότερο αποτελεσματικό GT 3 RS κοστίζει όσο ένα AMG GTR και ένα clubsport built M2 Comp ΜΑΖΙ

  8. #23
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από george.S Προβολή μηνύματος
    Καλορίζικο
    Πάντα όρθιος

    Για τα αυτοκίνητα.....έτρεξε λίγο σάλιο
    Αφού σου αρέσει πίστα γιατί δεν δοκιμάζεις κάτι παλαιότερο?
    Integrale, m3 cecotto κλπ κλπ
    Λιγότερο πολιτισμένα αλλά ακόμα και με μεγαλύτερο χρόνο στην γύρα προσφέρουν συγκινήσεις
    Είναι φανταστικά τα οχήματα που έχεις και λες να πάρεις
    Απλά όπως σε πολλά πράγματα όταν κυνηγάς τις εξελίξεις και το high end χάνεις μέρος της καθεαυτού απόλαυσης στην προκειμένη περίπτωση οδήγηση .

    Ότι και να πάρεις
    Ευχαριστώ παρα πολύ για τις ευχες!
    Επειδή θα το ξεψαχνισω το θέμα ΖΧ θα σας ζαλίζω με updates, τεχνικά κτλ.

    Στα άσχετα με τα μοτοσακό:

    Η αλήθεια είναι ότι αν και εκτιμώ τα κλασικά αυτοκίνητα πλέον έχουν φτάσει σε υπερβολικό σημείο κόστους και ιστορικής αξιας. Δεν θα το ρίσκαρα ποτέ αν και θα ήθελα να έχω ένα για τις βολτες του σουκου. Το να σε "καταπιεί" η πράσινη κόλαση με ένα 30αρι λόγου χαρην έχεις λιγότερες πιθανότητες επιβίωσης απ ότι με ένα σύγχρονο αμάξι. Ναι άμα το κόψεις και βαλεις κλουβιά οπως ο Pascal Perroud κτλ γλιτώνεις αλλά χαλάς ένα κομμάτι της ιστοριας. Αλλά και πάλι το συναίσθημα του να βλέπεις το ελικόπτερο στην πίστα είναι κάτι που δεν θέλω να ξαναζήσω σαν τρίτος σου κόβονται τα ύπατα και σου δείχνει ποσο μικρή είναι η ζωή, ποσο μάλλον να πάω "βόλτα" με αυτό..

    Επίσης στα πρωταθλήματα κυνηγάς και το αποτέλεσμα, μην το ξεχνάμε αυτό!

  9. #24
    Μέλος Το avatar του/της asxetost
    Εγγραφή
    28/08/2022
    Μηνύματα
    326
    Αν είναι του '17 αν θυμάμαι καλά και έχεις 40κ στο οδόμετρο, το manual λέει έλεγχο διάκενων στις 42.000χλμ για βαλβίδες, αλλά ρώτα και κάποιο εξουσιοδοτημενο/ αντιπροσωπεία μήπως έχει αλλάξει κάτι, αν έχει γίνει κάποιο update όπως στο 650.

    Το manual σου είναι εδώ http://support.bazzaz.net/service_manuals/ZX636D.pdf
    Από το zx6r.com το τσίμπησα, είναι το ίδιο με '13-'15 όπως ειπώθηκε εκεί.

  10. #25
    Μέλος Το avatar του/της Vassilis
    Εγγραφή
    16/11/2021
    Μηνύματα
    296
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από TheRegulator Προβολή μηνύματος
    Σε ευχαριστώ για τις ευχές σου! Θα ξεκινήσω από κάτω προς τα πάνω, είπες την λέξη που είχα στο μυαλό μου και δεν την θυμόμουν! Χαρμολύπη! Αλλά θα βγάλω την μηχανή σήμερα για να πάω να βάλω και την εξατμιση σήμερα όποτε όλα καλά!

    Εχουμε και F82 και έχω αλλάξει όλα τα F87. Προσωπικά θεωρώ την σειρά F το highlight του Μ department!

    Δυστυχώς οι τιμές των αυτοκινήτων στην Ελβετία είναι όπως στην Ελλάδα και όχι όπως η Αγγλία και τα πορσε είναι πραγματικά πανάκριβα γι αυτό που προσφέρουν. Ειδικά τα GT3 RS είναι σε σημείο απλησίαστου…όταν λέω το AMG, εννοώ το GTS με το Track pack ή αν πέσουν λίγο ακόμα το GT R..

    Έχω ερωτευτεί την πίστα και αυτό είναι που με χαλάει περισσότερο, ότι χάνω τον αγώνα και την προπόνηση με το γκρουπ μου.
    Καλοταξιδο το Kawasaki αλλα παμε λιγο στ αυτοκινητα Επειδη αυτα που αναφερεις ειναι λιγο βαρια και βαρος με πιστα δεν τα πανε πολυ καλα και απο την στιγμη που εχεις καθημερινο γιατι δεν κοιτας κατι ακομα περισσοτερο track-focused; Επισης σε ποια πιστα/πιστες τρεχεις;

  11. #26
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Panos76
    Εγγραφή
    10/05/2011
    Μηνύματα
    3.289
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vassilis Προβολή μηνύματος
    Καλοταξιδο το Kawasaki αλλα παμε λιγο στ αυτοκινητα Επειδη αυτα που αναφερεις ειναι λιγο βαρια και βαρος με πιστα δεν τα πανε πολυ καλα και απο την στιγμη που εχεις καθημερινο γιατι δεν κοιτας κατι ακομα περισσοτερο track-focused; Επισης σε ποια πιστα/πιστες τρεχεις;
    Δεν είναι για πίστα το μ2;;

    Πάντως παίζει ένα 30άρι πολύ καλό έτοιμο αν ενδιαφέρεται ο φίλος
    Κάποτε θα τα θυμόμαστε όλα αυτά και θα γελάμε.

  12. #27
    Σιδεροφαγος... Το avatar του/της DoctoR_k6
    Εγγραφή
    18/09/2006
    Μηνύματα
    3.710
    Μπαν στους αμαρτωλούς αμαξάδες...

    666
    Ride(s) the wind of change...

  13. #28
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από asxetost Προβολή μηνύματος
    Αν είναι του '17 αν θυμάμαι καλά και έχεις 40κ στο οδόμετρο, το manual λέει έλεγχο διάκενων στις 42.000χλμ για βαλβίδες, αλλά ρώτα και κάποιο εξουσιοδοτημενο/ αντιπροσωπεία μήπως έχει αλλάξει κάτι, αν έχει γίνει κάποιο update όπως στο 650.

    Το manual σου είναι εδώ http://support.bazzaz.net/service_manuals/ZX636D.pdf
    Από το zx6r.com το τσίμπησα, είναι το ίδιο με '13-'15 όπως ειπώθηκε εκεί.
    Δεν μου ηρθαν ποτε οι ειδοποιησεις! Το ποσταρα και εγω το μανιουαλ στο ποστ για τα μανιουαλ! Εχει γινει νομιζω ο ελεγχος. Αλλα θα ρωτησω οταν περασω απ την αντιπροσωπεια!

  14. #29
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    137
    Τα παντα ολα μας αρεσουν αρκει να εχει κινητηρα εσωτερικης καυσης!! Βαρκες, Αμαξια, Μηχανακια, Καρτ, Τηλεκατευθυνομενα!

  15. #30
    Μέλος
    Εγγραφή
    01/02/2024
    Μηνύματα
    137
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Vassilis Προβολή μηνύματος
    Καλοταξιδο το Kawasaki αλλα παμε λιγο στ αυτοκινητα Επειδη αυτα που αναφερεις ειναι λιγο βαρια και βαρος με πιστα δεν τα πανε πολυ καλα και απο την στιγμη που εχεις καθημερινο γιατι δεν κοιτας κατι ακομα περισσοτερο track-focused; Επισης σε ποια πιστα/πιστες τρεχεις;
    Γραφω σεντονι:

    Διαφωνω ως προς το misconception του βαρους σε αυτες τις κατασκευες. Το μονο που αλλαζει ειναι η φθορα σε λαστιχα και τακακια. Ειδικα για τα "ανθρωπινα" ποσα δεν μπορεις να εχεις κατω απο 1500 κιλα και 400-500 αλογα απο μαμα τα οποια οντως να βγαινουν στην ασφαλτο σωστα. Αυτο που χρειαζεσαι εκτος απο γνωση της πιστας και εννοειται skills για να κανεις πολυ χαμηλο 7αρι στο Ρινγκ με Μ4 ειναι 40 χιλιαρικα σαν ιδιωτης (τιμες ελβετιας και ολα δηλωμενα) και το αμαξι παραμενει καθημερινο/ταξιδιαρικο.

    Γνωστος μου εκανε 6.59.xxx με το AMG GT R της OPUS ΑΠΟ ΤΟ ΠΑΡΚΙΝΓΚ εως Gantry με μια ευθυγραμμηση, προγραμμα, αγωνιστικα τακακια και υγρα, σεμι σλικ και λυση το θεμα ψυξης και μιλαμε για 1600 κιλα αμαξι.

    Ο Φιλος μου με το 440i GC γυρναει με 4 ατομα μεσα στο 8.00.χχχ.. μιλαμε για 2000+ κιλα με ενα απλο 2ο σταδιο + cooling + KW V3 + Semi!

    Οι πιστες που παω ειναι το Νουρ και το Χοκενχαιμ, φετος ηταν να τρεξω επισημους αγωνες στο Assen, Oschersleben, Lausitzring και φυσικα στον τελικο του Ευρωπαικου Time Attack Masters στο Νουρ GP. Ο μονος σιγουρος αγωνας ειναι ο Τελικος, Χοκενχαιμ τον αλλο μηνα δεν προλαβαινω να ετοιμασω το αμαξι λογο του τρακαρισματος, αλλα θα παω σε τουριστικες μερες για να βγαλω γουστα και φυσικα να κανω laps με τους φιλους και την κοπελα μου στο αμαξι.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Το ημερολόγιο ενός Ινδιάνου
    από petridist στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 23/10/2008, 18:34
  2. ΠΑΡΕΛΑΒΑ ΤΟ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ ΜΟΥ ΚΡΑΝΟΣ!
    από CostasR1 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 56
    Τελευταίο μήνυμα: 16/06/2008, 02:55
  3. Το Ζανζι ...
    από GyPsy στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2003, 13:29
  4. Μία moto-βόλτα από το πουθενά…
    από superfour στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2003, 02:10
  5. Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 29/10/2003, 19:15

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF