Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 113

Θέμα: Σχολές ασφαλούς οδήγησης VS youtube κλπ

  1. #31
    Σουλατσαδόρος Το avatar του/της Coyote.V
    Εγγραφή
    06/07/2009
    Μηνύματα
    2.130
    Καλά είναι τα σχολεία, συμφωνώ μαζί τους και δυστυχώς όταν μάθαινα να οδηγώ δεν υπήρχαν, θα με είχαν γλυτώσει από μερικές αναποδιές που μου έτυχαν και δυστυχώς έμαθα από τα λάθη.
    Όμως είτε αυτοδίδακτος είτε σε σχολείο ο δρόμος έχει τον τελευταίο λόγο...

  2. #32
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sanctusan
    Εγγραφή
    25/10/2017
    Μηνύματα
    1.181
    Το πως ένα πολύ ωραίο θέμα περί οδήγισης καταστρέφεται και φτάνει στο επίπεδο "λιμανάκια" των μΠαγκόσμιων είναι τουλάχιστον λυπηρό...
    Τα σχολεία και γνώση είναι η αρχή των πάντων και πρέπει να αμφισβητούνται γιατί μόνο έτσι πάμε μπροστά....
    arvala παν στην εκκλησιά arvala προσκυνάνε.......

  3. #33
    Το χεις??το χωωω.. Το avatar του/της o teos
    Super Moderator
    Εγγραφή
    11/11/2009
    Μηνύματα
    3.281
    Μπορεί κάποιος να αμφισβητήσει κάτι όταν το έχει έχει τελειοποίησει και είτε δεν τον καλύπτει η πιστεύει ότι μπορεί να γίνει καλύτερο...όχι απ τον καναπέ απ το λαπτοπ και με ημιμάθεια...το λέω τελείως φιλικά..το αποτέλεσμα της ημιμάθειας είναι χειρότερο απ της αμάθειας..μέχρι τότε το τι λέει ο εκάστοτε εκπαιδευτης δάσκαλος σε ένα σχολείο είναι νόμος...my two cents ο καθένας μπορεί να βγει και να κάνει ότι θέλει αλλά ας μην πάρει άλλους στο λαιμό του..
    Throttle that mysterious friend of ours

  4. #34
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της rainmike
    Εγγραφή
    31/05/2015
    Μηνύματα
    1.261
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Δεν ισχύει. Είναι λάθος νοοτροπία αυτή. Ο καλύτερος μαθητής δεν είναι πάντα ο καλύτερος δάσκαλος. Συνήθως δεν είναι. Το να μεταφέρεις γνώσεις με επιτυχία είναι μια τεράστια ικανότητα, πολύ διαφορετική από το να τις κατέχεις και να τις εφαρμόζεις. Ναι, μπορεί ένας χοντρός διαιτολόγος ή γυμναστής να είναι κορυφαίοι στη δουλειά τους. Καταλαβαίνω την αντίθεση και τις κοινωνικές νόρμες που επιβάλλουν να το βλέπουμε όπως το βλέπουμε, αλλά στη θεωρία τουλάχιστον αυτή η νοοτροπία είναι λάθος. Στην πράξη, ναι, προφανώς κι εγώ την ίδια αντίδραση θα είχα αν μου ερχόταν ένας γυμναστής 156 κιλά να μου κάνει πρόγραμμα. Αλλά κακώς.
    Αμα σου ερχοταν ομως καμμια 20 αχρονη τεφατζου με διαστημικα οπισθια εκει χαλάλι το 60 αρι στο περσοναλ

  5. #35
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από sanctusan Προβολή μηνύματος
    Το πως ένα πολύ ωραίο θέμα περί οδήγισης καταστρέφεται και φτάνει στο επίπεδο "λιμανάκια" των μΠαγκόσμιων είναι τουλάχιστον λυπηρό...
    Τα σχολεία και γνώση είναι η αρχή των πάντων και πρέπει να αμφισβητούνται γιατί μόνο έτσι πάμε μπροστά....
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Μπορεί κάποιος να αμφισβητήσει κάτι όταν το έχει έχει τελειοποίησει και είτε δεν τον καλύπτει η πιστεύει ότι μπορεί να γίνει καλύτερο...όχι απ τον καναπέ απ το λαπτοπ και με ημιμάθεια...το λέω τελείως φιλικά..το αποτέλεσμα της ημιμάθειας είναι χειρότερο απ της αμάθειας..μέχρι τότε το τι λέει ο εκάστοτε εκπαιδευτης δάσκαλος σε ένα σχολείο είναι νόμος...my two cents ο καθένας μπορεί να βγει και να κάνει ότι θέλει αλλά ας μην πάρει άλλους στο λαιμό του..

    Ας μην ξεχνάμε, κάποτε στα σχολεία δίδασκαν ότι η γη είναι επίπεδη....
    Η γνώση (γενικά μιλώντας) είναι σωστή μόνο όταν είναι αποδεδειγμένη.
    Σαφώς, μέχρις αποδείξεως του εναντίου, η γνώση των (όποιων) σχολείων, είναι νόμος.
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  6. #36
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Ας μην ξεχνάμε, κάποτε στα σχολεία δίδασκαν ότι η γη είναι επίπεδη....
    Η γνώση (γενικά μιλώντας) είναι σωστή μόνο όταν είναι αποδεδειγμένη.
    Σαφώς, μέχρις αποδείξεως του εναντίου, η γνώση των (όποιων) σχολείων, είναι νόμος.
    Αστοχο το παράδειγμά σου γιατι αυτό που διδάσκουν οι σχολές ασφαλούς οδήγησης είναι αποδεδειγμένα σωστό.
    Αυτό που μπορεί να γίνει είναι εξελιχθεί περαιτέρω, όχι να αλλάξει εντελώς.

  7. #37
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.020
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Αστοχο το παράδειγμά σου γιατι αυτό που διδάσκουν οι σχολές ασφαλούς οδήγησης είναι αποδεδειγμένα σωστό.
    Αυτό που μπορεί να γίνει είναι εξελιχθεί περαιτέρω, όχι να αλλάξει εντελώς.
    οι σχολες αυτες διδασκουν διαφορετικα πραγματα απο το css?

  8. #38
    O Γαμωbowler Το avatar του/της Bowleno
    Moderator
    Εγγραφή
    29/12/2009
    Μηνύματα
    6.162
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Αστοχο το παράδειγμά σου γιατι αυτό που διδάσκουν οι σχολές ασφαλούς οδήγησης είναι αποδεδειγμένα σωστό.
    Αυτό που μπορεί να γίνει είναι εξελιχθεί περαιτέρω, όχι να αλλάξει εντελώς.
    Δεν έγραψα κάπου ότι δεν είναι, Χάρη.... Αυτό που έγραψα είναι: "σωστή μέχρις αποδείξεως του εναντίου"....
    εγώ άθεος; ισα-ισα, εχω τρεις: το μυαλό μου, τα χέρια μου και τα πόδια μου

  9. #39
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από basilis_k6 Προβολή μηνύματος
    οι σχολες αυτες διδασκουν διαφορετικα πραγματα απο το css?
    Πώς μπορούν να διδάσκουν διαφορετικά πράγματα;
    Το πώς οδηγείται η μοτοσυκλέτα δε διδάσκουν και οι δύο;

    Εκτός κι αν κάποιος πιστεύει ότι υπάρχουν πολλοί τρόποι.

  10. #40
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bowleno Προβολή μηνύματος
    Δεν έγραψα κάπου ότι δεν είναι, Χάρη.... Αυτό που έγραψα είναι: "σωστή μέχρις αποδείξεως του εναντίου"....
    Μήτσο;
    Όταν λέμε ότι είναι αποδεδειγμένα σωστό, αυτό το "μέχρι αποδείξεως του εναντίου " δεν παίζει.

  11. #41
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    02/04/2008
    Μηνύματα
    4.020
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από harris_x Προβολή μηνύματος
    Πώς μπορούν να διδάσκουν διαφορετικά πράγματα;
    Το πώς οδηγείται η μοτοσυκλέτα δε διδάσκουν και οι δύο;

    Εκτός κι αν κάποιος πιστεύει ότι υπάρχουν πολλοί τρόποι.
    υπάρχουν πολλα πραγματα που εμπεριέχονται στην λέξη "ασφαλής" που εχουν να κανουν με την χρηση του δρομου μαζι με αυτοκινητα και διασταυρώσεις που το css απλα δεν ακουμπαει.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    *******************

    η θεωρία εκείνη είναι που διδάσκετε σε λίγο πιο δρομισια version.
    Τελευταία τροποποίηση από harris_x; 18/03/2024 στις 15:21. Αιτία: Ας μη μιλάμε αν δε γνωρίζουμε, ναι;
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  13. #43
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της peterTHErider
    Εγγραφή
    16/12/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από o teos Προβολή μηνύματος
    Μπορεί κάποιος να αμφισβητήσει κάτι όταν το έχει έχει τελειοποίησει και είτε δεν τον καλύπτει η πιστεύει ότι μπορεί να γίνει καλύτερο...όχι απ τον καναπέ απ το λαπτοπ και με ημιμάθεια...το λέω τελείως φιλικά..το αποτέλεσμα της ημιμάθειας είναι χειρότερο απ της αμάθειας..μέχρι τότε το τι λέει ο εκάστοτε εκπαιδευτης δάσκαλος σε ένα σχολείο είναι νόμος...my two cents ο καθένας μπορεί να βγει και να κάνει ότι θέλει αλλά ας μην πάρει άλλους στο λαιμό του..
    Ξέρεις σε τι επίπεδο βρίσκεται ο συνομιλητής σου ή το υποθέτεις από τον καναπέ και το λαπτοπ σου?
    Εσύ που βρίσκεσαι? Στην αμάθεια ή στην Ημιμάθεια?
    Ρωταω εντελώς φιλικά...
    Και καλά τα σχολεία, αλλά για μένα απευθύνονται σε ανθρώπους που δεν μπορούν μόνοι να βρουν την πληροφορία και να την καταλάβουν....η πληροφορία υπάρχει. Δεν ανακάλυψαν τον τροχό ούτε κανένα πανεπιστήμιο τελειωσαν(γενικά μπορεί να τελείωσαν πανεπιστήμιο, για το αντικείμενο μιλάω).ξανά λέω τη θεωρία του Keith code αναμασουν, και είχα την τύχη να κάνω κουβέντες στο παρελθόν με τον αντί αιμποτ. Ο Χάρης ίσως τον ξέρει.
    Και επειδή έχω δει από κοντά τα μάθηματα 1-2,αυτή η ιστιοπλοΐα που διδάσκουν με το εξωτερικό χέρι σχεδόν τεντωμένο είναι για γέλια.
    Αν στηθεί κάποια στιγμή σοβαρό css θα μιλάμε για σχολείο.
    Με κάτι τέτοια έχουν κάνει σχολές και ο πιπος και ο συνιωρης.αλλου είδους αλλά πάλι σχολές. Αν πας και καταλάβεις κάτι χαιρέτα μου...

    Υγ. Σε γενικές γραμμές αυτό που κάνει ο χουντρας είναι εξαιρετικό και βγάζει πολλούς από την ασχετοσύνη
    αν δεν κοιτας εκει που πας...θα πας εκει που κοιτας!

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.531
    Έχω την εντύπωση ότι το θέμα εξαντλήθηκε και απλά γράφουμε για να γράφουμε. Τα σχολεία, εξηγούν και ξεκλειδώνουν κάποιες βασικές αρχές. Στην εξίσωση μπαίνει ο παράγοντας άνθρωπος, ο χαρακτήρας του καθενός, το μοτοσακο που καβαλαει και εκεί αλλάζουν τα πάντα.

    Η πληροφορίες είναι εκεί έξω για τα πάντα.. ούτε Ροσσι, ούτε χειρουργοί, ούτε μελισσοκόμοι θα γίνουμε όλοι, ακόμη και αν διαβάσουμε ότι υπάρχει.. Ότι βοηθάει τον καθένα να γίνει ασφαλέστερος στον δρόμο και να ευχαριστηθεί το δίκυκλο καλό και κερδος είναι..

  15. #45
    Lock up the wolves Το avatar του/της harris_x
    Administrator
    Εγγραφή
    27/03/2008
    Μηνύματα
    8.712
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από peterTHErider Προβολή μηνύματος
    .
    Και επειδή έχω δει από κοντά τα μάθηματα 1-2,αυτή η ιστιοπλοΐα που διδάσκουν με το εξωτερικό χέρι σχεδόν τεντωμένο είναι για γέλια.
    Αν αντί από κοντά, το είχες δει από μέσα, δε θα είχες αυτή τη γνώμη.

    Καλό θα ήταν να μη ξανοιγεσαι γιατί εκτίθεσαι

Σελίδα 3 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κανάλια ασφαλούς οδήγησης στο YouTube
    από asxetost στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2024, 16:46
  2. Σχολες Αγωνηστικης Οδηγησης
    από anco στο forum Suzuki GSXR's
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 02/03/2009, 16:15
  3. Tips ασφαλούς οδήγησης
    από stako στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 24/08/2005, 14:26
  4. μαθηματα ασφαλους οδηγησης
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 51
    Τελευταίο μήνυμα: 07/03/2004, 07:20
  5. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 27/01/2004, 14:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF